دستگاه حضور و غیاب  


Time attendance 
  اثرانگشت      تشخیص چهره       کارت و رمز  

 مشاوره و خرید 


  اخرین بروز رسانی 29 اردیبهشت 1403 


 

دستگاه حضور و غیاب با قابلیت اثر انگشت و تشخیص چهره


دستگاه حضور و غیاب یکی از نیاز های ضروری شرکت ها،ادارات،کارخانه ها و کسب و کارهای بزرگ و کوچک است که با قابلیت های نرم افزاری امکان کنترل نیروی انسانی و کارمندان را برای کارفرمایان فراهم میکند.این دستگاهها با احراز هویت تشخیص چهره،اثر انگشت ،کارت ویا رمز میتواند ورود و خروج پرسنل را ثبت و با نرم افزار های پیشرفته آنها را بررسی کند.این نرم افزارها قابلیت هایی مانند محاسبه حقوق ، بیمه ،مالیات ، مرخصی ، ماموریت ، و حضور و غیاب در شیفت های مختلف ثابت و متغیر کاری را دارد.

این گذارشات را میتوان از طریق شبکه و یا پوت USB از دستگاه تهیه کرد.در ادامه بهترین مدل ها و برندهای دستگاه حضور غیاب همراه با مشخصات فنی و قیمت معرفی میشود.درصورت هرگونه مشاوره فنی و یا خرید لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKT مدل 312

دستگاه حضور و غیاب ZK312

اثر انگشت کارت و رمز قابل اتصال به شبکه

7،700،000 تومان
دستگاه حضور و غیاب ۰۶

دستگاه حضور و غیاب B06

اثر انگشت ،کارت و رمز - نرم افزار

6،000،000 تومان
دستگاه حضور و غیاب zk uface 800

حضور و غیاب UFACE 800

تشخیص چهره ، اثر انگشت ، اتصال به شبکه

17،600،000 تومان
دستگاه حضور و غیاب B07

دستگاه حضور و غیاب B07

اثر انگشت ، کارت و رمز-نرم افزار

تماس بگیرید
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ZK774

حضور و غیاب zkteco مدل AT774

تشخیص چهره ، اثر انگشت قابل اتصال به شبکه

6،800،000 تومان
 حضور و غیاب تشخیص چهره ZK 775

دستگاه حضور و غیاب 775 ZK

تشخیص چهره اثر انگشت - نرم افزار

9،400،000 تومان
حضور و غیاب PT 600 ZKteco

حضور و غیاب PT 600 ZKteco

تاثر انگشت ، اتصال به شبکه

تماس بگیرید
دستگاه حضور و غیاب ZK 38788

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 788

اثر انگشت و تشخیص چهره -نرم افزار

20،800،000 تومان
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره Zk 710

حضور و غیاب تشخیص چهره  ZK710

تشخیص چهره ، اثر انگشت قابل اتصال به شبکه

16،600،000 تومان
 حضور و غیاب تشخیص چهره ZK 711

دستگاه تشخیص چهره  ZK 711

تشخیص چهره - حسگر اثر انگشت sikid

17،500،000 تومان
حضور و غیاب بتا 2208

حضور و غیاب SZ2208

اثر انگشت ، اتصال به شبکه

تماس بگیرید
دستگاه حضور و غیاب 302
 • ساخت چین
 • گارانتی 2 ساله
 • جزییات محصول

دستگاه حضور و غیاب ZK 321

اثر انگشت و تشخیص چهره -نرم افزار

تماس بگیرید
دستگاه حضور و غیاب ZK 25
 • ساخت چین
 • گارانتی 2 ساله
 • جزییات محصول

دستگاه حضور و غیاب  ZK 25

اثر انگشت و قابل اتصال به شبکه

3،900،000 تومان
حضور و غیاب ZKteco مدل 765

حضور و غیاب ZKteco مدل 765

تشخیص چهره ، پشتیبانی از RAM و SBR

11،200،000 تومان
حضور و غیاب ZK 411

حضور و غیاب ZK 411

تشخیص چهره ، صفحه نمایش ۸ اینچ لمسی

تماس بگیرید
دستگاه حضور و غیاب ZK03
 • ساخت چین
 • گارانتی 2 ساله
 • جزییات محصول

