دستگاه کنترل تردد اسانسور محدود کننده
 
 

برای مشاهده مدل ها و خرید لطفا چند خط پایین تر وارد لینک قرمز رنگ دستگاه اکسس کنترل شوید.


دستگاه کنترل تردد ومحدود کننده آسانسور با کارت و تگ


کنترل تردد در آسانسورها مخصوصا در مجتمع های بزرگ،به مشکلات آپارتمان نشینی اضافه کرده و مدیران ساختمانها را به این فکر انداخته تا آسانسور را برای افرادی که مجاز به استفاده آن نیستند محدود کنند.

استفاده افراد ناشناس از آسانسور در ساختمان ها استهلاک آسانسور را بالا برده و دسترسی سریع به آسانسور را برای اهالی مشکل میکند.برای حل این مورد می توان استفاده از آسانسور را توسط
دستگاه اکسس کنترل (برای مشاهده مدل ها وارد شوید) یا همان کنترل تردد محدود کرد و به افرادی که کارت یا تگ ویا رمز عبور دارند اجازه تردد داد.برای این منظور باید یک دستگاه اکسس کنترل که میتواند به چند حالت کارتی،تگ،رمز،اثرانگشت،و...باشد را داخل کابین آسانسور در کنار کلیدهای طبقات قرار داد و به سیم ورودی کلیدها وصل نمود.

دستگاه کنترل تردد آسانسور در ساختمان های دارای کاربرد مسکونی و اداری می توان استفاده از اسانسور را محدود به ساکنین نمود.در ساختمان های اداری می توان یک یا چندین آسانسور را محدود به پرسنل خاص نمود.با نصب اکسس کنترل در آسانسور از استفاده غیر مجار افراد جلوگیری میشود وامنیت ساختمان به مراتب افزایش میابد.بنابراین نصب محدود کننده آسانسور بسیار مهم و کاربردی است.

اکسس کنترل محدود کننده اسانسور


روش استفاده از اکسس کنترل در آسانسور برای کنترل تردد:


برای نصب اکسس کنترل به کلید های داخل آسانسور باید سیم منفی کلیدهای طبقات را بریده و یک سر آن را به قسمت Comو سر دیگر آن را به No دستگاه اکسس کنترل متصل نمود.

دراین حالت وقتی کسی وارد آسانسور میشود کلید های طبقات خاموش هستند و با زدن آنها آسانسور جابه جا نمیشود،پس دسترسی افراد غیرمجاز به آسانسور ازبین میرود.ولی اگر کسی کارت یا تگ داشته باشد و آن را به اکسس کنترل نزدیک کند ،رله اکسس کنترل متصل شده و برق کلید ها تا مدت زمان مشخصی مثلا ۳ثانیه (که البته این زمان قابل تنظیم است)،وصل میکند و شخص میتواند کلید طبقه مورد نظرش را بزند.

بعد از زمان مشخص شده کلید طبقات دوباره خاموش میشود واگر نیاز به انتخاب طبقه دیگری باشید باید مجدد کارت یا تگ را استفاده کرد.
میتوان بیرون آسانسور روی کلید های احضار نیز دستگاه کنترل تردد را نصب کرد تا برای احضار آسانسور به طبقات نیز از کارت استفاده کرد.همچنین میشود تمام طبقات را با دستگاه کنترل تردد آسانسور، محدود کرد.

برای دیدن مدل های اکسس کنترل محدود کننده آسانسور  وارد لینک قرمز رنگ ابتدای متن شوید.

 

قابلیت حذف و اضافه کردن تگ و کارت دستگاه محدود کننده آسانسور


اکسس کنترل برای آسانسور
 
دستگاههای محدود کننده اسانسور این قابلیت را دارند تا در صورت نیاز هر کدام از تگ ها و یا کارتها را حذف و یا اضافه کنند.برای مثال اگر در ساختمانی ساکنین شارژ خود را پرداخت نکنند مدیر ساختمان امکان حذف تگ ان شخص را دارد و بعد از پرداخت نیز میتواند ان شخص را برگرداند.
 

تگ RFID برای اسانسور


شناسایی امواج رادیویی یا به اختصار RFID   سیستمی است که هویت و نهاد یک محصول را از طریق اعداد سریالی به صورت بی سیم انتقال می دهد. در واقع این یک روش ذخیره سازی داده ها و بازیابی آن ها از طریق امواج رادیویی است.

تگ RFID فرکانس ۱۲۵Khz مشکی ، شامل یک مدار الکترونیکی است زمانی که تگ در نزدیکی  کدخوان ( RFID Reader ) قرار می گیرد، میدان مغناطیسی تولید شده توسط کد خوان باعث فعال شدن تگ می گردد. و تگ اقدام به ارسال داده از طریق پالس های رادیویی می نماید. در نهایت داده توسط کدخوان دریافت می گردد.


محدود کننده اسانسور
 
 
دستگاه های محدود کننده تردد آسانسور مبتنی بر RFID دارای آنتنی به شکل سیم پیچ در داخل خود می باشند. از این سیم پیچ، بسته به اندازه آن تا فاصله ۱۰ سانتیمتری میدان الکترومغناطیسی منتشر می گردد. افراد استفاده کننده از آسانسور با داشتن تگ های خاصی که معمولا فرکانس ۱۲۵ کیلوهرتزی را دارند و با قرار دادن آن در این میدان، اقدام به استفاده از آسانسور می نمایند. این تگ ها که می توانند به صورت کارت،  جاسوئیچی، برچسب و ... ارائه گردند که در درون خود دارای چیپی خاص و آنتن می باشند.
 

