مجله خبری گذر کنترل   

 

اخبار و تازه های صنعت درب اتوماتیک 
 

 

جک درب پارکینگ با انرژی خورشیدی 

جک درب پارکینگ با انرژی خورشیدی


 

امروزه با توجه به استفاده روزافزون از انرژی خورشیدی در زندگی روزمره جک های درب پارکینگ نیز مجهز به این سیستم شده اند.البته درحال حاظر استفاده از ان در ایران بسیار اندک است اما امید است که در اینده بتواند فراگیر شود.

پنل خورشیدی مهمترین بخش از سیستمهای انرژی خورشیدی می باشد. وظیفه اصلی پنل های خورشیدی تبدیل انرژی فوتون های خورشید به جریان الکتریکی و انتقال این جریان به سیستم انرژی خورشیدی برای تولید برق خورشیدی می باشد.
پنل های خورشیدی از موادی تشکیل شده اند که با تابش نور خورشید و دریافت انرژی از فوتون های خورشیدی بار دار میشوند. بار دار شدن الکترون های این مواد به سیستم خاص اتمی آنها مربوط است. در سیستم اتمی آنها از مواد استفاده شده که الکترون ها با دریافت انرژی فوتون ها برانگیخته شده و به سطح انرژی بالاتری تغیر مکان میدهند. در این حالت از دو نوع ماده با دو خاصیت در دو طرف یک صفحه نفوذ ناپذیر الکترونی استفاده میشود و در دو طرف این صفحه بارهای مثبت و بارهای منفی با دریافت انرژی خورشید شکل گرفته و اختلاف پتانسیل ایجاد میکنند.


با استفاده از پتانسیل ایجاد شده (ولتاژ دو طرف صفحه) و ایجاد مدار بسته میتوان به جریان الکتریکی دست یافت. با سری سازی و موازی سازی سلول های موجود در پنل های خورشیدی میتوان به سطح پتانسیل بالاتر و جریان بیشتر دست یافت. تعداد و نوع سلول های خورشیدی موجود بر روی یک پنل خورشیدی انرژی خورشیدی ولتاژ و جریان خروجی و نهایتا توان خروجی پنل را مشخص میکنند و بدین ترتیب پنل های 12 ولت، 24 ولت، 48 ولت، با توان های 50 وات، 100 وات، 150 وات، 200 وات و 250 وات رایج برای استفاده در سیستم های انرژی خورشیدی تولید میشوند.


تغذیه جک های DC از طریق Solar cell  (سلول های خورشیدی)

تغذیه سولار در صورتیکه در یک منطقه آفتاب گیر باشید، برای تامین تغذیه جک پارکینگ DC یک گزینه بسیار مناسب است. پنل های سولار در دو ولتاژ 12 و 24 و در وات های متفاوتی در بازار عرضه می گردند. مقدار نیروی برق لازم (بر حسب وات) به جهت و ميزان تابش نور خورشيد و نحوه عملكرد جک بستگی دارد. نیروی تابش خورشید هر چقدر بیشتر باشد، نیروی برق تولیدی بیشتر و هر چقدر میزان نور خورشید کمتر باشد، نیروی برق کمتر خواهد بود. یک کنترل کننده شارژ باید برای چنل های سولار بالای 10 وات استفاده شود. بعضی از کمپانی های سازنده این کنترلر را درون سولار قرار می دهند اما سولار برخی دیگر از کمپانی ها این کنترلر را ندارند و نیاز هست که آن را به صورت یک سخت افزار حدا تهیه و به چنل نصب کنید.
تکنولوژی درب بازکن پارکینگ در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده است. استفاده از تغذیه سولار در درب بازکن های DC مزیای زیادی از قبیل همچون تولید تغذیه رایگان، فاقد زیان برای محیط زیست و .... است.


پنل خورشیدی جک درب پارکینگ


در هنگام  نصب و استفاده از تغذیه سولار موارد زیر را در نظر داشت:

1. نوع درب بازکن مورد استفاده

در بازار انواع مختلفی از درب بازکن های پارکینگ موجود است، همانند جک ریلی، جک بازویی، جک های سبک و یا سنگین که برای مصراف مکان های مسکونی یا تجاری تهیه شده اند که هر کدام تغذیه خاص خود را دارند (از نظر ولتاژ و توان مصرفی). بنابراین باید تغذیه سولار را با توجه به نوع درب بازکن تهیه نمود. برخی از کمپانی ها تغذیه های سولار را به صورت سفارشی هم تولید می کنند.

