UPS 
یو پی اس

 

فروش انواع دستگاه های یو پی اس دوربین مداربسته (برق اضطراری)
 


 
ups چیست
جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید


 

UPS (یو پی اس) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


یو پی اس وسیله ای است که به کمک آن میتوان در هنگام قطع برق شهر دستگاه های الکترونیکی را روشن نگه داشت و همچنان از آنها استفاده کرد.به عبارت دیگر  UPS    به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید.این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد.یو پی اس  عموما در مجاورت رایانه و دیگر وسایل برقی قرار گرفته و در صورت بروز اختلال در ولتاژ ورودی برق شهری و یا قطعی کامل ، شرایط لازم برای ادامه‌ی روند دستگاه را برقرار می‌سازد.

Ups  ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد. یکی منبع انرژی اولیه (برق شهر) ودیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدارمیشود و به آن منبع ثانویه (باتری) گفته میشود.

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمیگیرند تعبیه شده است.این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما ازبرق متناوب استفاده میکند اگرچه تمامی باتریها برق مستقیم تولید می کنند.بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .

 

انواع دستگاه UPS


یو پی اس آنلاین

اگر قصد شما از خرید منبع تغذیه بی وقفه علاوه بر تامین برق بی‌وقفه ، دریافت توان خروجی مناسب هم هست ، نوع آنلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در انواع آنلاین علاوه بر شارژ باتری و تامین بی وقفه‌ی برق ، بخش اینورتر در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می‌سازد. به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. سپس توسط بخش اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و آماده‌ی ورود به دستگاه مصرف کننده می‌شود. این کار به این خاطر انجام می‌شود تا حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از لحاظ ولتاژ ورودی صورت گیرد.یوپی‌اس‌های "Online" که در استاندارد با علامت اختصاری (VFI) از آنها یاد می‌شود. یوپی‌اس‌هایی هستند که حتی در شرایط نرمال و حضور برق شهر هم مصرف‌کننده آنها صرفاً از طریق اینورتر تأمین و تغذیه می‌شود و تنها در شرایط خرابی و خطا در هریک از مبدل‌های دستگاه، مسیر Bypass برای مدت محدودی (رفع عیب و برگشت دستگاه به سرویس) عهده دار تأمین تغذیه بار می‌شود.

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین یک نوع از یو پی اس می باشد که دارای یک دستگاه مصرف کننده می باشد که به شکل مستقیم با برق شهری متصل است و زمانی که شما دچار قطعی برق شوید این دستگاه فعال خواهد شد.

در شرایط  این چنینی دستگاه مصرف کننده برق  این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.

دستگاه یو پی اس آفلاین قدرت حفاظتی بالایی دارد و خروجی آن از طریق فیلترهایی به نام های EMI / RFI ساخته شده اند که این قابلیت را دارند تا بار حفاظت از سنسورها و گذرگاه ها را که توسط ولتاژ پیک به مقادیر از پیش تعریف شده مشخص شده است را فراهم کند.


سیستم Line – Interactive 

این نوع یو پی اس شامل دستگاههایی می شود که در آنها سعی شده با اضافه کردن سیستم تنظیم ولتاژ در مسیر By pass عملکرد بهتری نسبت به سری Off-line ارائه شود . دو نوع از متداولترین سیستمهای این رده یو پی اس مجهز به ترانس Buck/Boost وترانس ferrorvesonat می باشد. مشابه مدلهای Off-Line یو پی اس مدل Line-Interactive بار خود را از طریق مسیر Bypass تغذیه می کند وبراثر هر حادثه ای که سبب قطع برق شهر شود آن رابه اینورتر انتقال می دهد.
ups bms

دستگاه پو پی اس 12 ولت دوربین مداربسته مدل BMS
 


مشخصات ups 10امپر

مشخصات 30امپر UPS

 

بدون نصب سیستم UPS ، خرابی یا قطع برق باعث از بین رفتن قدرت سیستم دوربین مداربسته می شود و باعث می شود دوربین ها از کار بیفتند. یک سیستم UPS با تأمین برق به طور مداوم از مسدود شدن جریان برق و نگه داشتن برق در یک سطح پایدار در هنگام قطع برق یا سنسور برق می تواند جلوی قطع دوربین ها را بکیرد.

برای 4 دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی آن مانند منبع تغذیه شما معمولا به حدود 50 وات توان نیاز خواهید داشت. برای تامین این توان حداقل باید از یک UPS یو پی اس با توان 600VA استفاده کنید.

