UPS 
یو پی اس

 

فروش انواع دستگاه های یو پی اس دوربین مداربسته (برق اضطراری)
 


 
ups چیست
جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید


 

UPS (یو پی اس) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


یو پی اس وسیله ای است که به کمک آن میتوان در هنگام قطع برق شهر دستگاه های الکترونیکی را روشن نگه داشت و همچنان از آنها استفاده کرد.به عبارت دیگر  UPS    به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید.این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد.یو پی اس  عموما در مجاورت رایانه و دیگر وسایل برقی قرار گرفته و در صورت بروز اختلال در ولتاژ ورودی برق شهری و یا قطعی کامل ، شرایط لازم برای ادامه‌ی روند دستگاه را برقرار می‌سازد.

Ups  ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد. یکی منبع انرژی اولیه (برق شهر) ودیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدارمیشود و به آن منبع ثانویه (باتری) گفته میشود.

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمیگیرند تعبیه شده است.این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما ازبرق متناوب استفاده میکند اگرچه تمامی باتریها برق مستقیم تولید می کنند.بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .

 

انواع دستگاه UPS


یو پی اس آنلاین

اگر قصد شما از خرید منبع تغذیه بی وقفه علاوه بر تامین برق بی‌وقفه ، دریافت توان خروجی مناسب هم هست ، نوع آنلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در انواع آنلاین علاوه بر شارژ باتری و تامین بی وقفه‌ی برق ، بخش اینورتر در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می‌سازد. به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. سپس توسط بخش اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و آماده‌ی ورود به دستگاه مصرف کننده می‌شود. این کار به این خاطر انجام می‌شود تا حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از لحاظ ولتاژ ورودی صورت گیرد.یوپی‌اس‌های "Online" که در استاندارد با علامت اختصاری (VFI) از آنها یاد می‌شود. یوپی‌اس‌هایی هستند که حتی در شرایط نرمال و حضور برق شهر هم مصرف‌کننده آنها صرفاً از طریق اینورتر تأمین و تغذیه می‌شود و تنها در شرایط خرابی و خطا در هریک از مبدل‌های دستگاه، مسیر Bypass برای مدت محدودی (رفع عیب و برگشت دستگاه به سرویس) عهده دار تأمین تغذیه بار می‌شود.

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین یک نوع از یو پی اس می باشد که دارای یک دستگاه مصرف کننده می باشد که به شکل مستقیم با برق شهری متصل است و زمانی که شما دچار قطعی برق شوید این دستگاه فعال خواهد شد.

در شرایط  این چنینی دستگاه مصرف کننده برق  این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.

دستگاه یو پی اس آفلاین قدرت حفاظتی بالایی دارد و خروجی آن از طریق فیلترهایی به نام های EMI / RFI ساخته شده اند که این قابلیت را دارند تا بار حفاظت از سنسورها و گذرگاه ها را که توسط ولتاژ پیک به مقادیر از پیش تعریف شده مشخص شده است را فراهم کند.


سیستم Line – Interactive 

این نوع یو پی اس شامل دستگاههایی می شود که در آنها سعی شده با اضافه کردن سیستم تنظیم ولتاژ در مسیر By pass عملکرد بهتری نسبت به سری Off-line ارائه شود . دو نوع از متداولترین سیستمهای این رده یو پی اس مجهز به ترانس Buck/Boost وترانس ferrorvesonat می باشد. مشابه مدلهای Off-Line یو پی اس مدل Line-Interactive بار خود را از طریق مسیر Bypass تغذیه می کند وبراثر هر حادثه ای که سبب قطع برق شهر شود آن رابه اینورتر انتقال می دهد.
ups bms

دستگاه پو پی اس 12 ولت دوربین مداربسته مدل BMS
 


مشخصات ups 10امپر

مشخصات 30امپر UPS

 

بدون نصب سیستم UPS ، خرابی یا قطع برق باعث از بین رفتن قدرت سیستم دوربین مداربسته می شود و باعث می شود دوربین ها از کار بیفتند. یک سیستم UPS با تأمین برق به طور مداوم از مسدود شدن جریان برق و نگه داشتن برق در یک سطح پایدار در هنگام قطع برق یا سنسور برق می تواند جلوی قطع دوربین ها را بکیرد.