2. منطقه مورد نظر نصب

پنل سولار باید در مکانی نصب شود که بیشترین میزان نور را دریافت کند. به عنوان مثال در جایی که برج های بلند یا درخت وجود دارد و باعث ایجاد سایه بر روی سولار شود، نمی توان از تغذیه سولار استفاده نمود.

3. میزان و نحوه کار کرد درب بازکن

این امر باید در نظر گرفته شود که از سایز پنل مناسب با میزان و نحوه عملکرد درب بازکن استفاده شود. سایز پنل سولار به مقدار زیادی وابسته به میزان کارکرد روزانه درب باز کن دارد. هر چقدر که میزان استفاده از درب بازکن بیشتر باشد، مصرف انرژی بیشتری را نیاز دارد در نتیجه به پنل سولار یزرگتری نیاز هست. سکیل عملکرد باز و بسته شو درب پارکینگ، در کمپانی های سازنده آن ها متفاوت است. برای انتخاب محصول مورد نظر حتما به توجه قرمایید که محصولاتی که بیشترین سیکل عملکرد را دارند و زمان بیشتری قادر به تولید تغذیه هستند را انتخاب نمایید.


پنل سولار جک درب پارکینگ
  

 

درب اتوماتیک سکشنال


امروزه استفاده از درب های اتوماتیک برای پارکینگ ساختمان های مسکونی, اداری و تجاری بسیار ضروری است. یک درب ایده آل باید ظاهری متناسب با نمای ساختمان داشته باشد و علاوه بر کیفیت بالا, سهولت در استفاده را برای ساکنین فراهم نماید. درب سکشنال مناسب ترین انتخاب برای پارکینگ ساختمان های هوشمند و مدرن است. این نوع درب, نوعی درب اتوماتیک زیر سقفی ست که به دلیل مکانیزم ویژه ای که دارد متناسب با فضاهایی مانند پارکینگ میباشد که از نظر فضا و ارتفاع سقف محدود هستند.

 


درب اتوماتیک سکشنال

 

درب سکشنال از چند پَنِل هرکدام به ارتفاع ۴۸ سانتی متر و ضخامت ۴٫۶ سانتی متر تشکیل شده است که درون این پَنِل ها با فوم پلی اورتان فشرده پر شده است که این مهم باعث تبدیل شدن این درب به عایق کامل صوت و حرارت می شود. ارتفاع بازشو این درب ها بین ۲٫۲۰ متر الی ۲٫۴۰ متر بسته به نیاز مشتری متغیر می باشد. عرض پَنِل با توجه به متغیر بودن ورودی ها در اندازه های مختلف موجود می باشد. حرکت این درب ها به صورت ۹۰ درجه از حالت افقی به حالت عمودی می باشد که این زاویه حرکت ،کمترین فضا را اشغال می کند و حرکتی کاملاً بی صدا را به ارمغان می آورد.
نمای این درب ها از جنس ورق فولادی دو جداره دارای پوشش رنگ الکترو استاتیک در رنگ ها و طرح های مختلف می باشد. پر طرفدارترین رنگ های مورد استفاده، سفید، کرم و طرح چوب می باشد که با انواع نماهای مدرن و کلاسیک سازگار است و زیبایی منحصر به فردی را به ارمغان می آورد.از ویژگی های درب زیر سقفی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

• نوعی سیستم خلاص کن دستی در درب های زیر سقفی تعبیه شده است که در مواقع قطع برق یا شرایط اضطراری میتوان به صورت دستی درب را باز نمود.

• درب پارکینگ های معمولی به محض باز و بسته شدن سر و صدای زیادی تولید میکنند و خصوصا در روزهای پر تردد آرامش ساکنین را بر هم میزند. استفاده از درب های سکشنال به دلیل حرکت عمودی و بهره گیری از بلبرینگ های با کیفیت حرکتی آرام دارد و هیچ گونه صدایی ایجاد نمیکند.

• پنل های به کار رفته در درب زیر سقفی با فوم پلی اورتان پر شده اند که این ماده نوعی عایق محسوب میشود و از هدر رفت انرژی جلوگیری مینماید. درب زیر سقفی نوعی عایق صوتی و عایق حرارتی محسوب میشود.

• درب سکشنال به دلیل حرکت عمودی فضای بسیار کمی از پارکینگ را اشغال میکند و صرفا جهت باز و بسته شدن از فضای سقف استفاده میکند. این نوع درب این امکان را برای ساکنین فراهم میکند که ماشین خود را نزدیک به درب پارک کنند.

• درب های زیر سقفی از تنوع طرح و رنگ بسیاری برخوردار هستند و با انواع نمای ساختمان هماهنگی دارند.

