گیت ورود و خروج 


 گیت کنترل تردد 

 

گیت ورود و خروج

 

گیت کنترل تردد نفر برای پرسنل

 
گیت های کنترل تردد نفر از مهم ترین و اساسی ترین اجزاء موانع فیزیکی سیستم های کنترل و مدیریت تردد در سازمانها و مکانهای پر تردد می باشند که بر اساس نوع کاربری آنها و همچنین نسبت به طراحی و معماری فضای مورد نظر طراحی و تولید می گردند.
با استفاده از سامانه کنترل تردد ورود مي توان با وارد کردن اطلاعات مراجعين درهنگام ورود به مرکز و همزمان گرفتن عکس فرد بصورت اتوماتيک، يک کارت به مراجعه کننده داد و مکان هايي که فرد مجاز به تردد مي باشد را مشخص نمود.

با استفاده از این گیتها شما میتوانید ورودی و خروجی اماکن خود را با کارت و یا اثر انگشت کنترل کنید و امنیت را بالا ببرید.از جمله موارد استفاده گیتهای کنترل پرسنل(ادارات.شرکتهای بزرگ.مترو.فروشگاهها.دانشگاه و... )میباشد.گیت های کنترل تردد ورودی در دو نوع میله ای یا اهرمی و شیشه ای یا باله ای وجود دارد.نوع میله ای ان در دو مدل تک پایه و دو پایه است.در نوع شیشه ای گیت های ورودی برای ورود و خروج نیاز به یک گیت وسطی و دو کناری میباشد.بدنه این دستگاهها از جنس استیل ضد خش میباشد و هر کدام دارای دو ریدر برای کارت و یا اثر انگشت است.

گیت های کنترل تردد شیشه ای به چند دسته فلپ و اسلایدی و غیره تقسیم می شوند، گیت کنترل تردد میله ای نیز به چند دسته تک میله، دو و سه میله ای تقسیم می شود. گیت کنترل تردد بصورت تمام خودکار و نیمه خودکار عرضه شده که هر یک دارای سیستم مدیریت نرم افزار تحت شبکه بوده و قابل برنامه ریزی و یکپارچگی در امر کنترل ورود و خروج کارمندان می باشد.
یکی از دغدغه های سازمانها و مراکز حساس ، اماکن ورزشی  و هر مکانی که با ارباب رجوع و یا مراجعه کننده در تماس هستند بحث مراقبت از ورود غیر مجاز افراد و یا حتی ورود و خروج غیر مجاز پرسنل می باشد .لذا راهبند های نفر رو یا گیت های نفرو ابداع شدند تا به این مشکل خاتمه بدهند .


بدنه یا کابینت گیت: بدنه گیت اصلی ترین بخش گیت کنترل تردد می باشد که می تواند از جنس استنلس استیل 304 و یا ورق فولادی با پوشش رنگ الکترواستاتیک و ضخامت 1.5 الی 2 میلیمتر  انتخاب گردد. ورقها پس از برش کاری و خم کاری در واحد جوشکاری با سیستم جوش آرگون به هم متصل شده و تمام قطعات جانبی با تکنولوژی جوس استدول به بدنه نصب میگردند.

کنترلر الکترونیکی: مرکز فرمان گیت های کنترل یک برد هوشمند الکترونیکی می باشد که وظیفه دریافت فرامین از تجهیزات شناساگر مانند اثر انگشت، کارت و غیره و صدر مجوز ورود به کاربران می باشد. این بخش یکی از حساسترین و اصلی ترین اجراء گیت های کنترل تردد می باشد که در واحد طراحی و توسعه الکترونیک شرکت طراحی و با تهیه قطعات ارجینال تولید می گردد.
 