برای 4 دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی آن مانند منبع تغذیه شما معمولا به حدود 50 وات توان نیاز خواهید داشت. برای تامین این توان حداقل باید از یک UPS یو پی اس با توان 600VA استفاده کنید.

برای هشت دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS یو پی اس با توان 1000VA استفاده کنید.برای 16 دوربین مدار بسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS با توان 1000VA استفاده کنید.

یو پی اس دوربین مدار بسته از جمله محبوب ترین لوازم الکتریکی جانبی به حساب میاید و در همه جا کاربرد دارند. از آن جمله میتوان به دوربین های امنیتی و دوربینهای مدار بسته اشاره کرد. از آنجا که اغلب یو پی اس ها برای دوربین از باتری 12 ولت استفاده میکنند، بین 1 تا 4 ساعت امکان برق دهی به دوربینها وجود دارد. دوربین ها و سیستم دی وی آر مربوطه معمولا برق با کیفیت خیلی بالا لازم ندارند و ضمن اینکه خود دی وی آر (DVR) ها یک استابلازر درونی دارند.

مهمترین مزیت سیستم یو پی اس دوربین مداربسته تاییدیه اداره اماکن, عدم نیاز به خرید آداپتور برای دوربین ها و DVR و همچنین هزینه بسیار پایین خرید خود ups می باشد. ups 12 ولت دارای پاور داخلی 15 آمپر و باطری داخلی برای یک ساعت کار در نبود برق با قابلیت نصب باطری خارجی تا 65 آمپر جهت زمان بیشتر دارای خروجی USB جهت شارژ موبایل یا اتصال مودم ، دارای 2 خروجی محافظت شده توسط فیوز برای پشتیبانی از حداکثر 10 دوربین و dvr

مزیت استفاده از یو پی اس برای دوربینهای امنیتی داخل منازل این است که این یو پی اس ها را میتوان برای دیگر وسایل الکتریکی نیز استفاده کرد. در مورد دوربینهای مانیتورینگ و کنترلی فروشگاه ها و سایت های کارخانجات نیز یو پی اس از همین مقدار اهمیت برخوردار است.


مزایای استفاده از سیستم  یو پی اس


دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت .

هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت . UPS های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارم های هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.

اجزای UPS:


رکتیفایر(یکسو کننده):

رکتیفایر ups
 
به طور ساده می‌توان گفت که یک رکتیفایر در دستگاه منبع برق اضطراری وظیفه دارد تا جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کند.هنگامی که عرضه از منبع برق (A.C) وجود دارد، UPS شروع به شارژ کردن باتری به شکل  D.C.  می نماید. این تبدیل A.C به D.C توسط اجزای اصلی یک یکسو کننده (Rectifier)، دیود و خازن انجام می شود.دیود دستگاه اصلی برای تبدیل A.C به D.C است، و خازن برای فیلتر کردن هارمونیک A.C در عرضه D.C استفاده می شود.


اینورتر(Inverter)

انرژی ذخیره شده در باتری بصورت D.C است بنابراین، برای تبدیل انرژی ذخیره شده دوباره به A.C (فرم عرضه)، یک دستگاه به نام Inverter مورد استفاده قرار می گیرد. اینورتر در تناقض با یک یکسوساز(رکتیفایر) کار می کند.این سیستم جریان را از باتری دریافت کرده و آن را به تغذیه‌ی AC تبدیل کرده و دستگاه‌های AC را تغذیه می‌کند.در داخل آن کنترلر شارژ وجود ندارد، پس نمی‌تواند باتری را شارژ کند.

