UPS 
یو پی اس

 

فروش انواع دستگاه های یو پی اس دوربین مداربسته (برق اضطراری)
 


 
ups چیست
جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید


 

UPS (یو پی اس) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


یو پی اس وسیله ای است که به کمک آن میتوان در هنگام قطع برق شهر دستگاه های الکترونیکی را روشن نگه داشت و همچنان از آنها استفاده کرد.به عبارت دیگر  UPS    به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده مانند دوربین مداربسته , دزدگیر منزل و جک درب پارکینگ را تامین می نماید.این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد.یو پی اس  عموما در مجاورت رایانه و دیگر وسایل برقی قرار گرفته و در صورت بروز اختلال در ولتاژ ورودی برق شهری و یا قطعی کامل ، شرایط لازم برای ادامه‌ی روند دستگاه را برقرار می‌سازد.

Ups  ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد. یکی منبع انرژی اولیه (برق شهر) ودیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدارمیشود و به آن منبع ثانویه (باتری) گفته میشود.

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمیگیرند تعبیه شده است.این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما ازبرق متناوب استفاده میکند اگرچه تمامی باتریها برق مستقیم تولید می کنند.بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .

 

انواع دستگاه UPS


یو پی اس آنلاین


اگر قصد شما از خرید منبع تغذیه بی وقفه علاوه بر تامین برق بی‌وقفه ، دریافت توان خروجی مناسب هم هست ، نوع آنلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در انواع آنلاین علاوه بر شارژ باتری و تامین بی وقفه‌ی برق ، بخش اینورتر در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می‌سازد. به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. سپس توسط بخش اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و آماده‌ی ورود به دستگاه مصرف کننده می‌شود.

این کار به این خاطر انجام می‌شود تا حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از لحاظ ولتاژ ورودی صورت گیرد.یوپی‌اس‌های "Online" که در استاندارد با علامت اختصاری (VFI) از آنها یاد می‌شود. یوپی‌اس‌هایی هستند که حتی در شرایط نرمال و حضور برق شهر هم مصرف‌کننده آنها صرفاً از طریق اینورتر تأمین و تغذیه می‌شود و تنها در شرایط خرابی و خطا در هریک از مبدل‌های دستگاه، مسیر Bypass برای مدت محدودی (رفع عیب و برگشت دستگاه به سرویس) عهده دار تأمین تغذیه بار می‌شود.


یو پی اس آفلاین


یو پی اس آفلاین یک نوع از یو پی اس می باشد که دارای یک دستگاه مصرف کننده می باشد که به شکل مستقیم با برق شهری متصل است و زمانی که شما دچار قطعی برق شوید این دستگاه فعال خواهد شد.

در شرایط  این چنینی دستگاه مصرف کننده برق  این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.

دستگاه یو پی اس آفلاین قدرت حفاظتی بالایی دارد و خروجی آن از طریق فیلترهایی به نام های EMI / RFI ساخته شده اند که این قابلیت را دارند تا بار حفاظت از سنسورها و گذرگاه ها را که توسط ولتاژ پیک به مقادیر از پیش تعریف شده مشخص شده است را فراهم کند.


سیستم Line – Interactive 


این نوع یو پی اس شامل دستگاههایی می شود که در آنها سعی شده با اضافه کردن سیستم تنظیم ولتاژ در مسیر By pass عملکرد بهتری نسبت به سری Off-line ارائه شود . دو نوع از متداولترین سیستمهای این رده یو پی اس مجهز به ترانس Buck/Boost وترانس ferrorvesonat می باشد. مشابه مدلهای Off-Line یو پی اس مدل Line-Interactive بار خود را از طریق مسیر Bypass تغذیه می کند وبراثر هر حادثه ای که سبب قطع برق شهر شود آن رابه اینورتر انتقال می دهد.
ups bms

دستگاه پو پی اس 12 ولت دوربین مداربسته مدل BMS
 


مشخصات ups 10امپر

مشخصات 30امپر UPS

 

بدون نصب سیستم UPS ، خرابی یا قطع برق باعث از بین رفتن قدرت سیستم دوربین مداربسته می شود و باعث می شود دوربین ها از کار بیفتند. یک سیستم UPS با تأمین برق به طور مداوم از مسدود شدن جریان برق و نگه داشتن برق در یک سطح پایدار در هنگام قطع برق یا سنسور برق می تواند جلوی قطع دوربین ها را بکیرد.

