UPS 
یو پی اس

 

فروش انواع دستگاه های یو پی اس دوربین مداربسته (برق اضطراری)
 


 
ups چیست
جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید


 

UPS (یو پی اس) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


یو پی اس وسیله ای است که به کمک آن میتوان در هنگام قطع برق شهر دستگاه های الکترونیکی را روشن نگه داشت و همچنان از آنها استفاده کرد.به عبارت دیگر  UPS    به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده مانند دوربین مداربسته , دزدگیر منزل و جک درب پارکینگ را تامین می نماید.این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد.یو پی اس  عموما در مجاورت رایانه و دیگر وسایل برقی قرار گرفته و در صورت بروز اختلال در ولتاژ ورودی برق شهری و یا قطعی کامل ، شرایط لازم برای ادامه‌ی روند دستگاه را برقرار می‌سازد.

Ups  ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد. یکی منبع انرژی اولیه (برق شهر) ودیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدارمیشود و به آن منبع ثانویه (باتری) گفته میشود.

 
یو پی اس دوربین مداربسته چیست؟

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمیگیرند تعبیه شده است.این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما ازبرق متناوب استفاده میکند اگرچه تمامی باتریها برق مستقیم تولید می کنند.بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .
 

انواع دستگاه UPS


یو پی اس آنلاین


اگر قصد شما از خرید منبع تغذیه بی وقفه علاوه بر تامین برق بی‌وقفه ، دریافت توان خروجی مناسب هم هست ، نوع آنلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در انواع آنلاین علاوه بر شارژ باتری و تامین بی وقفه‌ی برق ، بخش اینورتر در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می‌سازد. به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. سپس توسط بخش اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و آماده‌ی ورود به دستگاه مصرف کننده می‌شود.

این کار به این خاطر انجام می‌شود تا حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از لحاظ ولتاژ ورودی صورت گیرد.یوپی‌اس‌های "Online" که در استاندارد با علامت اختصاری (VFI) از آنها یاد می‌شود. یوپی‌اس‌هایی هستند که حتی در شرایط نرمال و حضور برق شهر هم مصرف‌کننده آنها صرفاً از طریق اینورتر تأمین و تغذیه می‌شود و تنها در شرایط خرابی و خطا در هریک از مبدل‌های دستگاه، مسیر Bypass برای مدت محدودی (رفع عیب و برگشت دستگاه به سرویس) عهده دار تأمین تغذیه بار می‌شود.


یو پی اس آفلاین


یو پی اس آفلاین یک نوع از یو پی اس می باشد که دارای یک دستگاه مصرف کننده می باشد که به شکل مستقیم با برق شهری متصل است و زمانی که شما دچار قطعی برق شوید این دستگاه فعال خواهد شد.

در شرایط  این چنینی دستگاه مصرف کننده برق  این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.

دستگاه یو پی اس آفلاین قدرت حفاظتی بالایی دارد و خروجی آن از طریق فیلترهایی به نام های EMI / RFI ساخته شده اند که این قابلیت را دارند تا بار حفاظت از سنسورها و گذرگاه ها را که توسط ولتاژ پیک به مقادیر از پیش تعریف شده مشخص شده است را فراهم کند.


سیستم Line – Interactive 


این نوع یو پی اس شامل دستگاههایی می شود که در آنها سعی شده با اضافه کردن سیستم تنظیم ولتاژ در مسیر By pass عملکرد بهتری نسبت به سری Off-line ارائه شود . دو نوع از متداولترین سیستمهای این رده یو پی اس مجهز به ترانس Buck/Boost وترانس ferrorvesonat می باشد. مشابه مدلهای Off-Line یو پی اس مدل Line-Interactive بار خود را از طریق مسیر Bypass تغذیه می کند وبراثر هر حادثه ای که سبب قطع برق شهر شود آن رابه اینورتر انتقال می دهد.
ups bms

دستگاه پو پی اس 12 ولت دوربین مداربسته مدل BMS
 


مشخصات ups 10امپر

مشخصات 30امپر UPS

 

بدون نصب سیستم UPS ، خرابی یا قطع برق باعث از بین رفتن قدرت سیستم دوربین مداربسته می شود و باعث می شود دوربین ها از کار بیفتند. یک سیستم UPS با تأمین برق به طور مداوم از مسدود شدن جریان برق و نگه داشتن برق در یک سطح پایدار در هنگام قطع برق یا سنسور برق می تواند جلوی قطع دوربین ها را بکیرد.

