UPS 
یو پی اس

 

فروش انواع دستگاه های یو پی اس دوربین مداربسته (برق اضطراری)
 


 
ups چیست
جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید


 

UPS (یو پی اس) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


یو پی اس وسیله ای است که به کمک آن میتوان در هنگام قطع برق شهر دستگاه های الکترونیکی را روشن نگه داشت و همچنان از آنها استفاده کرد.به عبارت دیگر  UPS    به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده مانند دوربین مداربسته , دزدگیر منزل و جک درب پارکینگ را تامین می نماید.این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد.یو پی اس  عموما در مجاورت رایانه و دیگر وسایل برقی قرار گرفته و در صورت بروز اختلال در ولتاژ ورودی برق شهری و یا قطعی کامل ، شرایط لازم برای ادامه‌ی روند دستگاه را برقرار می‌سازد.

Ups  ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد. یکی منبع انرژی اولیه (برق شهر) ودیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدارمیشود و به آن منبع ثانویه (باتری) گفته میشود.

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمیگیرند تعبیه شده است.این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما ازبرق متناوب استفاده میکند اگرچه تمامی باتریها برق مستقیم تولید می کنند.بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .

 

انواع دستگاه UPS


یو پی اس آنلاین

اگر قصد شما از خرید منبع تغذیه بی وقفه علاوه بر تامین برق بی‌وقفه ، دریافت توان خروجی مناسب هم هست ، نوع آنلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در انواع آنلاین علاوه بر شارژ باتری و تامین بی وقفه‌ی برق ، بخش اینورتر در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می‌سازد. به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. سپس توسط بخش اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و آماده‌ی ورود به دستگاه مصرف کننده می‌شود.

این کار به این خاطر انجام می‌شود تا حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از لحاظ ولتاژ ورودی صورت گیرد.یوپی‌اس‌های "Online" که در استاندارد با علامت اختصاری (VFI) از آنها یاد می‌شود. یوپی‌اس‌هایی هستند که حتی در شرایط نرمال و حضور برق شهر هم مصرف‌کننده آنها صرفاً از طریق اینورتر تأمین و تغذیه می‌شود و تنها در شرایط خرابی و خطا در هریک از مبدل‌های دستگاه، مسیر Bypass برای مدت محدودی (رفع عیب و برگشت دستگاه به سرویس) عهده دار تأمین تغذیه بار می‌شود.یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین یک نوع از یو پی اس می باشد که دارای یک دستگاه مصرف کننده می باشد که به شکل مستقیم با برق شهری متصل است و زمانی که شما دچار قطعی برق شوید این دستگاه فعال خواهد شد.

در شرایط  این چنینی دستگاه مصرف کننده برق  این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.

دستگاه یو پی اس آفلاین قدرت حفاظتی بالایی دارد و خروجی آن از طریق فیلترهایی به نام های EMI / RFI ساخته شده اند که این قابلیت را دارند تا بار حفاظت از سنسورها و گذرگاه ها را که توسط ولتاژ پیک به مقادیر از پیش تعریف شده مشخص شده است را فراهم کند.


سیستم Line – Interactive 

این نوع یو پی اس شامل دستگاههایی می شود که در آنها سعی شده با اضافه کردن سیستم تنظیم ولتاژ در مسیر By pass عملکرد بهتری نسبت به سری Off-line ارائه شود . دو نوع از متداولترین سیستمهای این رده یو پی اس مجهز به ترانس Buck/Boost وترانس ferrorvesonat می باشد. مشابه مدلهای Off-Line یو پی اس مدل Line-Interactive بار خود را از طریق مسیر Bypass تغذیه می کند وبراثر هر حادثه ای که سبب قطع برق شهر شود آن رابه اینورتر انتقال می دهد.
ups bms

دستگاه پو پی اس 12 ولت دوربین مداربسته مدل BMS
 


مشخصات ups 10امپر

مشخصات 30امپر UPS

 

بدون نصب سیستم UPS ، خرابی یا قطع برق باعث از بین رفتن قدرت سیستم دوربین مداربسته می شود و باعث می شود دوربین ها از کار بیفتند. یک سیستم UPS با تأمین برق به طور مداوم از مسدود شدن جریان برق و نگه داشتن برق در یک سطح پایدار در هنگام قطع برق یا سنسور برق می تواند جلوی قطع دوربین ها را بکیرد.