دستگاه حضور و غیاب ZK03

اثر انگشت ، تشخیص چهره

تماس بگیرید
دستگاه حضور و غیاب تایگرT-98511
 • ساخت چین
 • گارانتی 2 ساله
 • جزییات محصول

دستگاه حضور و غیاب تایگر T-98511

تشخیص چهره ، قابل اتصال به شبکه

10،200،000 تومان
حضور و غیاب تایگر T-98741
 • ساخت چین
 • گارانتی 2 ساله
 • جزییات محصول

حضور و غیاب تایگر T-98741

اثر انگشت ، تشخیص چهره - نرم افزار

10،200،000 تومان
دستگاه حضور و غیاب مدلT-98941
 • ساخت چین
 • گارانتی 2 ساله
 • جزییات محصول

دستگاه حضور و غیاب تایگر T-98941

تشخیص چهره ، کف دست ، اتصال به شبکه

تماس بگیرید
دستگاه حضور و غیاب مدل T-98713
 • ساخت چین
 • گارانتی 2 ساله
 • جزییات محصول

دستگاه حضور و غیاب تایگر T-98713

اثر انگشت ، کارت و رمز ، تشخیص چهره

تماس بگیرید

دستگاه حضور غیاب چیست؟ 

دستگاه حضور و غیاب یا ساعت زنی دستگاهی است که برای ثبت ورود و خروج کارمندان در یک محیط کاری به کار میرود تا با توجه به کارکرد هر یک از پرسنل مدیران بتوانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند.سیستم‌های حضور و غیاب می‌توانند نقش مکملی و مهمی در مدیریت کارکنان داشته باشند.

نمونه‌های مختلفی از دستگاه حضور و غیاب به همراه نرم افزار آن در سطح دنیا و در سطح ایران موجود است که در هر کدام از آنها از یک روش خاص برای شناسایی افراد استفاده شده است. به عنوان مثال، دستگاه حضور و غیاب کارتی، چشمی، تشخیص چهره و رمزی تنها چند مورد از این دستگاه‌ها هستند.

دستگاه حضور و غیاب شامل یک سیستم فیزیکی و کامپیوتری است که امکان ثبت زمان ورود و خروج پرسنل به یک سازمان یا اداره را فراهم می‌کند. این دستگاه به شکلی طراحی شده است که ابتدا اطلاعات پرسنل در حافظه آن ذخیره می‌شود، سپس در روزها و دفعات بعدی، پس از اسکن اطلاعات در حال تردد و کارکنان، این اطلاعات با یکدیگر مقایسه می‌شود و امکان شناسایی و احراز هویت فرد فراهم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران به استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب پیشرفته‌ مانند دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره و تشخیص عنبیه روی آورده‌اند، این است که جلوی این تقلب کارمندان را بگیرند.

 

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب


مزایای دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
 

صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از قطع درختان:


در دهه های اخیر که سیستم حضور و غیاب به صورت کاملا دستی انجام می شد، ساعت های ورود و خروج هر پرسنل در برگه های زمانی (Time Sheet) به طور جداگانه برای هر پرسنل ثبت می گردید. جمع آوری و برآورد ساعت کارکرد و محاسبه دستی حقوق پرسنل بسیار کار پیچیده و دشواری بود و گاهی تا چند روز به طول می انجامید. علاوه براین، استفاده ماهانه از کاغذ منجر به تولید هزینه های اضافی برای شرکت می گردید.
 

مدیریت آنلاین درخواست ها و گزارش ها:


از آنجایی که مدیران معمولا مشغله فراوانی دارند و برای پیگیری برخی امور ملزم به فعالیت در خارج از محل شرکت خود هستند بنابراین استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می تواند بهترین انتخاب برای این مدل کسب و کارها باشد و دیگر نیازی به حضور مدیران در شرکت احساس نمی شود و مدیران می توانند تنها از طریق یک سیستم کامپیوتر، اپلیکیشن موبایل یا تبلت به صورت آنلاین از آخرین تردد های پرسنل در سازمان مطلع شوند، گزارش خروجی تهیه نمایند.
 