اگر بخواهید باتری را شارژ کنید، باید یک کنترلر شارژ خارجی برای آن داشته باشد.اینورتر در برابر ولتاژ‌ها و جریان‌های غیرعادی محافظتی ندارد. بنابراین، ولتاژهای آنی یکی از عیب‌های اینورتر است که می‌تواند به دستگاه‌های الکترونیک حساس آسیب بزند.


باتری UPS
 
باطری ups
باتری UPS یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های این دستگاه است که معمولا بین ۵ تا ۲۰ دقیقه می‎تواند برق لازم UPS را در حین قطعی برق فراهم کند.باتری تنها دستگاهی است که می تواند برق را ذخیره کند.در ups باتری در هنگام خاموش شدن برق خود را تخلیه و به دستگاه ها برق رسانی می کند.اکثرباتریهایی که در ups استفاده میشوند مشابه باتریهایی هستند که دراتومبیلها مورد استفاده قرارمیگیرند یعنی باتریهای سربی –اسیدی 12 ولت، اگرچه تفاوتهای مهمی نیز وجود دارد.

باتریهای اتومبیل نیروی الکتریسیته را با استفاده ازواکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق است تولید میکنند، به همین دلیل به آنها باتریهای ” معلق درمایع” میگوینداین باتریها مزایای بسیاری نسبت به باتریهای سنتی معلق درمایع دارند ازجمله اینکه براحتی میتوان آنها را درمسافتهای طولانی حمل ونقل کرد زیرا درمقابل نشتی محافظت شده اند درحالیکه باتریهای سنتی معلق درمایع بعنوان یک ماده خطرناک و ریسک پذیردرنظرگرفته میشوند. تنها نقطه منفی باتریهای ups اینست که قیمت آنها در ظرفیتهای مشابه دو یا سه برابرازباتریهای معمولی بیشتر است. 

نکات مهم خرید یو پی اس را می توان به صورت زیر بیان کرد:


1. توان مورد نیاز و توان مصرفی :

یکی از مهم ترین نکات برای خرید یو پی اس این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید ، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. ( در این کانال توان مصرفی دستگاه های معمول آورده شده است ) توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشه شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان ( A ) آن نوشته شده است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، توان آن بدست می آید. به عنوان مثال اگر روی برچسب یک پرینتر که مستقیم به برق متصل می شود ( بدون آداپتور ) جریان را 2 آمپر نوشته باشد ، توان پرینتر 2×220 یعنی 440 وات  می شود.

پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس ، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود. این کار دارای چند حسن است:


الف. با توجه به این که یو پی اس درحالت FULL LOAD ( استفاده از حداکثر توان ) خود ، کار نمی کند منجر به افزایش طول عمر یوپی اس می گردد.

ب. در صورت کار تمام تجهیزات ، یو پی اس به راحتی قادر به تامین توان آنها خواهد بود. به عبارت دیگر UPS بدون هیچ گونه مشکل در بدترین شرایط نیز کار خواهد کرد.

ج. اگر بار به میزان جزیی تغیر نمود نیاز به ارتقاء یو پی اس (UPS) نیست به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر به مجموعه اضافه شود نیاز به تغییر و ارتقاء یوپی اس نخواهد بود.

2. امکان تنظیم پارامترها :

یو پی اس ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح یو پی اس (UPS) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه ایجاد شود یا توسط کاربر نهایی انجام شود. در بسیاری از برندها تمامی پارامترها در کارخانه تنظیم شده و کاربر هیچگونه آزادی عمل در انتخاب پارامترها ندارد. به عنوان نمونه جریان شارژ ، درصد OVER LOAD های مختلف یکی از پارامترهایی است که کاربر می تواند آن را در محدوده ی مشخصی تغییر دهد.

3. میزان زمان پشتیبانی یا زمان Backup :

از آن جهت که یو پی اس برای کار کردن در زمان قطعی برق ، نیاز به باتری یو پی اس دارد ، پس بسیار مهم است که شما بدانید از یوپی اس در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید ، پس از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان ups را انتخاب نمود سپس با علم به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را حساب کرد .