برای 4 دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی آن مانند منبع تغذیه شما معمولا به حدود 50 وات توان نیاز خواهید داشت. برای تامین این توان حداقل باید از یک UPS یو پی اس با توان 600VA استفاده کنید.

برای هشت دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS یو پی اس با توان 1000VA استفاده کنید.برای 16 دوربین مدار بسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS با توان 1000VA استفاده کنید.

یو پی اس دوربین مدار بسته از جمله محبوب ترین لوازم الکتریکی جانبی به حساب میاید و در همه جا کاربرد دارند. از آن جمله میتوان به دوربین های امنیتی و دوربینهای مدار بسته اشاره کرد. از آنجا که اغلب یو پی اس ها برای دوربین از باتری 12 ولت استفاده میکنند، بین 1 تا 4 ساعت امکان برق دهی به دوربینها وجود دارد. دوربین ها و سیستم دی وی آر مربوطه معمولا برق با کیفیت خیلی بالا لازم ندارند و ضمن اینکه خود دی وی آر (DVR) ها یک استابلازر درونی دارند.

مزیت یو پی اس دوربین مداربسته


مهمترین مزیت سیستم یو پی اس دوربین مداربسته تاییدیه اداره اماکن, عدم نیاز به خرید آداپتور برای دوربین ها و DVR و همچنین هزینه بسیار پایین خرید خود ups می باشد. ups 12 ولت دارای پاور داخلی 15 آمپر و باطری داخلی برای یک ساعت کار در نبود برق با قابلیت نصب باطری خارجی تا 65 آمپر جهت زمان بیشتر دارای خروجی USB جهت شارژ موبایل یا اتصال مودم ، دارای 2 خروجی محافظت شده توسط فیوز برای پشتیبانی از حداکثر 10 دوربین و dvr

مزیت استفاده از یو پی اس برای دوربینهای امنیتی داخل منازل این است که این یو پی اس ها را میتوان برای دیگر وسایل الکتریکی نیز استفاده کرد. در مورد دوربینهای مانیتورینگ و کنترلی فروشگاه ها و سایت های کارخانجات نیز یو پی اس از همین مقدار اهمیت برخوردار است.


مزایای استفاده از سیستم  یو پی اس


دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت .

هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت . UPS های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارم های هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.

اجزای UPS:


رکتیفایر(یکسو کننده):

رکتیفایر ups
 
به طور ساده می‌توان گفت که یک رکتیفایر در دستگاه منبع برق اضطراری وظیفه دارد تا جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کند.هنگامی که عرضه از منبع برق (A.C) وجود دارد، UPS شروع به شارژ کردن باتری به شکل  D.C.  می نماید. این تبدیل A.C به D.C توسط اجزای اصلی یک یکسو کننده (Rectifier)، دیود و خازن انجام می شود.دیود دستگاه اصلی برای تبدیل A.C به D.C است، و خازن برای فیلتر کردن هارمونیک A.C در عرضه D.C استفاده می شود.


اینورتر(Inverter)

انرژی ذخیره شده در باتری بصورت D.C است بنابراین، برای تبدیل انرژی ذخیره شده دوباره به A.C (فرم عرضه)، یک دستگاه به نام Inverter مورد استفاده قرار می گیرد. اینورتر در تناقض با یک یکسوساز(رکتیفایر) کار می کند.این سیستم جریان را از باتری دریافت کرده و آن را به تغذیه‌ی AC تبدیل کرده و دستگاه‌های AC را تغذیه می‌کند.در داخل آن کنترلر شارژ وجود ندارد، پس نمی‌تواند باتری را شارژ کند.

