درب شیشه ای اتوماتیک

  درب اتوماتیک شیشه ای 


برای محاسبه قیمت درب شیشه ای برقی تماس بگیرید

 

 

امروزه درب های اتوماتیک شیشه ای مانند جک درب پارکینگ به طور گسترده در ساختمان های اداری و تجاری و سایر ارگان ها نظیر بیمارستان و بانک ها مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از این نوع اپراتورها علاوه بر زیبایی و افزایش سرعت تردد نقش بسزایی در کاهش مصرف انرژی  و حفظ دمای محیط داخل ساختمان دارند. مهمترین عامل در انتخاب اپراتور مناسب، ابعاد درب و میزان تردد از آن می باشد.

در سال های گذشته استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای در ورودی ساختمان ها چندان رایج نبوده و یک موضوع تجملاتی و غیر ضروری به شمار می رفت اما امروزه درب های اتوماتیک شیشه ای در ورودی بسیاری از ساختمان های پرتردد نظیر فروشگاهها، بانک ها و مراکز دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار میگیرد. اگرچه استفاده از درب شیشه ای در زیبایی نمای داخلی و بیرونی ساختمان موثر می باشد اما عواملی دیگری در استقبال افراد از نصب درب شیشه ای اتوماتیک نقش دارد. از جمله این موارد می توان به نقش موثر در اتوماتیک شیشه ای به کاهش تبادل حرارتی داخل ساختمان با فضای بیرون و در نتیجه کاهش هزینه های تهویه مطبوع ساختمان اشاره کرد.

 

مزایای استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک :


    جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی
    اصطحلاک پایین با استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک
    حداقل تولید صدا در استفاده از این درب
    سازگاری درب شیشه ای اتوماتیک با هر نوع دکوراسیون
    کنترل دسترسی
   

 

این سوئیسی ها هستند که در تولید درب های اتوماتیک شیشه ای پیشتازند و همواره درب هایی با کیفیت و بسیار قدرتمند را به بازار روانه می کنند. بزرگترین تفاوت محصولات سوئیسی با دیگر برنده در اپراتورشان است. چرا که تقریبا تمام برندهای تولید کننده ی درب های اتوماتیک شیشه ای از موتور دانکر در ساخت درب های شان استفاده می کنند و وجه تمایزغالب درب های شیشه ای در اپراتورشان است.
برندهای ایتالیایی درب شیشه ای از نظر کیفی، قیمتی و توانایی در رده ی بعدی درب های اتوماتیک شیشه ای قرار می گیرند. این برندها هم غالبا در ساخت محصولات خود از موتور ها آلمانی دانکر استفاده می کنند و از این جهت هیچ تفاوتی با برندهای سوئیسی ندارند.

یکی از موارد پر استفاده درب شیشه ای اتوماتیک  درب شیشه ای سکوریت می باشد این نوع از درب شیشه ای دارای مزیت های بسیاری می باشد این درب شیشه ای به علت استفاده از شیشه سکوریت به این نام شهرت یافته است درب شیشه ای سکوریت از شیشه سکوریت که دارای مزیت ها بسیار بالایی می باشد ایجاد شده از مهمترین مزیت ها این نوع در اتوماتیک میتوان به مقاومت در برابر ضربه ، مقاومت در برابر حرارات و همچنین مقاومت در برابر فشار اشاره کرد اما این تنها ویژگی درب شیشه ای سکوریت نمی باشد ,این نوع از درب ها با توجه به شیشه ای که استفاده میکنند یک مزیت دیگر نیز دارند این شیشه ها در هنگام شکستن خورد نمی شوند به آسانی و اگر خورد نیز شوند به گونه ای می باشند که این خورد شیشه ها نمیتوانند شما را زخمی کنند به عبارت دیگر این خورده شیشه ها دارای لبه ی تیز نمی باشند بهتر است بدانید قیمت درب شیشه ای سکوریت نیز با توجه به نوع شیشه ای  استفاده می شود متفاوت می باشد.

 

متعلقات درب شیشه ای

 

ریل و هنگرها
فولی هرزگرد
تسمه
موتورگیربکس
کنترل باکس
چشم های الکترونیکی
و اجزای دیگر
تسمه به صورت رفت و برگشتی کار می کند و یک لنگه از دربها به خط پایینی تسمه متصل می شود و لنگه دیگر به خط بالایی تسمه.
در نتیجه وقتی موتور به یک جهت می چرخد، دو لنگه درب از هم فاصله می گیرند و وقتی موتور به جهت دیگر می چرخد دو لنگه درب به سمت هم می آیند.

فریم درب اتوماتیک شیشه ای

فریم های در اتوماتیک شیشه‌ای از جنس آلومینیوم آنادایز شده می باشد. آلومینیوم آنادایز شده با گذشتن از فرایند شیمیایی دارای پوششی می شود که از آن در برابر خوردگی محافظت می کند. فریم‌ها شامل رنگ‌بندی متنوع می باشد تا با انواع نماهای ساختمانی قابل انطباق شود. فریم‌های درب اتو ماتیک شیشه‌ای به صورت فارسی‌بر به هم متصل می‌شوند و در ابعاد 4 ساانتیمتر و 8 سانتیمتر برش می خورند.این ابعاد برش برای محدودیت های نصب و زیبایی کار می باشد.


 

 معرفی انواع اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای  
انواع اپراتور شیشه ای اتوماتیک لابل

 

اپراتور شیشه ای اتوماتیک لابل ایتالیا

 
این دستگاه در دو مدل  EVOLUS 150 ,90 تولید میشود.اپراتور درب اتوماتیک لابل 90 یکی از اپراتور های سریع، قدرتمند و قابل اعتماد موجود در بازار ایران می باشد. لازم به ذکر است این اپراتور ساخت کشور ایتالیا می باشد و از کیفیت مطلوبی بر خوردار است.

اپراتور لابل 90 با استفاده از موتور دانکر آلمان و چشمی های ZEN  و ZEN SAFE  با برند BEA  بلژیک و استفاده از هنگر های روان و بدون نقص خود توانسته است خود را به عنوان اپراتور ی پر قدرت و سریع معرفی نماید. این اپراتور ها دارای عملکردی بی سر و صدا و بی نقص در قسمت های مکانیکال خود می باشند.

درب اتوماتیک شیشه ای لابل مدل ایولوس 150 مدل دیگر کمپانی لابل است، که این شرکت آن را برای درب های سنگین تر با طول بالا طراحی و ساخته است. EVOLUS150 تفاوت چندانی با EVOLUS90 ندارد و عمده تفاوت آن در موتور و توان آن است.قدرت بسیار خوبی که البته با سرعت باز و بسته شدن قابل توجه 0.6 M/S همراه است. اما ویژگی دیگر درب شیشه ای evolus150، بهره مندی از اپراتوری با امکانات مناسب است که گزینه های قابل توجهی را به کاربر ارئه می دهد. این اپراتور به میکرو پروسسوری هوشمند مجهز است و می تواند به صورت خودکار وزن درب را محاسبه کند تا به این وسیله حد بازشوی استانداردی را برای درب را تعیین کند.

این امکان اپراتور درب برقی لابل 90، مانع فشار بیش از حد به موتور می شود و خسارات این حوزه را به حداقل می رساند. همچنین درب لابل مدل evolus90 توان بالایی در باز و بسته شدن مکرر دارد و آمار قابل توجه 4000 بار در روز را از خود ارائه می دهد.