برای 4 دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی آن مانند منبع تغذیه شما معمولا به حدود 50 وات توان نیاز خواهید داشت. برای تامین این توان حداقل باید از یک UPS یو پی اس با توان 600VA استفاده کنید.

برای هشت دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS یو پی اس با توان 1000VA استفاده کنید.برای 16 دوربین مدار بسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS با توان 1000VA استفاده کنید.

یو پی اس دوربین مدار بسته از جمله محبوب ترین لوازم الکتریکی جانبی به حساب میاید و در همه جا کاربرد دارند. از آن جمله میتوان به دوربین های امنیتی و دوربینهای مدار بسته اشاره کرد. از آنجا که اغلب یو پی اس ها برای دوربین از باتری 12 ولت استفاده میکنند، بین 1 تا 4 ساعت امکان برق دهی به دوربینها وجود دارد. دوربین ها و سیستم دی وی آر مربوطه معمولا برق با کیفیت خیلی بالا لازم ندارند و ضمن اینکه خود دی وی آر (DVR) ها یک استابلازر درونی دارند.

مزیت یو پی اس دوربین مداربسته


مهمترین مزیت سیستم یو پی اس دوربین مداربسته تاییدیه اداره اماکن, عدم نیاز به خرید آداپتور برای دوربین ها و DVR و همچنین هزینه بسیار پایین خرید خود ups می باشد. ups 12 ولت دارای پاور داخلی 15 آمپر و باطری داخلی برای یک ساعت کار در نبود برق با قابلیت نصب باطری خارجی تا 65 آمپر جهت زمان بیشتر دارای خروجی USB جهت شارژ موبایل یا اتصال مودم ، دارای 2 خروجی محافظت شده توسط فیوز برای پشتیبانی از حداکثر 10 دوربین و dvr

مزیت استفاده از یو پی اس برای دوربینهای امنیتی داخل منازل این است که این یو پی اس ها را میتوان برای دیگر وسایل الکتریکی نیز استفاده کرد. در مورد دوربینهای مانیتورینگ و کنترلی فروشگاه ها و سایت های کارخانجات نیز یو پی اس از همین مقدار اهمیت برخوردار است.

مزایای استفاده از سیستم  یو پی اس


دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت .

هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت . UPS های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارم های هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.

 

اجزای UPS:


رکتیفایر(یکسو کننده):


رکتیفایر ups
 
به طور ساده می‌توان گفت که یک رکتیفایر در دستگاه منبع برق اضطراری وظیفه دارد تا جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کند.هنگامی که عرضه از منبع برق (A.C) وجود دارد، UPS شروع به شارژ کردن باتری به شکل  D.C.  می نماید. این تبدیل A.C به D.C توسط اجزای اصلی یک یکسو کننده (Rectifier)، دیود و خازن انجام می شود.دیود دستگاه اصلی برای تبدیل A.C به D.C است، و خازن برای فیلتر کردن هارمونیک A.C در عرضه D.C استفاده می شود.

اینورتر(Inverter)


انرژی ذخیره شده در باتری بصورت D.C است بنابراین، برای تبدیل انرژی ذخیره شده دوباره به A.C (فرم عرضه)، یک دستگاه به نام Inverter مورد استفاده قرار می گیرد. اینورتر در تناقض با یک یکسوساز(رکتیفایر) کار می کند.این سیستم جریان را از باتری دریافت کرده و آن را به تغذیه‌ی AC تبدیل کرده و دستگاه‌های AC را تغذیه می‌کند.در داخل آن کنترلر شارژ وجود ندارد، پس نمی‌تواند باتری را شارژ کند.

