تعمیر جک اتوماتیک درب پارکینگ

 

تعمیر انواع جک پارکینگ


نصب و تعمیرات حرفه ای انواع جک های بازویی و ریلی درب (الکتروموتور و هیدرولیک) تمامی برندها،ریموت کنترل و مدار فرمان،راهبند و گیت های اتوماتیک ورودی،کرکره برقی اتوماتیک ودربهای شیشه ای اتوماتیک در تهران.

 

تعمیر انواع جک درب پارکینگ در محل در کوتاه ترین زمان و با کیفیت عالی توسط تیم مجرب ما بصورت 24 ساعته.


با ما تماس بگیرید:

77330946- -09123838599

 
برندهای جک اتوماتیک پارکینگ

تعمیر جک فک 412تعمیرات انواع جکتعمیر جک پروتکوجک دربازکن

 
 

تعمیر جک پارکینگی


مراحل چک کردن مرحله به مرحله و تعمیر جک درب پارکینگ

 
1. چراغ ریموت چک شود (در صورت خرابی ریموت درب اتوماتیک چراغ آن کمرنگ تر از همیشه خواهد شد شاید هم خاموش شود). در این صورت یا ریموت معیوب شده یا این که به مرور زمان باطری آن تمام شده و نیاز به تعویض دارد.


2. وقتی ریموت را چک کردید و سالم بود باید گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کرده و وقتی دکمه ای از ریموت را لمس می کنید صدای رله دستگاه مرکزی شنیده شود و این عمل نشان می دهد هم ریموت فرمان صادر و هم فیوز سالم هستند و دستگاه مرکزی آن را اجرا کرده پس آن هم سالم است. اما اگر صدای از دستگاه مرکزی شنیده نشد یا باید اول فیوز را چک کنیم که اگر آن هم سالم بود ایراد از برد مدار یا سیم های ورودی به آن می باشد که نیاز به کارشناسی دقیق تعمیر کار دارد.
جک بازویی درب اتوماتیک

3. حالا اگر ایراد از جک های بازویی باشد درب نه باز می شود نه بسته می شود اما اگر از چشمی ها باشد درب باز می شود اما هنگام بسته شدن عمل نخواهد کرد پس اگر درب باز هم نشد (هر دولنگه) مشکل از داخل جک بازویی می باشد. اگر حالتی پیش آمد که متوجه شدید جک درب خراب می باشد یا باید آن را تعمیر کنید یا تعویض.
چشمی یا فتوسل

4. تمام مراحل بالا چک شده و از بدون ایراد بودن آنها که مطمئن شدید و درب اتوماتیک باز می شد اما هنگام بسته شدن عمل نمی کرد ایراد باید از چشمی ها باشد که ارتباط آن ها قطع شده و نمی گذارد درب بسته شود. در مواقعی که ایراد از چشمی ها باشد باید ابتدا از ساف بودن هردو و تراز بودن آنها اطمینان حاصل کنید بعد از تمیز بودن چشمی زیرا هر مانعی که سد راه رسیدن مادون قرمز به گیرنده شود اخلال ایجاد می کند, در بعضی موارد هم امکان دارد چشمی درب اتوماتیک در مکانی قرار گرفته باشد که نور خورشید به آن می تابد و چون نور خورشید اشعه مادون تولید می کند این هم می تواند در کار چشمی ها خلل ایجاد کند (این مشکل بیشتر در تابستان که نور خورشید شدیدتر است اتفاق می افتد) که با گذاشتن سایبان برای چشمی ها مشکل مرتفع می شود اما اگر با این موارد هم مشکل حل نشود چشمی شما دچار مشکلی شده که یا نیاز به تعمیر برد یا تعویض دارد.


 چشمی ایمنی جک درب پارکینگ


خرابی چشمی جک پارکینگ یا موتورهای ریلی و حتی کرکره برقی میتواند یکسان باشد. بهترین راه تعمیر خرابی چشمی این است که دست خود را از جلو چشمی بالا و پایین کنید تا مسیر دید آن را قطع و وصل نمایید، اگر صدای تیک تیک مربوط به قطع و وصل شدن راه چشمی شنیده نشود مشکل از چشمی جک پارکینگ می باشد و باید تعمیر شود

قطع شدن سیم: گاهی اوقات به علت هرز بودن پیچ سوکت یا شکسته شدن سیم ممکن است چشمی کار نکند. در این حالت می بایست چشمی باز شود و اگر قطع شدن سیم از داخل چشمی باشد آن را دوباره وصل کرد.

کثیف شدن چشمی: علت بعدی می تواند به کثیف شدن درب و لنز چشمی مرتبط باشد. به این صورت که ممکن است درب باز شود و بسته نشود و یا گاهی درب به خوبی عمل کند و چند لحظه بعد در بسته نشود. برای رفع این مشکل می توان درب رویی چشمی را جدا کرد و با آب گرم و حتی مواد شوینده آن را کاملا شست و سپس کامل خشک کرد و دوباره سر جای خود نصب نمود.