استفاده از موتور با کیفیت دانکر اولین ویژگی درب شیشه ای اسلایدینگ  لابل مدل EVOLUS150 است. موتوری که قادر است درب های سنگین با وزن 150 کیلو گرم را در هر لت با سرعت قابل توجه 0.6 M/S باز و بسته کند. از لحاظ کیفیت و توان موتوری به هیچ وجه نمی توان ایرادی به لابل 150 وارد کرد و از این جهت این محصول، محصولی قابل اعتماد و مطمئن است. اپراتور لابل هم در نوع خود قابل توجه است. این اپراتور می تواند تردد روزانه 4000 مرتبه ای را از خود ارائه بدهد، تا گزینه ی خوبی برای درب های پر تردد به شمار بیاید.


 

اپراتور شیشه ای بوکامو SL 150 المان

 اپراتور شیشه ای بوکامو المان
شرکت بوکامو آلمان یکی از برترین و بهترین تولید کنندگان اروپایی درب های شیشه ای کشویی برقی در دنیا می باشد.به علت استفاده از موتور دانکر و استفاده از ریل های تمام استیل و بهترین جنس در داخل اپراتور و اطمینان بالایی که این سیستم دارد از این درب شیشه ای اتوماتیک در بیشتر مراکز دنیا استفاده شده است.

معمولا اپراتور های درب کشویی شیشه ای بوکامو قابلیت این را دارند که حتی درب های بالاتر از لت استاندارد و گاها تا هر لنگه 2 متر را نیز بتوانند ساپورت کنند، سیستم بوکامو المان دارای کمترین استهلاک تسمه ی گردان نیز می باشد.

بوکامو در تولید درب های شیشه ای کشویی SL150 موتور قدرتمند دانکر را به خدمت گرفته است، تا از این بابت نتوان هیچ ایرادی را به آن وارد کرد. این موتور آلمانی با کیفیت، توانایی جابجایی درب هایی با وزن 150 کیلوگرم برای هر لنگه را دارد. توانی  که بسیار عالی است و می تواند درب های سنگین را به راحتی پشتیبانی کند.

همچنین درب کشویی SL150 اپراتوری قدرتمند را در خود گنجانده است و تقریبا تمام امکانات لازم  کاربر را به آن ارائه می دهد. این اپراتور هفت کلیده است و امکاناتی از قبیل -1 دائم باز ، 2- قفل ، 3- اتوماتیک ، 4- زمستانه ، 5- فقط خروج ، 6-  فقط ورود ، 7- کنترل دستی  را پشتیبانی کند. همچنین درب شیشه ای کشویی اس ال 150 از سنسور چشمی سری ZEN ساخته شرکت BEA بهره می گیرد. که البته این سنسور چشمی به صورت همزمان هم کار چشم ماکروویو را انجام می دهد و هم کار چشم فتوسل بین دهنه ای، که در نوع خود منحصر به فرد به شمار می آید.

مشخصات کنترل باکس : سیستم فرمان هوشمند با دقت و کنترل بالا در بازو بست سیستم ، دارای سیستم (encoder ) ، دارای سیستم عیب یاب میکروپروسسوریکه هرگونه دخالت و ایجاد ایراد در سیستم را با سیگنال های مشخص اعلام می نماید.دارای قابلیت اتصال مستقیم به سیستم های :  اطفاء حریق ، کارتخوان


 

اپراتور درب شیشه ای کابا KABA

 

اپراتور شیشه ای کابا

کابا از معتبر ترین برند های تولید درب های اتوماتیک شیشه ای است که با سه مدل قدرتمند خود SLA-SLX-SLM در بازار حضور موفق و پررنگی دارد. اپراتوری آسان ،ظاهر زیبا و کارایی مطمئن و دقیق سلیقه بسیاری از مشتریان را پوشش می دهد.اپراتور درب کابا با قابلیت های اشاره شده در زیر بسیار پرطرفدار و قابل اطمینان اند

 
   طراحی فنی دقیق و مناسب
   طول عمر بالا
   قطعات ظاهری و فنی قابل تعویض
   سهولت استفاده از پنل کنترل
    دارای سیستم عیب یاب دقیق و تمام اتوماتیک که خطا هارا بررسی و گزارش میکند

 
درهای اتوماتیک گیلگن دردو مدل SLA و SLX تولید می گردد این سیستم ها بدون محدودیت تردد و مناسب برای مراكز پر رفت و آمد می باشد.
 
برخی از ویژگیهای این سیستم ها عبارتند از:

– استفاده ازسیستم فریم تخصصی با اتصالات ویژه فولادی و قابلیت نصب شیشه از ضخامت ۸ تا ۲۴ میلیمتر.
  بسیار شکیل،زیبا و مستحکم که با کیفیت و دقت بسیار بالایی تولید می شوند.جنس مقاطع ازآلومینیوم آلیاژی ویژه می باشند.
– دارای مركز كنترل و برنامه ریز  بی سیم BEDIX با صفحه  LCD و سیستم ارتباطی پیشرفته بلوتوث و مرکز کنترل با سیم D-BEDIX با قابلیت کنترل کلیه عملکردهای سیستم و نمایشگر عیوب سیستم.
– دارای حرکتی کاملا روان و بی صدا با سیتم ضد برخورد با مانع.


 

درب اتوماتیک شیشه ای هولوکس HOLUX

 

 
درب اتوماتیک کشویی شیشه ای و یا همان sliding door  که با توجه به زیبایی و کاربرد امروز برای تردد از ساختمانها بسیار پر طرفدار شده است امروزه با برندهای مختلفی داخل بازار یافت میشود. یکی از این برندها درب شیشه ای هالوکس  (Holux) آلمان است که به تازگی به کشورمان راه پیدا کره و همچنین از استقبال خوبی برخوردار بوده . اپراتور هالوکس از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است که ما سعی میکنیم به آن بپردازیم.


سیستم درب شیشه ای اتوماتیک هالوکس که از تکنولوژی روز بهره میبرد سعی کرده جدیدترین آپشن ها را در خور جای دهد . جدید ترین سیستم درب کشویی اتوماتیک شیشه ای تولید شده توسط این شرکت محصول هالوکس اکس2 (Holux X2) نام دارد و اپراتور این تولید جدید تنها 10 سانتیمتر ارتفاع دارد که در نوع خود بی نظیراست و ترکیبی از قدرت و زیبایی را به رخ میکشد . کنترل یونیت و سیستم منبع تغذیه این دستگاه در یک پک کامپکت قرار داده شده است که دارای تمام خصوصیات لازم برای عملکرد عالی و بیصدا و با کیفت یک درب اتوماتیک شیشه ای میباشد .

این اپراتور مجهز به سیستم استابلایزر داخلی نیز است که چنانچه شما از ژنراتور یا UPS استفاده میکنید و یا در زمان قطع و وصل شدن برق برای مدار فرمان یا موتور مشکلی به وجود نیاید.

 

اپراتور شیشه ای ترمکس سوئیس TORMAX

 
اپراتور ترمکس یکی از  اپراتور قدرتمند در جهان می باشد که با موتور و گیربکس دانکر آلمان کار می کند و در این اپراتور محدودیت تردد ندارد و مخصوص مکانهای پُر تردد می باشد و مورد بعدی به علت مکانیزم کارکرد آن و قدرت موتور آن خدمات بسیارکمی  نیاز دارد.

