حضورغیاب

 

  دستگاه حضور و غیاب  


Time attendanceدستگاه حضور و غیاب

 
 
  اثرانگشت      تشخیص چهره       کارت 
 

  اخرین بروز رسانی 5 مهر 1401 


 

دستگاه حضور و غیاب با قابلیت اثر انگشت و تشخیص چهره


فروش بهترین مدل های دستگاه حضور غیاب با قیمت مناسب و کیفیت بالا, مناسب برای شرکت ها,ادارات,کارخانه ها,فروشگاه ها و....
 
دستگاه حضور و غیاب zk787

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK uFace302


دستگاه حضور و غیاب که شامل دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب میشودشامل ویژگی های متنوعی است که بر اساس نوع تقاضای هر مجموعه، می تواند ترکیبی از فاکتورهای مورد توجه منابع نیروی انسانی بوده و در نتیجه خروجی قابل قبول را ارائه دهد.نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد.

 این دستگاه جدیدترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ZKteco با تعیین هویت چندگانه : چهره، اثر انگشت، کارت بدون تماس RFID شناسایی چهره کمتر از ۱ ثانیه از طریق اسکن اسکلت بندی صورت و کدگذاری فاصله اجزای صورت کاربر، عدم تاثیر تغییرات ظاهری و تغییر فریم عینک طبی، طول عمر طولانی دستگاه بدلیل عدم تماس مستقیم با کاربر که احتمال آسیب رسانی به آن را نیز به صفر می رسد. و قابلیت نصب به صورت outdoor و شناسایی چهره در زیر نور آفتاب می باشد .

پروتکل ارتباطیTCP/IP, RS232/485, USB Host
۲,۰۰۰ چهره و ۳,۰۰۰ الگوی اثر انگشت
الگوریتم پیشرفته تشخیص چهره

 
قیمت 7,400,000 توماندستگاه حضور غیاب Zkteco مدل 750

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 750

دستگاه حضور و غیاب مدل Zk 750 ساخت شرکت ZK teco چین است و برای تشخیص هویت افراد در سازمان‌ها از به روزترین فناوری‌های دنیا پشتیبانی می‌کند.دستگاه حضور و غیاب Zk750 دارای نمایشگر 2.8 اینچی است تا درصورت نیاز به تنظیمات به صورت کاملا گرافیکی به آن ها دسترسی پیدا کرده و به شخصی سازی سیستم بپردازید.این دستگاه دارای سنسور ضد خش و ضد تقلب است که با لمس کمتر از 1 ثانیه به شناسایی مشخصات کاربری افراد و کارمندان شرکت می پردازد.

سیستم تشخیص چهره Zk750 با 2000 ظرفیت کاربر، ذخیره سازی 3000 اثر‌انگشت و ثبت 100000 تردد، این دستگاه را به یکی از دستگاه‌های حضور و غیاب کارآمد در حوزه تشخیص هویت دقیق کاربران و ثبت تردد آن‌ها تبدیل کرده است. این دستگاه مجهز به باطری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق کمک می‌کند تا دستگاه همچنان فعال باشد.این دستگاه مناسب و مقرون به صرفه برای سازمان‌هایی با تعداد متوسط کارکنان است و از پرفرو‌ شترین دستگاه‌ها در نوع خود به حساب می‌آید که می‌تواند کاملا برای شما مناسب و کارآمد باشد.

دوربین و صفحه نمایش رنگی
انتقال اطلاعات توسط درگاه سریال و شبکه
شناسایی 3000 اثر انگشت،100000 تردد و 2000 چهره
ادامه فعالیت با استفاده از باتری پشتیبان
گارانتی 2 ساله

 

قیمت 4,900,000 تومان
 

 


دستگاه حضور و غیاب zkteco مدل 321

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 321
 

این دستگاه حضور و غیاب از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی برای شناسایی اثر انگشت برخوردار است. علاوه بر سنسور اثر انگشت جهت ثبت ورود و خروج پرسنل، دارای کارتخوان بدون تماس نیز می باشد که می توان برای افراد از هر کدام به دلخواه استفاده کرد. صفحه نمایش دستگاه رنگی می باشد و زمانی که تردد شخص ثبت می شود.

همچنین سنسور ثبت اثر انگشت این دستگاه، نوری، ضد تقلب و ضد خش و محافظ سنسور می باشد. همچنین این دستگاه مجهز به باتری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق، می توان از آن استفاده کرد. بنابراین حتی زمانیکه برق قطع است، کاربران می توانند از این دستگاه استفاده کنند.


قیمت 2,550,000 تومان
 
 

 


دستگاه حضور غیاب ZK788

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 788


دستگاه حضور و غیاب  ZK 38788 دستگاهی چند منظوره برای تشخیص اثر انگشت، کارت و پین می باشد. این دستگاه حضور و غياب با الگوريتم تشخيص اثر انگشت پيشرفته جهت تشخيص سريع اثر انگشت در كمترين زمان و كمترين خطاي ممكن ارائه می گردد.این دستگاه از لحاظ ظاهری به ۳ قسمت تقسیم شده است. بخش اول، سمت راست، شامل Finger Print جهت شناسایی اثر انگشت، بخش دوم، سمت چپ بالا، شامل صفحه کلید لمسی جهت انجام تنظیمات و بخش پایانی، سمت چپ پایین، شامل چشمییا دوربین جهت شناسایی چهره و همچنین کارت های پرسنلی در نظر گرفته شده است.

دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKteco  داراي سنسور تشخیص اثر انگشت از نوع Silk ID می باشد. صفحه نمايش رنگي 4.3 اينچ اين مدل، امكان نمايش تصاوير از جمله تصوير اثر انگشت و نتيجه تطبيق را با وضوح بيشتري در اختيار شما قرار مي دهد. همچنین این دستگاه می تواند تشخیص چهره را تا ظرفیت 3000 نفر، تشخیص کارت تا 10000 و تشخیص اثر انگشت را تا 5000 مورد انجام دهد، به علاوه به واسطه دارا بودن باتری بک آپ در زمان نبود برق نیز قابل استفاده است.

نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد. با اتوماسیون کردن حضور و غیاب در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل مرخصی ها، مأموریت ها، اضافه‌کاری، شیفت ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل، ثبت شده و قابل بازیابی است.

قیمت 10,200,000 تومان
 

 
دستگاه حضور و غیاب B07
 
دستگاه حضور و غیاب B07

دستگاه حضور و غیاب B07 یکی از جدیدترین دستگاه های حضور و غیاب است که تمام نیازهای مشتریان را پشتیبانی کرده و مناسب جهت نصب در ادارات، مجتمع های مسکونی، باشگاه های ورزشی، اماکن امنیتی و … می باشد. در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.

به همراه این دستگاه حضور و غیاب یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.

ین مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ظرفیت 3000 کارت
ظرفیت 160،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB

قیمت 2,740,000 تومان
 


حضور و غیاب 765
 

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 765


دستگاه حضور و غیاب 765 یکی از محبوب ترین دستگاههای حضور و غیاب شرکت ZKteco  است که با جدید ترین و مدرن ترین فن آوری روز دنیا طراحی و ساخته شده.این دستگاه بصورت اثر انگشت و تشخیص چهره کار میکند و قابلیت ثبت اثر انگشت با ظرفیت 5000 کاربر و ذخیره‌سازی 800 چهره و همچنین 5000 کارت را دارد و می تواند 100 هزار تردد را ثبت و ذخیره نمایند, همچنین قابلیت پشتیبانی از ریدر دوم و دستگاه SBR را نیز دارا می‌باشد.

قابلیت ثبت 3000 اثرانگشت
قابلیت ثبت 800 چهره
قابلیت ثبت 5000 کارت
قابلیت ثبت 100000 تردد
صفحه نمایش رنگی ۲٫۸ اینچی
رطوبت 80%-20%
دمای عملیاتی 45-0 درجه
منبع تغذیه DC 12V / 1.5A
جلوگیری از ثبت تکراری چهره
قابلیت اتصال ریدر جانبی
قابلیت اتصال SBR

قابلیت اتصال آنتن برد بلند UHF
قابلیت تعریف محدوده زمانی در دستگاه
ارتباطات TCP/IP, USB-Host, WiFi
کنترل دسترسی Third Party Electric Lock, Exit Button, Door Sensor
قابلیت‌های استاندارد DST, Self-Service Query, Photo ID, Scheduled-bell, T9 Input, Multiple Verifcation Modes

قیمت 5,400,000 تومان

 


دستگاه حضور و غیاب B06


دستگاه حضور و غیاب B06


در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.این مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ثبت تردد در این دستگاه از طریق تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز امکان پذیر است و صفحه نمایش لمسی ۴٫۵ اینچی رنگی انجام تنظیمات را بسیار آسان کرده است، همچنین قابلیت آپلود عکس کارکنان در این دستگاه وجود دارد تا در زمان ثبت ورود و خروج عکس کاربر مورد نظر را روی LCD نمایش دهد. این دستگاه مجهز به ویگند ورودی است که امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند. یک باتری بکاپ با ظرفیت ۲۰۰۰mAh نیز در این دستگاه تعبیه شده که اجازه می دهد دستگاه در زمان قطع برق به کار خود ادامه دهد.

همراه این دستگاه یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.


ظرفیت 3،000 کارت
ظرفیت 80،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB

قیمت 2,600,000 تومان
 

دستگاه حضور و غیاب zk312

دستگاه حضور و غیاب ZK312


دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKT مدل 312 یک دستگاه حضور و غیاب کامل با قابلیت تشخیص 3000 اثر انگشت و 5000 کارت عبوری است.صفحه نمایش رنگی ۲.۴ اینچی ارتباطات RS۲۳۲/۴۸۵, TCP/IP, USB-host, Wi-Fi رطوبت ۸۰%-۲۰% دمای عملیاتی ۴۵-۰ درجه منبع تغذیه DC ۱۲V ۳A جلوگیری از ثبت تکراری چهره از قابلیت های این حضور غیاب است.
 