اگر بخواهید باتری را شارژ کنید، باید یک کنترلر شارژ خارجی برای آن داشته باشد.اینورتر در برابر ولتاژ‌ها و جریان‌های غیرعادی محافظتی ندارد. بنابراین، ولتاژهای آنی یکی از عیب‌های اینورتر است که می‌تواند به دستگاه‌های الکترونیک حساس آسیب بزند.


باتری UPS
 
باطری ups
باتری UPS یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های این دستگاه است که معمولا بین ۵ تا ۲۰ دقیقه می‎تواند برق لازم UPS را در حین قطعی برق فراهم کند.باتری تنها دستگاهی است که می تواند برق را ذخیره کند.در ups باتری در هنگام خاموش شدن برق خود را تخلیه و به دستگاه ها برق رسانی می کند.اکثرباتریهایی که در ups استفاده میشوند مشابه باتریهایی هستند که دراتومبیلها مورد استفاده قرارمیگیرند یعنی باتریهای سربی –اسیدی 12 ولت، اگرچه تفاوتهای مهمی نیز وجود دارد.

باتریهای اتومبیل نیروی الکتریسیته را با استفاده ازواکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق است تولید میکنند، به همین دلیل به آنها باتریهای ” معلق درمایع” میگوینداین باتریها مزایای بسیاری نسبت به باتریهای سنتی معلق درمایع دارند ازجمله اینکه براحتی میتوان آنها را درمسافتهای طولانی حمل ونقل کرد زیرا درمقابل نشتی محافظت شده اند درحالیکه باتریهای سنتی معلق درمایع بعنوان یک ماده خطرناک و ریسک پذیردرنظرگرفته میشوند. تنها نقطه منفی باتریهای ups اینست که قیمت آنها در ظرفیتهای مشابه دو یا سه برابرازباتریهای معمولی بیشتر است. 

نکات مهم خرید یو پی اس را می توان به صورت زیر بیان کرد:


1. توان مورد نیاز و توان مصرفی :

یکی از مهم ترین نکات برای خرید یو پی اس این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید ، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. ( در این کانال توان مصرفی دستگاه های معمول آورده شده است ) توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشه شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان ( A ) آن نوشته شده است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، توان آن بدست می آید. به عنوان مثال اگر روی برچسب یک پرینتر که مستقیم به برق متصل می شود ( بدون آداپتور ) جریان را 2 آمپر نوشته باشد ، توان پرینتر 2×220 یعنی 440 وات  می شود.

پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس ، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود. این کار دارای چند حسن است:


الف. با توجه به این که یو پی اس درحالت FULL LOAD ( استفاده از حداکثر توان ) خود ، کار نمی کند منجر به افزایش طول عمر یوپی اس می گردد.

ب. در صورت کار تمام تجهیزات ، یو پی اس به راحتی قادر به تامین توان آنها خواهد بود. به عبارت دیگر UPS بدون هیچ گونه مشکل در بدترین شرایط نیز کار خواهد کرد.

ج. اگر بار به میزان جزیی تغیر نمود نیاز به ارتقاء یو پی اس (UPS) نیست به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر به مجموعه اضافه شود نیاز به تغییر و ارتقاء یوپی اس نخواهد بود.

2. امکان تنظیم پارامترها :

یو پی اس ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح یو پی اس (UPS) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه ایجاد شود یا توسط کاربر نهایی انجام شود. در بسیاری از برندها تمامی پارامترها در کارخانه تنظیم شده و کاربر هیچگونه آزادی عمل در انتخاب پارامترها ندارد. به عنوان نمونه جریان شارژ ، درصد OVER LOAD های مختلف یکی از پارامترهایی است که کاربر می تواند آن را در محدوده ی مشخصی تغییر دهد.