برای 4 دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی آن مانند منبع تغذیه شما معمولا به حدود 50 وات توان نیاز خواهید داشت. برای تامین این توان حداقل باید از یک UPS یو پی اس با توان 600VA استفاده کنید.

برای هشت دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS یو پی اس با توان 1000VA استفاده کنید.برای 16 دوربین مدار بسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS با توان 1000VA استفاده کنید.

یو پی اس دوربین مدار بسته از جمله محبوب ترین لوازم الکتریکی جانبی به حساب میاید و در همه جا کاربرد دارند. از آن جمله میتوان به دوربین های امنیتی و دوربینهای مدار بسته اشاره کرد. از آنجا که اغلب یو پی اس ها برای دوربین از باتری 12 ولت استفاده میکنند، بین 1 تا 4 ساعت امکان برق دهی به دوربینها وجود دارد. دوربین ها و سیستم دی وی آر مربوطه معمولا برق با کیفیت خیلی بالا لازم ندارند و ضمن اینکه خود دی وی آر (DVR) ها یک استابلازر درونی دارند.

مزیت یو پی اس دوربین مداربسته


مهمترین مزیت سیستم یو پی اس دوربین مداربسته تاییدیه اداره اماکن, عدم نیاز به خرید آداپتور برای دوربین ها و DVR و همچنین هزینه بسیار پایین خرید خود ups می باشد. ups 12 ولت دارای پاور داخلی 15 آمپر و باطری داخلی برای یک ساعت کار در نبود برق با قابلیت نصب باطری خارجی تا 65 آمپر جهت زمان بیشتر دارای خروجی USB جهت شارژ موبایل یا اتصال مودم ، دارای 2 خروجی محافظت شده توسط فیوز برای پشتیبانی از حداکثر 10 دوربین و dvr

مزیت استفاده از یو پی اس برای دوربینهای امنیتی داخل منازل این است که این یو پی اس ها را میتوان برای دیگر وسایل الکتریکی نیز استفاده کرد. در مورد دوربینهای مانیتورینگ و کنترلی فروشگاه ها و سایت های کارخانجات نیز یو پی اس از همین مقدار اهمیت برخوردار است.


مزایای استفاده از سیستم  یو پی اس


دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت .

هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت . UPS های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارم های هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.

اجزای UPS:


رکتیفایر(یکسو کننده):


رکتیفایر ups
 
به طور ساده می‌توان گفت که یک رکتیفایر در دستگاه منبع برق اضطراری وظیفه دارد تا جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کند.هنگامی که عرضه از منبع برق (A.C) وجود دارد، UPS شروع به شارژ کردن باتری به شکل  D.C.  می نماید. این تبدیل A.C به D.C توسط اجزای اصلی یک یکسو کننده (Rectifier)، دیود و خازن انجام می شود.دیود دستگاه اصلی برای تبدیل A.C به D.C است، و خازن برای فیلتر کردن هارمونیک A.C در عرضه D.C استفاده می شود.

اینورتر(Inverter)


انرژی ذخیره شده در باتری بصورت D.C است بنابراین، برای تبدیل انرژی ذخیره شده دوباره به A.C (فرم عرضه)، یک دستگاه به نام Inverter مورد استفاده قرار می گیرد. اینورتر در تناقض با یک یکسوساز(رکتیفایر) کار می کند.این سیستم جریان را از باتری دریافت کرده و آن را به تغذیه‌ی AC تبدیل کرده و دستگاه‌های AC را تغذیه می‌کند.در داخل آن کنترلر شارژ وجود ندارد، پس نمی‌تواند باتری را شارژ کند.

اگر بخواهید باتری را شارژ کنید، باید یک کنترلر شارژ خارجی برای آن داشته باشد.اینورتر در برابر ولتاژ‌ها و جریان‌های غیرعادی محافظتی ندارد. بنابراین، ولتاژهای آنی یکی از عیب‌های اینورتر است که می‌تواند به دستگاه‌های الکترونیک حساس آسیب بزند.

باتری UPS

 
باطری ups
باتری UPS یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های این دستگاه است که معمولا بین ۵ تا ۲۰ دقیقه می‎تواند برق لازم UPS را در حین قطعی برق فراهم کند.باتری تنها دستگاهی است که می تواند برق را ذخیره کند.در ups باتری در هنگام خاموش شدن برق خود را تخلیه و به دستگاه ها برق رسانی می کند.اکثرباتریهایی که در ups استفاده میشوند مشابه باتریهایی هستند که دراتومبیلها مورد استفاده قرارمیگیرند یعنی باتریهای سربی –اسیدی 12 ولت، اگرچه تفاوتهای مهمی نیز وجود دارد.