قیمت 3,600,000 تومان
دستگاه حضور غیاب چیست؟ 

دستگاه حضور و غیاب یا ساعت زنی دستگاهی است که برای ثبت ورود و خروج کارمندان در یک محیط کاری به کار میرود تا با توجه به کارکرد هر یک از پرسنل مدیران بتوانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند.سیستم‌های حضور و غیاب می‌توانند نقش مکملی و مهمی در مدیریت کارکنان داشته باشند.

نمونه‌های مختلفی از دستگاه حضور و غیاب به همراه نرم افزار آن در سطح دنیا و در سطح ایران موجود است که در هر کدام از آنها از یک روش خاص برای شناسایی افراد استفاده شده است. به عنوان مثال، دستگاه حضور و غیاب کارتی، چشمی، تشخیص چهره و رمزی تنها چند مورد از این دستگاه‌ها هستند.

دستگاه حضور و غیاب شامل یک سیستم فیزیکی و کامپیوتری است که امکان ثبت زمان ورود و خروج پرسنل به یک سازمان یا اداره را فراهم می‌کند. این دستگاه به شکلی طراحی شده است که ابتدا اطلاعات پرسنل در حافظه آن ذخیره می‌شود، سپس در روزها و دفعات بعدی، پس از اسکن اطلاعات در حال تردد و کارکنان، این اطلاعات با یکدیگر مقایسه می‌شود و امکان شناسایی و احراز هویت فرد فراهم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران به استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب پیشرفته‌ مانند دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره و تشخیص عنبیه روی آورده‌اند، این است که جلوی این تقلب کارمندان را بگیرند.


مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب

مزایای دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
 
صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از قطع درختان: در دهه های اخیر که سیستم حضور و غیاب به صورت کاملا دستی انجام می شد، ساعت های ورود و خروج هر پرسنل در برگه های زمانی (Time Sheet) به طور جداگانه برای هر پرسنل ثبت می گردید. جمع آوری و برآورد ساعت کارکرد و محاسبه دستی حقوق پرسنل بسیار کار پیچیده و دشواری بود و گاهی تا چند روز به طول می انجامید. علاوه براین، استفاده ماهانه از کاغذ منجر به تولید هزینه های اضافی برای شرکت می گردید.

مدیریت آنلاین درخواست ها و گزارش ها: از آنجایی که مدیران معمولا مشغله فراوانی دارند و برای پیگیری برخی امور ملزم به فعالیت در خارج از محل شرکت خود هستند بنابراین استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می تواند بهترین انتخاب برای این مدل کسب و کارها باشد و دیگر نیازی به حضور مدیران در شرکت احساس نمی شود و مدیران می توانند تنها از طریق یک سیستم کامپیوتر، اپلیکیشن موبایل یا تبلت به صورت آنلاین از آخرین تردد های پرسنل در سازمان مطلع شوند، گزارش خروجی تهیه نمایند.

پشتیبانی و در دسترس بودن اطلاعات در هر زمان

محاسبه دقیق و هوشمند ساعت های کارکرد بدون کوچکترین خطای انسانی

قابلیت انتقال اطلاعات به نرم افزارهای محاسبه حقوق و دستمزد


گزارش گیری: اطلاعات و گزارش گیری آن به صورت آنلاین و زمان واقعی می باشد, در نتیجه بلافاصله مشخص می گردد چه شخصی در سازمان حضور دارد یا ندارد.با استفاده از آن کارمندان می توانند ساعات عدم حضور در کار، یا ساعات ناهار یا ساعتی که در جلسه هستند را اعلام کنند، تا کسانی که اجازه دارند از آن با خبر شوند.

اطمینان در تشخیص صحیح کارمند:  ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک که سیستم حضور و غیاب ثبت می کند برای هیچ کدام از افراد یکسان نیستند. بنابراین مدیران می توانند اطمینان کامل در درستی ثبت تردد ها داشته باشند.

جلوگیری از هر گونه تقلب:  دردستگاه حضور و غیاب کارتی پرسنل می توانند به جای یکدیگر کارت بزنند و هرساله سبب میلیون ها زیان مالی به کسب و کارها شوند. در حالی که سیستم حضور و غیاب بیومتریک مانع بروز این مشکلات می شود. زیرا سیستم، ویژگی های منحصر به فرد هر کارمند را ثبت می کند و کارمندان نمی توانند به جای یکدیگر قرار بگیرند.

نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب:

استفاده از نرم‌ افزار دستگاه حضور و غیاب بهترین راه‌ برای کنترل ورود و خروج کارکنان است  و قابلیت‌های مختلفی دارد که می‌تواند در مدیریت بهتر کسب‌وکار به شما کمک کند. نرم‌افزارهای حضور و غیاب  امکان یکپارچه‌ سازی و مطابقت با برنامه‌های حقوق و دستمزد را دارند.