نفوذ آب: علت اصلی اکثر خرابی ها نفوذ آب درون چشمی می باشد که به علت عدم آب بندی مناسب و یا کیفیت پایین چشمی درب اتوماتیک اتفاق بیفتد. در این حالت به مدار چشمی ها آسیب جدی رسیده و چشمی جک پارکینگی قابل تعمیر نمی باشد و می بایست تعویض گردد.


شکسته شدن چشمی: در بسیاری از مواقع با شکسته شدن چشمی جک پارکینگی درب از کار می افتد. شکستن در این حالت نیز باید چشمی کاملا عوض شود.

بسیار اتفاق افتاده که پس از باز کردن جک درب پارکینگ وقتی ریموت را برای بسته شدن درب میزنیم ریموت عمل نکرده و درب پارکینگ باز می ماند. اولین تستی که می بایست انجام دهیم این است که از وصل بودن برق ساختمان مطمئن شویم. شاید همان موقع برق کلی ساختمان قطع شده باشد. دومین تست باید از ریموت باشد. با حداقل دو ریموت برای بسته شدن درب پارکینگ تلاش کنید اگر باز هم عمل بسته شدن درب انجام نشد متهم اصلی چشمی جک پارکینگ است که میبایست علت خرابی آن را متوجه شد که در ادامه به آن می پردازیم.

وقتی که چشمی درب پارکینگ به هر دلیلی خراب شده و قابل استفاده نباشد باید آن را تعویض کرد حال می توان از نمونه فابریکی است استفاده کرد که به راحتی قابل تغییر می باشد. این کار نیاز به تخصص خاصی ندارد و سیم ها دقیقا سر جای خوشان وصل می شود.

تعمیر جک پارکینگ ,تعمیر انواع جک در پارکینگ ایرانی و ایتالیایی.
 

سوالات متداول تعمیر جک پارکینگ


لنگه های درب در هنگام باز شدن و بسته شدن به هم گیر می کنند

در هنگام راه اندازی جک پارکینگ به منظور جلوگیری از برخورد لنگه های درب در هنگام باز و بسته شدن، اختلاف زمانی بین حرکت لنگه شماره ۱ لنگه شماره ۲ در نظر گرفته می شود. با گذشت زمان به علت عواملی نظیر افزایش اصطکاک لولا و یاشرایط بد جوی ممکن است لنگه دربها در شروع حرکت باز شدن و یا در انتهای حرکت بسته شدن به یکدیگر برخورد داشته باشند. برای تعمیر این ایراد باید ابتدا با روان کاری لولای درب و رفع ایرادهای آهنگری، حرکت درب را یکنواخت کرد سپس نسبت به تنظیم قدرت جک ها و زمان دهی مجدد دستگاه اقدام نمود.
 

ریموت من سرقت و یا گم شده است


درصورت سرقت ریموت باید بلافاصله نسبت به غیرفعال نمودن آن ریموت اقدام نمود زیرا سارق که ریموت را در اختیار دارد به راحتی قادرخواهد بود درب را باز کرده و وارد پارکینگ شود .

برای حذف کردن ریموت جک درب سرقت شده باید رسیور دستگاه را ریست کرد و ریموت های موجود را مجدد کددهی نمود. درصورت عدم آشنایی با نحوه ریست کردن رسیور و اقدام برای انجام این کار، ممکن است سایر تنظیمات مدارفرمان را تغییر داده و دستگاه غیرفعال شود. بنابراین از ریست کردن رسیور دستگاه اجتناب نمایید و با تکنسین های متخصص تماس بگیرید .
 

دستگاه مرکزی و فیوز

 

وقتی ریموت را چک کردید و سالم بود باید گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کرده و وقتی دکمه ای از ریموت را لمس می کنید صدای رله دستگاه مرکزی شنیده شود و این عمل نشان می دهد هم ریموت فرمان صادر و هم فیوز سالم هستند و دستگاه مرکزی آن را اجرا کرده پس آن هم سالم است. اما اگر صدای از دستگاه مرکزی شنیده نشد یا باید اول فیوز را چک کنیم که اگر آن هم سالم بود ایراد از برد مدار یا سیم های ورودی به آن می باشد که باید تعمیر شود و نیاز به کارشناسی دقیق تعمیر کار دارد.
 

درب باز شده ولی بسته نمیشود

 

بسته نشدن درب معمولا به دلیل خرابی چشمی ها میباشد.وظیفه چشمی ها این است که جلوی بسته شدن درب را هنگامی که مانع بین آن است بگیرد.بنابر این اگرچشمی خراب هم باشد درب بسته نمیشود.در این حالت چشمی باید تعمیر و یا تعویض شود.البته میتوان بصورت موقت چسمی را از مدار خارج کرد ولی باید مواظب بود که درب به خودرو برخورد نکند. 

تعمیرات جک پارکینگ در تهران و قیمت تعمیر جک درب

حشرات


قبل از اینکه بتوانید متوجه شوید، حشراتی مانند مورچه ها و عنکبوتها می توانند یک کلنی در تجهیزات شما ایجاد کنند. آنها بیشتر در جعبه های کنترل و مکان های گرمتر مانند فتوسل های ایمنی پنهان می شوند. برای جلوگیری و تعمیرات جک پارکینگ از این امر، به طور منظم اطراف تجهیزات را برای وجود هرگونه ردپای مورچه یا حیوانات موذی بررسی کنید.