برای هشت دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS یو پی اس با توان 1000VA استفاده کنید.برای 16 دوربین مدار بسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS با توان 1000VA استفاده کنید.

یو پی اس دوربین مدار بسته از جمله محبوب ترین لوازم الکتریکی جانبی به حساب میاید و در همه جا کاربرد دارند. از آن جمله میتوان به دوربین های امنیتی و دوربینهای مدار بسته اشاره کرد. از آنجا که اغلب یو پی اس ها برای دوربین از باتری 12 ولت استفاده میکنند، بین 1 تا 4 ساعت امکان برق دهی به دوربینها وجود دارد. دوربین ها و سیستم دی وی آر مربوطه معمولا برق با کیفیت خیلی بالا لازم ندارند و ضمن اینکه خود دی وی آر (DVR) ها یک استابلازر درونی دارند.

مهمترین مزیت سیستم یو پی اس دوربین مداربسته تاییدیه اداره اماکن, عدم نیاز به خرید آداپتور برای دوربین ها و DVR و همچنین هزینه بسیار پایین خرید خود ups می باشد. ups 12 ولت دارای پاور داخلی 15 آمپر و باطری داخلی برای یک ساعت کار در نبود برق با قابلیت نصب باطری خارجی تا 65 آمپر جهت زمان بیشتر دارای خروجی USB جهت شارژ موبایل یا اتصال مودم ، دارای 2 خروجی محافظت شده توسط فیوز برای پشتیبانی از حداکثر 10 دوربین و dvr

مزیت استفاده از یو پی اس برای دوربینهای امنیتی داخل منازل این است که این یو پی اس ها را میتوان برای دیگر وسایل الکتریکی نیز استفاده کرد. در مورد دوربینهای مانیتورینگ و کنترلی فروشگاه ها و سایت های کارخانجات نیز یو پی اس از همین مقدار اهمیت برخوردار است.


مزایای استفاده از سیستم  یو پی اس


دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت .

هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت . UPS های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارم های هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.


اجزای UPS:

رکتیفایر(یکسو کننده):

رکتیفایر ups
 
به طور ساده می‌توان گفت که یک رکتیفایر در دستگاه منبع برق اضطراری وظیفه دارد تا جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کند.هنگامی که عرضه از منبع برق (A.C) وجود دارد، UPS شروع به شارژ کردن باتری به شکل  D.C.  می نماید. این تبدیل A.C به D.C توسط اجزای اصلی یک یکسو کننده (Rectifier)، دیود و خازن انجام می شود.دیود دستگاه اصلی برای تبدیل A.C به D.C است، و خازن برای فیلتر کردن هارمونیک A.C در عرضه D.C استفاده می شود.


اینورتر(Inverter)

انرژی ذخیره شده در باتری بصورت D.C است بنابراین، برای تبدیل انرژی ذخیره شده دوباره به A.C (فرم عرضه)، یک دستگاه به نام Inverter مورد استفاده قرار می گیرد. اینورتر در تناقض با یک یکسوساز(رکتیفایر) کار می کند.این سیستم جریان را از باتری دریافت کرده و آن را به تغذیه‌ی AC تبدیل کرده و دستگاه‌های AC را تغذیه می‌کند.در داخل آن کنترلر شارژ وجود ندارد، پس نمی‌تواند باتری را شارژ کند.

اگر بخواهید باتری را شارژ کنید، باید یک کنترلر شارژ خارجی برای آن داشته باشد.اینورتر در برابر ولتاژ‌ها و جریان‌های غیرعادی محافظتی ندارد. بنابراین، ولتاژهای آنی یکی از عیب‌های اینورتر است که می‌تواند به دستگاه‌های الکترونیک حساس آسیب بزند.


باتری UPS
 
باطری ups
باتری UPS یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های این دستگاه است که معمولا بین ۵ تا ۲۰ دقیقه می‎تواند برق لازم UPS را در حین قطعی برق فراهم کند.باتری تنها دستگاهی است که می تواند برق را ذخیره کند.در ups باتری در هنگام خاموش شدن برق خود را تخلیه و به دستگاه ها برق رسانی می کند.اکثرباتریهایی که در ups استفاده میشوند مشابه باتریهایی هستند که دراتومبیلها مورد استفاده قرارمیگیرند یعنی باتریهای سربی –اسیدی 12 ولت، اگرچه تفاوتهای مهمی نیز وجود دارد.