3. میزان زمان پشتیبانی یا زمان Backup :

از آن جهت که یو پی اس برای کار کردن در زمان قطعی برق ، نیاز به باتری یو پی اس دارد ، پس بسیار مهم است که شما بدانید از یوپی اس در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید ، پس از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان ups را انتخاب نمود سپس با علم به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را حساب کرد .


4. قابلیت باتری داخلی ( Internal ) یا خارجی ( External ) :

برای توان های بالا به ناچارحجم باتری زیاد بوده وباید باتری ها به صورت EXTERNAL یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است برای اینکه باطری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی ، فضای کمتری را اشغال کنند. در توانهای پایین به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است یو پی اس (UPS) از نوع باتری INTERNAL یا داخلی انتخاب شود. 

مشخصات فنی یو پی اس دوربین مداربسته
مشخصات دوربین مداربسته
برای فردی که سرپرستی یو پی اس را بر عهده دارد، اطمینان از بهترین، قابل اعتمادترین و پایدارترین راه حل، که نیاز آنها برای مدیریت و اطمینان از قدرت قابل اعتماد و پایدار را برآورده می کند، یک ماموریت حیاتی است.

یکی دیگر از محصولات یو پی اس دوربین مداربسته راه حلی برای بهره وری انرژی بالا با حداکثر توان است و حداکثر حفاظت و کیفیت توان را ارائه می دهد، محدوده موجود از 100 تا 800 KVA است.

یو پی اس راه حل های منبع تغذیه بدون وقفه همیشه اولین انتخاب است.  یو پی اس سه فاز با فناوری تبدیل دوگانه بدون ترانسفورماتور، که جدیدترین طراحی سه سطح IGBT را ادغام می کند.

انرژی نکست برای پاسخگویی به نیازهای برق فردا طراحی شده است و بالاترین راندمان و هزینه اجرایی پایین را در این دسته ارائه می دهد. به لطف سیستم کنترل کارایی یو پی اس دوربین مداربستهنکست انرژی نیز بالاترین سطوح راندمان را حتی در بارهای جزئی تضمین می کند. محدوده محصولات آن از 250 تا 800 KVA در دسترس است.ضریب قدرت واحد و آپلود آسان سیستم آن را به یک راه حل ایده آل برای تداوم کسب و کار هر برنامه ای تبدیل می کند.

یو پی اس دوربین مداربسته دستگاهی است که به رایانه اجازه می دهد در صورت قطع برق ورودی حداقل برای مدت کوتاهی کار کند. هر چه انرژی ذخیره شده بیشتر باشد، توان بیشتری را می توان حفظ کرد، با محدودیت های عملی که بعداً مورد بحث قرار خواهد گرفت. تفاوت بین سیستم های یو پی اس در فناوری است که آنها را قادر می سازد کارهای خود را انجام دهند.

انرژی را می توان به روش های مختلف ذخیره کرد. باتری های قابل شارژ رایج ترین هستند. در این مقاله بر اساس آن فناوری خواهد بود. با این حال، انرژی جنبشی را می توان در چرخ سنگین و چرخان نیز ذخیره کرد یا انرژی را می توان به عنوان سوخت ذخیره کرد.

اینورتر به ولتاژ و فرکانس خروجی کاملاً از ولتاژ و فرکانس ورودی جدا شده و مستقل از آن است. آنها حتی می توانند کاملاً متفاوت از ورودی باشند، بنابراین این  به عنوان مستقل از ولتاژ و فرکانس (VFI) طبقه بندی می شود.

باتری ها ولتاژ ثابت و ثابتی را نیز به اینورتر می دهند که ولتاژ و جریان را کاملاً سنتز می کند تا توان تحویلی به ITE تمیز و ثابت باشد. اتصال تهویه مطبوع یا موتورهای دیگر به یو پی اس دوربین مداربسته که به ITE خدمت می کند می تواند این توان خروجی تمیز را آلوده کند، بنابراین توصیه نمی شود.
باتری در حالت عادی همیشه در مدار است و در مواقع مورد نیاز، مانند زمان خاموشی، مقدار کمی انرژی را ارائه می دهد، بنابراین کوچکترین وقفه ای در برق خروجی ایجاد نمی شود.