سیستم اپراتور شیشه برقی ترمکس ساخت کمپانی TORMAX سوئیس که به صورت کامل در کشور سوئیس تولید می‌شود و دارای استانداردهای ISO9001 و TUV و DE اروپا بوده و در بسیاری از فرودگاههای اروپائی و همچنین در بسیاری از اماکن عمومی دیگر نصب شده و به خوبی امتحان خود را پس داده است .

سیستم WIND RIVE مجهز به یک باطری مخصوص است که در صورت نبودن برق ، تا ساعتها درب به صورت عادی به عملکرد خود ادامه می‌دهد و در صورتی که تردد از درب زیاد نباشد حتی تا چندین روز نیز می‌تواند به عملکرد خود ادامه بدهد ( حداقل ۴۰۰ بار باز و بسته می‌شود ).


 

درب شیشه ای اتوماتیک سسامو

 

 
درب هاي اتوماتيك كشويي (Sliding) سسامو ايتاليا (Sesamo) در دو مدل اپراتور شيشه اي لايت ميلينيوم (Light Millennium) و اپراتور شيشه اي پراتيكا (Pratika) عرضه مي شود.

 
ويژگي درب اتوماتيك شيشه اي سسامو به شرح زير مي باشد:

درب اتوماتيك برقي شيشه اي سسامو مجهز به سلكتور پيشرفته با امكان اتصال دستگاه كارت خوان و اثر انگشت - طراحي زيبا و مدرن ايتاليايي درب اتوماتيك شيشه اي سسامو - قابليت تنظيم سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتيك شيشه اي سسامو - داراي باتري پشتيبان براي استفاده در زمان قطع برق
ولتاژ تغذيه ورودي اپراتور درب برقي اسلايدينگ لايت سسامو 230 ولت و فركانس كار 60-50 هرتز - توان مصرفي اپراتور درب اتوماتيك كشويي لاين ملينيوم سسامو 100 وات - سرعت باز كردن درب شيشه اي كشويي اسلايدينگ سسامو براي درب تك لت 70 سانتي متر بر ثانيه و براي درب دو لت 140 سانتي متر بر ثانيه - حداكثر وزن قابل تحمل اپراتور درب برقي سسامو براي درب تك لت 120 كيلوگرم و براي درب دو لت 80-80 كيلوگرم - ميزان تردد درب اتوماتيك لايت ملينيوم سسامو در شبانه روز نامحدود مي باشد.

 

درپوش آلومینیومی اکسترود شده بلند و باریک با طراحی ویژه و سیستم اتصال پیچیده که اجازه می دهد بدون باز کردن کامل بازبینی سیستم انجام شود
راهنمای کشویی با آلیاژ آلومینیومی اکسترود تقویت شده مخصوص قابل نصب و تعویض با لاستیک پروفیلی مخصوص
پشتیبانی پروفیل آلومینیومی اکسترود شده و سوراخ شده برای نصب آسان بر روی دیوار
موتور پرقدرت و هوشمند دانکر آلمان بدون نیاز به نگهداری و خدمات دوره ای
موتور DC با انکودر رزولوشن بالا و توان 150 وات برای LH 100
موتور DC با انکودر رزولوشن بالا و توان 180 وات برای LH 140
طراحی زیبا و مدرن
هنگرهای فولادی گالوانیزه با دو عدد غلتک چرخدار پلاستیکی روان
کنترل برد اپراتور با پردازنده دو هسته ای
تنظیم ارتفاع ضد لغزش با پیچ و بسیار ساده
قابلیت جابه جایی کلید اصلی ، قابلیت انتخاب مدل اپراتور ، قابلیت ارتقا و سفارشی سازی سیستم عامل
اپراتور برطبق مقیاس اروپایی EN 16005 و قیمت مناسب
مناسب برای تردد های بسیار زیاد روزانه
سنسور ایمنی پرده ای با قابلیت پوشش کامل دهانه ورودی

انجام تنظیمات پارامترها و لوازمات جانبی از طریق صفحه نمایش بر روی برد دستگاه


 
 

درب اتوماتیک یونیک UNIQUE


درب اتوماتیک یونیک UNIQUE ساخت کشور آلمان می باشد. موتور درب اتوماتیک یونیک ساخت دانکر آلمان می باشد. برد کنترل درب اتوماتیک یونیک  ساخت کشور کره بوده و امکان نصب انواع سیستم های کنترل تردد بر روی آن می باشد. کلید تنظیم درب اتوماتیک یونیک  به صورت لمسی می باشد. امکان تردد نامحدود و حدود ۳ میلیون بار در درب اتوماتیک یونیک  وجود دارد.
درب اتوماتیک یونیک  دارای کنترل باکس با استاندارد ۳ میلیون تردد در روز می باشد. دستک های درب اتوماتیک یونیک  ساخت کشور اسپانیا و هر دستک شامل سه غلطک می باشد.

سیستم هوشمند قفل موتور در سیستم درب اتوماتیک یونیک  تعبیه شده است. سطح مقطع درب اتوماتیک یونیک  از جنس استیل و یا آلومینیم می باشد. عملکرد درب اتوماتیک یونیک  کاملا بی صدا و دارای حداقل میزان مصرف انرژی برق می باشد. درب اتوماتیک یونیک  قابلیت تجهیز به چشم الکترونیک برای ایمنی در برخورد با موانع می باشد.

 

قفل الکترومکانیکی


یکی از آپشن های درب اتوماتیک اسلاید که امنیت کاملی را در دسترس می‌دهد، استفاده از این نوع قفل است و می‌تواند با شرایطی که قفل دستی وجود ندارد، سازگار شود. این نوع قفل سیستم قفل الکتریکی به همراه کنترل ریزپردازنده است. ریزپردازنده تمامی جنبه‌های عملیاتی توابع قفل را تحت نظارت دارد؛ به‌عنوان مثال از بسته شدن 100% درب، وقتی‌که قفل‌شده است، اطمینان کسب می‌نماید. خروجی پایانه‌ها، موقعیت و وضعیت درب را وقتی قفل‌شده است به سیستم‌های امنیتی ارجاع می‌دهد و ریزپردازنده بر اساس آن عمل می‌نماید.

قفل‌کردن درب شیشه‌ای توسط یک نوع قفل ‌برقی خاص صورت می‌پذیرد که بر روی قسمت بالایی درب نصب می‌شود. برای درب‌های اتوماتیک دارای فریم فلزی از قفل‌های برقی مگنتی استفاده می‌گردد. این قفل مگنتی بر روی چهارچوب شیشه‌ای درب اتوماتیک به‌وسیله‌ی چند عدد پیچ نصب می‌شود. در قسمتی کمی پایین‌تر از آن به راکت قفل نصب می‌گردد.

 

 
موتور دانکر اپراتور شیشه ای

 

موتور درب اتوماتیک شیشه ای دانکر المان

 
شرکت دانکر آلمان dunkermotoren بعنوان یک برند بین المللی تولید کننده انواع موتور در سطح کیفی بسیار مرغوب، همراه راه‌کارهایی برای کنترل حرکت برای هر وسیله مجهز به موتور فعالیت دارد.