• پنل های فولادی به کار رفته در ساختار درب های سکشنال با رنگ های الکترو استاتیک پوشش داده شده اند که این امر باعث مقاوم سازی این درب ها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی میشود.

• استفاده از ریل های نگهدارنده و چرخ های ضد سایش در مکانیزم درب سکشنال, باعث کاهش استهلاک این درب ها نسبت به سایر درب ها میشود.


 

 

 
سایبان برقیسایبان برقی


 
سایبان برقی این روز ها جلوی تمام فروشگاه ها و انواع مغازه ها می توانید ببینید. قبل از ساخت سایبان برقی سایبان های دستی وجود داشت که آن را به سختی با دست بازو بسته می کردند و زیاد مقاومتی در برابر تغییر آب و هوایی نداشت .

ولی با ساخت سایبان برقی آن سختی هایی که با سایبان دستی داشتید را نخواهی داشت زیرا شما می توانید با ریموت کنترلی به راحتی باز و بسته کنید حتی می توانید مقدار باز بودن آن را هم مشخص کنید و همچنین مقاوت زیادی در برابر گرما ، باران ، برف ، باد شدید ، دارد.

همچنین پارچه ی استفاده شده روی سقف سایبان برقی از جنس برزنتی ، فلکسی ، که قابلیت چاپ با وضوح بالارا می توان داشت که حتی می توان تبلیغات خود را بر روی این پارچه ها چاپ کرد که این کار برای جذب مشتری بسیار موثر است. چاپی که روی این نوع پارچه ها انجام می گیرد سریعا از بین نمی رود و کم رنگ نمی شود، برای مدتها باقی می ماند.

اما چرا استفاده از سایبان ها به خصوص سایبان برقی یکی از موارد مورد توجه در معماری داخلی شده است ؟

امروزه جهت استفاده حداکثر از محیط اعم از اماکن تجاری عمومی یا منازل از سایبان ها استفاده می شود که نصب آسان آنها این امکان را برای شما ایجاد می کند تا بتوانید از فضای مدنظر خود هم چون تراس ، بالکن ، پارکینگ های بدون سقف ، با کنترل میزان نور آفتاب یا محافظت در زمان بارش لذت ببرید.دلیل استفاده بیشتر از سایبان برقی مدیریت آنها از طریق ریموت کنترل می باشد که این امکان را برای هر مصرف کننده ایجاد می کند که در هر زمان بتواند به راحتی آنها را بالا و پایین ببرد.


 


سایبان برقی چیستاز سایبان در کجاها می توان استفاده کرد؟

سایبان ها فقط مخصوص تراس ها و حیاط خانه ها نیستند. بهترین گزینه برای استراحت شناگران در استخرهای روبازی که در مجموعه های ورزشی و خانگی هستند، استفاده از سایبان برقی است.

سایبان در پارکینگ های روباز، جهت جلوگیری از تابش نور خورشید به صورت مستقیم و از بین رفتن رنگ ماشین به مرور زمان، مورد استفاده قرار می گیرد. در این صورت دیگر خبری از گرمای شدید در داخل ماشین نخواهد بود.

مغازه دارانی که در روز، زمان زیادی آفتاب به ویترینشان می تابد، علاوه بر ورود گرما به داخل، جلب توجه مشتری را نیز از دست می دهند. مشتری دید مناسبی نسبت به اجناس پشت ویترین ندارد به همین دلیل ممکن است خیلی ساده از کنار اجناس شیک و با ارزش شما رد شود. سایبان برقی به مغازه داران این امکان را می دهد که اجناس پشت ویترین خود را به بهترین شکل، مورد دید مشتری قرار دهند.

سایبان  انواع گوناگونی دارد: سایبان اتوماتیک، سایبان متحرک و سایبان چتری از انواع سایبان برقی هستند.

سایبان چتری یکی از بهترین گزینه ها برای فضای بیرونی است. قیمت سایبان چتری با توجه به امکانات این سایبان، متفاوت است.

سایبان های متحرک را در هر جایی می توان نصب کرد.  کنار استخر، محوطه باز رستوران ها و هتل ها، روی تراس ها و داخل محوطه باغ و …


   جک پارکینگی زیر سطحی


 

جک پارکینگ زیر سطحی


درب اتوماتیک زیر سطحی همانطور که از نام آن پیداست در زیر زمین به طوری که دیده نشود کار میشود. در نمونه های از ساختما ن و درب هایی استفاده می شود که می خواهیم جذابیت های معماری و تاریخی  محفوظ بماند. در این صورت سبک و استایل گیت تغییر نخواهد کرد .
از دیگر کاربرد آن برای مواقعی است که نیاز به باز شدن ۱۸۰ درجه لنگه های درب می باشدو مکان هایی که امکان نصب جک بازویی وجود ندارد و به ستون ها چسبیده اند.
درب های اتوماتیک زیر سطحی ضد آب و مقاوم در شرایط آب و هوایی بد نیز هستند و همچنین امکانات زیادی را به  امکانات زیادی نظیر در تنظیم سرعت و زاویه و…به کاربر می دهد. اساس کار این نوع جک بر اساس نیروی چرخشی وارد بر محور درب به صورت اتوماتیک می باشد.