اگر بخواهید باتری را شارژ کنید، باید یک کنترلر شارژ خارجی برای آن داشته باشد.اینورتر در برابر ولتاژ‌ها و جریان‌های غیرعادی محافظتی ندارد. بنابراین، ولتاژهای آنی یکی از عیب‌های اینورتر است که می‌تواند به دستگاه‌های الکترونیک حساس آسیب بزند.

باتری UPS

 
باطری ups
باتری UPS یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های این دستگاه است که معمولا بین ۵ تا ۲۰ دقیقه می‎تواند برق لازم UPS را در حین قطعی برق فراهم کند.باتری تنها دستگاهی است که می تواند برق را ذخیره کند.در ups باتری در هنگام خاموش شدن برق خود را تخلیه و به دستگاه ها برق رسانی می کند.اکثرباتریهایی که در ups استفاده میشوند مشابه باتریهایی هستند که دراتومبیلها مورد استفاده قرارمیگیرند یعنی باتریهای سربی –اسیدی 12 ولت، اگرچه تفاوتهای مهمی نیز وجود دارد.

باتریهای اتومبیل نیروی الکتریسیته را با استفاده ازواکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق است تولید میکنند، به همین دلیل به آنها باتریهای ” معلق درمایع” میگوینداین باتریها مزایای بسیاری نسبت به باتریهای سنتی معلق درمایع دارند ازجمله اینکه براحتی میتوان آنها را درمسافتهای طولانی حمل ونقل کرد زیرا درمقابل نشتی محافظت شده اند درحالیکه باتریهای سنتی معلق درمایع بعنوان یک ماده خطرناک و ریسک پذیردرنظرگرفته میشوند. تنها نقطه منفی باتریهای ups اینست که قیمت آنها در ظرفیتهای مشابه دو یا سه برابرازباتریهای معمولی بیشتر است.
نکات مهم خرید یو پی اس را می توان به صورت زیر بیان کرد:


1. توان مورد نیاز و توان مصرفی :


یکی از مهم ترین نکات برای خرید یو پی اس این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید ، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. ( در این کانال توان مصرفی دستگاه های معمول آورده شده است ) توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشه شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان ( A ) آن نوشته شده است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، توان آن بدست می آید. به عنوان مثال اگر روی برچسب یک پرینتر که مستقیم به برق متصل می شود ( بدون آداپتور ) جریان را 2 آمپر نوشته باشد ، توان پرینتر 2×220 یعنی 440 وات  می شود.

پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس ، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود. این کار دارای چند حسن است:

الف. با توجه به این که یو پی اس درحالت FULL LOAD ( استفاده از حداکثر توان ) خود ، کار نمی کند منجر به افزایش طول عمر یوپی اس می گردد.

ب. در صورت کار تمام تجهیزات ، یو پی اس به راحتی قادر به تامین توان آنها خواهد بود. به عبارت دیگر UPS بدون هیچ گونه مشکل در بدترین شرایط نیز کار خواهد کرد.

ج. اگر بار به میزان جزیی تغیر نمود نیاز به ارتقاء یو پی اس (UPS) نیست به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر به مجموعه اضافه شود نیاز به تغییر و ارتقاء یوپی اس نخواهد بود.

2. امکان تنظیم پارامترها :


یو پی اس ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح یو پی اس (UPS) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه ایجاد شود یا توسط کاربر نهایی انجام شود. در بسیاری از برندها تمامی پارامترها در کارخانه تنظیم شده و کاربر هیچگونه آزادی عمل در انتخاب پارامترها ندارد. به عنوان نمونه جریان شارژ ، درصد OVER LOAD های مختلف یکی از پارامترهایی است که کاربر می تواند آن را در محدوده ی مشخصی تغییر دهد.