انواع متفاوت گیت کنترل ورود و خروج :یکطرف ممنوع یکطرف آزاد
یکطرف ممنوع یکطرف کنترل شده
یکطرف کنترل شده یکطرف آزاد
دو طرف کنترل شده
دو طرف آزاد
دو طرف ممنوع

مشخصات گیت تردد نفر رو سه اهرمی تک پایه و دو پایه

مشخصات گیت تردد نفررو اهرمی

مشخصات گیت تردد نفر رو تک پایه

  محصولات 

 

گیت کنترل تردد میله ای دو پایه
گیت کنترل تردد نفررو میله ای
 


گیت کنترل تردد نفر میله ای

گیت کنترل تردد نفر رو میله ای
 

گیت نفرو سه شاخه
گیت کنترل تردد سه شاخه

گیت میله ای نفررو ورود و خروج
گیت کنترل تردد نفررو میله ای
 

گیت کنترل تردد نفر شیشه اس دوبال

گیت کنترل تردد نفررو شیشه ای

گیت نفر رو شیشه ای
گیت کنترل تردد نفر شیشه ایگیت شیشه ای دوطرفه دژبان

گیت کنترل تردد دژبانگیت کنترل تردد یک طرفه دژبان

گیت کنترل تردد دژبان


 
گیت کنترل تردد
 

انواع گیت های کنترل تردد پرسنل


گیت‌های کنترل تردد بهترین وسیله برای کنترل رفت و آمد افراد می باشند که علاوه بر کنترل تردد افراد جریان ترافیکی را هم مدیریت می‌کند، تا فقط یک نفر بتواند در یک زمان از میان آن عبور کند. انواع مختلفی از گیت‌های نفر رو  وجود دارد که با کارت‌های اعتباری مخصوص، بلیط و... کار می‌کند که مناسب مکان های عمومی بابت پرداخت ورودیه میباشد. مکان‌هایی مانند مترو، ایستگاه اتوبوس، ورزشگاه‌ها و غیره. استفاده از آنها، اینگونه سازمان‌ها را به درستی مدیریت و سازماندهی می کند. هنگام تهیه گیت ترددی  را که مناسب سازمان و مکان مورد استفاده شما است انتخاب کنید، تا از لحاظ قیمت و کارکرد مناسب نیاز شما باشد.

انواع گیت های کنترل تردد مناسب برای سازمانها و ارگانهاگیت کنترل تردد مقرون بصرفه


1: گیت های چرخشی اتوماتیک

این نوع گیت ها مناسب مکان های خصوصی با پرسنل محدود میباشد. کارگزاران می توانند توسط این گونه از گیت دسترسی افراد را به مجموعه خود محدود کنند و فقط افراد مجوزدار اجازه عبور از گیت را دارند. این نوع از گیت ها توسط کارتهای شناسایی افراد یا کارتهای اعتباری آنها و یا توسط دوربین کنترل تردد کار می‌کنند، که با هر بار استفاده کاربر مشخصات آن شخص تاریخ و ساعت عبور و خروج او ثبت می گردد .


2: گیت های الکترونیکی

این گیت ها مناسب تمامی مکان های عمومی می باشند که محاسبات مالی برای ورود و خروج افراد را در نظر دارد  مثل متروها، هر فردی با خرید یک بلیت الکترونیکی می‌‌تواند از این گیت تردد استفاده کند. این نوع از گیت های نفر رو، بیشتر به عنوان چک کردن پرداخت بلیط و جلوگیری از ترافیک  میباشد. تیغه عبور این گیت ها می تواند شیشه‌ای و میله‌ای باشند.


3: گیت های بازرسی

این گیت‌های کنترل ورود ، در مکان‌های امنیتی و محافظت شده استفاده می‌شوند، مانند: ادارات پلیس، دادگاه‌ها، فرودگاه‌ها و هر مکانی که از لحاظ امنیت، محافظت شدید می‌شود. در این گیت ها در هر دقیقه ۶۰ نفر بازرسی می شوند سرعت اجرای کار آن بسیار بالا و از لحاظ کارکرد بسیار دقیق است.. این گیت های تردد مجهز به سنسور ها و دوربین های قوی هستند که هر شی فلزی و یا خطرناکی را شناسایی می‌کنند.