این شرکت با داشتن قابلیت انعطاف پذیری فراوان در خط تولید خود راهکارهای تولید سفارشی موتورها را بر اساس استانداردهای بروز دنیا برابر با نیاز مشتریانش تولید می‌نماید.برند‌های مطرح تولید کننده درب‌های اتوماتیک دنیا همچون رکورد (سویس) ، کابا(گیلگن) سویس، درما (آلمان) ، گزه (آلمان) و پروشات‌دُر اکثر محصولات خود را به موتور دانکر مجهز نموده‌اند. تکنولوژی برتر، دقت و کیفیت بالا همراه با پایداری از جمله دلایلیست که برندهای برتر درب اتوماتیک شیشه‌ای را بر آن داشته تا موتور دانکر را برای استفاده در محصولات خود برگزینند.

موتور دانکر مورداستفاده در انواع متفاوت درب اتوماتیک شیشه‌ای، موتور DC پرقدرت، بدون زغال است که کمترین نیاز ممکن را به سرویس و نگهداری دارد.
دارای انکودر دار و گیربکس با چرخ‌دنده‌هایی از جنس کربن و بسیار مقاوم که قادر به کشش درب‌هایی با وزن‌هایی متفاوت است و بر اساس قدرت موتور هر لنگه درب با وزن 80 یا 150 و یا بیشتر را دارا می‌باشد.
این نوع موتور ساخت کشور آلمان محدودیت ترددی را ایجاد نمی‌کند و قابلیت ایست اتوماتیک پس از برخورد آنی با افراد و یا اشیاء را دارا می‌باشد.

 


 


موتورهای براشلس:
 

موتور براشلس اپراتور درب شیشه ای

 
موتورهای براشلس هم با همان اصل موتورهای زغال دار مورد استفاده قرار میگیرند ، با این تفاوت که در این موتورها، سیم پیچ ثابت بوده و آهنرباها میچرخند. از آنجائی که سیم پیچ در این موتورها ساکن است، نیازی به برسها وجود ندارد. کار تقسیم ولتاژ بین سیم پیچها را کنترل کننده سرعت موتور یا همان اسپیدکنترل ESC انجام میدهد.
به این نکته دقت کنید که نمیتوان از کنترلر سرعت موتورهای معمولی و موتورهای براشلس بجای یکدیگر استفاده نمود زیرا این دو، کار کاملا متفاوتی انجام میدهند.سریعترین راه برای تشخیص اینکه یک موتور براشلس است یا معمولی این است که به سیمهای آن نگاه کنید. موتورهای معمولی دو تا سیم دارند در حالی که موتورهای براشلس دارای سه سیم هستند. سیم وسط فیدبک نام دارد و تغییرجای دو سیم دیگر باعت خواهد شد که جهت چرخش موتور برعکس شود.
 

مزایای موتورهای براشلس:


از آنجائی که برس وجود ندارد، خوردگی آن هم در این موتورها وجود ندارد.
اصطحکاک برس برای گرفتن سرعت موتور وجود ندارد.
نیازی به نگرانی برای تمیز کردن برسها و محل اتصالشان وجود ندارد.
باز هم به همین علت، مدت زمان کارکرد موتور با یک باتری در این موتورها بالاتر است.
نسبت توان به وزن بسیار بالاتری دارند.
 


 

روش عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای اسلاید


درب اتوماتیک اسلاید به‌طور کامل با استفاده از جریان برق‌کار می‌کند. پانل‌های درب اتوماتیک در داخل یک قاب آلومینیومی، که دارای ارتفاع 132 میلی‌متر و عرض 155 میلی‌متر است، قرار می‌گیرند.

درب اتوماتیک اسلاید باید داری مسیری یکپارچه باشد تا پوشش شیشه‌ای مناسبی در درب ورودی فراهم آید. ازآنجایی‌که درب اتوماتیک اسلاید از سقف تا کف نصب می‌شود، محل نصب درب شیشه‌ای اسلاید و سایز آن باید به‌درستی برآورد شود تا درب اتوماتیک ریلی و یا درب اتوماتیک لولایی با توجه به محیط نصب گردد.

تجهیزات درب اتوماتیک اسلاید، با موتور DC کامپیوتری الکترونیکی و سنسورهای چشمی برای حرکت دقیق آن، با هم ترکیب شده‌اند، تا عبور راحت و کارکرد بدون مشکلی را برای درب اتوماتیک فراهم آورد.درب شیشه ای اتوماتیک میتواند با
آیفون تصویری نیز فعال شود.


ریزپردازنده و سنسورهای درب اتوماتیک اسلاید باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

    •   باید دارای خاصیت خود کالیبراسیونی و حالت‌های قابل برنامه‌ریزی باشد.

   •   بتواند با توجه به وزن پانل‌های درب شیشه‌ای اسلاید و وجود اصطحکاک، مناسب‌ترین نیرو را برای عملیاتی کارآمد فراهم آورد.

   •   داشتن مدارات مستقل در صورت وارد آمدن شوک برقی، برای باز و بسته نمودن درب اسلاید.

   •   مجهز سازی درب اتوماتیک اسلاید به سیستم‌های امنیتی و زنگ هشدار.

   •   کنترل سرعت باز و بسته شدن پانل‌های شیشه‌ای درب اتوماتیک اسلاید.

   •   کنترل سرعت ترمز پانل‌ها در هنگام بسته شدن و جلوگیری از به هم کوبیده شدن پانل‌ها

   •   کنترل نوسانات پانل‌ها برای تنظیم سرعت حرکت درب اتوماتیک اسلاید.

   •   اتصال درب اتوماتیک اسلاید به منبع تغذیه بدون وقفه برای بهره‌وری از آن در شرایط اضطراری.

   •   با استفاده از درب اتوماتیک شیشه‌ای فریم لس اسلاید، دریافت نور و انرژی خورشید را بی‌وقفه خواهیم داشت.

 
 به منظور افزایش طول عمر درب اتوماتیک اسلاید خود، پانل‌ها و قاب آلومینیومی و غلطک های درب اتوماتیک اسلاید را طی فواصل منظمی تمیز نمایید تا دچار خرابی و زنگ‌زدگی نشود. گاهی ممکن است توده‌های گردوغبار در مسیر ریل باعث عملکرد ضعیف درب اتوماتیک شود.

 هنگامی‌که درب اتوماتیک اسلاید شروع به بسته شدن می‌کند اگر مانعی بر سر راه پانل‌ها قرار گیرد، درب به‌طور خودکار، به‌صورت معکوس عمل خواهد کرد و این یعنی امنیت در استفاده از درب اتوماتیک.


 


 

رادار درب اتوماتیک شیشه ای


چگونگی عملکرد سنسور های راداری در درب شیشه ای

 

 
رادار درب شیشه ای

 
با استفاده از سنسور های راداری در درب اتوماتیک می توان افراد را در محوطه ای خاص و محدود تشخیص داد. به همین جهت این گونه, سنسور ها برای به کار گیری در درب اتوماتیک یکی از بهترین و به صرفه ترین گزینه های موجود در بازار امروز است. بخش اعظمی از بانک ها, رستوران ها, هتل ها, کافی شاپ ها, فروشگاه ها, تولید کننده ها, اداره های دولتی و یا خصوصی و هم چنین بسیاری از مغازه ها و بنگاه های اقتصادی پیرامون ما از وجود این نوع سنسور های راداری در درب اتوماتیک مورد استفاده خود بهره برداری می کنند.
 