 
فیلم جک اتوماتیک زیر سطحی در اپارات


 

 


باز کردن جک پارکینگ با موبایلباز و بسته کردن درب پارکینگی با گوشی موبایل

به گزارش خبرگزاری آریا، شاید به جرات بتوان گفت مأموریت تمام توسعه دهندگان و سازندگان لوازم خانگی هوشمند سازی تولیدات خود به منظور استفاده آن ها در جهت پیشرفت گسترش خانه های هوشمند است. استفاده از ابزارهای هوشمندی که به یکدیگر متصل بوده و در تعامل هستند مزایای بسیار زیادی برای کاربران به همراه داشته است اما در ازای این فایده ها قیمت آن ها نیز تا حد زیادی نسبت به قیمت آن دسته از ابزارهای غیر هوشمند بالا تر می رود. این موضوع به خصوص در مواردی مثل در باز کن های هوشمند که برای باز کردن در پارکینگ ها استفاده می شوند بیشتر به چشم می خورد. در واقع قیمت در باز کن های هوشمند که می توان آن ها را از راه دور کنترل کرد بسیار زیاد تر از نوع معمولی آن ها است. اما اخیراً دانشمندان توانسته اند گجتی طراحی کنند که هزینه های مربوط به هوشمند سازی در باز کن هایی را که برای پارکینگ محل کار و یا خانه ها نصب شده اند، تا حد زیادی کاهش می دهد. قیمت این گجت 100 دلار بر آورد شده است. این گجت که به Chamberlain MYQ-G0201 MYQ-Garage مشهور است با تمامی انواع در باز کن ها سازگار است.

اپلیکیشن مربوط به این گجت بر روی تمامی سیستم عامل های اندروید و iOS قابل نصب است و نصب آن بسیار ساده و راحت است.

بر اساس آنچه که بر روی بسته بندی این محصول نوشته شده است، این گجت می تواند برای باز کردن، بستن و کنترل در های پارکینگ از طریق گوشی های تلفن هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

از طرفی اعلان های مربوط به باز بودن و یا بسته بودن در های پارکینگ از طریق اپلیکیشن مربوط به آن امکان پذیر است. این گجت با اکثر غریب به اتفاق در باز کن های بیشتر برندها که از سال 1993 به بعد ساخته شده اند و دارای سنسورهای امنیتی استاندار هستند سازگار است. از طرفی اپلیکیشن مربوط به این گجت بر روی تمامی نسخه های گوشی آیفون از آیفون 3GS به بعد قابل نصب است.

همچنین از این اپلیکیشن مربوط به این گجت می توان بر روی تمامی سیستم عامل های اندروید، بلک بری و ویندوز استفاده کرد. نصب این اپلیکیشن بسیار ساده بوده و تنها در عرض 1 دقیقه انجام می شود. این اپلیکیشن رایگان بوده و می توان به وای فای خانه آن را متصل نمود.


 

درب ریلی اتوماتیک پارکینگموتور ریلی درب اتوماتیک پارکینگ


درب اتوماتیک ریلی یا درب کشوئی، یکی از انواع درب های صنعتی است که به منظور ایجاد امنیت بالا، مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها امکان تبدیل شدن به درب هوشمند را دارند. درب ریلی یا کشویی به دو دسته درب پارکینگی و درب شیشه ای تقیسم می شوند. از مهم ترین ویژگی های درب های کشویی، سرعت بالای این درب ها است. با این حال سرعت این درب ها به جهت داشتن سنسور و در صورت وجود مانع، کاهش پیدا می کند.
ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که یک لنگه درب که معمولا بیشتر از دو و نیم متر طول دارد به صورت کشویی به سمت چپ یا راست حرکت کرده و فضای ورودی را به طور کامل باز می کند. کاربرد این درب ها برای مکان هایی توصیه می شود که اولا به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز باشد و اندازه درب آنقدر بزرگ باشد که استفاده از مدل های مشابه مقرون به صرفه نباشد. محدودیتی برای استفاده از درب های ریلی وجود ندارد و قابلیت استفاده در پارکینگ های مسقف و روباز را دارند، زیرا معمولا بازو بسته شدن این درب کم صدا می باشد. از جمله عیوبی که برای این نوع درب ها می توان قائل شد، کندی سرعت باز و بسته شدن آن و داشتن فضایی معادل اندازه خود درب در سمت چپ یا راست آن است.