 
همه چیزدرباره دستگاه حضور و غیاب

همه چیز درباره دستگاه حضور و غیاب


از دیرباز تاکنون در اغلب شرکتها، ادارات، سازمانها و ... بررسی تردد پرسنل و کارمندان برای کارهایی مانند پرداخت حقوق و مزایا، بررسی میزان استفاده از مرخصی، ساعات ماموریت انجام شده و غیره راههای گوناگونی وجود داشت. در گذشته برای کنترل تردد پرسنل و کارمندان از دفترهایی برای ثبت ساعت ورود و خروج آنها استفاده میشد. این سبک از کنترل تردد دقیق نبوده و در انتهای ماه به دلیل نیاز به بررسی ورود و خروج تک تک کارمندان از روی دفتر، اتلاف زمان و خطای کار زیادی را به همراه داشت.

با وجود این مشکلات نیاز به سیستمی برای رفع این نواقص و ثبت دقیق ترددها به وجود آمد که با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاههای حضور و غیاب طراحی و تولید شدند. با توجه به تمایل انسان به استفاده بهینه از زمان و پایین آمدن درصد اشتباه در ادارات، سازمانها، شرکتها و ... نیاز به دستگاههای حضور و غیاب بدون خطا و بازده بالا احساس شد و این نیاز باعث تولید سیستمهای حضور و غیاب در انواع مختلف و عرضه آن در بازار شد.


آشنایی بیشتر با سیستم حضور و غیاب

همانطور که از اسم این سیستم مشخص است از دستگاههای حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج پرسنل و مشخص شدن ساعات حضور یا غیاب استفاده میشود. سیستمهای حضور و غیاب از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شدهاند. دستگاههای حضور و غیاب از لحاظ سخت افزار در انواع مختلف تولید میشوند.

در بازار شما میتوانید دستگاههای حضور و غیاب را با قیمتهای متفاوتی تهیه کنید. قسمت سخت افزار سیستمهای حضور و غیاب، دستگاههای حضور و غیاب هستند که اغلب به صورت آفلاین اطلاعات ورود و خروج کارکنان سازمان را ثبت میکنند و قسمت نرم افزاری حضور و غیاب نرم افزاری است که بر روی سیستم کامپبوتر نصب شده و با اتصال به دستگاه حضور و غیاب، دانلود اطلاعات تردد، استفاده از سیستم حسابرسی برای پرداخت حقوق، ثبت مرخصی و ... مورد استفاده قرار میگیرد. اتصال به دستگاههای حضور و غیاب به دو صورت وایرلس (بیسیم) و سیمدار امکان پذیر است.


انواع دستگاههای حضور و غیاب

انواع دستگاه حضور و غیاب

دستگاههای حضور و غیاب دارای سنسورهای متنوعی همانند کارتخوان، اثرانگشت، تشخیص چهره و رمز ورود هستند. در تمام دستگاههای حضور و غیاب اطلاعات کاربران یک بار درون حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره شده و تا زمانیکه آن را از حافظه پاک دستگاه پاک نکنید یا دسترسی کاربر را محدود نکنید در حافظه آن باقی خواهد ماند. در ادامه با انواع سنسورهای مورد استفاده در دستگاههای حضور و غیاب، نحوه عملکرد، میزان دقت و احتمال خطا یا سوء استفاده پرسنل را آشنا خواهید شد.

اگر از کارت یا تگ برای ثبت تردد استفاده کنید در هنگام تعریف یک کاربر با قرار دادن کارت جدید در مقابل سنسور دستگاه، شماره کارت به آن کاربر تعلق گرفته و با هر بار فرار دادن کارت مقابل دستگاه حضور و غیاب ورود و خروج آن فرد در حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد.

این نوع سیستم حضور و غیاب به دلیل اینکه امکان ثبت تردد پرسنلی که در محل کار خود حضور ندارند به وسیله سایر همکاران وجود دارد به نسبت سایر دستگاههای حضور و غیاب از امنیت کمتری برخوردار است زیرا علاوه بر امکان ثبت تردد دروغین امکان کپی کردن کارتهایی که در بازار با نام کارت EM شناخته میشوند وجود دارد ولی اگر دستگاه حضور و غیاب با کارتهای Mifar کار کنند امکان کپی کردن این نوع کارت وجود ندارد.

سنسور اثر انگشت یکی از بهترین و مطمئن ترین سنسورهای موجود در دستگاههای حضور و غیاب است. همان طور که می دانید اثرانگشت هر شخص منحصر به فرد بوده و هیچ شخصی مشخصات اثرانگشت فرد دیگری را ندارد.

با توجه به این مطلب و با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت می  توان اثرانگشت پرسنل را اسکن و در حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره نمود. در هنگام ثبت تردد به محض قرار دادن انگشتی که از قبل در حافظه دستگاه ذخیره شده است بر روی سنسور، دستگاه حضور و غیاب با مقایسه اثرانگشت مجاز بودن فرد برای تردد را تایید خواهد کرد. در اکثر دستگاه های حضور و غیاب امکان تعریف چند اثرانگشت برای یک فرد وجود دارد تا در صورت آسیب دیدن یک اثرانگشت امکان ثبت تردد با سایر اثر انگشت ها وجود داشته باشد.