 

گیت نفر رو دوطرفه دژبان

 

گیت کنترل تردد دژبان


گیت کنترل تردد شیشه ای دژبان با طراحی زیبا به همراه مکانیزم انحصاری اش توسط متخصصین دژبان در داخل کشور طراحی و ساخته شده و از نظر کیفیت با نمونه خارجی قابل رقابت می باشد، که برای شرکتها، سازمان ها، اداره ها، فرودگاه ها، مکان های تفریحی و تجاری و مترو مناسب بوده و استاندارد CE اروپا را هم دریافت نموده است.

این محصول در حالتهای مختلف یک طرفه و دو طرفه قابل بهره برداری بوده و با استفاده از سنسورهای تعبیه شده، حرکت و جهت حرکت رو تشخیص می دهد، این گیت قابلیت عبور حداکثر ۴۰ نفر رو در دقیقه فراهم میکند.

گیت های کنترل تردد دژبان، امکان اتصال به انواع دستگاههای حضور و غیاب مجهز به رله و دستگاههای کنترل تردد دارای کارتخوان، اثر انگشت و تشخیص چهره را هم داشته و متخصصین شرکت برای زیبایی بیشتر این دستگاه ها رو داخل بدنه آن جاگذاری میکنند.


 

گیت نفر رو یک طرفه شیشه ای  مشخصات فنی       

رانش به صورت الکترومکانیکی
قابلیت تردد افراد در جهت ورود و یا خروج از هر راهرو با کنار رفتن خودکار باله های شیشه ای
امکان به کارگیری در حالت عادی باز و یا عادی بسته
جلوگیری از عبور همزمان دو نفر و یا ورود افراد در جهت مخالف توسط سنسورهای تعبیه شده در بدنه راهروها
قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن باله ها و امکان گذر ۴۰ نفر در دقیقه
امکان کنار رفتن خودکار بال های شیشه ای و باز شدن کامل مسیر در صورت بروز حریق و یا قطع برق
جهت حرکت: حرکت رفت و برگشت باله ها در گیت کنترل تردد شیشه ای
گیت های کنترل تردد دژبان دارای یکسال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش می باشد


 

گیت ورودی به عنوان یک عامل بازدارنده


گیت ورودی  که در ورودی قرار دارد ابتدا یک شاخص بصری واضح از اقدامات کنترل سرقت را فراهم می کند که به عنوان یک عامل بازدارنده برای دزد مغازه های بالقوه عمل می کند. در اجرای گیت کنترل تردد در جبهه فروشگاه ، از همان ابتدا مشخص است که اقدامات امنیتی و پیشگیری از ضرر فعال و شایع هستند ، به طور بالقوه با حضور ساده ، از فعالیت های غیرقانونی و مخرب فرصت طلبان جلوگیری می کنند. وبلاگ گذشته ما درباره 4 Ds امنیت می تواند اطلاعات بیشتری در مورد مفاهیم امنیت بهتر ارائه دهد.

ترافیک یک طرفه و تشخیص غلط

گیت کنترل تردد یا گیت ورودی یک سیستم ترافیکی یک طرفه را به داخل فروشگاه اعمال می کنند ، این بدان معناست که به دلیل تشخیص غلط ، سارقان نمی توانند به همان روشی که وارد کرده اند وارد شوند ، کالاها را بگیرند و آنجا را ترک کنند. هر کسی که وارد فروشگاه می شود ، برای خروج باید از داخل فروشگاه حرکت کند. مشکلی برای پرداخت مشتری نیست ، اما مانعی برای سارقانی است که فرصتی را برای بدست آوردن و دویدن با کالاهای با ارزش تشخیص می دهند. اگر کسی سعی کند با ورود دیگری از دروازه به آنجا برود ، زنگ هشدار به صدا در می آید و کارکنان فروشگاه را از تلاش برای عبور از مسیر اشتباه آگاه می کند.