4. قابلیت باتری داخلی ( Internal ) یا خارجی ( External ) :

برای توان های بالا به ناچارحجم باتری زیاد بوده وباید باتری ها به صورت EXTERNAL یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است برای اینکه باطری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی ، فضای کمتری را اشغال کنند. در توانهای پایین به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است یو پی اس (UPS) از نوع باتری INTERNAL یا داخلی انتخاب شود. 

باطری دستگاه یو پی اس دوربین مداربسته

ما بارها در مورد این مولفه های مرکز داده پیش ساخته ماژولار مانند خنک کننده و خنک کننده و مزایایی که می توانند برای یک مرکز داده (مانند این پست در یک شرکت خودروسازی انگلستان) در این سایت نوشته اند. همانطور که مشخص شد ، این مفهوم در مورد سیستم های UPS نیز صدق می کند.

اغلب اوقات ، یک راه حل UPS به سادگی به معامله بین هزینه و عملکرد می انجامد ، که معمولاً هزینه ها بیش از خطراتی مانند آسیب به سیستم و حتی آتش سوزی است.

شاید شما در جریان نبوده باشید که سیستم های UPS خطر آتش سوزی دارند. اما هنگامی که باتری های UPS به پایان تخلیه نزدیک می شوند یا پیر می شوند ، سطح جریان اتصال کوتاه آنها پایین می آید. اگر خیلی کم شود ، ممکن است برای باز کردن یک قطع کننده مدار محافظ آتش یا فیوز سریع کافی نباشد ، که می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد و به طور بالقوه آتش سوزی شود.

من همه اینها را از یک مقاله سفید جدید اشنایدر الکتریک ، "طراحی و مشخصات سیستم های باتری ایمن و قابل اطمینان برای یو پی اس های بزرگ" یاد گرفتم. این مقاله توضیح می دهد که چرا یک راه حل مناسب باتری یو پی اس دوربین مداربسته برای عملکرد ایمن و قابل اعتماد مهم است و چرا سیستم های UPS ماژولار و از پیش مهندسی شده بهترین شرط شماست. در مواردی که سیستم های از پیش مهندسی شده کافی نباشند ، مقاله مورد نیاز را جستجو می کند تا در یک راه حل مهندسی شده توسط فروشنده جستجو کند.

سیستم باتری مدولار از پیش مهندسی شده یک راه حل استاندارد و واجد شرایط است. فروشنده یو پی اس دوربین مداربسته معیارهای عملکرد محصول مانند زمان اجرا ، ولتاژ ، مشخصات جریان تخلیه و غیره را مشخص می کند. این شامل باتری های واجد شرایط است که به صورت سری یا موازی برای ایجاد یک ماژول متصل شده اند ، همراه با یک سیستم نظارت برای ردیابی سلامت باتری ها. تحت کار کنترل دقیق کیفیت ، در کارخانه مونتاژ می شود. و شامل وسایل محافظتی و کابینت هایی است که برای ایمنی مهندسی شده اند و کاملاً آزمایش شده اند تا مطمئن شوند همه کارها مطابق آنچه در نظر گرفته شده کار می کنند. علاوه بر این ، آنها از طرح های آزمایش شده و واقعی استفاده می کنند که در بسیاری از سیستم ها اثبات شده است.

سیستم باتری مهندسی فروشنده یا "مهندسی شده برای سفارش" ، سیستمی است که بر اساس الزامات و تنظیمات سفارشی کاربر توسط فروشنده یو پی اس دوربین مداربسته پیشنهاد و تأیید می شود. اندازه آن ها معمولاً باتری با توجه به نیاز زمان پشتیبان UPS ، دستگاه های محافظ بر اساس دامنه جریان اتصال کوتاه و سیستم نظارت بر یکپارچه باتری است. و توسط پرسنل واجد شرایط بر اساس بهترین روشهای استاندارد نصب شده است.این مقاله می گوید که گزینه باتری UPS از قبل مهندسی شده از نظر ایمنی و قابلیت اطمینان الکتریکی بهترین است و راه حل های تولید شده توسط فروشنده دومین گزینه بهترین اساین همچنین مراحل و دستورالعمل هایی را برای شما ارائه می دهد که به سادگی باید از راه حل سفارشی UPS شخص ثالث استفاده کنید.