این درب ها قابلیت استفاده در همه مکان ها را دارند اما عموما برای پارکینگ منازل، فروشگاه ها، ورودی سوله ها و کارخانه ها مناسب تر هستند. به کمک نصب موتور درب ریلی، این امکان وجود دارد تا این درب ها را تبدیل به درب اتوماتیک کرد.درب ریلی اتوماتیک، کشویی و یا پارکینگی اغلب مناسب پارکینگ هایی با فضای محدود است. همچنین در نصب این درب ها نیاز به فضا هایی در اطراف محل نصب درب، جهت ایجاد امکان حرکت کشویی درب اتوماتیک است.

 


موتور ریلی درب پارکینگ


مزایای درب کشویی

    افزایش امنیت
    امکان رفت و آمد نامحدود
    عملکرد آسان در باز و بسته شدن توسط ریموت، کلید یا وسایل ارتباطی مانند تلفن همراه یا تبلت
    مناسب استفاده بر روی درب های سنگین
    امکان نصب باطری ذخیره کننده جهت استفاده در صورت قطعی برق
    کنترل و کاهش سرعت در صورت برخورد با مانع
    قدرت بالا
    کم سر و صدا
    سرعت بالا

مکانیزم و عملکرد کلی این گونه درب ها به صورت کششی و به وسیله چرخ دنده برقدرت بر روی دنده شانه ای میباشد . سیستم اتوماسیون این درب ها با استفاده از نیروی قدرت گیربکس در دو مدل چرخ دنده و زنجیری ارائه میگردد . یکی از ویژگی های این نوع درب ها میتوان به کم صدا بودن و زیبایی درب ها اشاره نمود ، و همچنین کم جا بودن این درب ها که باعث شده امروزه بیشتر مورد استفاده قرار گیرد . این درب ها معمولا در اندازه بزرگتر برای ورودی کارخانه ها ، سوله ها ، انبار ها و مکان های صنعتی مورد استفاده قرار میگرد . از معایب این درب ها میتوان به سرعت حرکت درب ریلی اشاره نمود که سرعت پایینی نسبت به باقی درب ها دارد و همچنین فضای آزاد معادل اندازه درب در سمت چپ و یا راست آن که درب میخواهد باز شود ، نیاز است .


 دستگاه ضد سرقت مه سازسیستم ضد سرقت مه ساز


علیرغم وجود انواع سیستم های نظارتی , حفاظتی و دزدگیراماکن و سیستم های نظارت تصویری که با هدف شناسایی احتمالی سارق پس از وقوع جرم و یا اعلام هرچه سریعتر وقوع سرقت به کار گرفته می شوند سیستم های مه ساز نقش بسیار موثری در پیشگیری از سرقت دارند.
نحوه عملکرد دستگاه های مه ساز به این صورت است که به محض تشخیص سرقت با تولید مه بسیار غلیظ در چند ثانیه تمام فضای فروشگاه را به گونه ای پر می کند که سارق به خاطر نبود دید کافی ملزم به ترک محل و فرار می شود.

دمیدن بیش از 28 متر مکعب مه در ثانیه.
رسیدن مه به فاصله ی 6 متری دستگاه در کمتر از 2 ثانیه.
هر دستگاه مه ساز ظرفیت محافظت از محیط های 50 تا 500 متر مکعب را دارد.
سرعت واکنش دستگاه تنها 0.1 (یک دهم ثانیه) ثانیه تا شروع تولید مه با حداکثر توان می باشد.
چرا سرعت در سیستم مه ساز حائز اهمیت است:
قدرت تصمیم گیری را از سارق می گیرد و راهی جز ترک محل برای وی باقی نمی گذارد.
احتمال صدمه خوردن به دارایی و افراد حاضر را به حداقل می رساند.

روش کار مه ساز یورفوگ به این صورت است که مه ساز باید فرمان پاشش مه را به یکی از روش های زیر دریافت کند:

    1-دریافت از طریق سیستم دزدگیراماکن موجود
    2-دریافت فرمان از طریق سنسورحرکتی بدون وجود دزدگیر اماکن
    3-فرمان به وسیله ریموت کنترل (کاربرد آن در طلا فروشی ها که فروشنده به وسیله ریموت فرمان را صادر می کند)