طراحی گیت کنترل تردد پرسنل برای جلوگیری از ضرر


گیت کنترل تردد سرعت پانل کامل با طراحی خود باعث افزایش محافظت در برابر دسترسی غیر مجاز می شوند. موانع شیشه ای یکپارچه در دروازه ها فضای کمی بین مانع پانل و کف باقی می گذارد ، بنابراین عبور از زیر دشوار است و به اندازه کافی بلند است که نمی توان از آن عبور کرد. بنابراین یک مانع مناسب برای جلوگیری از ورزشکارترین یا مصمم ترین دزد مغازه است.


پیشگیری از ضرر در عمل

 گیت کنترل ورودی  نفر ورودی نسل جدید طی سالهای گذشته با موفقیت در بیش از 100 فروشگاه در Nordics نصب شده است ، با سابقه چشمگیر ROI در 6 ماه. با متوقف کردن سرقت مغازه در مسیرهای خود ، صاحبان فروشگاه ها می توانند فروشگاه سودآورتری را ببینند ، با انقباض کمتر و بازده خوبی از سرمایه گذاری امنیتی خود.

ایمنی ، امنیت و جلوگیری از ضرر و زیان ، همه مزایای بسیار مهمی هستند که هنگام کنترل ورودی فروشگاه های خرده فروشی در نظر می گیرید. گیت های اسپید به دلیل ماهیت قوی و همچنین دبی زیاد اغلب در این محیط توصیه می شوند. گیت های سرعت  بدون تماس هستند و اقدامات کنترل عفونت را افزایش می دهند و ورودی کاربر پسند و مناسبی را برای مشتریان فراهم می کنند.
5 مزیت گیت کنترل تردد

1) آرامش قوانین مربوط به الزامات شناسنامه

ممکن است وسوسه انگیز باشد که پرسنل امنیتی اجازه دهند کارمندان ، به ویژه مدیران ، از طریق یک گیت کنترل تردد امنیتی در صورت عدم ارائه شناسنامه ، اما این تحت شرایط خاص می تواند عواقب وحشتناکی به همراه داشته باشد. در حالی که بسیاری از سازمان ها رویه هایی را برای هشدار دادن به امنیت در هنگام خاتمه یافتن کارمند در اختیار دارند ، ممکن است شکافهایی در ارتباطات ایجاد شود و سازمان شما را در معرض خطر کسی که قصد تلافی می کند ، کند. محافظانی که با چهره های خاصی آشنا هستند ممکن است به آنها اجازه دهند ، غافل از اینکه اعتبار دسترسی گیت کنترل تردد آنها دیگر معتبر نیست. همچنین ممکن است برای کسی راحت باشد که در مواقع ترافیک سنگین از طریق یک نقطه ورودی با یک گروه بزرگ از مردم وارد شود ، بنابراین بهتر است یک پروتکل برای مدیریت بسیاری از سو استفاده های احتمالی کنترل تردد از جمله اخطارهای گیت کنترل تردد ممنوع ، زمان سنگین پا تهیه کنید. ترافیک (به ویژه اوج روز آخر) و بازدیدکنندگان ناآشنایی که به تسهیلات شما مراجعه می کنند اما با شما کار نمی کنند یا با شما تجارت نمی کنند.

2) اختصاص پرسنل بدون ارزیابی تسهیلات

صرف نظر از اینکه یک مدیر تسهیلات یا مدیر امنیتی چقدر تجربه امنیتی دارند ، تجزیه و تحلیل بیرونی نه تنها سودمند است بلکه در بعضی از صنایع یک قانون ضروری است و دلیل خوبی هم دارد. یک چشم انداز تازه و بیرون ، امکانات شما را با چشمانی بی طرف بررسی می کند و ممکن است سوالاتی را ایجاد کند که هنوز برای شما پیش نیامده است. آنها ممکن است داده های موجود گیت نفر رو را بررسی کنند ، ارزیابی کنند چه کسی در درجه اول از ساختمان شما بازدید می کند و چه تعهداتی را با خود به همراه می آورند ، و تغییرات در جریان ترافیک را با دقت مشخص می کنند ، به شما نشان می دهند که کجا شکاف ها وجود دارد و چگونه آنها را به طور مناسب وصله کنید.