3. میزان زمان پشتیبانی یا زمان Backup :


از آن جهت که یو پی اس برای کار کردن در زمان قطعی برق ، نیاز به باتری یو پی اس دارد ، پس بسیار مهم است که شما بدانید از یوپی اس در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید ، پس از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان ups را انتخاب نمود سپس با علم به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را حساب کرد .

4. قابلیت باتری داخلی ( Internal ) یا خارجی ( External ) :


برای توان های بالا به ناچارحجم باتری زیاد بوده وباید باتری ها به صورت EXTERNAL یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است برای اینکه باطری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی ، فضای کمتری را اشغال کنند. در توانهای پایین به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است یو پی اس (UPS) از نوع باتری INTERNAL یا داخلی انتخاب شود.


اهمیت نصب یو پی اس دوربین مدابسته

نصب یک سیستم UPS برای دوربین‌های مداربسته یکی از موارد حیاتی است که برای حفاظت از دوربین‌ها و تضمین عملکرد صحیح آن‌ها باید انجام شود. دوربین‌های مداربسته از اهمیت بسیاری برخوردارند و امروزه به عنوان یکی از مهمترین وسایل امنیتی به شمار می‌روند. این دوربین‌ها به‌خاطر اینکه به طور مداوم و در طول شبانه‌روز فعال هستند، به منابع انرژی مورد نیاز بسیاری نیاز دارند. در صورت قطع برق، دوربین‌های مداربسته هیچ‌گونه قدرت تغذیه نخواهند داشت و این موضوع می‌تواند باعث از دست رفتن اطلاعات مهم و حادثات امنیتی شود.

در ادامه به مهمترین دلایل و اهمیت نصب یک سیستم UPS برای دوربین‌های مداربسته می‌پردازیم:

حفظ امنیت و امانت اطلاعات: یک سیستم UPS (Uninterruptible Power Supply) می‌تواند در مواقع قطعی برق، دوربین‌ها را تغذیه کند و این موضوع باعث می‌شود تا اطلاعات حیاتی و فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین‌ها از دست نرود. این امر مهمترین دلیل نصب یک سیستم UPS برای دوربین‌های مداربسته است.

حفاظت از تجهیزات الکترونیکی: قطعی برق می‌تواند به تجهیزات الکترونیکی صدمه بزند و باعث خرابی آن‌ها شود. با نصب یک UPS، این خطر به شدت کاهش می‌یابد و دوربین‌ها و سایر تجهیزات مداربسته از خرابی ناشی از قطعی برق محافظت می‌شوند.

ادامه‌ی فعالیت صحیح: با نصب یک UPS، دوربین‌ها می‌توانند به‌طور مداوم فعال باشند و این موضوع می‌تواند از دست رفتن فرصت‌های مهمی که توسط دوربین‌ها ضبط می‌شود را جلوگیری کند.

بهبود عمر مفید دوربین‌ها: برق ناپایدار و قطعی‌های مکرر می‌تواند منجر به کاهش عمر مفید دوربین‌ها شود. با نصب یک UPS، عمر مفید دوربین‌ها به شدت افزایش می‌یابد و هزینه‌های تعمیرات و تعویض تجهیزات را کاهش می‌دهد.

با توجه به این دلایل، نصب یک سیستم UPS برای دوربین‌های مداربسته بسیار حیاتی و مهم است و به شدت توصیه می‌شود تا هر سیستم دوربین‌های مداربسته با این سیستم تجهیز شود تا به حفاظت از اطلاعات و امنیت محیط کمک کند.

عملکرد فنی دستگاه UPS دوربین مداربسته

ups یکی از اجزای کلیدی در سیستم‌های دوربین مداربسته است. این دستگاه‌ها نقش حیاتی در حفظ پایداری و عملکرد بهینه سیستم‌های دوربین مداربسته دارند. در ادامه، به بررسی عملکرد فنی دستگاه UPS در سیستم‌های دوربین مداربسته می‌پردازیم.