رادار درب شیشه ای
 
 

مزایای به کار گرفتن سنسور های راداری در درب اتوماتیک عبارت اند از:


جلوگیری از نفوذ مواد هر گونه ماده خارجی هم چون چوب و پلاستیک و گچ و غیره از مزیت های به کار گیری سنسور های راداری در درب اتوماتیک است .
قدرت تشخیص شخص و شئ در محدوده ای خاص و از درب اتوماتیک.
قابلیت برنامه ریزی جهت تشخیص سمت حرکت های مختلف.
قابلیت تنظیم مقدار حساسیت در منوی تنظیمات این سنسور ها به وجود آمده اند و شما با این گزینه می توانید به اندازه مورد نظر خود  .

 

معایب به کار گرفتن سنسور های راداری در درب اتوماتیک عبارت هستند از:
   
عدم وجود قابلیت شناسایی اشیا ثابت از بزرگ ترین معایب این نوع سنسور ها است .

مواردی وجود دارند که باعث به وجود آوردن اختلال هایی می شوند که ممکن است باعث بروز نقص ها و ایراد هایی در نوع عملکرد طبیعی این سنسور ها می شوند. حقیقت امر این است که با توجه به میزان  زاویه, سرعت و اندازه جسم ها و یا افراد و متغیر های محیطی در حال حرکت ، این امکان دور از دسترس نیست که ناسازگاری هایی در نحوه عملکرد سنسور های راداری در درب اتوماتیک به وجود آید.

 

رادار ماوراء صوت (Ultra sonic)


رادار ماوراء صوت از یک فرستنده و گیرنده اولتراسونیک تشکیل شده است. در این رادار، فرستنده در هر لحظه امواج اولتراسونیک را فرستاده و براساس فرکانس برگشتی که توسط گیرنده دریافت می شود حضور یک جسم تشخیص داده می شود. فضای تحت پوشش این نوع از رادار به صورت دایره ای می باشد که به کمک تنظیم قدرت امواج فرستنده می توان آن محدوده را تنظیم نمود و حساسیت رادار را افزایش و یا کاهش داد.

رادارهای ماوراء صوت ساختار ساده ای داشته و امروزه به صورت گسترده در اپراتور درب های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه نمیتوان محدوده دید را با دقت رادارهای مادون قرمز تنظیم نمود ولی عملکرد مناسب این رادارها در شرایط دمایی و آب و هوایی مختلف و عدم حساسیت آن به نور خورشید استفاده از آنها را در اپراتورهای درب شیشه ای توسعه بخشیده است.


 

رادار درب شیشه ای التراسونیک
 

رادار مادون قرمز (infrared)


سنسور این رادار حساس به اشعه مادون قرمز بوده و از آنجا که این اشعه ناشی از حرارت می باشد اصطلاحا به این نوع رادار، رادار حرارتی نیز گفته می شود. چیدمان سنسورها در این رادار به نحوی است که وجود اشعه مادون قرمز را به صورت خطی بررسی می کند. بنابراین برای اینکه بتواند یک فاصله 2 تا 3 متری جلوی درب را تحت نظر داشته باشد از چند ردیف سنسور در ساختار این رادارها استفاده می شود. اصطلاحا به هر ردیف سنسور یک پرده دید گفته می شود، بنابراین هر رادار دارای چند پرده دید می باشد.

از جمله مزایای این نوع رادار قابلیت تنظیم مناسب از نظر عمق و عرض محدوده عملکرد می باشد. با توجه به دقت بالای این نوع رادار و فضای عملکرد قابل تنظیم، نوعی از سنسور ضد برخورد (سنسور لای دربی) بر اساس همین تکنولوژی ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. از نقاط ضعف این رادار می توان به حساس بودن آن به دما اشاره کرد که استفاده از آن را در محیط های گرم و یا در شرایط قرار داشتن زیر نور مستقیم آفتاب دچار مشکل می کند.

رادار مادون قرمز


 

درب شیشه ای اتوماتیک

دربهای گردان شیشه ای و مزایای آن


اصلی‌ترین قسمت یک ساختمان درب ورودی آن است،ورودی ساختمان اولین چیزی است که مشاهده می‌شود، بنابراین استفاده از یک سیستم درست می تواند از ساختمان در مقابل خطرات احتمالی جلوگیری کند. درب های گردان شیشه ای یک انتخاب درست برای ورودی ساختمان ها می باشد که هم به ساختمان شما زیبایی می دهد و هم باعث بالا رفتن امنیت می شود .درب های شیشه‌ای علاوه بر زیبایی می توانند گرمایش و سرمایش ساختمان را کنترل کند و از تجمع ترافیک افراد جلوگیری کند، زیرا مانند درب های معمولی که فقط یک نفر می تواند در لحظه از آن عبور کند نیست.

در طول سال‌ها تغییرات  متفاوتی در ساختار ساختمان ها ایجاد شده است و برای همراهی با آن امروزه انواع مختلفی از درب های گردان موجود است و طبق ساختار ساختمان انواع متنوعی درب های گردان برای اهداف مختلف سازگار می شود. یک درب گردان به طور معمول دارای سه الی چهار درب می باشد که درون محفظه استوانه ای در یک جهت می‌چرخند، این درب ها را اکثراً با شیشه شفاف می سازند تا افراد هنگام عبور از درب ها همدیگر را ببینند تا مشکل و خطری به وجود نیاید .

درب های  گردان دستی از میله فشار تشکیل شده‌اند که باعث چرخش  چرخش درب می‌شود، این میله برای جلوگیری از چرخش بیش از حد درب می باشد، همچنین این درب ها دارای یک کنترل سرعت هم هستند. درب های اتومات گردان به جای میله‌های فشار در زیر درب از میله های فشار که بالا و یا مرکز درب ها نصب شده‌اند کار می کنند.


درب های گردان شیشه ای با طیف های وسیعی از اندازه، شکل، نحوه کارکرد و....  تولید می شوند. شما نسبت به ورودی ساختمان خود و نوع نیازتان باید درب شیشه ای را انتخاب کنید. علاوه بر کنترل فشار هوا و دما استفاده از درب های گردان مزایای مختلفی دارد.


1: صرفه جویی در انرژی


درب های گردان شیشه‌ای به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی، معروف هستند. بر اساس مطالعات و تحقیقاتی که در مورد این گونه درب ها صورت گرفته، می‌توان گفت درهای گردان تا ۳۰ درصد در کل مصرف برق صرفه جویی می کند، که می‌توان گفت معادل ۱.۳ ساعت نور از یک لامپ است.

2: کنترل صدا


اگر ساختمان شما در مکان شلوغ واقع شده باشد درب های  گردان نمی گذارند صداهای محیط بیرون وارد ساختمان شود.

3:حفظ نظافت


درب های عادی علاوه بر اینکه به افراد اجازه  عبور می‌دهند، از آنها ممکن است گرد و غبار حشرات و غیره هم به داخل ساختمان نفوذ کند، اما درب های گردان شیشه‌ای از ورود این گونه مشکلات جلوگیری می‌کند.

4: محدود کردن ورود افراد


دربهای گردان اجازه ورود همزمان یک شخص را می دهد، این امر به کنترل جمعیت و حفظ یکنواختی ساختمان کمک می‌کند و همچنین می‌توان این درب هارا  با سیستم های کنترل دسترسی ادغام کرد.