در برخی از مشاغل استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی به دلیل کار با مواد شیمیایی، مواد روغنی، نیاز به استریل بودن دست (مانند برخی از بخش های بیمارستان ها) و ...  امکان پذیر نیست. در چنین مواقعی می توان از دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده نمود. عملکرد سنسور تشخیص چهره ضریب اطمینان بالایی دارد زیرا اسکن و تشخیص چهره فقط از روی صورت شخص انجام می پذیرد و با قرار دادن عکس فرد در مقابل دستگاه حضور و غیاب، دستگاه با توجه به سنسورهای موجود توانایی تشخیص قرار نداشتن فرد در مقابل دستگاه را دارد و اجازه ورود صادر نخواهد شد.

در بازار دستگاه های حضور و غیاب برای ثبت تردد حداقل از دو مورد از سنسورهای ذکر شده در فوق را دارند تا عملکرد دستگاه فقط با یک سنسور محدود نشده باشد و در صورت تمایل بتوان از ترکیبی از سنسورها استفاده کرد. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب کارت و رمز امکان ثبت تردد در سه حالت فقط کارت، فقط رمز و حالت رمز و کارت را دارد.

هر چه سنسورهای مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب کامل تر باشد به تبع قیمت آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت خرید دستگاه تشخیص چهره ای که دارای سنسور اسکن اثرانگشت، کارت و رمز باشد از قیمت خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ای که سنسور اثر انگشت را ندارد بالاتر خواهد بود. هر چه سنسورها و امکانات دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.


نرم افزار حضور و غیاب بهترین راه حل

دستگاه های حضور و غیاب همانطور که در مطالب فوق ذکر شد علاوه بر سخت افزار به یک نرم افزار نیز احتیاج دارند. این نرم افزار بر روی کامپیوتر قابل نصب است و برای مشاهده تردد افراد در انتهای ماه کاری جهت بررسی های مورد نیاز طراحی شده است. در نرم افزار می توان قوانین ترددی شرکت را تعریف نمود تا برای تمام پرسنل یا بخشی از آن ها استفاده شود و در صورت وجود چند شیفت کاری یا وجود قوانین متعدد امکان ثبت مجزای آن ها و تخصیص دادن آن به افراد مورد نظر اقدام نمود.

با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب امکان ثبت مرخصی و کسر مرخصی استفاده شده از مرخصی مانده، امکان ثبت ماموریت پرسنل، ثبت تردد فراموش شده، ثبت و محاسبه میزان اضافه کار، ثبت کسر کار (تاخیر در ورود یا تعجیل در خروج) و ... وجود دارد. با استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب می توان به راحتی و بدون اتلاف زمان، تردد پرسنل را بررسی و بر اساس آن حقوق و دستمزد را با کمترین میزان خطا در محاسبات پرداخت نمود.
 
راهنمای دستگاه مدیریت حضور و غیاب
دستگاه حضور و غیاب
پیگیری زمان و حضور و غیاب بخش مهمی از هر کسب و کاری است.این به مدیران منابع انسانی کمک می کند تا برنامه های کاری را برای بهره وری تهیه کنند، در مورد غیبت اطلاعاتی کسب کنند و میزان دقیق حقوقی را که باید به هر کارگر پرداخت شود محاسبه کنند.

نرم افزار مدیریت زمان و حضور و غیاب چیست؟

یک سیستم یا نرم افزار مدیریت حضور و غیاب راه حل های حضور و غیاب و زمان سنجی را مطابق با الزامات شرکت ارائه می دهد.ابزارها و قابلیت های بسیار متنوعی در چنین سیستم های منابع انسانی ارائه می شود. در حالی که یک نرم افزار ردیابی پروژه را انجام می دهد، نرم افزار دیگری می تواند به طور انحصاری حضور و غیاب را ردیابی کند.اینجاست که نرم افزار حضور و غیاب وارد می شود.

چنین نرم افزاری برای پیگیری برنامه های کارمندان در سازمان شما طراحی شده است. چنین سیستم هایی سوابق حضور و غیاب دقیق، ردیابی غیبت، مدیریت اضافه کاری و موارد دیگر را ایجاد می کنند.یک سیستم زمان سنجی بدون مدیریت حضور و غیاب فقط بینش هایی در مورد ساعاتی که کارمندان برای انجام وظایف خود صرف کرده اند می دهد.

آسان بودن رابط کاربری، سریع بودن و کم هزینه بودن، از مولفه های مثبت این دستگاه ها می باشد و توجه شرکت های زیادی را به خود جلب کرده اند. اما بزرگترین عیبی که از دستگاه های حضور و غیاب کارتی می توان گرفت، امکان تقلب بسیار آسان در آنها می باشد.

این را می توان با یک سیستم مدیریت حضور و غیاب مبتنی بر ابر که یک نمای کلی از ساعات کاری هر کارمند در طول هفته، مدت زمان کار روزانه، وقت شناسی و برخی ویژگی های اضافی مانند حقوق و دستمزد و یکپارچه سازی بیومتریک ارائه می دهد، به دست آمد.