1. حفظ تغذیه پایدار: عمده وظیفه دستگاه UPS در سیستم دوربین مداربسته، حفظ تغذیه پایدار برای دوربین‌ها و تجهیزات مرتبط است. با فراهم کردن برق پایدار در صورت ناپایداری یا انقطاع برق، دستگاه UPS به دوربین‌ها کمک می‌کند تا به طور مداوم عملکرد خود را ادامه دهند. این امر حفاظت از اطلاعات و ثبت تصاویر مهم را تضمین می‌کند.

2. نوسانات و نویز برق: دستگاه UPS برای حفظ عملکرد صحیح دوربین‌های مداربسته در مقابل نوسانات و نویز برق بسیار موثر است. این دستگاه توانایی خاصی دارد که در صورت وجود نوسانات برق، سرعت آن را کنترل کند و با حفظ پایداری و ولتاژ مناسب، دوربین‌ها را محافظت کند.

3. زمان پشتیبانی: یکی از ویژگی‌های مهم دستگاه UPS، زمان پشتیبانی است. زمانی که برق قطع می‌شود، دستگاه UPS قادر است تا مدتی از طریق باتری داخلی خود انرژی را فراهم کند. این زمان پشتیبانی می‌تواند متغیر باشد و بسته به ظرفیت باتری و مصرف انرژی دوربین‌ها، از چند دقیقه تا چند ساعت متفاوت باشد. این زمان پشتیبانی به دوربین‌ها امکان می‌دهد تا در شرایط اضطراری مدتی فعال بمانند.

4. مدیریت انرژی: دستگاه UPS همچنین نقش مهمی در مدیریت انرژی سیستم‌های دوربین مداربسته ایفا می‌کند.


نقش اینورتر در یو پی اس دوربین مداربسته


اینورتر به شکل مداوم جریان الکتریکی را بدون نویز از باتری به تجهیزات می رساند و تجهیزات نیز برق را هرگز مستقیما از منبع اولیه دریافت نمی‌کنند.اینورتر نیز مانند هر قطعه الکتریکی دارای توان اسمی قابل تحمل است. برای روشن شدن موضوع این را در نظر بگیرید که اینورتر مورد استفاده در سیستم های فتوولتائیک خورشیدی و بیشتر تاسیسات مسکونی زیر 10 کیلووات (10 KW) استفاده می شود.

UPS دوربین مداربسته در هنگام قطع برق به هر دلیلی، برق دوربین ها را تامین کرده و از قطع شدن آن ها جلوگیری می کند. به عبارت دیگر می توان به عنوان منبع ذخیره انرژی دوربین مداربسته از دستگاه UPS استفاده کرد.
با وجودی که یک سیستم امنیتی خانگی تنها بخش کوچکی از مصرف انرژی خانوار را مصرف می کند گام کوچکی برای برآوردن سیستم ایمنی خانه شما خواهد داشت.

صرفه جویی در هزینه های انرژی را کاهش نخواهد داد، بلکه در نهایت باعث کاهش اثرات کربن خواهد شد.
مفهوم غلطی را که با پوشش تاریکی در موفقیت آنها موفقیت آمیز است، در اختیار شما قرار می دهد، می توانید آنها را با استفاده از دستگاه CCTV مشخص کنید.اینورتر نیز مانند هر قطعه الکتریکی دارای توان اسمی قابل تحمل است. برای روشن شدن موضوع این را در نظر بگیرید که اینورتر مورد استفاده در سیستم های فتوولتائیک خورشیدی و بیشتر تاسیسات مسکونی زیر 10 کیلووات (10 KW) استفاده می شود. در حالی که برای سیستم های تجاری با اندازه متوسط احتمالاً بیش از 100 کیلووات است.