باتریهای اتومبیل نیروی الکتریسیته را با استفاده ازواکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق است تولید میکنند، به همین دلیل به آنها باتریهای ” معلق درمایع” میگوینداین باتریها مزایای بسیاری نسبت به باتریهای سنتی معلق درمایع دارند ازجمله اینکه براحتی میتوان آنها را درمسافتهای طولانی حمل ونقل کرد زیرا درمقابل نشتی محافظت شده اند درحالیکه باتریهای سنتی معلق درمایع بعنوان یک ماده خطرناک و ریسک پذیردرنظرگرفته میشوند. تنها نقطه منفی باتریهای ups اینست که قیمت آنها در ظرفیتهای مشابه دو یا سه برابرازباتریهای معمولی بیشتر است. 

نکات مهم خرید یو پی اس را می توان به صورت زیر بیان کرد:


1. توان مورد نیاز و توان مصرفی :


یکی از مهم ترین نکات برای خرید یو پی اس این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید ، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. ( در این کانال توان مصرفی دستگاه های معمول آورده شده است ) توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشه شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان ( A ) آن نوشته شده است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، توان آن بدست می آید. به عنوان مثال اگر روی برچسب یک پرینتر که مستقیم به برق متصل می شود ( بدون آداپتور ) جریان را 2 آمپر نوشته باشد ، توان پرینتر 2×220 یعنی 440 وات  می شود.

پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس ، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود. این کار دارای چند حسن است:

الف. با توجه به این که یو پی اس درحالت FULL LOAD ( استفاده از حداکثر توان ) خود ، کار نمی کند منجر به افزایش طول عمر یوپی اس می گردد.

ب. در صورت کار تمام تجهیزات ، یو پی اس به راحتی قادر به تامین توان آنها خواهد بود. به عبارت دیگر UPS بدون هیچ گونه مشکل در بدترین شرایط نیز کار خواهد کرد.

ج. اگر بار به میزان جزیی تغیر نمود نیاز به ارتقاء یو پی اس (UPS) نیست به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر به مجموعه اضافه شود نیاز به تغییر و ارتقاء یوپی اس نخواهد بود.

2. امکان تنظیم پارامترها :


یو پی اس ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح یو پی اس (UPS) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه ایجاد شود یا توسط کاربر نهایی انجام شود. در بسیاری از برندها تمامی پارامترها در کارخانه تنظیم شده و کاربر هیچگونه آزادی عمل در انتخاب پارامترها ندارد. به عنوان نمونه جریان شارژ ، درصد OVER LOAD های مختلف یکی از پارامترهایی است که کاربر می تواند آن را در محدوده ی مشخصی تغییر دهد.

3. میزان زمان پشتیبانی یا زمان Backup :


از آن جهت که یو پی اس برای کار کردن در زمان قطعی برق ، نیاز به باتری یو پی اس دارد ، پس بسیار مهم است که شما بدانید از یوپی اس در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید ، پس از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان ups را انتخاب نمود سپس با علم به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را حساب کرد .

4. قابلیت باتری داخلی ( Internal ) یا خارجی ( External ) :


برای توان های بالا به ناچارحجم باتری زیاد بوده وباید باتری ها به صورت EXTERNAL یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است برای اینکه باطری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی ، فضای کمتری را اشغال کنند. در توانهای پایین به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است یو پی اس (UPS) از نوع باتری INTERNAL یا داخلی انتخاب شود.


 

بهترین منبع تغذیه پشتیبان برای سیستم دوربین مداربسته

یو پی اس دوربین مداربسته
سیستم های امنیتی به قدرت زیادی نیاز دارند. دوربین‌های مداربسته، آلارم‌ها، دستگاه‌های ارتباطی، همه چیز اضافه می‌شود! در هنگام خاموشی، شما نیاز به یک برنامه اضطراری دارید.این دقیقاً همان چیزی است که یک ژنراتور خورشیدی می تواند فراهم کند. گزینه های زیادی در بازار وجود دارد که می توانند دستگاه های شما را کوتاه مدت نگه دارند، مانند منبع تغذیه بدون وقفه اما زمانی که شبکه برای مدت طولانی آفلاین شود، سیستم امنیتی شما به آب بیشتری نیاز خواهد داشت.