چرا باید سیستم مدیریت حضور و غیاب را انتخاب کنید؟

اکنون که متوجه شدیم سیستم‌های مدیریت زمان و حضور و غیاب چگونه کار می‌کنند، بگذارید ببینیم چرا شرکت شما باید یکی را انتخاب کند.

کاهش خطاها

زمانی که به صورت دستی کار می کنید، خطای انسانی انتظار می رود. نرم افزار دستگاه حضور و غیاب عملاً احتمال خطا را از بین می برد. همچنین دقت بیشتری را در پاداش کارکنان و ردیابی نیروی کار تضمین می کند.

افزایش بهره وری

حتی اگر کارمندان حقوق بگیر باشند، راه حل های حضور و غیاب می تواند به مدیران کمک کند تا سازمان را به سمت سطوح بهره وری بهینه سوق دهند.

پیش از ساخت دستگاه حضور غیاب، ورود و خروجها در دفتر حضور و غیاب ثبت می شدند و هر شخص هنگام ورود و یا خروج دفتر حضور و غیاب را امضا کرده و از روی این یادداشتها ورود و خروج افراد محاسبه میشدند.

اما با پیشرفت تکنولوزی و با به جود آمدن سخت افزار ها و نرم افزار ها و همچنین ظهور هوش مصنوعی ،دستگاه های حضور غیاب با قابلیت های مختلف ایجاد شدند.نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب کارتی بدین صورت است که افراد جهت شناسایی و ثبت ساعت ورود و خروج‌ باید کارت تردد خود را مقابل سنسورهای تعبیه شده روی دستگاه قرار دهند؛ تا دستگاه پس از تطبیق مشخصات با هویت‌های تعریف شده از قبل، ساعت ورود یا خروج آن‌ها را ثبت نماید.


اکنون، بخش منابع انسانی برای محاسبه حقوق و دستمزد نیازی به کارت‌های زمانی و ساعت ورودی ندارد. در عوض، آنها می توانند از زمان خود برای ایجاد استراتژی های بهتر برای نیروی کار خود استفاده کنند.


برنامه های دستگاه حضور و غیاب چه نوع اطلاعاتی را می توانند ردیابی کنند؟

نرم‌افزار ردیاب حضور و غیاب کارمندان معمولاً گزینه‌های مختلفی را به شما ارائه می‌دهد، بنابراین یک سؤال ساده‌تر ممکن است این باشد که چه چیزی را نمی‌توانند ردیابی کنند؟ بنابراین این شما هستید که تصمیم بگیرید چه چیزی برای کسب و کار شما مرتبط است و به دنبال راه حلی باشید که این نیازها را برطرف کند.

دستگاه حضور و غیاب همه این موارد و موارد دیگر را پوشش می‌دهند (فقط تمام ویژگی‌ها را بررسی کنید و لیست همچنان در حال افزایش است). اما، به طور طبیعی، ممکن است بپرسید - آیا نمی توانم فقط از یک الگوی ردیاب حضور و غیاب کارمندان استفاده کنم؟

از طرف دیگر، یک برنامه ردیاب تمام کارها را به صورت خودکار و بدون مزاحمت انجام می دهد و در وقت ارزشمند شما صرفه جویی می کند - اگر نرم افزار را برای انجام کاری تنظیم کرده باشید، آن کار را به سادگی فراموش نمی کند یا حواسش پرت نمی شود.

پر کردن برگه‌های اکسل می‌تواند بخش قابل توجهی از روز را به خود اختصاص دهد - و فرقی نمی‌کند که شما این کار را انجام دهید یا به کارمندان خود اجازه دهید این کار را خودشان انجام دهند. یک ردیاب حضور و غیاب به شما اجازه می‌دهد اساساً این موضوع را فراموش کنید - دور از چشم، دور از ذهن.

این نوع سیستم حضور و غیاب به دلیل اینکه امکان ثبت تردد پرسنلی که در محل کار خود حضور ندارند به وسیله سایر همکاران وجود دارد به نسبت سایر دستگاه­های حضور و غیاب از امنیت کمتری برخوردار است زیرا علاوه بر امکان ثبت تردد دروغین امکان کپی کردن کارت­هایی که در بازار با نام کارت EM شناخته می­شوند وجود دارد ولی اگر دستگاه حضور و غیاب با کارت­های Mifar کار کنند امکان کپی کردن این نوع کارت وجود ندارد.


هیچ مشکلی با صفحه گسترده خوب قدیمی اکسل وجود ندارد. اگر می‌خواهید یکی را راه‌اندازی کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برخی از ردیف‌ها و ستون‌ها را با نقاط داده‌ای که به آن‌ها علاقه دارید پر کنید زمان‌های ساعت روزانه، غیبت‌ها، مرورهای کلی ماهانه، و غیره. گزینه های سفارشی سازی تقریباً بی پایان قالب اکسل ردیاب حضور و غیاب کارمندان مطمئناً یکی از مزایای آن است.

با این حال، اگر به دنبال چیزی جذاب‌تر از یک راه‌حل ساده کارمند ساعت چه ساعتی را وارد و خارج کرد» هستید، ممکن است به دانش عمیق‌تری در مورد هزارتوهای توابع دستگاه حضور و غیاب نیاز داشته باشید. تنظیم یک صفحه گسترده دستی می تواند بسیار دردسرساز باشد، به علاوه همیشه خطر یک خطای ساده وجود دارد.