پشتیبانی و در دسترس بودن اطلاعات در هر زمان

محاسبه دقیق و هوشمند ساعت های کارکرد بدون کوچکترین خطای انسانی

قابلیت انتقال اطلاعات به نرم افزارهای محاسبه حقوق و دستمزد


گزارش گیری:


اطلاعات و گزارش گیری آن به صورت آنلاین و زمان واقعی می باشد, در نتیجه بلافاصله مشخص می گردد چه شخصی در سازمان حضور دارد یا ندارد.با استفاده از آن کارمندان می توانند ساعات عدم حضور در کار، یا ساعات ناهار یا ساعتی که در جلسه هستند را اعلام کنند، تا کسانی که اجازه دارند از آن با خبر شوند.
 

اطمینان در تشخیص صحیح کارمند:


ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک که سیستم حضور و غیاب ثبت می کند برای هیچ کدام از افراد یکسان نیستند. بنابراین مدیران می توانند اطمینان کامل در درستی ثبت تردد ها داشته باشند.
 

جلوگیری از هر گونه تقلب:


دردستگاه حضور و غیاب کارتی پرسنل می توانند به جای یکدیگر کارت بزنند و هرساله سبب میلیون ها زیان مالی به کسب و کارها شوند. در حالی که سیستم حضور و غیاب بیومتریک مانع بروز این مشکلات می شود. زیرا سیستم، ویژگی های منحصر به فرد هر کارمند را ثبت می کند و کارمندان نمی توانند به جای یکدیگر قرار بگیرند.
 

نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب:


استفاده از نرم‌ افزار دستگاه حضور و غیاب بهترین راه‌ برای کنترل ورود و خروج کارکنان است  و قابلیت‌های مختلفی دارد که می‌تواند در مدیریت بهتر کسب‌وکار به شما کمک کند. نرم‌افزارهای حضور و غیاب  امکان یکپارچه‌ سازی و مطابقت با برنامه‌های حقوق و دستمزد را دارند.همه چیزدرباره دستگاه حضور و غیاب


همه چیز درباره دستگاه حضور و غیاب


از دیرباز تاکنون در اغلب شرکتها، ادارات، سازمانها و ... بررسی تردد پرسنل و کارمندان برای کارهایی مانند پرداخت حقوق و مزایا، بررسی میزان استفاده از مرخصی، ساعات ماموریت انجام شده و غیره راههای گوناگونی وجود داشت. در گذشته برای کنترل تردد پرسنل و کارمندان از دفترهایی برای ثبت ساعت ورود و خروج آنها استفاده میشد. این سبک از کنترل تردد دقیق نبوده و در انتهای ماه به دلیل نیاز به بررسی ورود و خروج تک تک کارمندان از روی دفتر، اتلاف زمان و خطای کار زیادی را به همراه داشت.

با وجود این مشکلات نیاز به سیستمی برای رفع این نواقص و ثبت دقیق ترددها به وجود آمد که با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاههای حضور و غیاب طراحی و تولید شدند. با توجه به تمایل انسان به استفاده بهینه از زمان و پایین آمدن درصد اشتباه در ادارات، سازمانها، شرکتها و ... نیاز به دستگاههای حضور و غیاب بدون خطا و بازده بالا احساس شد و این نیاز باعث تولید سیستمهای حضور و غیاب در انواع مختلف و عرضه آن در بازار شد.


آشنایی بیشتر با سیستم حضور و غیاب


همانطور که از اسم این سیستم مشخص است از دستگاههای حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج پرسنل و مشخص شدن ساعات حضور یا غیاب استفاده میشود. سیستمهای حضور و غیاب از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شدهاند. دستگاههای حضور و غیاب از لحاظ سخت افزار در انواع مختلف تولید میشوند.

در بازار شما میتوانید دستگاههای حضور و غیاب را با قیمتهای متفاوتی تهیه کنید. قسمت سخت افزار سیستمهای حضور و غیاب، دستگاههای حضور و غیاب هستند که اغلب به صورت آفلاین اطلاعات ورود و خروج کارکنان سازمان را ثبت میکنند و قسمت نرم افزاری حضور و غیاب نرم افزاری است که بر روی سیستم کامپبوتر نصب شده و با اتصال به دستگاه حضور و غیاب، دانلود اطلاعات تردد، استفاده از سیستم حسابرسی برای پرداخت حقوق، ثبت مرخصی و ... مورد استفاده قرار میگیرد. اتصال به دستگاههای حضور و غیاب به دو صورت وایرلس (بیسیم) و سیمدار امکان پذیر است.