ایر ویژگی ها و در کل نیروگاه قابل حمل است. ما چهار نیروگاه قابل حمل برتر خود را در زیر به تفکیک کرده ایم تا شما آنها را مرور کنید و ویژگی های کلیدی، مشخصات، مزایا و معایب آنها را فهرست کنید!هر چیزی که در عنوان باشد ممکن است فوراً برای پشتیبانی از سیستم امنیتی شما مناسب به نظر نرسد. با این حال، سری  متفاوت است. حتی یو پی اس دوربین مداربسته هم به اندازه کافی برای حفظ سیستم شما قدرت دارد.

ما قدرتمندترین ها را برای آخرین بار ذخیره کرده ایم و برتر است. با ظرفیت پایه  ساعت، این نیروگاه قابل حمل می‌تواند تقریباً هر چیزی را تامین کند و سیستم‌های امنیتی شما را در زمانی که بیشتر به آن‌ها نیاز دارید، بدون توجه به هر چیزی، فعال نگه دارد.یو پی اس دوربین مداربسته چهار فن در پشت آن را خنک نگه می‌دارند، مهم نیست که چقدر از آن بخواهید، با یک سیستم مدیریت باتری که قادر به مدیریت هر آب و هوای است. اگر به دنبال بهترین از بهترین ها هستید، آن را با Pro پیدا کرده اید.

تجهیزات دوربین مداربسته بخش مهمی از سیستم امنیتی هر کسب و کاری را تشکیل می دهند و برای عملکرد مؤثر به منبع تغذیه ثابت نیاز دارند. به همین دلیل است که داشتن یک منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) در محل برای تامین یک منبع تغذیه ثابت برای سیستم دوربین مداربسته در صورت قطع برق یا قطع برق از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

اهمیت داشتن UPS برای دوربین مداربسته


بدون نصب سیستم یو پی اس، قطع برق یا قطع برق منجر به قطع برق سیستم دوربین مداربسته و از کار افتادن دوربین ها می شود. یک سیستم یو پی اس با تامین برق دائمی در هنگام قطع برق یا افزایش برق، انعطاف‌پذیری را به تجهیزات دوربین مداربسته می‌افزاید.
 

چگونه  یو پی اس به تجهیزات دوربین مداربسته متصل می شود؟


سیستم UPS بین برق اصلی و واحد DVR امنیتی سیستم دوربین مداربسته متصل می‌شود. در طول کارکرد عادی، منبع تغذیه شبکه برق به دوربین و همچنین شارژ باتری های یو پی اس. در صورت قطع برق یا قطع برق، UPS به طور خودکار تنها منبع برق برای تمام تجهیزات دوربین مداربسته خواهد بود.

اگر شما هم مانند اکثر مردم هستید، احتمالاً سهم خود را در قطع برق یا نگرانی در مورد از دست دادن برق داشته اید.شاید حتی در میانه یک پروژه کاری بوده اید که ناگهان همه چیز تاریک شد.به همین دلیل است که سرمایه گذاری در یک UPS دوربین مداربسته انتخاب عاقلانه ای است.یک سیستم UPS برق پشتیبان را در صورت قطع برق تامین می‌کند تا زمانی که برق شبکه بازیابی شود، روشن نگه دارد. سیستم های یو پی اس در تنظیمات مختلفی از جمله امکانات مراقبت های بهداشتی، مراکز داده و ساختمان های اداری استفاده می شوند.

با ورود هرچه بیشتر دستگاه های الکترونیکی به بازار، نیاز به سیستم یو پی اس دوربین مداربسته آشکارتر می شود. بسیاری از مردم تا زمانی که برق آنها قطع نشود و تمام کار خود را از دست بدهند، اهمیت داشتن یک یو پی اس را درک نمی کنند.

اگر به دنبال منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) هستید که هم مقرون به صرفه و هم قابل اعتماد باشد، باید یو پی اس را در نظر بگیرید.در اینجا برخی از ویژگی هایی وجود دارد را به بهترین شکل ممکن می کند:

سیستم های یو پی اس  بسیار مقرون به صرفه هستند. شما می توانید این محصولات را به صورت آنلاین در انواع خرده فروشان مختلف پیدا کنید و معمولاً قیمت بسیار مناسبی دارند.تغذیه مورد نیاز در اغلب دوربین های مداربسته، 12 ولت است. دستگاه UPS دارای تعدادی باتری به منظور ذخیره سازی انرژی است. باتری های مورد استفاده در این دستگاه ها، خشک یا اسیدی هستند و از طریق جریان برق شهری شارژ می شوند.