باتریهای اتومبیل نیروی الکتریسیته را با استفاده ازواکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق است تولید میکنند، به همین دلیل به آنها باتریهای ” معلق درمایع” میگوینداین باتریها مزایای بسیاری نسبت به باتریهای سنتی معلق درمایع دارند ازجمله اینکه براحتی میتوان آنها را درمسافتهای طولانی حمل ونقل کرد زیرا درمقابل نشتی محافظت شده اند درحالیکه باتریهای سنتی معلق درمایع بعنوان یک ماده خطرناک و ریسک پذیردرنظرگرفته میشوند. تنها نقطه منفی باتریهای ups اینست که قیمت آنها در ظرفیتهای مشابه دو یا سه برابرازباتریهای معمولی بیشتر است. 

نکات مهم خرید یو پی اس را می توان به صورت زیر بیان کرد:


1. توان مورد نیاز و توان مصرفی :

یکی از مهم ترین نکات برای خرید یو پی اس این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید ، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. ( در این کانال توان مصرفی دستگاه های معمول آورده شده است ) توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشه شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان ( A ) آن نوشته شده است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، توان آن بدست می آید. به عنوان مثال اگر روی برچسب یک پرینتر که مستقیم به برق متصل می شود ( بدون آداپتور ) جریان را 2 آمپر نوشته باشد ، توان پرینتر 2×220 یعنی 440 وات  می شود.

پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس ، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود. این کار دارای چند حسن است:


الف. با توجه به این که یو پی اس درحالت FULL LOAD ( استفاده از حداکثر توان ) خود ، کار نمی کند منجر به افزایش طول عمر یوپی اس می گردد.

ب. در صورت کار تمام تجهیزات ، یو پی اس به راحتی قادر به تامین توان آنها خواهد بود. به عبارت دیگر UPS بدون هیچ گونه مشکل در بدترین شرایط نیز کار خواهد کرد.

ج. اگر بار به میزان جزیی تغیر نمود نیاز به ارتقاء یو پی اس (UPS) نیست به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر به مجموعه اضافه شود نیاز به تغییر و ارتقاء یوپی اس نخواهد بود.

2. امکان تنظیم پارامترها :

یو پی اس ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح یو پی اس (UPS) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه ایجاد شود یا توسط کاربر نهایی انجام شود. در بسیاری از برندها تمامی پارامترها در کارخانه تنظیم شده و کاربر هیچگونه آزادی عمل در انتخاب پارامترها ندارد. به عنوان نمونه جریان شارژ ، درصد OVER LOAD های مختلف یکی از پارامترهایی است که کاربر می تواند آن را در محدوده ی مشخصی تغییر دهد.

3. میزان زمان پشتیبانی یا زمان Backup :

از آن جهت که یو پی اس برای کار کردن در زمان قطعی برق ، نیاز به باتری یو پی اس دارد ، پس بسیار مهم است که شما بدانید از یوپی اس در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید ، پس از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان ups را انتخاب نمود سپس با علم به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را حساب کرد .


4. قابلیت باتری داخلی ( Internal ) یا خارجی ( External ) :

برای توان های بالا به ناچارحجم باتری زیاد بوده وباید باتری ها به صورت EXTERNAL یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است برای اینکه باطری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی ، فضای کمتری را اشغال کنند. در توانهای پایین به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است یو پی اس (UPS) از نوع باتری INTERNAL یا داخلی انتخاب شود. 

  یو پی اس UPS

یک وسیله الکتریکی است که در اطراف الکترونیک پیچیده ای محصور در یک جعبه فلزی یا پلاستیکی طراحی شده است. به جز فن خنک کننده ، هیچ قسمت متحرک مکانیکی مانند دیزل ژنراتور آماده به کار ندارد ، بنابراین چه چیزی ممکن است به تعمیر و نگهداری نیاز داشته باشد؟ در حقیقت بسیار کم و اصطلاح "تعمیر و نگهداری" برای کارهایی که هنگام بازدید از UPS انجام شده است ، احتمالاً اکنون نادرست استفاده شده است. "تعمیر و نگهداری" بسیار کمی وجود دارد که حتی می تواند در هنگام بازدید از یک مهندس به UPS انجام شود مگر اینکه او به طور خاص قطعات قدیمی را جایگزین کند. بنابراین ، چرا من به توافق یا قرارداد نیاز دارم؟

اگرچه فن های خنک کننده احتمالاً تنها قطعات متحرک مکانیکی UPS هستند (می توان آنها را تمیز کرد یا در بعضی موارد چرب کرد). باقیمانده واحد در اطراف دستگاههای الکترونیکی طراحی شده است که مقادیر خارق العاده ای از برق را ده ها هزار بار در ثانیه تغییر می دهند. این همه توسط الگوریتم های نوشته شده در سیستم عامل کنترل شده توسط Digital Signal Proccesors (DSP) هدایت می شود. این کلیدهای الکترونیکی پیچیده عمر طراحی دارند و در صورت استفاده طولانی مدت در شرایط یا محیط نامناسب ، سرانجام فرسوده و خراب می شوند.