انواع دستگاههای حضور و غیاب


انواع دستگاه حضور و غیاب

دستگاههای حضور و غیاب دارای سنسورهای متنوعی همانند کارتخوان، اثرانگشت، تشخیص چهره و رمز ورود هستند. در تمام دستگاههای حضور و غیاب اطلاعات کاربران یک بار درون حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره شده و تا زمانیکه آن را از حافظه پاک دستگاه پاک نکنید یا دسترسی کاربر را محدود نکنید در حافظه آن باقی خواهد ماند. در ادامه با انواع سنسورهای مورد استفاده در دستگاههای حضور و غیاب، نحوه عملکرد، میزان دقت و احتمال خطا یا سوء استفاده پرسنل را آشنا خواهید شد.

حضور و غیاب با کارت و رمز


اگر از کارت یا تگ برای ثبت تردد استفاده کنید در هنگام تعریف یک کاربر با قرار دادن کارت جدید در مقابل سنسور دستگاه، شماره کارت به آن کاربر تعلق گرفته و با هر بار فرار دادن کارت مقابل دستگاه حضور و غیاب ورود و خروج آن فرد در حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد.

این نوع سیستم حضور و غیاب به دلیل اینکه امکان ثبت تردد پرسنلی که در محل کار خود حضور ندارند به وسیله سایر همکاران وجود دارد به نسبت سایر دستگاههای حضور و غیاب از امنیت کمتری برخوردار است زیرا علاوه بر امکان ثبت تردد دروغین امکان کپی کردن کارتهایی که در بازار با نام کارت EM شناخته میشوند وجود دارد ولی اگر دستگاه حضور و غیاب با کارتهای Mifar کار کنند امکان کپی کردن این نوع کارت وجود ندارد.


سنسور اثر انگشت


سنسور اثر انگشت یکی از بهترین و مطمئن ترین سنسورهای موجود در دستگاههای حضور و غیاب است. همان طور که می دانید اثرانگشت هر شخص منحصر به فرد بوده و هیچ شخصی مشخصات اثرانگشت فرد دیگری را ندارد.

با توجه به این مطلب و با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت می  توان اثرانگشت پرسنل را اسکن و در حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره نمود. در هنگام ثبت تردد به محض قرار دادن انگشتی که از قبل در حافظه دستگاه ذخیره شده است بر روی سنسور، دستگاه حضور و غیاب با مقایسه اثرانگشت مجاز بودن فرد برای تردد را تایید خواهد کرد.

در اکثر دستگاه های حضور و غیاب امکان تعریف چند اثرانگشت برای یک فرد وجود دارد تا در صورت آسیب دیدن یک اثرانگشت امکان ثبت تردد با سایر اثر انگشت ها وجود داشته باشد.

در برخی از مشاغل استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی به دلیل کار با مواد شیمیایی، مواد روغنی، نیاز به استریل بودن دست (مانند برخی از بخش های بیمارستان ها) و ...  امکان پذیر نیست.

در چنین مواقعی می توان از دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده نمود. عملکرد سنسور تشخیص چهره ضریب اطمینان بالایی دارد زیرا اسکن و تشخیص چهره فقط از روی صورت شخص انجام می پذیرد و با قرار دادن عکس فرد در مقابل دستگاه حضور و غیاب، دستگاه با توجه به سنسورهای موجود توانایی تشخیص قرار نداشتن فرد در مقابل دستگاه را دارد و اجازه ورود صادر نخواهد شد.

حضور غیاب اثر انگشت

در بازار دستگاه های حضور و غیاب برای ثبت تردد حداقل از دو مورد از سنسورهای ذکر شده در فوق را دارند تا عملکرد دستگاه فقط با یک سنسور محدود نشده باشد و در صورت تمایل بتوان از ترکیبی از سنسورها استفاده کرد. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب کارت و رمز امکان ثبت تردد در سه حالت فقط کارت، فقط رمز و حالت رمز و کارت را دارد.

هر چه سنسورهای مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب کامل تر باشد به تبع قیمت آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت خرید دستگاه تشخیص چهره ای که دارای سنسور اسکن اثرانگشت، کارت و رمز باشد از قیمت خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ای که سنسور اثر انگشت را ندارد بالاتر خواهد بود. هر چه سنسورها و امکانات دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.


دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره


جدیدترین و مدرن ترین دستگاه های ثبت ورود و خروج افراد در مشاغل گوناگون دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است که با تشخیص چهره افراد ساعت و تاریخ ورود و خروج پرسنل را ثبت میکند. همچنین به کمک نرم افزارهای دستگاه حقوق، دستمزد، اضافه کاری و مرخصی ها را نیز برآورد میکند. تکنولوژی به کار رفته در تولید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره از سرعت و دقت بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل این مدل از حضور و غیاب باعث محبوبیت بیشتر نسبت به مدلهای ساده گردیده است.

دستکاه حضور و غیاب با سیستم تشخیص چهره
 
از آنجایی که پرسنل برای ثبت تردد خود با دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره نیاز به تماس با دستگاه ندارند از نظر انتقال بیماری بسیار ایمن است. نحوه کارکرد دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره  بدین صورت است که با استفاده از اسکن تصویر افراد و ذخیره آن در سیستم به عنوان یک الگو در زمان تردد چهره افراد بازشناسی شده و با چهره ذخیره شده در سیستم تطبیق داده می شود .

در صورت درست بودن اطلاعات ورود و خروج در سیستم ثبت می شود .نحوه شناسایی افراد در دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره بر اساس الگوریتم های دو بعدی یا سه بعدی به وسیله اندازه گیری ویژگی های منحصر به فرد در صورت افراد مانند فاصله چشم ها،موقعیت بینی، چانه و دهان و ... صورت می‌گیرد.

دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره نسبت به سایر دستگاه دیگر سرعت عملکرد بالایی در تشخیص هویت افراد و ایمنی بسیار بالاتری دارد .در این دستگاه امکان خطا و تقلب به صفر می رسد زیرا چهره افراد منحصر به خودشان است. پس قابل انتقال به فرد دیگر و یا گم شدن نمی باشد.. قیمت دستگاه  حضور و غیاب تشخیص چهره نسبت به مدل های کارتی اثر انگشتی و .... گران قیمت تر می باشد.


دستگاه حضور و غیاب با سنسور کف دست


دستگاه حضور غیاب با سنسور کف دست، جزء دستگاههای ثبت تردد پرسنل به صورت پیشرفته می باشد که از فناوری بیومتریک بهره برده است. این دستگاه حضور و غیاب با تشخیص خطوط کف دست از امنیت بالایی برخوردار است و امکان جعل توسط افراد امکان پذیر نمی باشد و درصد خطا در آن تقریبا صفر است. دستگاه حضور غیاب با سنسور کف دست همانند دستگاه اثر انگشت کار می‌کند که دارای نصب آسان و کارکردی ساده هستند.
حضور غیاب کف دست
از این رو مورد توجه کاربران بسیاری در شرکت های کوچک و بزرگ قرار گرفته است. این دستگاه کنترل تردد ، هویت افراد را از کف دست آنها  شناسایی میکند ،در بدنه دستگاه، دوربینی قرار دارد که قادر است با اسکن دست افراد اطلاعات منحصر به فردی که در خطوط دست هر شخص وجود دارد را اسکن و ذخیره سازی کند. بعد از اسکن شدن کف دست و ذخیره اطلاعات ،در هنگام تردد تنها کافی است، افراد با قرار دادن کف دست خود بر روی سنسور دستگاه اطلاعات ورود و خروج خود را ثبت کنند.

نرم افزار حضور و غیاب بهترین راه حل


دستگاه های حضور و غیاب همانطور که در مطالب فوق ذکر شد علاوه بر سخت افزار به یک نرم افزار نیز احتیاج دارند. این نرم افزار بر روی کامپیوتر قابل نصب است و برای مشاهده تردد افراد در انتهای ماه کاری جهت بررسی های مورد نیاز طراحی شده است. در نرم افزار می توان قوانین ترددی شرکت را تعریف نمود تا برای تمام پرسنل یا بخشی از آن ها استفاده شود و در صورت وجود چند شیفت کاری یا وجود قوانین متعدد امکان ثبت مجزای آن ها و تخصیص دادن آن به افراد مورد نظر اقدام نمود.