بهترین راه برای پیگیری حضور و غیاب کارمندان

حضور و غیاب کارمندان یکی از مهم ترین مواردی است که هر کارفرما برای تاکید بر اهمیت حضور در محل کار و پیگیری عملکرد کارمند آن را دنبال می کند. حضور و غیاب نیز به کارمند اعتبار می بخشد و اعتماد او را به سازمان تقویت می کند.

انتخاب یک نرم افزار دستگاه حضور و غیاب موثر تا حد زیادی به نوع و اندازه هر شرکت، مدل کسب و کار و بودجه بستگی دارد.

یک نرم افزار حضور و غیاب که ترکیبی از یک یا چند ویژگی مفید را دارد می تواند انتخاب مناسبی برای استفاده باشد. این سیستم باید بتواند ساعات کاری کارکنان را ردیابی کند، انواع مختلفی از مرخصی های کارکنان را مدیریت کند و باید بتواند با سیستم حقوق و دستمزد ادغام شود. کارفرما باید بتواند بهره‌وری، تقاضا و تولید گزارش‌های منابع انسانی را برای همین موضوع درک کند. به طور خلاصه، سیستم نباید زمان زیادی از کارفرما را مصرف کند و باید اطلاعات دقیق تری ارائه دهد.

شرکت ها از انواع مختلفی از ماژول ها برای ردیابی حضور و غیاب استفاده می کنند - مانند سیستم GPS، اثر انگشت، تشخیص چهره، بررسی نرم افزارها و غیره. در حالی که این همه خودکار است، تعداد کمی از شرکت‌ها انتخاب می‌کنند که دستگاه حضور و غیاب را به صورت دستی در صفحات گسترده ردیابی کنند که فرآیندی بسیار خسته کننده است. این روش ها از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، همچنین بسته به قدرت سازمان. ردیابی حضور و غیاب کارمندان میدانی جزئیات دقیقی از افراد شاغل را به شما می دهد و به ردیابی مکان های GPS زنده همچنین برای مدیریت عملکرد آنها کمک می کند.

دستگاه حضور و غیاب چیست؟

دستگاه حضور و غیاب  برای پیگیری حضور و غیاب کارکنان استفاده می شود. ردیابی کارمندان میدان ردیابی در مکان‌های مختلف بسیار دشوار می‌شود و از این رو کارفرمایان به سیستمی برای  حضور و غیاب نیاز دارند که قابل اعتماد، عاری از خطا باشد و زمان و تلاش زیادی را از آن‌ها بگیرد.

این نرم افزار خودکار به سازمان کمک می کند تا مراقب مرخصی های کارمند، زمان ورود و خروج کارمند، ادغام حقوق و دستمزد و غیره باشد.
نکاتی که باید قبل از انتخاب نرم افزار مناسب در نظر داشته باشید

دستگاه حضور و غیاب مبتنی بر وب چیست؟
دستگاه حضورو غیاب
ساعت‌های پانچ معمولی از کارکنان می‌خواهند که یک پانچر کارت، صفحه کلید یا اسکنر نشان نصب شده روی دیوار را به اشتراک بگذارند. یک ساعت زمان مبتنی بر وب به کارمندان اجازه می دهد تا از لپ تاپ، دسکتاپ یا گوشی هوشمند خود وارد شوند.

نرم افزار دستگاه حضور و غیاب منابع انسانی سازگار به ساعت های مبتنی بر وب اجازه می دهد تا ثبت سوابق را برای همه چیز از حقوق و دستمزد گرفته تا گزارش دهی ساده کنند. ارتقاء به ساعت زمان مبتنی بر وب فواید بی‌شماری برای تیم منابع انسانی و شرکت شما دارد.


صرفه جویی در زمان و تلاش

 دستگاه حضور و غیاب کارمندان را در ابتدا و انتهای روز در صف قرار می‌دهند و هر کدام منتظر نوبت خود برای ورود و خروج هستند. کارمندان از اینکه می توانند بلافاصله در پایان روز کاری خود به خانه بروند قدردانی می کنند.

راه‌حل‌های مبتنی بر وب سریع‌تر و آسان‌تر هستند، بنابراین کارمندان برای ساعت‌هایی که واقعاً کار می‌کنند، دستمزد دریافت می‌کنند، نه زمان صرف شده برای معاشرت شبانه‌روزی.سخت‌افزار قدیمی به کارمندان اجازه می‌دهد تا با مشت زدن دوستان، ساعت را فریب دهند، اما برنامه‌های مبتنی بر وب می‌توانند از داده‌های بیومتریک، حصار جغرافیایی و مکان استفاده کنند.


مزایای دستگاه حضور و غیاب مبتنی بر وب

آیا کارایی و دقت را دوست دارید؟ داده های ساعت زمان باید بسیار قابل اعتماد و به راحتی در دسترس باشند، دو حوزه ای که راه حل های مبتنی بر وب در آنها برتری دارند. داده های کلیدی از هر دوره زمانی و هر یک از مکان های کسب و کار شما را می توان فوراً به صورت آنلاین در دسترس قرار داد.