هنگامی که آنها از کار بیفتند ، به احتمال زیاد اتصال کوتاه می شوند ، که منجر به یکی از بلندترین صدای انفجارهایی می شود که می شنوید همراه با دود است که ممکن است هرگونه مهار آتش را به وجود آورد. آنچه در پی می آید (پس از نیروهای آتش نشانی) تحقیق طولانی درباره آنچه اتفاق افتاده از متخصصان مختلف ، مشاوران ، مهندسان و مدیران نگران است.


شرایط کار UPS

این دستگاه ها (که در اصل سوئیچ های پیچیده ای هستند) تا دوازده سال کار می کنند ، اما فقط در شرایط محیطی و محدودیت های بارگیری که برای آنها طراحی و ساخته شده اند.

بنابراین اکثریت قریب به اتفاق وقت مورد استفاده در بازدید "خدمات" مهندسان UPS به عنوان بخشی از توافق نامه خدمات یا قرارداد شامل چک است. اساساً بررسی می کند که UPS در محیط صحیح و تحت بار صحیح کار می کند و توسط هیچ عامل خارجی آسیب نمی بیند. برخی از این "چک" ها توسط کاربر می توانند روزانه تکمیل شوند. دمای اتاق یو پی اس ، بارگیری خروجی ایمن یو پی اس ، حتی برای ماجراجویی استفاده از عملکرد تست باتری داخلی در حالی که اصول زیر را نگه دارید تا منطقه یو پی اس را از گرد و غبار ، رطوبت ، درهم و برهمی یا فنجان چای دور نگه دارید (بله همه اغلب واحدهای UPS می توانند قفسه های مفیدی درست کنند)!

با این حال ، به همان اندازه مهم این چک های معمول ، چک هایی است که باید توسط یک مهندس باتجربه UPS انجام شود.


هنگام خرید منبع تغذیه بدون وقفه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

به غیر از سه طرح متداول منبع تغذیه UPS ، موارد زیر نیز برای خرید در نظر گرفته شده است.

رتبه بندی ولتاژ. درجه ولتاژ UPS حداکثر بار طراحی شده برای پشتیبانی است ، به طور معمول از 300 VA تا 5000 kVA متغیر است. پیشنهاد می شود UPS با درجه ولتاژ 1.2 برابر بار کل مورد نیاز خریداری کنید.

نظارت بر عملکرد نظارت بر عملکرد UPS به طور مداوم علائم هشدار دهنده مانند خراب شدن عملکرد یا باتری بیش از حد را کنترل می کند و در صورت بروز مشکلات احتمالی اعلان های زمان واقعی را ارسال می کند ، از این طریق می توان از خرابی جدی جلوگیری کرد.

اتصالات موجود باتری های UPS برای مصارف خانگی معمولاً 5-8 خروجی دارند. برخی برای تهیه پشتیبان منبع تغذیه و برخی دیگر برای محافظت از دستگاه استفاده می شوند. برخی از UPS ها را می توان در مراکز داده برای اتصالات اترنت و کواکسیال استفاده کرد.

عوامل شکل دو عامل اصلی از نوع برج / مستقل و نصب شده بر روی رک هستند. نوع برج کوچکتر است و در درجه اول برای تنظیمات ساده منزل / محل کار است. موارد نصب شده روی رک بزرگتر هستند و عمدتا برای عملیات پیچیده تر تجاری استفاده می شوند.

باتری انتخاب باتری های قابل تعویض کاربر از تعویض کل واحد UPS در هنگام خراب شدن باتری جلوگیری می کند. خرید باتری های لیتیوم یون با طول عمر بیشتر نیز می تواند راه حل های مقرون به صرفه ای باشد.

سر و صدا. یو پی اس های کوچکتر معمولاً برای خنک سازی به پنکه احتیاج ندارند ، اما بزرگترها اغلب این کار را می کنند. اگر به سکوت کامل در محیط نیاز باشد ، یو پی اس بدون فن می تواند انتخاب بهتری باشد.

