دزدگیر منزل چی بخرم
 

دزدگیر منزل چی بخرم؟


بهترین روش برای جلوگیری از سرقت در منازل و محل کار، استفاده از دزدگیر منزل ( اماکن) می باشد .دزدگیر منزل یا سیستم اعلام سرقت وسیله‌ای است که با عبور افراد ناشناس از یک حریم خصوصی با ایجاد صدای آژیر مانع از ادامه سرقت توسط سارقین می شود. امروزه در بازار انواع و اقسام دزدگیر های منزل با نام و نشان‌های تجاری متفاوت به فروش می‌رود ،پس قطعاً با این همه دزدگیر در بازار انتخاب برای شما کمی دشوارتر می‌شود.

صرف داشتن یک دزدگیر نمی‌تواند نیازها و خیال شما را بابت جلوگیری از سرقت رفع کند چون ممکن است آن دزدگیر که تهیه کردید استانداردهای مورد نیاز را نداشته باشد و به خوبی عمل نکند و دارای جنس و کیفیت عالی نباشد .پس مهمترین اقدام شما قبل از خرید دزدگیر منزل این است که بدانید کدام دزدگیر دارای کیفیت و عملکرد خوب و مناسب است. دزدگیر منزل یک سیستم امنیتی برای تامین امنیت منزل شما به حساب می آید، پس  تشخیص به موقع و درست و واکنش سریع به سرقت در آن خیلی مهم است .

اگر انتخاب بین برندها و مدل ها با توجه به کارایی که شما به آن نیاز دارید سخت است و نیاز به راهنمایی برای خرید و
قیمت دزدگیر منزل دارید به ما اطمینان کنید.ما شما را در انتخاب و نصب راهنمایی میکنیم تا بهترین سیستم را با بالاترین کارایی و امنیت در منزل خود نصب کنید و از مزایای آن استفاده کنید.

خرید دزدگیر اماکن

از معیارهای دیگر در انتخاب دزدگیر اماکن این است که کار کردن با دزدگیر باید برای صاحبان آن ساده باشد .دزدگیر ها از لحاظ عملکرد هم به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند مانند: دزدگیر های سیم کارتی ،تلفن شهری یا خط ثابت و دزدگیر های ساده .بهترین انتخاب در دزدگیر ها آنهایی می باشند که مجهز به سیمکارت هستند غالبا این دزدگیر ها علاوه بر استفاده از سیمکارت مجهز به تلفن خط ثابت هم هستند.

از دیگر نکاتی که هنگام خرید دزدگیر مهم است ,توجه به برند و شرکت سازنده می باشد از برندهای استفاده کنید که در بازار دارای قدمت بالایی هستند و دارای گارانتی معتبر میباشند و خدمات پس از فروش خوبی به شما ارائه می کنند. بهتر است از دزدگیرهای اماکن منزل ایرانی استفاده کنید مانند دزدگیر فایروال، کلاسیک و...زیرا استفاده از دزدگیر منزل چینی فقط شما را به دردسر می‌اندازد. شاید از لحاظ قیمتی دزدگیر های چینی به صرفه باشد اما از لحاظ کیفیت و امنیت بسیار ضعیف هستند و گاها دارای اعتبار و گارانتی خوبی نمی باشند و غالباً هم بدون خدمات پس از فروش هستند .

 
یکی دیگر از مهمترین موارد برای خرید دزدگیر منزل این است که آنها را از شرکت های معتبر که دارای نصاب های حرفه ای هستند خریداری کنید زیرا نصب صحیح و اصولی از نکات بسیار مهم به شمار می‌رود.

کارایی دزدگیر منزل

کارایی دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل بهترین وسیله برای جلوگیری از سرقت می باشد عملکرد این محصول به گونه ای می باشد که با عبور افراد ناشناس و سارقین از محل حفاظت شده توسط دزدگیر سنسورها فعال شده و آژیر به صدا در می آید که این امر باعث ایجاد ترس در سارقین شده و مانع از ادامه سرقت می‌شود. دزدگیر اماکن به سه دسته تقسیم می شود:

1) دزدگیرهای ساده که بدون هیچ تلفن کننده می باشد عملکرد آن فقط به صورت پخش صدای آژیر می باشد که مانع از ایجاد سرقت می شود .

2) دزدگیر خانه با تلفن ثابت یا خط شهری ،در این نوع پنل از دزدگیر علاوه بر ایجاد صدای آژیر در پی سرقت از تلفن منزل شما به تعدادی از مخاطبین که شما در دفترچه تلفن پنل دزدگیر ذخیره کردید تماس ایجاد می‌شود و آنها را از وقوع سرقت مطلع می سازد. بودن این آپشن در این دزدگیر خالی از لطف نیست اما خیلی هم قابل هم قابل اعتماد نمی باشد، زیرا با قطع کردن خطوط تلفن توسط سارقین آپشن از کار می‌افتد و چندان کمکی به اطلاع رسانی نمی‌کند.