سه نوع اساسی از دستگاه های UPS برای محافظت از تجهیزات وجود دارد: آفلاین ، خط تعاملی و آنلاین.

یو پی اس دوربین مداربسته آفلاین (آماده به کار)

سیستم های Standby UPS به تجهیزات اجازه می دهند تا با ولتاژ کمتری کار کنند تا زمانی که ولتاژ ورودی شناسایی نشود ، یا یک موج یا افتادگی تشخیص داده نشود. سپس بار را با استفاده از اینورتر ، که به نوبه خود توسط باتری ها تأمین می شود ، تأمین می کند. این گزینه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود ، اما همچنین به این معنی است که انتقال به باتری باعث قطع شدن بسیار کوتاه برق (به طور معمول 6-8 میلی ثانیه) می شود. این ساده ترین و ارزان ترین گزینه یو پی اس دوربین مداربسته موجود است ، اما به دلیل آفلاین بودن یو پی اس ، از قابلیت فیلتر کردن انرژی محدودی برخوردار است و بیشتر از باتری استفاده می شود که عمر باتری را کاهش می دهد.

UPS دوربین مداربسته با خط تعاملی

سیستم های UPS تعاملی خطی مشابه سیستم های آفلاین هستند ، با این حال ، این دستگاه دارای یک AVR (تنظیم ولتاژ خودکار) است که ولتاژ ابزار ورودی را برای محافظت در برابر ناهنجاری های فرکانس بدون تغییر به باتری تنظیم می کند. این گزینه در محافظت از تجهیزات با هزینه متوسط ​​بهتر است و تقریباً به اندازه سیستم آفلاین که عمر باتری را افزایش می دهد ، از باتری های آن استفاده نمی کند.

یو پی اس دوبار تبدیل آنلاین

در یو پی اس دوربین مداربست دو تبدیل آنلاین ، ورودی ابتدا اصلاح می شود و سپس با یک اینورتر دوباره به یک جریان متناوب تبدیل می شود. این دو تبدیل اطمینان می دهد که تجهیزات فقط برق تمیز دریافت می کنند و هنگام انتقال از منبع تغذیه اصلی به باتری زمان انتقال وجود ندارد ، زیرا خروجی همیشه توسط اینورتر تأمین می شود. با این حال ، اگر منبع تغذیه AC از حد از پیش تعیین شده خارج شود ، یکسو کننده ورودی خاموش می شود و اینورتر خروجی به جای آن شروع به تولید برق از باتری می کند. یو پی اس همچنان از انرژی باتری استفاده می کند تا ورودی AC به حد تحمل طبیعی برگردد. در صورت اضافه بار یا خرابی سیستم UPS ، این نوع UPS دوربین مداربسته همچنین دارای بای پس اتوماتیک است که با تعویض مستقیم آن در ورودی ، برق را تأمین می کند.

این گزینه بهترین محافظت ، انتقال یکپارچه به باتری و محافظت کامل از تجهیزات متصل را ارائه می دهد. این به نوبه خود منجر به خرابی تجهیزات کمتر می شود ، عمر باتری را بسیار افزایش می دهد و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد (زیرا به سیستم های UPS کمتری نیاز دارید که باید نگهداری شوند).

یک نمونه از سیستم های تبدیل دوگانه آنلاین Liebert GTX4 است - برای کسب اطلاعات بیشتر در Product Spotlight ما اینجا را کلیک کنید

وقتی صحبت از کاربردهای مهم مأموریت و عملکرد مرکز داده می شود ، خرابی می تواند هزینه بر باشد. مطالعه برق شبکه امرسون گفت که میانگین کل هزینه هر دقیقه قطعی برنامه ریزی نشده از 5،617 دلار در سال 2010 به 7908 دلار در سال 2013 به 8،851 دلار در سال 2016 افزایش یافته است.