سوالات متداول در مورد منبع تغذیه بدون وقفه

1. تفاوت UPS تک فاز و UPS سه فاز چیست؟

شرکت های برق تولید برق سه فاز برای تحویل کارآمد در مسافت های طولانی تولید می کنند. برای مصرف کنندگان بزرگتر مانند مراکز داده ، برق به صورت سه فاز باقی می ماند و به یک UPS سه فاز نیاز دارد. برای مصرف کنندگان کوچکتر ، نیرو به برق تک فاز تبدیل می شود.

2. UPS چند دقیقه زمان پشتیبان گیری باتری را فراهم می کند؟

با استفاده از باتری های داخلی ، UPS ها معمولاً برای مدت زمان 10 تا 15 دقیقه از بارهای الکتریکی پشتیبانی می کنند. اتصال ماژول های باتری اضافی اضافی به یو پی اس می تواند مدت زمان کار را به چندین ساعت افزایش دهد.

3. آیا لازم است همیشه UPS را روشن نگه دارید؟

بله ، بهتر است آن را روشن بگذارید ، بنابراین باتری شارژ شناور را حفظ می کند. با اتصال UPS ، باتری ها خود تخلیه می شوند. وقتی دوباره به برق وصل شد ، باتری ها باید دوباره شارژ شوند تا تخلیه خود تخلیه شود. چرخه های مکرر تخلیه جزئی و شارژ کامل باعث کاهش عمر باتری می شود.

4. پورت USB برای چیست؟

پورت های USB امکان اتصال سیستم UPS به کامپیوتر و دسترسی به ویژگی های اضافی مدیریت برق را فراهم می کنند.

5. یو پی اس مدولار مقیاس پذیر و یو پی اس با قابلیت شبکه چیست؟

یو پی اس مدولار انعطاف پذیری برای رشد یو پی اس را با رشد نیاز به برق فراهم می کند. یو پی اس با قابلیت شبکه از قابلیت نظارت و مدیریت شبکه برخوردار است و به شما امکان می دهد در کمترین زمان مشکلات را برطرف کنید.

6. چگونه می توانم دما و رطوبت اطراف UPS را کنترل کنم؟

یک سنسور محیطی خارجی اطلاعاتی راجع به دما و رطوبت اطراف یو پی اس ارائه می دهد. کاربران می توانند از طریق کارت SNMP / Network به همان دسترسی داشته باشند.

یو پی اس استاتیک

یو پی اس دوربین مداربسته یا Ips استاتیک فقط به منبع باتری به عنوان منبع اضطراری متکی است. امروزه یو پی اس ها در اکثر برنامه ها یو پی اس های ساکن هستند و گاهی اوقات از یو پی اس واحد برای اشاره به یو پی اس های استاتیک استفاده می شود. UPS استاتیک کاربرد وسیع تری نسبت به یو پی اس دوار دارد و با مزیت قابل توجه زیر بار 50٪ کارآمدتر کار می کند. مطابق اصل کار ، یو پی اس های ساکن متداول از تبدیل دوتایی (بصورت آنلاین نیز نامیده می شوند) ، استندبای منفعل (غیر آفلاین نیز نامیده می شوند) و یو پی اس های تعاملی خطی تشکیل شده اند. یو پی اس با فناوری تبدیل دوگانه آنلاین بالاترین سطح حفاظت از برق را فراهم می کند اما گران تر از سایر فن آوری ها است ، در حالی که فناوری آماده به کار آفلاین به کمترین هزینه احتیاج دارد اما حداقل حفاظت از برق را تأمین می کند.

در سیستم برق اضطراری دوربین مداربسته مبتنی بر ترانسفورماتور ، جریان برق از یکسو کننده (Rect) ، اینورتر (Inv) و ترانس به خروجی جریان می یابد و بار بحرانی را تأمین می کند. یک سوئیچ بای پس اتوماتیک (سوئیچ ایستا) ورودی و خروجی را بهم پیوند می دهد و اجازه می دهد تا UPS بای پس شود. IPS مبتنی بر ترانسفورماتور در طراحی ترانس قبل از یکسوساز با نمونه مشابه ترانسفورماتور متفاوت است. هدف ترانس در این طراحی UPS کمک به افزایش ولتاژ خروجی UPS برای تأمین بار بحرانی با همان ولتاژ ورودی است. ترانسفورماتور مبتنی بر یو پی اس یک انتخاب محبوب در برنامه های نیاز به انزوای گالوانیک ، و یا رسیدن به KW بزرگ است.