انواع روش های محدود کننده آسانسور


کارت و رمز: در این روش دستگاه اکسس کنترل مجوز تردد را توسط کارت RFID ویا وارد کردن رمز صادر میکند.البته میتوان هر دو حالت را تنظیم کرد که همزمان انجام شود.

شناسایی چهره : در این روش تصویر صورت بوسیله دستگاه کنترل تردد، اسکن شده و با لیست عکسهای موجود در دستگاه مقایسه می شود، و در صورت شناسایی چهره و تایید، اجازه ورود داده شده و زمان ورود ثبت می شود.

اثر انگشت: اثر انگشت کاربر نیز مانند رمز، باید از قبل برای دستگاه تعریف شود و کافی است انگشت مورد نظر، بر روی دستگاه قرار بگیرد، و  دستگاه کنترل دسترسی، پس از مقایسه اثر انگشت، در صورت درست بودن، به فرد اجازه ورود یا خروج خواهد داد و زمان ورود و خروج او را نیز ثبت می کند و در صورت تایید نشدن، هیچ یک از موارد انجام نمی شود.

 

اهمیت نصب کنترل تردد آسانسور

کنترل تردد آسانسور

در حالت عادی تمامی افراد می‌توانند از آسانسور مخصوص پرسنل و بیماران استفاده کنند. اما اگر یک Reader یا دستگاه کنترل تردد در ورودی آسانسور مخصوص پرسنل و حمل بیمار نصب شود.با استفاده از اکسس کنترل آسانسور دیگر نگران ورود افراد به متفرقه به آسانسور های خاص نخواهید بود.تگ آسانسور در واقع یک نوع کلید دیجیتال است تا به فرد دسترسی استفاده از آسانسور را بدهد.

محدود کننده کارتی فقط با یک کارت که روی کارت یک رمز الکترونیکی موجود می باشد اگر جلوی  چشم دستگاه محدود کننده باشد سریع شناسایی کرده و دکمه های احضار کابین فعال می شود.به عنوان حاضر و غایب بودن   کارمندان و پرسنل می باشد که کارکرد این محصول اثر انگشت هر شخص  را در مکان مشخص شده قرار داده و طبق اثر انگشت مشخصات کامل پرسنل شناسایی می کند.همچنین آسانسور را به سیستم کنترل تردد مجهز می نمایند و فقط کسانی حق تردد را خواهند داشت.

 

اهمیت کنترل تردد و محدود سازی آسانسور در امنیت


این دستگاه دارای نرم افزار تحت ویندوز می باشد و توسط آن می توان  تعریف افراد، کنترل دسترسی واحدها ، گزارش گیری و …را انجام داد. این دستگاه  امکانات کنترلی و هوشمند سازی گسترده ای در اختیار می گذارد.محدود کننده تک خروجی به منظور این فقط از شستی داخل کابین آسانسور می توان سیستم محدود کننده نصب شود و فعال می شود.

دستگاه کنترل تردد آسانسور یا همان اکسس کنترل راهنمایی می‌کند و گزینه‌هایتان را می‌سنجید. این سیستم انواع بسیاری از دستگاه کنترل تردد موجود را برجسته می کندنحوه عملکرد دستگاه کنترل دسترسی به نوع سیستمی که انتخاب می کنید بستگی دارد. اگر از یک سیستم درب استفاده می کنید، در راه محافظت از ملک خود در آینده هستید. حتی بیشتر، می توانید مطمئن باشید که ساختمان دارای یک سیستم امنیتی قوی است.برخی نیز می‌کنند که جایگزین قفل‌های سنتی و دسترسی الکترونیکی راحت‌تر مانند فوب‌ها، کارت‌های کلید، کدهای پین یا حتی تلفن‌های هوشمند می‌شود.

آنها همچنین نسبت به انواع دیگر سیستم‌ها ارزان‌ترهستند، زیرا ارائه‌دهنده خدمات میزبانی و نگهداری سیستم را بر عهده می‌گیرد. با این حال، اگر اتصال اینترنتی غیرقابل اعتماد باشد، می توانند کمتر قابل اعتماد باشند.

2. سیستم های محدود کننده اسانسور نصب شده یا میزبانی محلی در شبکه شما نصب شده است و فقط از طریق رایانه های موجود در آن شبکه قابل دسترسی است. آنها نسبت به سیستم های مبتنی بر ابر قابل اعتمادتر هستند، اما خرید و نگهداری آنها ممکن است گران تر باشد.

ابتدا باید بررسی کنیم که کار اصلی این وسایل چیست و سپس از انواع روش شناسایی بایستی بهره ببرم که در ادامه به آن می پردازیم.خوب بیشترین تقاضا در ساختمان های مسکونی و سپس اداری و در ادامه تجاری می باشد.
محدود کننده  آسانسور برای جاهای خیلی خاص و با اهمیت فوق العاده زیاد می باشد که در داخل برد سیستم  محدود کننده یک دوربین موجود می باشد که تعداد افراد مشخص می شود و از طریق چشم شناسایی کرده و عمل می کند.

برای درب ورودی به راه پله از نوع شیشه ای یا فلزی است که برای امن سازی این درب ها استفاده از قفل برقی پیشنهاد می شود. با بکارگیری توام قفل مگنت و اکسس کنترل ، با همان تگ یا کارتی که آسانسورمی شود، این درب نیز بازگشایی خواهد شد.دستگاه کنترل تردد در ورودی آسانسور مخصوص پرسنل و حمل بیمار نصب شود، فقط افرادی که شناسه ورود خود را بر روی دستگاه وارد کنند، می‌توانند از آسانسور استفاده کنند و دسترسی سایر افراد محدود خواهد شد.