5: استفاده کارآمد از فضا


درب های معمولی فضای زیادی را از ساختمان اشغال می کنند اما درب های گردان شیشه فضای کمتری را می گیرند.

6:انتقال آرام


درهای گردان هرروز به صدها و هزاران نفر اجازه ورود می دهد بنابراین در یک مکان عمومی مانند فروشگاه و یا مراکز خرید امکان جابجایی کارآمد را چه در داخل و خارج از ساختمان فراهم می کند.
درب شیشه ای گرد

درب شیشه ای اتوماتیک گرد Automatic Curve Door :

 
درب اتوماتیک شیشه ای گرد به دلیل ساختار و نوع عملکرد، ظاهری بسیار زیبا و خاص ارائه می دهد، به همین خاطر این درب ها مناسب برای استفاده در اماکنی است که لوکس و خاص بودن در آن اهمیت می یابد، مانند برخی هتل ها، سالن های همایش، نمایشگاه ها و... . موضوع قابل توجه این که قبل از خرید و اقدام به نصب این درب، باید به این موضوع توجه داشت که درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد نسبت به درب اتوماتیک شیشه ای کشویی احتیاج به فضای بیشتری دارد.

استفاده از این درب اتوماتیک گرد برای اماکنی که اختلاف دمای داخل و خارج مجموعه زیاد است توصیه می گردد و علاوه بر آن یکی از زیباترین و شیکترین نوع درب  می باشد  در زیر به برخی از مزیت های درب اتوماتیک گرد اشاره می شود دارای کاور چرخشی و گرد و چهارچوب که در کناره ی استوانه ای که مرکب از آلومینیوم و شیشه می باشد قراردارد.  مجهز بودن  به عایق صوتی و حرارتی به همراه سنسورهای  حسی و ضربه ای بر روی لت های موجود سیستم فوق دارای غلطکهایی با روکش کروم  متحرک با طول عمر بالا جهت حرکتی روان و آسان میباشد .

تمامی انواع درب اتوماتیک شیشه ای قابلیت تطبیق با سیستم های کنترل تردد و اعلام و اطفای حریق را دارند. می توان با اتصال این درب ها به سیستم اتوماسیون ادارات عبور و مرور و تردد افراد را کنترل نمود. همچنین این امکان نیز وجود دارد که در یک ساختمان، ورود افراد با استفاده از دستگاه کارتخوان (یا دستگاه تشخیص چهره و یا تشخیص اثر انگشت) صورت گیرد و خروج از آن محیط با سنسور مادون قرمز (یا سنسور تشخیص وزن).

 

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای


ممکن است که برایتان پیش‌آمده باشد که درب اتوماتیک دچار مشکل شده و کار نکند. خرابی درب اتوماتیک همواره دلایل بسیاری داشته که با بررسی درب اتوماتیک و تک‌تک اجزای آن به خرابی ایجادشده پی برد و سعی در برطرف نمودن آن کرد تا درب اتوماتیک باکیفیت قبل کار آرایی داشته باشد.در ادامه چند نمونه از خرابی های درب اتوماتیک شیشه ای را بررسی میکنیم.
 

درب باز شده ولی بسته نمی شوددر این حالت ابتدا کلید تعیین وضعیت اپراتور را بررسی نمایید که در حالت دائم باز و یا خلاص نباشد و حتما آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید. درصورتی که اپراتور مجهز به فتوسل (چشم ایمنی میان درب)‌ باشد بررسی نمایید که مانع فیزیکی در میان درب قرار نداشته باشد و فرستنده و گیرنده فتوسل به صورت صحیح در مقابل هم قرار داشته باشند. درصورت امکان برق دستگاه را قطع نمایید و درب را با دست حرکت دهید تا از عدم وجود مانع فیزیکی در برابر بسته شدن درب مطمئن شود و چک کنید که درب به صورت روان و یکنواخت حرکت کند.

مدار فرمان دستگاه را بررسی نمایید درصورت مشاهده پیغام اخطار بر روی صفحه نمایش و یا شنیدن صدای بوق اخطار برای رفع عیب با تعمیرکار اپراتور تماس بگیرید.
 

درب بسته شده و باز نمی شود


ابتدا از وصل بودن برق مدار درب شیشه ای اطمینان حاصل نمایید همچنین فیوز برق ورودی بر روی مدار فرمان را بررسی کنید. سپس کلید تعیین وضعیت اپراتور را بررسی کنید که در حالت اتوماتیک دوطرفه قرار داشته باشد. درصورتی که در حالت دائم بسته و یا خلاص و یا اتوماتیک یکطرفه قرار داشته باشد، با نزدیک شدن شخص به درب، رادار فرمان باز شدن به اپراتور صادر نمی کند.

درصورتی که رادار دارای LED باشد بررسی نمایید که آیا با نزدیک شدن به درب، LED رادار عکس العمل داشته و تغیرر رنگ می دهد یا نه. درصورتی که رادار عکس العملی نداشت ایراد از سنسور حرکتی رادار بوده و باید تعویض گردد.

 
 

درب به صورت خودبخود باز و بسته می شود


به علت استفاده از تکنولوژی مادون قرمز در برخی از رادارهای مورد استفاده در اپراتور درب های شیشه ای، در صورت تابش مستقیم نور آفتاب بر روی رادار، این احتمال وجود دارد که درب به صورت خودبخود باز و بسته شود. همچنین در صورت نزدیک بودن منبع نوری فلوئورسنت (لامپ مهتابی) به رادار نیز احتمال باز و بسته شدن خودبخود درب وجود دارد.

در برخی موارد نیز خرابی سنسور رادار و یا اتصالی در مسیر سیم کشی رادار به مدار فرمان باعث باز و بسته شدن غیرعادی درب می شود. در این صورت برای عیب یابی دستگاه و انجام تعمیرات لازم با تکنسین تعمیرات درب های اتوماتیک شیشه ای تماس بگیرید.
 

تاخیر در باز شدن درب اتوماتیک شیشه ای


در عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای با وضعیت تاخیر در باز شدن درب خودکار روبرو خواهید شد. معیوب شدن گیرنده و مرکز کنترل درب می تواند به چنین حالتی منجر شود. برای حل این مشکل باید از کارشناس تعمیر درب های اتوماتیک درخواست کنید تا وضعیت را بررسی کرده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد.
 


تمام شدن عمر مفید درب شیشه ای


گاهی اختلالاتی که در درب های اتوماتیک روی می دهد به دلیل تمام شدن عمر مفید قطعات آن است. به عنوان  مثال مشتری اظهار می کند که درب اتوماتیک آن به هنگام قطع برق، دیگر باز و بسته نمی شود، در صورتی که اپراتور نصب شده بر روی دستگاه دارای باتری بک آپ می باشد ، این اختلال به دلیل تمام شدن عمر مفید باطری است.
 


باز شدن مجدد و سریع درب پس از بسته شدن


بعضی وقتها می بینیم که درب شیشه ای اتوماتیک پس از بسته شدن، سریعا باز می گردد. در این شرایط علی رغم این که فرد عبور کرده و دیگر چیزی مقابل سنسور قرار ندارد، دوباره درب باز می گردد. علت این وضعیت اشکال در تنظیم زاویه ی دید رادار و سنسور درب می باشد. در این شرایط مسیر برگشت لت های درب و بسته شدن آن ها، برای رادار به منزله ی حضور پیدا کردن محرک مقابل سنسور عمل کرده و موجب باز شدن مجدد درب اتوماتیک می گردد.