تلفات برق یو پی اس


هنگامی که تلفات یکسو کننده و اینورتر حذف می شود، تا زمانی که برق از کار بیفتد و عملیات کامل UPS مورد نیاز باشد. برخی از کاربران سیستم را برای عملکرد یو پی اس دوربین مداربسته در طول روز تنظیم می‌کنند و اگر این عملیات‌ها کمتر بحرانی در نظر گرفته شوند، آن را به طور خودکار به حالت اکو در شب تغییر می‌دهند. حالت  کلی بسیار قابل اعتماد است، اما بسیاری از کاربران از تغییر حالت ها به عقب و جلو چشم پوشی می کنند.

هنگامی که برق شهری قطع می شود، همانطور که باتری به تحویل انرژی ذخیره شده به اینورتر ادامه می دهد، که همچنان به ارائه انرژی پاک به  ادامه می دهد. هنگامی که برق شهری بازیابی می شود، برق از طریق یکسو کننده جریان می یابد، اینورتر تغذیه می کند و باتری ها را شارژ می کند.

 کیفیت بالا هنوز در مدار است، اما فقط اندکی بهتر از استفاده از وسایل الکترونیکی خانه شما بر روی یک نوار برق با محافظت از نوسانات است. وقفه های برق شهری را متوقف نمی کند یا مقابله نمی کند. اگر UPS از کار بیفتد، بای پس بلافاصله به عنوان یک سوئیچ ثابت عمل می کند.

سیستم های یو پی اس بسیار کارآمدتر از یک دهه پیش هستند و بازدهی مشابهی را از بار کم تا زیاد حفظ می کنند. اما هنوز هم در یکسو کننده و هم در اینورتر تلفات وجود دارد که زمانی که یو پی اس در حالت بای پس است، از بین می روند.

یک دستگاه یو پی اس دوربین مداربسته کننده ولتاژ نوک های ولتاژ بدی را جذب می کند. این می تواند ناشی از اصابت صاعقه به خطوط برق، موتورهای بزرگ در آسانسورها یا تجهیزات الکترونیک پزشکی باشد. جوشکارها یا منابع متعدد دیگر. اما حتی کوچکترین تغییرات، از جمله کاهش ولتاژ یا خاموشی، هرگز از طریق UPS VFI به خروجی نمی رسد.

از آنجایی که تجهیزات الکتریکی با برق AC یا همان برق شهری کار می کنند باید برق DC مجددا به برق شهری تبدیل گردد.محدودیت توان تامین برق دستگاه UPS، آنها از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار هستند. در مقابل آلایندگی موتورهای برق و ژنراتورها را ندارند. موتور برق هم از لحاظ صوتی و هم هوا آلایندگی دارد.در یو پی اس های دوربین مداربسته آنلاین با قطع شدن برق، دستگاه به کار خود (تولید برق) ادامه می دهد اما دیگر نمی تواند شارژ شود.

خرید یو پی اس دوربین مداربسته

لطفا توجه داشته باشید که خرید یو پی اس نمی تواند در عملکرد واقعی کارایی داشته باشد. به خصوص زمانی که یو پی اس دارای تبدیل AC باشد، بازدهی کاهش می یابد. بیشتر انرژی از دست رفته به گرما تبدیل می شود. این قسمت برق مصرفی خود یو پی اس است. این پارامتر UPS های مختلف کاملاً متفاوت است، سازندگان UPS قابل اعتماد پارامترهای مربوطه را ارائه می دهند.

این مقدار باید با توجه به وضعیت واقعی سناریو تنظیم شود. تنظیم بیش از حد آن ممکن است به باتری وارد کند. اگر تنظیم خیلی کوچک باشد، ممکن است بر در دسترس بودن سیستم تأثیر بگذارد. با فرض اینکه پارامتر بازده ارائه شده یو پی اس 90 درصد باشد، 2 درصد تلفات برق وجود دارد.