3) نصب گیت کنترل تردد زیاد یا بسیار کم

قرار دادن پرسنل و دارایی های خود در معرض خطر غیرضروری و تمرکز بر روی مناطق نادرست می تواند به طور مضر بر ایمنی شما تأثیر بگذارد ، بنابراین هنگام مسئولیت راه اندازی چند سایت ، از ذهنیت یکسان متناسب بپرهیزید. یکی از مزایای اصلی گیت کنترل تردد که دریافت می کنید این است که به شما نشان می دهد برای اصلاح هر مسئله ای چه مقدار باید سرمایه گذاری کنید و چه نسخه های خاصی را لازم دارید. تجهیزات ، راه اندازی و روشهای فعلی شما باید نیازهای منحصر به فرد تأسیسات و صنعت شما را برآورده کند - نه بیشتر ، نه کمتر.

4) عدم آموزش در مورد نرم افزار امنیتی خود

اغلب اوقات ، فناوری مورد استفاده برای ایمن سازی گیت ورود و خروج برای درک همه توانایی های آن کار کمی انجام می شود. مدیران امنیتی می توانند برخی از به روزرسانی ها و تجهیزات را انتخاب کنند ، محتوایی که زمینه نگرانی آنها را بدون درک مزایای اضافی آن (که صریحاً هدر دادن سرمایه قابل توجه مالی است) پوشش دهد. آیا در تاسیساتی که بیش از 40 دوربین دارند ، آیا تجهیزات شما به ضبط رویداد محور پیکربندی شده است ، اطمینان حاصل می کند که در صورت خاموش شدن زنگ هشدار ، تغییر وضعیت تصادفی بین دوربین ها قطع می شود؟ آیا کارمندان شما می دانند چگونه هنگام وقوع یک رویداد ، ضبط های مورد نیاز خود را پیدا کنند؟ بعد از چندین هفته استفاده از تجهیزات ، آیا گیت ورود و خروج بعدی برای هرکسی که آن را نصب کرده است ارائه داده اید؟ وقت بگذارید و با هر ویژگی آشنا شوید تا سیستم شما کم استفاده نشود.

5) غفلت از امنیت داخلی

همه ما می دانیم که تهدیدات امنیتی می تواند ناشی از کارمندان خود ما باشد ، بنابراین قرار دادن تمام تمرکز بر روی تهدیدات خارجی می تواند نادرست باشد. افرادی که تقریباً 8-10 ساعت در روز در ساختمان شما می گذرانند ، آسیب پذیری آن را بهتر از هر کس می دانند و کسانی که نیت ضعیف دارند ، احتمالاً می دانند که از عهده چه کاری برمی آیند و چه چیزی نمی توانند دور شوند. صرف نظر از اندازه تیم و امکانات شما ، همه به گیت کنترل تردد به همه چیز احتیاج ندارند و شما می توانید دارایی های ارزشمند خود را از دست دهید زیرا کارمندان زیادی برای محافظت از آن کار می کنند. همانطور که کسب و کار شما رشد می کند و دسترسی به آن نیاز به تغییر دارد ، در بالای گواهینامه کنترل دسترسی کارمندان خود باشید و اطمینان حاصل کنید که آنها ورودی غیر ضروری به اموال و دارایی هایی که نیازی به انجام کار خود ندارند ، ندارند. همچنین ممکن است وقت آن باشد که بررسی کارکنان دارای دسترسی چند سایته را انجام دهیم تا ببینیم آیا هنوز هم اعمال می شود یا خیر.

موقعیت شما به عنوان یک متخصص امنیت برای محافظت از ساکنان ساختمان و اموال آنها بسیار حیاتی است ، بنابراین مراقب این اقدامات اشتباه باشید تا از خسارات احتمالی جلوگیری کنید. مدیریت صحیح گیت کنترل تردد شما می تواند تفاوت بین ایمن نگه داشتن اموال شما و جریان ثابت نقض امنیت باشد. با پرداختن به این پنج حوزه ، شما در مسیر درستی برای رفع شکاف در برنامه امنیتی فعلی خود خواهید بود.