برای حل این مشکل، باید دوباره رادار را تنظیم نموده و زاویه ی دید آن را از محل بسته شدن لت ها، فاصله دهد. توجه داشته باشید که این تنظیم باید به وسیله ی کارشناس خبره انجام شود. تنظیم آن به وسیله ی افراد نامطلع موجب می گردد تا در باز شدن های بعدی درب نیز اختلال ایجاد شده و عملکرد مناسبی از آن دریافت نکنیم.

به طور مثال ممکن است وقتی فردی قصد عبور از درب را دارد، مانند همیشه سنسور عمل نکرده و تنها قرار گیری در محدوده ی خاصی، موجب باز شدن درب اتوماتیک گردد. 

مزایای نصب درب اتوماتیک شیشه ای


بهبود دسترسی به محل کار شما طیف وسیعی از مزایای را برای مشتریان، کارمندان و افراد دارای معلولیت فراهم می کند.اپراتور درب شیشه ای به ​​شما کمک می‌کند اپراتور درب اتوماتیک چرخشی مناسب را برای تسهیلات تجاری خود پیدا کنید.

برخی از مزایای اصلی عبارتند از:


نصب درب های چرخشی اتوماتیک ساختمان شما را در دسترس تر می کند.درهای چرخشی ورود خودکاری را فراهم می کنند که به کاهش نقاط تماس و انتشار میکروب ها و آلودگی ها در سطوح مشترک کمک می کند.سیستم‌های ورودی خودکار امنیت ملک تجاری شما را افزایش می‌دهند و به شما امکان می‌دهند 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته دسترسی را کنترل کنید.این امر نیاز به نگهبانان یا کارکنان پس از ساعت کاری را کاهش می دهد.
    
درب های اتوماتیک شیشه ای بسیار متنوع هستند و می‌توان آن‌ها را طوری پیکربندی کرد که انواع مختلف ساختمان‌ها و انواع ورودی را در خود جای دهد تا ورودی امن‌تر و در دسترس‌تری ارائه دهد.
صرف نظر از صنعت یا مکان شما در استرالیای غربی، اکنون با تیم ما تماس بگیرید تا در مورد طیف وسیعی از راه حل های دسترسی خودکار ما صحبت کنید. تیم مجرب ما نقاط ورود شما را ارزیابی می کند و درب های چرخان اتوماتیک، درب های کشویی یا درب های گردان را که به بهترین وجه با برنامه شما مطابقت دارند، توصیه می کنند.


نصب و راه اندازی درب اتوماتیک شیشه ای


درب اتوماتیک شیشه ای را می توان از طریق سنسور انتخابی شما فعال کرد. برای مراقبت های بهداشتی، امکانات پزشکی، بیمارستان ها و مراکز خرید، در مواقعی که امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است، صفحه کلید و حسگرهای کارت امنیتی را می توان برای راه اندازی درب چرخشی خودکار نصب کرد.

صرف نظر از کاربرد، تکنسین های با تجربه یک اپراتور دروازه نوسان قابل اعتماد را به شما ارائه می دهند که برای تجارت شما کار می کند. نصب درب اتوماتیک شیشه ایی را در کسب و کار پرث شما آسان می کند.از تصمیم گیری در مورد سبک درب های شیشه ای گرفته تا انتخاب شرکت نصب درب اتوماتیک مناسب، زمانی که مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، بهبود دسترسی به کسب و کار شما می تواند کاری دلهره آور باشد.


زیبایی از دیگر مزایا


اضافه کردن یک درب شیشه ای اتوماتیک به ملک شما می‌تواند حسی از لوکس و پیچیدگی را اضافه کند و خانه یا محل کار شما را جذاب‌تر و چشمگیرتر کند. همچنین، کرکره های بیرونی یک راه عالی برای افزودن ارزش به خانه شما و در عین حال دنج تر کردن آن هستند. آنها بسیار قابل تنظیم هستند و می توانند کاملاً با سبک خانه شما مطابقت داشته باشند. برای ظاهری زیباتر، درب چوبی یا شیشه ای را انتخاب کنید.

درب شیشه ای اتوماتیک نه تنها یک محصول عالی برای صرفه جویی در هزینه هستند، بلکه هزینه های نیروی کار را نیز کاهش می دهند. با خودکار کردن فرآیند باز و بسته کردن در، می توانید نیازی به حضور شخصی برای انجام دستی آن نداشته باشید. این می تواند در زمان و تلاش شما صرفه جویی زیادی کند، به خصوص اگر درب بزرگی داشته باشید و درب آن فرسوده شده باشد.

درب شیشه ای اتوماتیک برای مقاصد مسکونی و تجاری به طور فزاینده ای محبوب می شوند.از تامین امنیت محیطی گرفته تا کنترل دسترسی، به ویژه در مقایسه با گیت های دستی. اگر در یک ساختمان بلند در بمبئی اقامت دارید، مطمئناً برای اهداف امنیتی باید یکی از آن ها را خریداری کنید.


امنیت از مزایای نصب درب شیشه ای اتوماتیک


امنیت یکی از مهمترین دلایل انتخاب درب باز کن کشویی اتوماتیک برای منزل شماست. نسبت به نمونه‌های متحرک خود ایمن‌تر هستند، زیرا نمی‌توان آن‌ها را به راحتی باز کرد. آنها به گونه ای طراحی شده اند که دسترسی به ملک را مسدود کنند و در عین حال به افراد اجازه خروج در مواقع اضطراری را می دهند. از راه دور کنترل کرد، بنابراین می توانید کنترل کنید که چه کسی می آید و می رود.

همچنین می‌توان آن‌ها را برنامه‌ریزی کرد که در زمان‌های خاصی باز و بسته شوند ،همچنین در مواردی که افراد در خارج از خانه هنگام باز کردن درب مورد حمله قرار گرفته اند، یک درب بازکن کشویی اتوماتیک می تواند با بی نیازی از باز کردن فیزیکی درب، احتمال وقوع این اتفاق را کاهش دهد.

فضای کمتری را اشغال می کند


 می توانید آنها را با فشار یک دکمه باز و بسته کنید، بنابراین مجبور نیستید برای باز کردن در از ماشین خود پیاده شوید. آنها به راحتی نصب می شوند و می توان آنها را با کنترل از راه دور کار کرد و آنها را بسیار راحت می کند. درب شیشه ای اتوماتیک را می‌توان طوری برنامه‌ریزی کرد که در زمان‌های خاصی باز و بسته شوند و این امر باعث راحتی بیشتر آنها می‌شود.

درب شیشه ای اتوماتیک با توجه به اینکه فضای کمتری نسبت به درب های چرخشی سنتی اشغال می کنند روز به روز محبوب تر می شوند. این امر به ویژه برای کسانی که دارای یک مسیر کوچک یا فضای محدود در ملک خود هستند مفید است. آنها نه تنها نگرانی شما را از باز و بسته کردن دستی درب ها کاهش می دهند، بلکه به کلاس و پیچیدگی خود نیز اضافه می کنند. فرقی نمی‌کند ملک کوچکی داشته باشید یا بزرگ، درهای کشویی یک افزونه عالی هستند که مزایای زیادی را ارائه می‌دهند.
مزایا و معایب درب شیشه ای اتوماتیک

مزایای درب شیشه ای
 
هنگام انتخاب درب شیشه ای اتوماتیک برای ورودی عابر پیاده، مهم است که تمام نیازهای شما برآورده شود. بنابراین در اینجا نگاهی به مزایای انتخاب سیستم کشویی می اندازیم.درب های اتوماتیک کشویی برای مناطق شلوغ با ترافیک بالا عالی هستند. این باعث می‌شود در مکان‌هایی مانند فرودگاه‌هایی که مردم در جهات مختلف می‌روند یا فروشگاه‌هایی که فضا محدود است، انتخاب خوبی باشند. آنها همچنین به راحت نگه داشتن محیط اطراف شما کمک می کنند.