موارد زیر در نهایت به نحوه محاسبه افزایش و باتری برای سیستم دوربین مداربسته می‌پردازند. آخرین مرحله برای درک زمانی که باتری را پیکربندی می‌کنیم، ابتدا باید زمان استقلال سیستم را که انتظار داریم روشن کنیم. زمان خرید یو پی اس دوربین مداربسته به این اشاره دارد که سیستم می تواند چند ساعت با باتری کار کند زمانی که برق شهری خاموش است.

هنگام وقوع رعد و برق های شدید و اصابت آن با ساختمان یا دستگاه ها رخ می دهد.لتاژ شارژر UPS با ولتاژ باتری یو پی اس برابر است. بنابراین ولتاژ ایجاد شده در خروجی شارژر یو پی اس باعث شارژ شدن باتری می شود.به طور کلی یو پی اس می تواند نهایتاً برق کامپیوترهای یک دفتر را تامین کند. اگر انتظار شما از UPS، روشن نگه داشتن کولر گازی است باید بدانید که از توان دستگاه یوپی اس بیشتر است.رواقع این نوع یو پی اس به عنوان یک سرور HP در یونیت های دندانپزشکی یا روترهای مخابراتی پرکاربرد است. در سیستم های ضبط تصویر، دوربین های مدار بسته، مانیتورها، دزدگیرها، درب های اتوماتیک است.


اهمیت داشتن UPS برای سیستم های دوربین مداربسته

بدون نصب یک سیستم UPS، قطع برق یا قطع برق منجر به قطع برق سیستم دوربین مداربسته و از کار افتادن دوربین ها می شود. یک سیستم یو پی اس دوربین مداربسته با تامین برق دائمی تمیز، مسدود کردن نوسانات و حفظ برق در سطح ثابت در هنگام قطع برق یا افزایش برق، انعطاف‌پذیری را به تجهیزات دوربین مداربسته می‌افزاید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که دوربین‌ها آنلاین هستند.
چگونه یک سیستم یو پی اس به تجهیزات دوربین مداربسته متصل می شود؟

سیستم UPS بین برق اصلی و واحد DVR امنیتی سیستم دوربین مداربسته (واحدی که در آن تمام فیلم‌برداری ضبط، ذخیره و مدیریت می‌شود و دوربین‌های مداربسته به چه چیزی وصل شده‌اند) متصل می‌شود. در طول کارکرد عادی، منبع تغذیه شبکه برق به دوربین های DVR و CCTV و همچنین شارژ باتری های یو پی اس. در صورت قطع برق یا قطع برق، UPS به طور خودکار تنها منبع برق برای تمام تجهیزات دوربین مداربسته خواهد بود.

امنیت بیشتر با یوپی اس دوربین مداربسته

در دنیای امروز، امنیت بخش مهمی از همه مشاغل است. افزایش مستمر تقاضا برای سیستم های امنیتی توسط جامعه تجاری برای محافظت از خود در برابر تهدیدات و سرقت های بالقوه و همچنین نیاز فوری به قابلیت اطمینان و عملکرد یک سیستم وجود دارد.

نصب یک سیستم امنیتی باید شامل تمام تجهیزات امنیتی لازم با پشتیبانی از دسترسی از راه دور باشد. صرف نظر از نوع سیستم نصب شده، ممکن است به دلیل عدم تامین برق مداوم که در هر زمان ممکن است رخ دهد، عملکرد مورد نظر خود را انجام ندهد.یک راه حل قدرت پشتیبان که به درستی نگهداری شود، زیرساخت های حیاتی ماموریت شما را فعال و راه اندازی می کند.