دستگاه UPS حکم یک باتری را دارد. از آنجایی که باتری ها تنها با ولتاژ DC شارژ می شوند، باید ابتدا جریان برق را به DC تبدیل نمود تا امکان شارژ دستگاه فراهم گردد. از آنجایی که باتری های ولتاژ بالا قیمت به مراتب بیشتری دارند معمولا در طول DC سازی ولتاژ، به میزان 12 یا 24 ولت افت ولتاژ خواهند داشت.

اگر در حال استفاده از کامپیوتر هستید هنگامی که برق دچار قطعی یا نوسان می گردد زمان کافی برای ادامه کار و ذخیره اطلاعات برایتان فراهم است.در زمان هایی که برق به صورت مداوم قطع می شود، می توانید از یک UPS برای مکان مورد نظر خود استفاده کنید. یو پی اس ها برق را درون خود ذخیره می کنند؛ تا در زمان نیاز از آن استفاده شود.با ریسِت شدن دوربین، عملکرد دوربین از کار افتاده و حتی ممکن است اطلاعات قبلی درون دوربین از بین بروند.این دستگاه ها در عرض کمتر از یک ثانیه بعد از اختلال، قطعی برق را تشخیص داده و بلافاصله برق مورد نیاز تجهیزات را تامین می کنند.

درون جریان برق شهری، اختلالات و نویز هایی وجود دارد؛ که سبب آسیب رساندن به دوربین و دستگاه های الکتریکی می شوند. دستگاه یو پی اس در این زمان مانند یک فیلتر عمل کرده و نویز ها و اختلالات درون جریان برق را می گیرد.دستگاه UPS در دوربین مداربسته می تواند تا حد زیادی در حل این مسئله کمک کننده باشد. یک دستگاه UPS انرژی الکتریکی را به اندازه کافی برای دستگاه هایی که با برق کار می کنند.یو پی اس های افلاین از جمله رایجترین نوع برای استفاده در ادارات و شرکت ها برای تامین برق اضطراری هستند.


دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.

یو پی اس UPS با سیستم برق اضطراری یا ژنراتور آماده به کار تفاوت دارد از این جهت که از قطع برق به وسیله یک یا چند باتری متصل و مدار الکترونیکی مرتبط برای کاربرانی که از جریان برق کمتری استفاده می کنند و یا با استفاده از ژنراتورها و فلای وییل برای کاربرانی که از جریان برق بیشتری استفاده می کنند، بهره می برد.بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .
 

تعیین مقدار UPS برای دوربین مداربسته

یو پی اس دوربین مداربسته
برای اینکه بدانید چه برای یک سیستم دوربین مدار بسته نیاز دارید، ابتدا باید کل برق مورد نیاز برای تمام تجهیزات متصل خود، از جمله دوربین ها و ضبط کننده ویدیوی شبکه را محاسبه کنید.

ما تجربه زیادی در کمک به کسب و کارها در یافتن بهترین UPS برای سیستم های دوربین مدار بسته داریم. تیم ما می تواند در تعیین مشخصات اندازه و نصب مناسب و همچنین پوشش موثر تعمیر و نگهداری UPS به شما کمک کند.

اگر به دنبال زمان طولانی‌تر از این هستید، یا اگر نیاز به تغذیه یک سیستم دوربین 16 دارید، فقط برای DVR نظارتی توصیه می‌شود. این کار با یک واحد 4 محفظه ای 800 ولتی یا یک واحد 8 ولتی تقریباً 45 دقیقه زمان اجرا را فراهم می کند.
 

انتخاب بهترین یو پی اس برای سیستم های دوربین مداربسته


برای در نظر گرفتن رشد نصب خود، یک UPS با ظرفیت کل مورد نیاز خود انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که چقدر رشد می خواهید داشته باشید، سپس بر این اساس قدرت خود را چند برابر کنید.هنگامی که میزان وات مورد نیاز سیستم خود را تعیین کردید و رشد را در نظر گرفتید، زمان آن رسیده است که یک یو پی اس با ظرفیت باتری به اندازه کافی بالا برای پشتیبانی از زمان اجرا مورد نظر برای بار محاسبه شده انتخاب کنید.