در برخی از مواقع سارقان با قطع کردن برق، مانع از ذخیره فیلم دوربین های مداربسته می شوند. توصیه می شود در سیستم دوربین های مداربسته از دستگاه UPS استفاده کنید تا در صورت قطعی برق، تصاویر در دوربین ها از دست نروند. در این مقاله به مزایای نصب یو پی اس دوربین مداربسته و قیمت این دستگاه ها نیز می پردازیم.
با استفاده از برق خروجی 12 ولت یک منبع تغذیه مرکزی، می‌توان انرژی موردنیاز تعداد مشخصی دوربین‌ مداربسته را تامین کرد. برای ادامه فعالیت منبع تغذیه DC موردنظر در زمان قطع برق، یک باتری نیز در خروجی آن قرار داده شده تا در صورت نبود جریان برق شهری، این باتری جریان موردنیاز بارها را تامین کند.
علاوه بر اینکه میزان امنیت ساختمان، فروشگاه ها و مراکز عمومی را بالا می برد از این سیستم می تواند برای سایر وسایل الکتریکی هم استفاده کرد.
هنگامی که سیستم امنیتی و سیستم اعلام حریق خود را به واحد یو پی اس متصل می کنید، آن را تامین برق کافی برای دستگاه در حالت خاموش شدن، خاموشی، افزایش یا افزایش فشار فراهم می کند.


اهمیت استفاده از یو پی اس دوربین مداربسته

اهمیت یو پی اس
یو پی اس (UPS) که به معنای منبع تغذیه غیرقطعی است، یکی از اجزای اساسی در سیستم های دوربین مداربسته است. این وسیله اهمیت بسیاری در حفظ عملکرد صحیح و پایداری سیستم دوربین مداربسته دارد. در این مقاله، به بررسی اهمیت استفاده از یو پی اس در سیستم های دوربین مداربسته می‌پردازیم.

1- حفظ عملکرد پایدار سیستم:

یک سیستم دوربین مداربسته معمولاً نیاز به تغذیه مداوم دارد تا بتواند به طور کامل فعال باشد. در صورت قطعی برق یا سقوط ولتاژ، سیستم ممکن است با مشکلاتی روبرو شود مانند قطع ارتباط با دستگاه DVR، عدم ضبط ویدئوها و یا قطع تصویر دوربین ها. با استفاده از یک یو پی اس، سیستم دوربین مداربسته به طور پیوسته و بدون وقفه تغذیه می‌شود و عملکرد آن پایدار خواهد بود.

2- حفاظت در مواقع بحرانی:

در صورتی که منطقه شما با برق مشکل داشته باشد، مانند قطع برق در هنگام طوفان یا اتفاقات ناگوار دیگر، یو پی اس می‌تواند به شما کمک کند تا در این عوامل بیرونی، تغذیه پایدار سیستم دوربین مداربسته خود را حفظ کنید. این به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات و تصاویر مهم را بدون افت قابل توجهی دریافت کنید و نیازی به نگرانی درباره از دست دادن اطلاعات نداشته باشید.

3- حفاظت در مورد سرقت:

یکی دیگر از مزایای استفاده از یو پی اس در سیستم های دوربین مداربسته، حفاظت در قبال سرقت برق است. در برخی از موارد، سارقان قبل از حمله به محیط، شبکه برق را قطع کرده و همچنین باتری دفاعی را غیرفعال می‌کنند تا بتوانند به راحتی و بی‌خطر در محیط فعالیت کنند. با استفاده از یک یو پی اس، تغذیه پایدار سیستم حفظ می‌شود و در صورت ایجاد قطعی برق ناگهانی، سیستم نسبت به سرقت محافظت خواهد شد و تصاویر قبل و بعد از حادثه را ضبط می‌کند.

4- تعمیرات و نگهداری:

استفاده از یو پی اس می‌تواند هزینه تعمیرات و نگهداری سیستم دوربین مداربسته را کاهش دهد. قطعات الکترونیکی سیستم های دوربین حساسی هستند و ممکن است در صورت تغییرات ناگهانی ولتاژ یا قطع برق، صدمه ببینند. با استفاده از یک یو پی اس، می‌توان از این خطر جلوگیری کرده و سیستم را در برابر خرابی های ناشی از نوسانات ولتاژ محافظت کرد.