اضافه کاری غیرمجاز، وقفه های طولانی مدت و ساعت های اولیه در سیستم های قدیمی تر مورد توجه قرار نمی گیرند، اما نرم افزارهای مبتنی بر وب هشدارهای خودکار را به مدیریت ارائه می دهند. فوراً به سوابق زمان‌سنجی دسترسی داشته باشید و به راحتی بررسی کنید که آیا همه کارمندان از سیاست‌های شکست پیروی می‌کنند یا خیر.


بهبود ثبت سوابق و دقت گزارش دستگاه حضور و غیاب

ساعت‌های زمان مبتنی بر وب بیش از صرفاً سریع و کاربرپسند، دقت را بهبود می‌بخشند. ساعت‌هایی را که کارکنان واقعاً کار می‌کنند، پیگیری کنید، نه کارهای روزمره‌شان را.

به طور خودکار داده های مناسب را برای بررسی کارمندان جمع آوری کنید، از جمله تأخیر و مدیریت زمان. به کارمندانی که زمان خود را با کارایی بیشتری می گذرانند، پاداش دهید و ساعات کاری دقیق را با بهره وری مقایسه کنید.
برای بهره وری، پردازش حقوق و دستمزد را ساده کنید

کارهای روتین مانند حقوق و دستمزد باید تا حد امکان کارآمد باشد. نرم افزار زمان سنجی شما باید سوابق را مستقیماً بدون نیاز به انتقال دستی شماره ها به لیست حقوق و دستمزد ارسال کند. به دلیل فناوری در حال ظهور و یکپارچگی، در حال حاضر زمان بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در فناوری حقوق و دستمزد است.


افزایش توانمندی کارکنان

کارمندان از شفافیت سیستم های قابل دسترسی زمان سنجی قدردانی می کنند. در سیستم‌های پرداخت سنتی، یک کارمند ممکن است کل ساعات کاری خود را برای یک دوره حقوقی تا زمان رسیدن چک نبیند.

به کارمندان اجازه دهید تا مشکلات ساده را حل کنند، PTO جمع آوری شده خود را بررسی کنند و درخواست مرخصی بدهند. سلف سرویس کارمندان سرپرستان و کارکنان منابع انسانی را از برخی از وظایف خسته کننده ترشان خلاص می کند.


ادغام فناوری منابع انسانی - چرا مهم است و چرا نمی توانید آن را نادیده بگیرید

ساعت‌های زمانی مبتنی بر وب به شما این امکان را می‌دهند که از طریق تغییر برنامه‌ها و شیفت‌ها، نیروی کار خود را بهتر مدیریت کنید. در صورت بروز درگیری هایی مانند نزدیک شدن به وقت اضافه، هشدار دریافت کنید. مطمئن شوید که نرم افزار برنامه ریزی شما دارای این ویژگی های مهم مانند سازگاری با زمان سنجی و یکپارچه سازی حقوق و دستمزد است. به کارمندان اجازه دهید شیفت های خود را عوض کنند تا از کمبود نیرو جلوگیری شود.

8 دلیل که چرا شرکت شما نیاز به استفاده از نرم افزار زمان بندی کارمندان دارد


مدیریت ساعات کار و حضور و غیاب

یک ساعت مبتنی بر وب، کارمندان را تشویق می‌کند که مستقیماً به سر کار بروند، زیرا آنها قبلاً در ایستگاه کاری خود نشسته‌اند. زمان استراحت و ناهار را با همان نرم افزار پیگیری کنید تا به طور خودکار سیاست های شرکت را اجرا کنید.

ساعت‌های مبتنی بر وب همچنین به شما کمک می‌کنند تا با بی‌طرفی سیاست‌هایی که به‌طور خودکار اجرا می‌شوند، تاخیر و غیبت را برطرف کنید. اگر سیاست های شرکت در مورد وقفه ها و تاخیرها اجرا نشود، کارمندان با انگیزه می توانند احساس کنند که کار سخت آنها قدردانی نشده است.


به کارمندان اجازه دسترسی تلفن همراه بدهید

به نظر می رسد که اجازه دادن به کارکنان از طریق دستگاه حضور و غیاب خود به داخل ساعت بیاید، غیر منطقی به نظر می رسد،
نرم‌افزار مبتنی بر وب برای مواقعی که دفتر شما نیاز به انطباق با بحران بهداشت جهانی یا تغییرات در صنعت دارد، انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند. می‌توانید به نیروی کار از راه دور یا ترکیبی بروید و در عین حال همان سیستم زمان‌سنجی سازگار با موبایل را حفظ کنید.


بهره وری را به حداکثر برسانید

ساعات کار تک تک کارمندان و تیم ها را با بهره وری در یک دوره مشابه مقایسه کنید. مشکلات کارایی را با مقایسه سیب به سیب در هر بخش شناسایی کنید. با نشان دادن تعهد شرکت خود به کارایی، مدیریت عملکرد را بهبود بخشید.