یک برس سریع در اطراف و قرار دادن حشره کش دوستانه در اطراف واحد. برای اطمینان از ایمنی و عملکرد روان تجهیزات خود، اگر احساس می کنید که حشرات  یک چالش بزرگ هستند، هیچ بخشی از سیستم را باز نکنید و با یکی از تکنسین های دوستانه ما صحبت کنید.

تعمیرات جک پارکینگ در تهران


لولاها اغلب پرکارترین قسمت تعمیرات جک پارکینگ در تهران هستند. بنابراین، بسیار توصیه می شود که به طور منظم بررسی کنید که آیا آنها در شرایط کاری خوب هستند یا خیر. ما می‌توانیم یک اسپری سیلیکون برای روان‌کاری در اختیار شما قرار دهیم یا در مواردی که محلول‌های اولیه دیگر کار نمی‌کنند، تکنسین‌های ما اینجا هستند تا به شما کمک کنند.

بر هم ریختن تنظیمات عملکرد جک پارکینگی


جک‌های پارکینگی انواع بسیار زیادی دارند. چنانچه افراد غیر ماهر تنظیمات هم‌خوانی جک را با ریموت خود و یا سایر افراد ساکن در ساختمان به هم ریخته باشند، در نهایت با توجه به تنوع جک پارکینگی، برای تنظیم دوباره‌ی آن نیاز به کارشناس دارید.

قیمت تعمیر جک درب


مواردی مانند چوب‌ها و سنگ‌های کوچک می‌توانند مانع از اجرای روانقیمت تعمیر جک درب شما شوند. اقدامات ساده مانند جارو کردن در اطراف مسیر یا دمنده خلاء برای تمیز نگه داشتن مسیر. هیچ گونه روان کننده  را روی خود مسیر یا دروازه اسپری نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب جدی شود.

شکستن پایه‌های ابتدایی و انتهایی


این مشکل را شاید خودتان به کمک یک جوشکار بتوانید حل کنید. مثلا چنانچه پایه‌های جک درب پاکینگ دچار فرورفتگی باشند، می‌توانید آن‌ها را با کمک چکش صاف کنید. سپس از یک جوشکار بخواهید آن‌ها را در جای قبلی‌شان جوش دهد. البته باید نهایت دقت را در جای درست قرارگیری پایه‌ها داشته باشید تا مجدد عملکرد جک مختل نشود.

مزایای تشخیص به موقع خرابی جک پارکینگ


تشخیص زودهنگام مشکلات و خرابی جک پارکینگ بسیار مهم است زیرا می توانید از تعمیر یا تعویض پرهزینه جلوگیری کنید. اگر درب به درستی کار نکند، احتمالاً در طول زمان آسیب بیشتری وارد می کند.تعمیر جک درب این مشکلات ممکن است هزینه بر باشد و ممکن است نیاز به تعویض کامل درب داشته باشد.

یک جک ریموتی درب به خوبی نگهداری شده می تواند سال ها دوام بیاورد و آسایش و امنیت ملک را فراهم کند. تعمیر و نگهداری منظم و تشخیص زودهنگام مشکلات می تواند تضمین کند که درب عمر مورد انتظار خود را حفظ می کند.

تعمیر و نگهداری دوره ای برای تضمین عملکرد صحیح جک پارکینگی ضروری است. تعمیر و نگهداری شامل تمیز کردن درب، روغن کاری قطعات متحرک و بررسی سایش است. تعمیرات منظم می تواند مشکلات را زود تشخیص دهد و از آسیب بیشتر و خطرات امنیتی احتمالی جلوگیری کند.

مشکلات درب های جکی نیز می تواند امنیت یک ملک را تحت تاثیر قرار دهد. درب خراب ممکن است به درستی بسته نشود و اموال را در معرض سرقت قرار دهد. تشخیص زودهنگام و تعمیر این مشکلات می تواند از نقض امنیت جلوگیری کرده و ایمنی اموال را تضمین کند.

در نتیجه، تشخیص به موقع خرابی و تعمیر مشکلات جک پارکینگ برای ایمنی و طول عمر یک ملک بسیار مهم است. تعمیر و نگهداری منظم می تواند از تعمیرات پرهزینه جلوگیری کند و عملکرد صحیح درب را تضمین کند. در صورت بروز مشکل، ضروری است که فوراً به آن رسیدگی شود تا از خطرات ایمنی و آسیب بیشتر جلوگیری شود.

دلیل دیگری که تشخیص زودهنگام بسیار مهم است این است که می تواند از خطرات امنیتی جلوگیری کند. خرابی درب های اتوماتیک می تواند باعث صدمات یا تصادف شود.تشخیص زودهنگام می تواند با تعمیر درب قبل از تبدیل شدن به یک خطر ایمنی، از وقوع این حوادث جلوگیری کند.