با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب امکان ثبت مرخصی و کسر مرخصی استفاده شده از مرخصی مانده، امکان ثبت ماموریت پرسنل، ثبت تردد فراموش شده، ثبت و محاسبه میزان اضافه کار، ثبت کسر کار (تاخیر در ورود یا تعجیل در خروج) و ... وجود دارد. با استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب می توان به راحتی و بدون اتلاف زمان، تردد پرسنل را بررسی و بر اساس آن حقوق و دستمزد را با کمترین میزان خطا در محاسبات پرداخت نمود.
قیمت دستگاه حضور و غیاب

قیمت دستگاه حضور و غیاب


از دستگاه حضور و غیاب برای ثبت زمان تردد افراد ، تاریخ ورود و خروج، محاسبات حقوق و دستمزد پرسنل استفاده می شود.در دستگاه حضور و غیاب تردد افراد با تگ، کارت و  رمز، اثر انگشت ،تشخیص چهره انجام پذیر میباشد .قیمت دستگاه های حضور و غیاب که با کارت و رمز کار می‌کنند به صرفه تر و پایین تر است اما امکان تقلب و یا سوء استفاده در آن زیاد است، زیرا افراد می توانند کارت و رمز خود را در اختیار دیگر افراد بگذارند و یا کارت گم شود و دست افراد سودجو قرار بگیرد.

دستگاه حضور غیاب ای که توسط احراز هویت مانند اثر انگشت و تشخیص چهره کار می کنند از امنیت بالایی برخوردار هستند و امکان تقلب در آنها صفر است زیرا هویت قابل انتقال و گم شدن نیست. اما قیمت دستگاه حضور و غیاب این چنینی گرانقیمت است ولی قابل اعتماد می باشد.


عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور و غیاب


قیمت دستگاه حضور غیاب بستگی به چندین عامل دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:1- نوع دستگاه: نوع دستگاه حضور غیاب باعث تغییر در قیمت آن می‌شود. دستگاه‌های اثرانگشتی، کارتی، پین کد، صورتی و ... از نوع دستگاه‌های موجود هستند که هر کدام از این دستگاه‌ها دارای قیمت‌های مختلفی هستند.

2- قابلیت‌های دستگاه: برخی از دستگاه‌های حضور غیاب دارای امکانات اضافی هستند که می‌تواند موجب افزایش قیمت آن شود. به‌عنوان‌مثال دستگاه‌های دارای امکانات اینترنتی، ارسال SMS به مدیریت و ... از این دستگاه‌ها هستند.

3- کیفیت دستگاه: کیفیت دستگاه حضور غیاب نیز بسیار مهم است. دستگاه‌های با کیفیت بالاتری به‌عنوان مثال دستگاه‌هایی که از کیفیت بهتری در طراحی و ساخت استفاده می‌کنند به قیمت بالاتری نسبت به دستگاه‌های با کیفیت پایین‌تر عرضه می‌شوند.

4- برند دستگاه: برند دستگاه حضور غیاب نیز می‌تواند به قیمت آن تأثیر بگذارد. برندهای مشهورتر چندانی به دلیل شهرت و اعتماد به‌نام خود در بین مردم قیمت بالاتری نسبت به برندهای غیر معروف دارند.

5- جایگاه بازار: جایگاه بازار نیز می‌تواند در قیمت دستگاه حضور غیاب تأثیرگذار باشد. در شهرها و جوامع بزرگتر قیمت دستگاه حضور غیاب معمولاً بالاتر است، در حالی که در شهرها و جوامع کوچکتر قیمت آن کمتر است.

در نهایت، باید گفت که قیمت دستگاه حضور غیاب به عوامل بسیاری بستگی دارد و برای انتخاب دستگاه حضور غیاب، باید به توجه به نیازهای خود، برنامه‌های کاری و بودجه‌ی خود باشید.
نرم افزار حضور و غیاب

عوامل موثر در انتخاب نرم افزار حضور و غیاب مناسب


دستگاه های حضور و غیاب برای گرفتن گزارش از تردد نیازمند به یک نرم افزار می باشد. تهیه نرم افزار ها به چند عامل در محیط کاری شما بستگی دارد: به تعداد پرسنل، نوع شیفت کاری، دورکاری، ماموریت و ...

اگر در محیط کار شما تعداد پرسنل کمتر از ۵۰ نفر باشد و شما فقط به گزارش‌های ساعت و تاریخ ورود و خروج پرسنل خود نیاز داشته باشید،معمولا بر روی اکثر دستگاه حضور و غیاب یک نرم افزار رایگان برای چنین شرایطی وجود دارد که به آن نرم افزار پایه می‌گویند و این نرم افزار قابل ارتقا نمی باشد.