راه حل: سیستم های UPS  دوربین مداربسته شبکه / سرور که از عملیات آنلاین و تبدیل مستمر مضاعف استفاده می کنند ، بهترین حفاظت و قابل اطمینان ترین قدرت موجود را برای سیستم های حیاتی فراهم می کنند. فرایند تبدیل دو برابر ، تجهیزات را از مشکلات برق در خط AC جدا می کند و به طور مداوم خروجی ایده آل را ارائه می دهد.

نگرانی 3: زمان باتری

عاملی که باید مورد توجه قرار گیرد ، مدت زمانی است که بار با انرژی تأمین شده توسط UPS  دوربین مداربسته کار می کند. خاموش شدن برخی از بارها ممکن است فقط به 15 تا 30 دقیقه زمان نیاز داشته باشد. بارهای دیگر مانند رایانه ها ، سرورها و تجهیزات مخابراتی ممکن است به برق احتیاج داشته باشند تا اینکه برق برنامه برقرار شود.

راه حل:

سیستمهای UPS دوربین مداربسته قابل اجرا با قابلیت اجرا: بسیاری از سیستمهای UPS شبکه / سرور همچنین می توانند به یک یا چند بسته باتری خارجی اختیاری متصل شوند تا زمان استفاده طولانی تر شود. باتری های خارجی بزرگ ، پرهزینه و نیاز به تعویض دوره ای دارند ، بنابراین ارائه تخمین منطقی از نیازهای زمان کار شما هزینه دارد. اگر برنامه شما به مدت زمان بسیار طولانی نیاز دارد ، ممکن است بخواهید سیستم UPS را با یک ژنراتور آماده به کار تکمیل کنید.

Load Shedding کاهش بار به شما امکان می دهد با خاموش کردن خودکار تجهیزات غیرضروری در هنگام قطع طولانی مدت ، زمان پشتیبان گیری باتری تجهیزات مهم خود را در اولویت قرار دهید. سیستم های UPS شبکه / سرور یا PDU های متصل که دارای خروجی های قابل کنترل هستند ، به شما امکان می دهد کاهش بار را تنظیم کنید.

این پدیده معمولا در هنگام وقوع رعد و برق های شدید و اصابت آن با ساختمان یا دستگاه ها رخ می دهد. این پدیده باعث می شود در این مواقع برخلاف افت ولتاژ، بار های الکتریکی به یک باره از مدار خارج شده و منجر به افزایش ناگهانی ولتاژ می شوند. این امر ممکن است باعث سوختن و از کار افتادن دوربین مداربسته نیز بشود. همان طور که در بالا اشاره شد دستگاه UPS حکم یک باتری را دارد. از آنجایی که باتری ها تنها با ولتاژ DC شارژ می شوند، باید ابتدا جریان برق را به DC تبدیل نمود تا امکان شارژ دستگاه فراهم گردد. از آنجایی که باتری های ولتاژ بالا قیمت به مراتب بیشتری دارند معمولا در طول DC سازی ولتاژ، به میزان 12 یا 24 ولت افت ولتاژ خواهند داشت.

اینورتر به شکل مداوم جریان الکتریکی را بدون نویز از باتری به تجهیزات می رساند و تجهیزات نیز برق را هرگز مستقیما از منبع اولیه دریافت نمی‌کنند. یو پی اس‌ های آنلاین دارای فن‌ های خنک کننده ای هستند که گاها منجر به ایجاد سر و صدا می‌شوند و اغلب مناسب برای مصارف خانگی و دفاتر کوچک هستند.
دوربین مداربسته خود را با دستگاه ups روشن نگه دارید

دوربین امنیتی

برای صاحبان مشاغل خانگی و مشاغل کوچک ، نصب سیستم نظارت تصویری یکی از موثرترین راه ها برای محافظت از دارایی ها و جلوگیری از سرقت است. اما بعد از اینکه سیستم شما روشن و روشن شد ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که به همین ترتیب باقی می ماند. منبع تغذیه بدون وقفه یا سیستم UPS ، دوربین های شما را در صورت افزایش برق و یا قطع شدن برق متوقف می کند.