درب های شیشه ای چگونه کار می کنند و چرا اهمیت دارند؟


درب های اتوماتیک به قدری رایج هستند که احتمالاً نمی توانید دنیایی را تصور کنید که در آن مجبور باشید به طور فیزیکی در خواربار فروشی را باز کنید.درب های شیشه ای که در چند دهه اخیر توسعه یافته اند به ما این امکان را داده اند که ورود و خروج بدون هندز را ایجاد کنیم.درب های اتوماتیک امنیت بیشتری، راحتی بیشتر و تجربه ورود بدون درز و بدون درز را برای مستاجرین، بازدیدکنندگان و کارکنان ساختمان ارائه می دهند.

 

امنیت درب شیشه ای اتوماتیک


درب های درب شیشه ای اتوماتیک گزینه ای مطمئن هستند. خطر آسیب دیدگی یا آسیب محدودی وجود دارد.باز شدن زمان بندی شده با فناوری امیتر و سنسورهای جانبی ایمنی هر درب اتوماتیک کشویی را افزایش می دهند.حسگرهای هوشمند به این معنی است که افرادی که به دسترسی غیرفعال نیاز دارند می توانند بدون مشکل از آن عبور کنند. و همچنین ورودی بهینه برای مسیرهای فرار هستند.حسگرها اطمینان می دهند که هیچ مانعی برای افرادی که نیاز فوری به عبور از ورودی دارند وجود ندارد.

درب اتوماتیک نیاز به سنسوری دارند که تشخیص دهد چه زمانی درب باید باز شود. هنگامی که سنسور سیگنالی را تشخیص می دهد، سیگنالی را به مکانیسم عملکرد درب می فرستد. اگر فضا محدود باشد، می‌توان درهای کشویی را برای ناپدید شدن در دیوار ساخت و نیازهای حرارتی مختلف را می‌توان با ویژگی‌هایی مانند شیشه عایق و قفل سنسور برآورده کرد.

 

تشخیص حرکت و حسگرهای نوری


اکثر آشکارسازهای حرکت از پالس های مایکروویو یا سنسورهای مادون قرمز غیرفعال (PIR) برای تشخیص حرکت استفاده می کنند.آشکارسازهای حرکت پرتوهای مایکروویو را ارسال می کنند که بازتاب اشیاء متحرک را اندازه گیری می کنند. حسگرهای مادون قرمز غیرفعال تغییرات دما را برای تشخیص گرمای بدن اندازه گیری می کنند.

 

سنسورهای فشار


سنسورهای فشار از تغییرات وزن یا فشار برای تشخیص زمان باز شدن درب استفاده می کنند. سنسورهای فشار معمولاً به صورت تشک یا پد روی زمین نصب می شوند. وقتی شخصی به در نزدیک می شود و روی تشک قدم می گذارد، در باز می شود زیرا سنسور فشار تغییر فشار را تشخیص می دهد.


موتور درب شیشه اتوماتیک: نکاتی برای انتخاب درست


موتور درب شیشه اتوماتیک یکی از قسمت های مهم درب شیشه ای خودرو است که وظیفه باز و بسته کردن آن را دارد. انتخاب درست موتور درب شیشه اتوماتیک برای خودروتان می تواند تجربه راحت و مطمئنی را برای شما فراهم کند. این مقاله با بررسی انواع مختلف موتور درب شیشه اتوماتیک، به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب درستی را برای خودرویتان انجام دهید.

الکتریکی یا هیدرولیکی؟


یکی از اصلی‌ترین مواردی که در انتخاب موتور درب شیشه اتوماتیک باید مد نظر داشته باشید، نوع عملکرد آن است. به طور کلی، موتورهای درب شیشه اتوماتیک به دو نوع الکتریکی و هیدرولیکی تقسیم می‌شوند.

موتورهای الکتریکی از برق خودرو برای حرکت استفاده می‌کنند. این نوع موتورها بسیار کم صدا و قابلیت کنترل دقیق را دارند. آن‌ها پیچیدگی کمتری در نصب دارند و نگهداری آن‌ها نیز آسان است. با این حال، ممکن است در هنگام حرکت باز و بسته کردن درب، سرعت کمتری داشته باشند در مقایسه با موتورهای هیدرولیکی.

موتورهای هیدرولیکی از قدرت روغن هیدرولیک برای حرکت درب استفاده می‌کنند. این نوع موتورها پرقدرت‌تر و با سرعت بیشتری نسبت به موتورهای الکتریکی هستند. آن‌ها به خصوص در مناطقی با شرایط جوی سخت مانند مناطق سرد بهتر عمل می‌کنند. با این حال، نصب و نگهداری موتورهای هیدرولیک ممکن است پیچیده تر و زمان برتر باشد و در طول زمان هزینه آنها قابل توجهی خواهد بود.

موتورهای یکپارچه یا جداشدنی؟


در مورد نوع موتور درب شیشه اتوماتیک باید تصمیم گیری کنید که آیا می خواهید یک موتور یکپارچه با درب خودرو خود داشته باشید یا می خواهید از موتور جداگانه ای استفاده کنید.

موتورهای یکپارچه به طور معمول در خودروهایی استفاده می‌شوند که از نوع شاسی بلند هستند و درب آنها بزرگ و سنگین است. این موتورها معمولاً در زیر بدنه درب قرار دارند و با سیستم کابل یا آرم بدنه متصل می‌شوند. چون یکپارچه هستند، نیاز به هزینه و زمان کمتری برای نصب دارند. با این حال، اگر موتور خراب شود، نیاز به تعویض کامل آن وجود دارد.

موتورهای جداگانه به طور جداگانه در خودرو نصب می‌شوند و با استفاده از مکانیزم میانی مانند زنجیره یا کابل، به درب متصل می‌شوند. یکی از مزایای این نوع موتورها این است که در صورت خرابی یا نیاز به تعویض تنها بخش خرابی را می‌توان تعویض کرد و نیاز به تغییر کل موتور نیست. اما نصب نیز زمان و هزینه بیشتری نسبت به موتورهای یکپارچه دارد.

نیازمندی‌های خود را بشناسید

هنگام انتخاب موتور درب شیشه اتوماتیک، باید با نیازمندی‌های خود آشنا شوید و آن‌ها را در نظر بگیرید. برخی از عواملی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از: وزن درب، سرعت درب هنگام باز و بسته شدن، تحمل در مقابل شرایط اقلیمی سخت، قابلیت تنظیم سرعت و حساسیت، و امکان کنترل از راه دور.

در نهایت، قبل از خرید موتور درب شیشه اتوماتیک، توصیه می‌شود از فروشنده معتبری خرید کنید و قبل از تصمیم نهایی، نظر کارشناسان متخصص را بپرسید