3) اما بهترین نوع دزدگیر منزل پنل هایی می باشد که مجهز به سیمکارت هستند در این نوع از محصول هنگام سرقت،سیم کارتی که داخل دزدگیر می باشد با شما تماس حاصل می‌شود و پیامکی مبنی بر وقوع حادثه نیز به شما ارسال می گردد. علاوه بر این مزایا شما می توانید توسط اپلیکیشن داخل موبایل خود دستگاهتان را از راه دور مدیریت کنید و سنسورهای خود را در حالت فعال و غیرفعال بودن تنظیم کنید.

مهمترین بخش دزدگیر خانه سنسورهای آن می باشند, زیرا تشخیص سرقت  توسط این سنسورها انجام میگردد .دزدگیرها انواع سنسورهای تشخیص سارق را دارا هستند که مهمترین آنها سنسورهای چشمی یا مادون قرمز ،مگنت، شوک سنسور (لرزشی )و دتکتور دود و غیره می باشد، که هر کدام از این ها برای محل خاص و با عملکرد منحصر به فرد خودشان می باشد .

بهترین دزدگیر بیسیم منزل؟


سنسور های تشخیص سارق در دزدگیر منزل به صورت سیم دار و بی سیم (وایرلس) می باشند.امن ترین حالت این است که شما برای منزل و محل کار خود از سنسورهای باسیم مخصوصاً در چشم ها استفاده کنید زیرا با این انتخاب درصد خطا و آلارم کاذب به شدت کم می‌شود اما گاهی پیش می آید که شما نمی خواهید در منزل و یا محل کارتان سیم کشی انجام دهید .حالا یا به دلیل مسائل زیباشناسی و یا دور بودن سنسور ها از دستگاه در این گونه شرایط شما مجبور به استفاده از سنسورهای بی سیم وایرلس هستید.

این سنسورها از لحاظ عملکرد هیچ تفاوتی با نوع سیم دار خود ندارد اما مراقبت و نگهداری از آنها سخت تر است زیرا این سنسورها باطری خور هستند و شما را موظف می‌کند تا برای ایجاد امنیت و کارایی درست این سنسور در تاریخ های معینی اقدام به تعویض به موقع باتری ها انجام دهید تا این سنسورها همیشه در دسترس باشند.

معایب دزدگیر منزل چیست؟


این تصور که دزدگیر های منزل دارای معایب میباشد درست نیست زیرا وظیفه اصلی دزدگیرهای اماکن درست و به موقع کار کردن آنها است البته زمانی که شما از برند و شرکت معتبری دزدگیر خود را تهیه کرده باشید و نصاب حرفه ای آن را برای شما نصب کرده باشد. پس اگر تا به حال شنیده اید که دزدگیری صاحب خود را بابت آلارم های کاذب اذیت کرده است مطمئن باشید که یا آن محصول جزو برندهای خوب و معتبر موجود در بازار نبوده است یا قطعاً ایراد و خرابی در سنسورهای آن رخ داده است که باید تعمیر شود.
 
معایب دزدگیر منزل

بسیاری از مواقع هم انتخاب نادرست یک سنسور در محل نادرست باعث ایجاد آلارم و کاذب می گردد و یا شایع‌ترین حالت این آلارم ها به موقع تعویض نکردن باتری های سنسور های بی سیم وایرلس می باشد.
 

دزدگیر اماکن با دوربین


استفاده از دوربین و دزدگیر اماکن مانند دزدگیر فایروال بصورت هم زمان کار مفید و جالبی است.اما در نظر داشته باشید که هیچ دزدگیری در بازار و جود ندارد که دوربین مداربسته به آن متصل باشد و همزمان کار کند.شما باید برای این منظور دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته را بصورت جداگانه تهیه و نصب کنید.هر زمان دزدگیر شما فعال شود و تماسی با گوشی شما گرفته شود,می توانید نرم افزار دوربین مداربسته خود را باز کنید وتصویر خانه را ببینید.

پس در نظر داشته باشید که هیچ سیستمی تا به امروز ساخته نشده که در ان تصویر دوربین توسط دزدگیر ارسال شود و این دو سیستم بصورت جداگانه فعالیت میکنند.اما خرید و استفاده هم زمان این دو سیستم به شما کمک میکند که اگر دزدگیر آژیر کاذب کشید ,با دیدن خانه متوجه این موضوع شوید.