برای به حداکثر رساندن کارایی نصب دوربین IP خود و گسترش فضای اتاق ، اندازه گیری صحیح سیستم یو پی اس دوربین مداربیته مهم است. هرچه ظرفیت UPS با بار تطابق بیشتری داشته باشد ، با کارآیی بیشتری عمل خواهد کرد. با این حال ، واحدی با ظرفیت کافی ممکن است در صورت لزوم نتواند از تجهیزات شما پشتیبانی کند. یو پی اس با توان وات خروجی که 20 تا 25 درصد بیشتر از بار کل شما باشد ، باعث محافظت و رشد می شود ، اما انتخاب بیش از حد بزرگ یکی از نظر پول و مکان می تواند بی فایده باشد.
بنابراین چگونه می توان سیستم UPS خود را به درستی برای کارایی و رشد اندازه کرد؟

    لیستی از همه مواردی که به UPS وصل می شوند تهیه کنید. به طور معمول ، این لیست شامل دوربین ها و ضبط کننده فیلم شبکه (NVR) شما می شود.
    وات هر قطعه از تجهیزات را بنویسید.
    وات ها را به هم اضافه کنید تا کل نیاز به وات برای تجهیزات متصل خود را بدست آورید.
    برای محاسبه رشد در نصب ، به یک UPS با ظرفیت وات خروجی بیشتر از کل نیاز خود نیاز دارید. اگرچه ممکن است برنامه های واقعی شما به موارد بیشتری نیاز داشته باشند ، Tripp Lite توصیه می کند حداقل 20٪ رشد را در یک دوره پنج ساله داشته باشید. میزان رشد مورد نظر خود را تعیین کنید ، سپس وات خود را بر این اساس ضرب کنید (به عنوان مثال ، برای رشد 20 درصدی ، کل خود را در 1.2 ضرب کنید).

سیستم های یو پی اس دوربین مداربسته

هنگامی که میزان وات مورد نیاز سیستم خود را تعیین کردید و رشد را محاسبه کردید ، وقت آن است که زمان کار را در نظر بگیرید ، یا درصورت قطع برق برنامه ، تعداد دقایقی که یو پی اس دوربین مداربسته پشتیبان باتری را ارائه می دهد. انتخاب یو پی اس با ظرفیت کافی بالا برای پشتیبانی از زمان کار مورد نظر بسیار مهم است ، اما بخاطر داشته باشید که هرچه ظرفیت برق افزایش می یابد ، زمان کار نیز کاهش می یابد. به عبارت دیگر ، افزودن تجهیزات بیشتر به سیستم UPS منجر به زمان کمتری می شود. با این اوصاف ، در صورت قطع برق - یا به طور عمدی توسط یک سارق احتمالی قطع می شود ، چه مدت به عملکرد سیستم خود نیاز دارید؟ در بیشتر موارد ، 15 تا 20 دقیقه زمان اجرا به سیستم شما این امکان را می دهد تا به اندازه کافی برای ثبت شواهد متهم کننده به کار خود ادامه دهد.

یک سیستم نظارت IP متشکل از NVR و چهار دوربین معمولاً بین 400 تا 500 وات مصرف خواهد کرد. بیایید فرض کنیم سیستم شما 400 مصرف خواهد کرد. با احتساب رشد 20 درصدی ، یو پی اس با ظرفیت 480 وات برای محافظت کافی است اما در صورت قطعی زمان کافی برای اجرا ندارد. در حقیقت ، ایجاد حفاظت کافی به علاوه 15 تا 20 دقیقه زمان کار نیاز به یو پی اس با ظرفیت قابل ملاحظه ای بالاتر دارد.