از مهمترین عواملی که در نوع انتخاب نرم افزار شما تاثیر می گذارد داشتن شیفت های کاری مختلفی می باشد، مانند شیفت های ثابت، شیفت های چرخشی ،شیفت های متغیر.

در شیفت ثابت تعداد پرسنل و ساعت ورود و خروج آنها مشخص و ثابت است به طور مثال : ۱۰ عدد پرسنل از ۸ صبح شروع به کار می کند تا ۵ بعد از ظهر. این شیفت کاری نرم افزارهای استاندارد نیاز دارد که معمولاً قیمت های پایین و یا مناسبی دارند .


نرم افزار شیفت متغیر


شیفت های چرخشی مخصوص محیط هایی است که تعداد پرسنل در آن مشخص است اما ساعت کاری آن به صورت چرخشی عوض می شود. در این شرایط نیاز به نرم افزار چرخشی پیشرفته دارید،هزینه این نرم افزار نسبت به مدل ثابت کمی گران قیمت تر است.

در نرم افزار شیفت متغیر تعداد پرسنل در حال تغییر است و همچنین  ساعت های کاری آنها مدام تغییر می کند و یا حتی در طول هفته امکان دورکاری آن وجود دارد ،این مورد جزو نرم افزارهای پیشرفته متغیر می‌باشد که گران قیمت و بهترین نوع نرم افزار است. عوامل دیگری که در انتخاب نوع نرم افزار موثر هستند نیاز شما به داشتن انواع گزارش ها می باشد ،گزارش‌های مانند محاسبه حقوق ،دستمزد، اضافه کاری، بیمه ، مالیات، مرخصی ،مأموریت و ....


محاسبه بیمه و مالیات


دستگاه حضور و غیاب بهترین ابزار برای کنترل تردد در انواع سازمان ها و ادارات می باشد. در این اماکن محاسبات بیمه و مالیات پرسنل و برآورد حقوق و دستمزد آنها توسط نیروی انسانی از وقت گیر ترین فعالیت ها می باشد و هموار احتمال خطا در جمع آوری اطلاعات وجود دارد. نرم افزار های به کار رفته در دستگاه حضور و غیاب قابلیت محاسبه بیمه و مالیات را بدون درصد خطا دارا می باشند.

به کمک این نرم افزار امکان تعریف انواع حالت بیمه تامین اجتماعی با درصدهای متفاوت سهم کارمند و کارفرما و تعریف انواع بیمه تکمیلی برای هر یک از پرسنل با حق بیمه متفاوت وجود دارد.

 معایب دستگاه حضور و غیاب

دستگاه‌های حضور و غیاب یکی از فناوری‌های پرکاربرد در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای مدیریت زمان و حضور کارکنان است. اما علاوه بر مزایا، این دستگاه‌ها نیز با معایب خاص خود مواجه هستند که می‌تواند بر عملکرد و کارایی آن‌ها تاثیرگذار باشد. یکی از معایب اصلی دستگاه‌های حضور و غیاب، امکان تقلب و سواستفاده کارکنان است.

گاهی اوقات کارکنان ممکن است با استفاده از روش‌های مختلفی مانند کارت پرچم، تردد ساعت و... سعی کنند تا زمان حضور و غیاب خود را تغییر دهند که این می‌تواند به عدم دقت و قابلیت اعتماد دستگاه منجر شود. همچنین، یکی از معایب دیگر دستگاه‌های حضور و غیاب، هزینه نگهداری و نصب آن‌ها است. این دستگاه‌ها نیازمند نصب و پیکربندی صحیح و منظم هستند که ممکن است هزینه‌های اضافی برای سازمان به همراه داشته باشد.

همچنین نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره‌ای می‌تواند هزینه‌های بیشتری را برای سازمان به دنبال داشته باشد. علاوه بر این، یکی دیگر از معایب دستگاه‌های حضور و غیاب، محدودیت‌هایی در انعطاف‌پذیری و سفت‌وسخت بودن آن‌ها است. برخی از این دستگاه‌ها ممکن است به علت محدودیت‌های نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری، قابلیت سفارشی‌سازی و تنظیم مطابق با نیازهای خاص سازمان را نداشته باشند که می‌تواند به مشکلات در استفاده از آن‌ها منجر شود.