برخی از مشاغل باید همیشه به شدت تحت نظارت باشند، مانند زندان‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز خرید، و استادیوم‌های فوتبال و غیره. وقتی منبع برق شهری شما از کار می‌افتد، می‌تواند به این معنی باشد که دوربین‌های نداربسته، ضبط‌های امنیتی دیجیتال، کنترل‌های دسترسی کارکنان، موانع دروازه مکانیزه، و اینکه هر درب خروجی خودکار به طور موقت آفلاین است.در هنگام قطع برق از هر بار الکتریکی از جمله سیستم های امنیتی، تجهیزات حیاتی ماموریت، ارتباطات داده و سایر دستگاه ها پشتیبانی می کند و امکان دسترسی از راه دور به فیدهای امنیتی شما را نیز فراهم می کند.

در صورت نصب یک سیستم UPS دوربین مداربسته، توان جذب شده توسط مجموعه IT افزایش می یابد و اندازه افزایش در وهله اول به بازده عملیاتی منبع تغذیه اضطراری بستگی دارد. بسته به بهره وری انرژی UPS، این می تواند 2 کیلووات بیشتر به نیاز برق یا 2 کیلووات ساعت به صورتحساب انرژی اضافه کند. برق اضافی برای پرداخت هزینه خواهد بود. این سطح شارژ به طور متناسب افزایش می یابد و بنابراین برای نصب UPS های بزرگتر هزینه ها به مراتب بیشتر است.

متغیر دیگری که باید در معادله صرفه جویی انرژی یو پی اس دوربین مداربسته وارد شود، بارگذاری عملیاتی است. راندمان اندازه گیری کار مفیدی است که توسط یک ماشین یا فرآیند به نسبت کل انرژی مصرف شده انجام می شود. برای منابع تغذیه بدون وقفه، بازده انرژی یک منحنی غیر خطی است. این بدان معنی است که بسته به درصد بار اعمال شده به UPS متفاوت است.UPS یو پی اس از یک رو مانند باطری عمل کرده و در مواقع حساس هنگامی که سیستم با قطع برق شهر مواجه می شود

بیشتر انرژی از دست رفته به گرما تبدیل می شود. این قسمت برق مصرفی خود یو پی اس است. این پارامتر UPS های مختلف کاملاً متفاوت است، سازندگان UPS قابل اعتماد پارامترهای مربوطه را ارائه می دهند.دستگاه های یو پی اس دوربین مداربسته به این نحو است که فیلترهای الکترونیکی موجود در یو پی اس (UPS) باعث میشود نوسانات و نویز برق شهری نتوانند به دستگاه های موجود در شبکه صدمه وارد کنند.یو پی اس (UPS) آفلاین برق مورد نیاز تجهیزات و لوازم برقی را تامین می‌‌کند و از این رو برای دستگاهی که باید به طور مداوم کار کنند، نظیر دوربین مدار بسته، بسیار مناسب است.

این سایت هیچ منبع تغذیه اضطراری نصب نکرده است و در صورت قطع برق، سرورهای IT از کار می افتند. سپس یک سیستم UPS برای محافظت از مسیر انرژی حیاتی به سرورها و سایر اجزای کلیدی مجموعه IT نصب می شود. کار انجام شده اما با سربار عملیاتی و این کارایی انرژی UPS است.

در صورت نصب یک سیستم UPS، توان جذب شده توسط مجموعه IT افزایش می یابد و اندازه افزایش در وهله اول به بازده عملیاتی منبع تغذیه اضطراری بستگی دارد. اما از نظر قبض برق سالانه، 1752 پوند برق اضافی برای پرداخت هزینه خواهد بود. این سطح شارژ به طور متناسب افزایش می یابد و بنابراین برای نصب UPS های بزرگتر هزینه ها به مراتب بیشتر است.
متغیر دیگری که باید در معادله صرفه جویی انرژی UPS وارد شود، بارگذاری عملیاتی است. راندمان اندازه گیری کار مفیدی است که توسط یک ماشین یا فرآیند به نسبت کل انرژی مصرف منابع تغذیه بدون وقفه، بازده انرژی یک منحنی غیر خطی است. این بدان معنی است که بسته به درصد بار اعمال شده به UPS متفاوت است.