به طور کلی، استفاده از یو پی اس در سیستم های دوربین مداربسته بسیار حیاتی است. این عامل می‌تواند به حفظ عملکرد پایدار سیستم کمک کرده، در مواقع بحرانی حفاظت کند، از سرقت برق محافظت کند و هزینه‌های تعمیرات را کاهش دهد. بنابراین، توصیه می‌شود که در نصب سیستم های دوربین مداربسته از یک یو پی اس استفاده شود.


یک دستگاه UPS انرژی الکتریکی را به اندازه کافی برای دستگاه هایی که با برق کار می کنند، در هنگام قطعی فراهم می کند تا به خوبی به کار خود ادامه دهند.سیستم یو پی اس برای دوربین های مداربسته دارد این است که علاوه بر اینکه میزان امنیت ساختمان، فروشگاه ها و مراکز عمومی را بالا می برد از این سیستم می تواند برای سایر وسایل الکتریکی هم استفاده کرد.

در مقابل آلایندگی موتورهای برق و ژنراتورها را ندارند. موتور برق هم از لحاظ صوتی و هم هوا آلایندگی دارد و از آنها در نقاط حساس مثلاً بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و سازمان های مشابه نمی توان استفاده کرد.گاهی به جای نوشتن پارامترهای شدت جریان و اختلاف پتانسیل  مستقیماً میزان توان مصرفی دستگاه روی برچسب درج می شود.حاصل جمع توان مصرفی دستگاه های مورد نظر میزان توان UPS مورد نیاز را برای شما مشخص می کند.

ویژگی های یک دستگاه UPS خوب چیست؟

یک دستگاه UPS (منبع تغذیه پشتیبان) یک تجهیزات بسیار مهم برای حفظ تغذیه الکتریکی در صورت وقوع انقطاع برق است. یک دستگاه UPS خوب برخی از ویژگی‌های زیر را دارا می‌باشد:

1. ظرفیت باتری: یک دستگاه UPS خوب باید دارای باتری با ظرفیت مناسبی باشد که توانایی تغذیه بارهای الکتریکی را به مدت معقولی در صورت انقطاع برق داشته باشد. ویژگی ظرفیت باتری بر اساس نیازهای شما و مدت زمانی که میخواهید دستگاه را در حالت پشتیبانی نگهدارید، متغیر است.

2. خروجی قدرت: یک دستگاه UPS خوب باید قادر به تأمین خروجی قدرت پایدار و پاک باشد. این به این معناست که ولتاژ و فرکانس خروجی دستگاه باید در محدوده مطابق با استانداردهای برق مورد استفاده در منطقه شما باشد. همچنین، دستگاه UPS باید دارای ویژگی‌های نظارت و کنترل بر ولتاژ و فرکانس باشد تا در صورت وقوع تغییرات غیرمعمول، پویش و تنظیم خروجی را انجام دهد.

3. زمان پاسخگویی: یک ویژگی مهم در دستگاه UPS خوب، زمان پاسخگویی آن است. زمانی که برق قطع می‌شود، UPS باید بلافاصله و بدون هیچ تأخیری به منبع تغذیه باتریی بپردازد. زمان پاسخگویی بهتر به معنای حفظ تغذیه الکتریکی پایدارتر و کاهش احتمالات خرابی در دستگاه‌ها است.

4. قابلیت مدیریت و پیکربندی: دستگاه UPS خوب باید دارای قابلیت‌های مدیریت و پیکربندی جهت تنظیمات مورد نیاز شما باشد. این ویژگی‌ها می‌توانند شامل نمایشگر LCD با وضوح بالا، پورت‌های ارتباطی مثل USB یا Ethernet، نرم‌افزارهای مدیریت و نظارت از راه دور و قابلیت هماهنگی با سیستم‌عامل‌های مختلف باشند.