سیستم UPS بین برق اصلی و واحد DVR امنیتی سیستم دوربین مداربسته متصل می شود. برق به دوربین های DVR همچنین شارژ باتری های یو پی اس. در صورت قطع برق یا قطع برق، UPS به طور خودکار تنها منبع برق برای تمام تجهیزات دوربین مداربسته خواهد بود.
 

نیاز به یو پی اس دوربین مداربسته برای مشاغل


تجهیزات دوربین مداربسته بخش مهمی از سیستم امنیتی هر کسب و کاری را تشکیل می دهند و برای عملکرد مؤثر به منبع تغذیه ثابت نیاز دارند. به همین دلیل است که داشتن یک منبع تغذیه اضطراری برای تامین برق ثابت سیستم دوربین مداربسته در صورت قطع برق یا قطع شدن برق از اهمیت بالایی برخوردار است.

این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.این روند تبدیل در واقع پیچیده ترین قسمت استفاده از دستگاه UPS است. دستگاه UPS از طریق یک اینورتر ولتاژ DC را به AC تبدیل می کند.
 
اهمیت داشتن UPS برای سیستم های دوربین مداربسته

بدون نصب یو پی اس، قطع برق منجر به قطع برق سیستم دوربین مداربسته و از کار افتادن دوربین ها می شود. یک سیستم یو پی اس با تامین برق دائمی تمیز، مسدود کردن نوسانات و حفظ برق در سطح ثابت در هنگام قطع برق یا افزایش برق، دوربین مداربسته انعطاف‌پذیری می‌افزاید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که دوربین‌ها 24/7 آنلاین هستند.در زمان هایی که برق به صورت مداوم قطع می شود، می توانید از یک UPS برای مکان مورد نظر خود استفاده کنید. یو پی اس ها برق را درون خود ذخیره می کنند؛ تا در زمان نیاز از آن استفاده شود.

زمان هایی که برق به صورت مداوم قطع می شود، می توانید از یک UPS برای مکان مورد نظر خود استفاده کنید. یو پی اس ها برق را درون خود ذخیره می کنند؛ تا در زمان نیاز از آن استفاده شود.اما درواقع این نوع یو پی اس به عنوان یک سرور HP در یونیت های دندانپزشکی یا روترهای مخابراتی پرکاربرد است.

ها طوری طراحی می شوند که در صورت وصل بودن برق شهر، مصرف کنندها را به صورت مستقیم تغذیه کنند و از باتری ها برای تغذیه استفاده نکنند.مهم ترین مزیت هایی که سیستم یو پی اس برای دوربین های مداربسته دارد این است که علاوه بر اینکه میزان امنیت ساختمان، فروشگاه ها و مراکز عمومی را بالا می برد از این سیستم می تواند برای سایر وسایل الکتریکی هم استفاده کرد.

این پدیده سبب افت ولتاژ درون دوربین مدار بسته شده و در آن زمان دوربین را RESET می کند. با ریسِت شدن دوربین، عملکرد دوربین از کار افتاده و حتی ممکن است اطلاعات قبلی درون دوربین از بین بروند.اینورترها بدون وقفه جریان برق را از باتری به وسایل الکتریکی مانند دوربین های مداربسته می رسانند. این دستگاه به عنوان منبع اولیه برق استفاده می شود. به صورتی که برق تجهیزات الکتریکی از منبع اولیه تامین نمی شود.

این ویژگی در کاتالوگ محصول می آید. عمر باتری با هر بار شارژ و دشارژ شدن کاهش می یابد. در این صورت پس از گذشت زمانی باتری قادر نخواهد بود از تمام ظرفیت خود استفاده کند. بنابراین جریان دهی کم شده و عمر باتری به پایان می رسد.در زمان نبود برق و قطعی آن، یو پی اس یک ابزار مناسب برای جایگزین کردن برق می باشد.

در زمان هایی که برق به صورت مداوم قطع می شود، می توانید از یک UPS برای مکان مورد نظر خود استفاده کنید.
در صورت وقوع افت ولتاژ ناگهانی، دستگاه خیلی زود وارد عمل می شود و برق مورد نیاز تجهیزات را از طریق باتری ها تامین می کند. بعد از رفع اشکال در برق شهر، همه چیز به وضعیت عادی بر می گردد.