راکت بازرسی بدنی

راکت بازرسی بدنی دستی (راکت فلز یاب)

برای اطلاع از قیمت ها و خرید راکت بازرسی لطفا تماس بگیرید


مشخصات راکت بازرسی بدنی


راکت بازرسی بدنی یا همان راکت فلزیاب وسیله ای کاربردی برای شناسایی اشیا غیر مجاز برای یک مجموعه است که در ساخت آنها از فلز استفاده شده مانند موبایل,چاقو,دستگاه شنود,اسلحه,لوازم الکترونیکی و ...
راکت بازرسی به صورت پورتابل به نگهبان اجازه بازرسی بدنی از فاصله نزدیک با دقت و حساسیت بالا را میدهد و مناسب برای ارگانها,ادارات,فرودگاهها,سازمانها و ... میباشند.

راکت فلز یاب با ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف خود میتواند به سرعت اشیا فلزی را تشخیص دهد و با زدن بوق نگهبان را مطلع سازد.همچنین به دلیل اینکه در ساخت ردیاب و شنود از برد الکترونیکی و قطعات فلزی استفاده شده است به راحتی می‌توان هر‌گونه ردیاب خودرو, ردیاب شخصی و دستگاه های شنود را با استفاده از راکت بازرسی بدنی پیدا کرد.

راکت فلزیاب دستی دارای دو قسمت اصلی است: یک سیم پیچ فرستنده که میدان الکترومغناطیسی را ایجاد می کند و یک سیم پیچ گیرنده که میدان الکترومغناطیس را تشخیص می دهد.هنگامی که راکت از روی اشیا غیر مجاز عبور می کند، جسم فلزی در میدان الکترومغناطیسی تولید شده میافتد و میدان مغناطیسی بیشتری در اطراف آن ایجاد می شود. این میدان الکترومغناطیسی جدید توسط سیم پیچ گیرنده شناسایی می شود، و یک هشدار برای کاربر ایجاد می کند.

هنگام خرید راکت بازرسی بدنی باید به این نکته توجه کنید، که شما می‌خواهید چه مواردی را شناسایی کنید. برای اطلاعات بهتر و مشاوره و راهنمایی در خصوص خرید با ما تماس حاصل نمایید
.

 


راکت بازرسی hpro100


راکت بازرسی HPro100


راکت بازرسی بدنی Hpro100 برای شناسایی انواع اشیای فلزی از تکنولوژی میدان مغناطیسی بهره می برد. با کمک این دستگاه می توان اشیایی مانند :قطعات فلزی ,انواع سلاح گرم و سرد,  و گوشی تلفن همراه را که توسط افراد در سطح پوشش آنها پنهان شده را تشخیص داد.  سبکی وزن و قدرت ماندگاری بالای شارژ  در این دستگاه، استفاده از آن را در مدت طولانی برای اپراتور فراهم میکند. این دستگاه را می توان در فرودگاه‌ها، مراکز صنعتی، اماکن زیارتی، مراکز نظامی و  ادارات و دیگر اماکن مشابه مورد استفاده قرار داد.

دو حالته
کارکرد آسان
بدنه از جنس ABS با مقاومت بالا
دارای غلاف چرمی
تشخیص فلزات آهنی و غیر آهنی و مدارات الکترونیکی
زنگ هشدار اتمام باطری
حالت حساسیت کم
حالت حساسیت زیاد


ویژگیها

فرکانس:۹۵KHz
مصرف برق ۲۶۰ mw
حریان کمتر از ۵۰ میلی آمپر
دمای کاری منفی ۱۰ تا ۵۰ درجع سانتیگراد
باطری ۹ ولت
وزن ۳۷۰ گرم
ابعاد mm 410*80*40


قیمت (لطفا تماس بگیرید)

 


راکت بازرسی موبایل


راکت بازرسی کنکور HPro100


یکی از دغدغه مسئولین و مراقبین در کنکور، ورود آزمون دهندگان با موبایل و هندزفری و یا هر وسیله الکتریکی جهت تقلب است و استفاده از روش سنتی بازرسی بدنی یا همان تفتیش بدن هم کار وقت گیری است و درصد خطا در آن بسیار بالاست .

استفاده از دستگاه گیت فلزیاب هم که در فرودگاه ها بیشتر از آن استفاده میشود بسیار پرهزینه بوده و به دلیل اینکه سرعت بالایی دارد و انواع فلز ها را هم شناسایی میکند زیاد مناسب بازرسی برای کنکور نمی باشد. اما راکت های دستی بازرسی بدنی  کنکور HPro100 بسیار سبک و قابل حمل بوده و در شناسایی انواع سیستم الکترونیکی مانند موبایل، تبلت،و هندزفری دقیق تر عمل می کند.


راکت بازرسی موبایل

 

امروزه در بیشتر سازمانها ،مراکز،مدارس.برای ایجاد حفاظت و جلوگیری از هرگونه تخلف،سو استفاده،تقلب،ورود موبایل ،تبلت،دوربین،... ممنوع است. پس برای جلوگیری از ورود این اشیا به خصوص موبایل نیاز به روش و دستگاه های دقیق می باشد که هم وجود شی را اعلام کند و هم محل دقیق مخفی شدنش را به ما نشان دهد. در گذشته از بازرسی فیزیکی برای پیدا کردن موبایل و یا هر شی ممنوع استفاده می کردند ،که این روش دیگر کارآمد نیست زیرا بازرسی هرگز به طور کامل انجام نمی گردید و دقت در آن وجود نداشت.پس این روش منسوخ گردید.

روش  بعدی استفاده از گیت های بازرسی بدنی نفر بود که این مدل دستگاه‌ها نیاز به مصرف هزینه های هنگفت برای خرید و نگهداری داشت و بسیاری از مراکز و امکان انجام چنین هزینه را نداشتند. از این رو راکت های بازرسی موبایل یاب ( راکت بازرسی بدنی) برای پیدا شدن موبایل ساخته شد، که این دستگاه ها از لحاظ اقتصادی به صرفه تر و عملکرد آنها دقیق تر و دارای کمترین ضریب خطا و همچنین قابلیت حمل آسان نیز بود.

در راکت بازرسی موبایل یاب (راکت بازرسی بدنی) شناسایی فلزات از طریق ایجاد میدان های مغناطیسی کوچک انجام می گردد. تفاوت انعکاس امواج بازگشتی از انواع فلز ها و یا الیاژهای دیگر باعث شناسایی فلزات در راکت موبایل یاب می گردد.


 


 

راکت بازرسی پرو 100

فلزیاب دستی چیست؟


فلزیاب قابل حمل وسیله ای الکترونیکی است که قطعات و قطعات فلز را در جسم یا بدن انسان تشخیص می دهد.مشخصات فلزیاب قابل حمل نقش مهمی در انتخاب دستگاه مناسب برای اهداف امنیتی دارد. بنابراین در اینجا به برخی از ویژگی های مهم فلزیاب دستی قابل حمل اشاره می کنیم. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا یک مورد مناسب را انتخاب کنید.

راکت بازرسی بدنی یا فلزیاب با سرعت بسیار زیادی می‌تواند فلزات و قطعات الکترونیکی را شناسایی کند. بنابراین با استفاده از آن می‌توان از ورود هرگونه ابزار غیرمجاز همراه افراد در حین بازرسی جلوگیری کرد.از این رو نگهبان با استفاده از راکت بازرسی در ورودی مدرسه به راحتی موبایل دانش‌آموزان را شناسایی و کشف می‌کند.

محدوده فرکانس مناسب فلزیاب و راکیت بازرسی

راکت بازرسی
اجازه دهید در مورد محدوده فرکانس صحبت کنیم. یک فلزیاب قابل حمل خوب باید محدوده فرکانسی بین 6.8 کیلوهرتز تا 20 کیلوهرتز داشته باشد. این محدوده برای تشخیص فلزات در شرایط مختلف  هرچه دامنه فرکانس بیشتر باشد، آشکارساز بهتر می تواند اهداف کوچک و کم عمق را شناسایی کند.بعد، سطوح حساسیت. فلزیاب های قابل حمل باید دارای سطوح حساسیت قابل تنظیم باشند تا امکان تشخیص اندازه ها و عمق های مختلف فلز را فراهم کنند. سطوح حساسیت باید از 0 تا 10 باشد و کاربر می تواند آن را مطابق با نیازهای خود تنظیم کند.

یکی از مهمترین ویژگی های فلزیاب قابل حمل اندازه و وزن آن است. یک فلزیاب و راکت بازرسی بدنی خوب باید سبک و فشرده باشد و حمل و استفاده طولانی مدت از آن آسان باشد. وزن نباید از 2 پوند تجاوز کند، که آن را برای ساعت های طولانی فلزیابی ایده آل می کند.

وقتی صحبت از نمایشگر می شود، یک فلزیاب قابل حمل خوب باید یک صفحه نمایش LCD داشته باشد که اطلاعات مهمی مانند عمر باتری، سطح حساسیت و شناسه هدف را نمایش دهد. صفحه نمایش باید به راحتی قابل خواندن و نور پس زمینه برای استفاده در شرایط کم نور باشد.

به طور خلاصه، لیست مشخصات فلزیاب های قابل حمل باید دارای محدوده فرکانس 6.8 کیلوهرتز تا 20 کیلوهرتز، سطوح حساسیت قابل تنظیم، چندین صدا و طراحی سبک و جمع و جور باشد.
یکی از راهکارهای مهم در این زمینه جلوگیری از حضور افراد خطرناک همراه با سلاح های خطرناک و غیر مجاز در مناطق حساس است.یکی از قابلیت های این ابزار، پخش صدا در هنگام تشخیص فلز می باشد.

اما در صورت تمایل می توان از راکت فلزیاب به صورت بی صدا ( با لرزش ) استفاده کرد.  قدرت شناسایی فلزیاب دستی مثال زدنی است. به شکلی که قادر به کشف انواع فلزات در اندازه 6-10 اینچ حتی در زیر عایق نیز می باشد.


مشخصات فنی فلزیاب قابل حمل


وقتی صحبت از مشخصات فنی می شود، یک فلزیاب قابل حمل خوب باید دارای محدوده دمایی بین 20- تا 50+ درجه سانتیگراد باشد و برای استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف مناسب باشد. همچنین باید حداقل 20 ساعت عمر باتری داشته باشد و به کاربران این امکان را می دهد که فلزات را برای مدت طولانی بدون نگرانی از تمام شدن شارژ تشخیص دهند.

کویل جست‌وجو وظیفه شناسایی اهداف فلزی را بر عهده دارد و می‌تواند در اندازه‌های مختلف از 4 اینچ تا 12 اینچ باشد. هرچه سیم پیچ جستجو بزرگتر باشد، می تواند فلز را عمیق تر تشخیص دهد، اما همچنین به این معنی است که سنگین تر و حجیم تر است. یک سیم پیچ جستجوی 6 اینچی یک انتخاب عالی است، زیرا می تواند اکثر فلزات را در محدوده عمق معقول تشخیص دهد.
همراه داشتن موبایل و ورود آن به برخی از مدارس ممنوع است.

شاید بتوان با پیچیدن عایق‌هایی مانند فویل یا پشم شیشه دور قطعات مورد نظر، دستگاه ردیاب را دور زد. اما چنین امکانی هم وجود ندارد و دستگاههای ردیاب به راحتی انواع اشیاء فلزی و الکترونیکی را حتی با پوشش عایق تشخیص می‌دهند.نحوه کار این دستگاه به این شکل است که با نزدیک شدن راکت به یک قطعه فلزی (حتی در صورت پنهان شدن در لباس و کیف) سنسورهای حساس راکت فعال شده و ویبره دستگاه یا صدای آژیر آن فعال می شود.

راکت بازرسی بدنی معمولا توسط نگهبان‌ها در مراکز مهم و حساس به کار گرفته می‌شود. تا هنگام ورود و خروج افراد، آن‌ها بازرسی کرده و از ورود ابزارهای غیرمجاز به داخل محیط جلوگیری کنند.قطعا در حفظ امنیت مراکز حساس نیز این مسئله بسیار مهم است که پیش از وقوع حادثه از آن جلوگیری کنیم.در دیواره‌ی داخلی راکت بازرسی بدنی، سنسورهایی با قابلیت تنظیم میزان حساسیت به میزان یا اندازه اشیاء وجود دارد.

وقتی لوازم غیرمجازی مانند چاقو، اسلحه و جسم نوک تیز توسط افراد خطرناک وارد هواپیما شود، با استفاده از آن سلاح‌ها می‌تواند خلبان را تهدید کند که مقصد مثلاً داخلی خود را به سمت کشوری دیگر تغییر دهد.راکت بازرسی دارای حساسیت بالایی بوده و با بیرون آمدن ارتعاش فلز یا قطعه الکتریکی از بدن می‌تواند، هر نوع ماده فلزی و الکتریکی را تشخیص دهد.

از راکت بازرسی بدنی فلزیاب، به جهت بازرسی بدنی افراد با دقت بالا استفاده می‌شود و می‌تواند انواع فلزات آهنی و غیر آهنی را با دقت بالا ردیابی کند.
راکت‌های بازرسی بدنی درجه‌بندی مغناطیسی مختلفی دارند. هر چه این میدان مغناطیسی قوی‌تر باشد، بهتر و سریعتر و در فاصله بیشتر می‌تواند قطعات را شناسایی بکند.یکی دیگر از اماکنی که می‌توان از راکت بازرسی بدنی استفاده کرد، مدارس هستند. همراه داشتن موبایل و ورود آن به برخی از مدارس ممنوع است.