دوربین HDCVIدوربین و دی وی آر " HDCVI " چیست؟


HDCVI بهتر است سیستم AHD ؟

« اچ دی سی وی آی » یا High Definition Composite Digital Interface رایج ترین نسخه برای برداشت و ضبط و ارسال تصاویراچ دی در بستر آنالوگ توسط کابل کواکسال می باشد . منظور از بستر آنالوگ ، کابل کواکسیال،اتصال BNC و سیستم ذخیره سازی مورد استفاده در سیستم های آنالوگ ( DVR ) ، می باشد .
ابداع کننده این فناوری شرکت داهوا میباشد و برخلاف HD - SDI ، یک پلت فرم بسته است . به این معنی که امتیاز بهره برداری مادی و معنوی از نام و فناوری در مورد HDCVI در انحصار شرکت داهوا بوده و شرکت های های دیگر برای استفاده از آن باید از این کمپانی لایسنس دریافت نمایند .


در حال حاضر بسیاری ازشرکت های آمریکایی واروپایی و کمپانی های معروف تایوانی مانند سانی و حتی برندهای ارزان قیمت چینی، با دریافت لایسنس از داهوا، مشغول ارائه دوربین ها و DVR های HDCVI هستند . ازلحاظ فنی، HDCVI را باید نسخه بروز شده HDSDI نامید. شرکت داهوا استاندارد جهانی HDcctv را نیز از ارائه دهنده آلمانی این استاندارد بانام Alliance HDcctv دریافت نموده و به همراه شرکت EXAR از اصلی ترین اعضای این اتحادیه بشمار می روند .
دوربین های ۲ مگاپیکسل HDDCVI نیز در سری های 1200 , 2220 و 2221 عرضه شده که سری 1200 به سنسور ۱ / ۲ ٫ ۷ اینچ امنی ویژن ( OV ,) سری 2220 به سنسور ۱ / ۲ ٫ ۸ اینچ اکسمور سونی و سری 2221 به سنسور ۱ / ۲ ٫ ۷ اینچ اکسمور سونی ب ا WDR واقعی 210 db مجهز شده اند .


کیفیت تصویر این دوربین های مداربسته در مقایسه با محصولات مشابه ( دوربین های AHD ) بسیار بالاست که البته از برند پنجم رده بندی جهانی 2015 توقعی جز این هم نمیرود . بعنوان مثال در سری 1200 از سنسور امنی ویژن و پردازنده فول هان استفاده شده که هر دو از میان رده ها ی ارزان قیمتهای بازار میباشند، اما مهندسین این شرکت خروجی تصویر باکیفیتی از این سخت افزار گرفته اند،که بسیار عالی میباشد. خصوصا اینکه دوربین های این سری با میانگین قیمت200 هزار تومان عرضه شده اند .

اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، کیفیت سری ارزان قیمت 1200 داهوا از اغلب قریب به اتفاق دوربین های AHD مجهز به سنسور سونی و پردازنده نکست چیپ، بالاتر است. لطفا جهت بازدید از سیستمهای حفاظتی ، کنترل تردد و درب های اتوماتیک پارکینگی به صفحه اصلی مراجعه نمایید.