در نهایت، معایب دستگاه‌های حضور و غیاب نباید نادیده گرفته شوند و باید با دقت و شناخت کامل از نیازها و مشکلات موجود، این دستگاه‌ها انتخاب و استفاده شوند. ارتقاء و بهبود همواره می‌تواند به بهبود کارایی و عملکرد دستگاه‌های حضور و غیاب کمک کند.

 

بهترین انواع دستگاه حضور و غیاب


نتخاب بهترین گزینه برای مدیریت حضور و غیاب در حال حاضر، دستگاه‌های حضور و غیاب یکی از ابزارهای حیاتی برای مدیریت حضور و غیاب کارکنان در سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات مختلف می‌باشند. این دستگاه‌ها امکان ثبت و پایش ساعات کاری، مرخصی‌ها، تأخیرها و غیبت‌ها را فراهم می‌کنند و به مدیران کمک می‌کنند تا به طور دقیقتر و کارآمدتر مدیریت منابع انسانی خود را انجام دهند.

انواع دستگاه‌های حضور و غیاب شامل دستگاه‌های کارتخوان، اثر انگشت، رمز عبور، تشخیص چهره و حتی تلفن‌همراه می‌باشند. هریک از این انواع دستگاه‌ها دارای ویژگی‌ها و مزایای خاصی می‌باشند که باید بر اساس نیازها و شرایط خاص سازمانی در نظر گرفته شوند. به‌طور کلی، دستگاه‌های اثر انگشت و تشخیص چهره به دلیل امنیت بالا و عدم امکان تقلب، به عنوان بهترین گزینه‌ها برای مدیریت حضور و غیاب در برخی سازمان‌ها شناخته می‌شوند.

اما دستگاه‌های کارتخوان و رمز عبور نیز به دلیل سادگی استفاده و هزینه کمتر، هنوز هم مورد توجه بسیاری از سازمان‌ها قرار دارند. در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب، عواملی نظیر تعداد کارکنان، نیاز به امنیت، سهولت استفاده، هزینه و امکانات اضافی مانند اتصال به سیستم‌های مدیریتی باید در نظر گرفته شوند. همچنین، پشتیبانی فنی و به‌روزرسانی نرم‌افزاری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

با در نظر گرفتن این موارد و با مشاوره با متخصصان مربوطه، امیدوارم که بتوانید بهترین دستگاه حضور و غیاب را برای سازمان خود انتخاب کنید و فرآیند مدیریت حضور و غیاب را بهبود بخشید.


 روش کار با دستگاه تشخیص چهره

 
روش کار با حضور و غیاب تشخیص چهره یک فناوری پیشرفته است که برای مدیریت حضور و غیاب در محیط‌های کاری و اداری استفاده می‌شود. این سیستم از تکنولوژی تشخیص چهره برای شناسایی افراد بر اساس ویژگی‌های صورت آن‌ها استفاده می‌کند. یکی از ویژگی‌های برجسته این سیستم، دقت بالا در تشخیص و شناسایی چهره‌ها است.

با بهره‌برداری از الگوریتم‌های پیشرفته، این سیستم قادر است به صورت دقیق چهره‌های افراد را تشخیص داده و با بانک اطلاعاتی مقایسه نماید. روش کار با حضور و غیاب تشخیص چهره به افراد امکان می‌دهد تا با تنها یک نگاه به دوربین، ورود و خروج خود را ثبت کرده و در سیستم حضوری محل کار یا سازمان ثبت شوند. این روش سریع، موثر و دقیق بوده و از نیاز به کارت‌های حضور و غیاب فیزیکی و رمزعبور جلوگیری می‌کند.

ضمناً، این سیستم امنیت بالایی را فراهم می‌کند. با تکنولوژی تشخیص چهره، امکان تقلب یا جعل حضور و غیاب کاهش یافته و اطلاعات به صورت دقیق و قابل اعتماد ثبت می‌شود. با استفاده از روش کار با حضور و غیاب تشخیص چهره، مدیران و کارکنان قادرند به راحتی و با قابلیت اطمینان بالا، حضور و غیاب خود را مدیریت کنند.

این روش، بهبود کارایی و امنیت در محیط کاری را تضمین می‌کند و به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهبودی در فرآیندهای خود داشته و به سرعت و به صورت اتوماتیک اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنند