UPS 
یو پی اس

 

فروش انواع دستگاه های یو پی اس دوربین مداربسته (برق اضطراری)

 

 
ups چیست
جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید

 

UPS (یو پی اس) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


یو پی اس یا منبع تغذیه بدون وقفه، وسیله‌ای است که در صورت قطع برق شهر، دستگاه‌های الکترونیکی را روشن نگه داشته و همچنان از آنها استفاده کرد. به عبارت دیگر، با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده مانند دوربین مداربسته، دزدگیر منزل و جک درب پارکینگ را تامین می‌کند.

این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته و علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه، مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می‌شود. یو پی اس عموما در مجاورت رایانه و دیگر وسایل برقی قرار گرفته و در صورت بروز اختلال در ولتاژ ورودی برق شهری و یا قطعی کامل، شرایط لازم برای ادامه‌ی روند دستگاه را برقرار می‌سازد.


 
یو پی اس دوربین مداربسته چیست؟

یو پی اس دوربین مداربسته، یک یو پی اس است که برای تامین برق دوربین مداربسته به کار می‌رود. بسته به نوع یو پی اس، گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو در هر لحظه مورد استفاده قرار می‌گیرند، تعبیه شده است. این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است، از حالت اولیه به حالت ثانویه تغییر می‌کند و زمانی که منبع اولیه مجدداً وصل شد، از حالت ثانویه به حالت اولیه باز می‌گردد.

البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما از برق متناوب استفاده می‌کند، اگرچه تمامی باتری‌ها برق مستقیم تولید می‌کنند. بنابراین، قسمتی از یو پی اس به نام شارژر، عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری‌ها را بر عهده دارد.

 

انواع دستگاه UPS


یو پی اس آنلاین


اگر قصد شما از خرید منبع تغذیه بی وقفه علاوه بر تامین برق بی‌وقفه ، دریافت توان خروجی مناسب هم هست ، نوع آنلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در انواع آنلاین علاوه بر شارژ باتری و تامین بی وقفه‌ی برق ، بخش اینورتر در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می‌سازد. به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. سپس توسط بخش اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و آماده‌ی ورود به دستگاه مصرف کننده می‌شود.

این کار به این خاطر انجام می‌شود تا حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از لحاظ ولتاژ ورودی صورت گیرد.یوپی‌اس‌های "Online" که در استاندارد با علامت اختصاری (VFI) از آنها یاد می‌شود. یوپی‌اس‌هایی هستند که حتی در شرایط نرمال و حضور برق شهر هم مصرف‌کننده آنها صرفاً از طریق اینورتر تأمین و تغذیه می‌شود و تنها در شرایط خرابی و خطا در هریک از مبدل‌های دستگاه، مسیر Bypass برای مدت محدودی (رفع عیب و برگشت دستگاه به سرویس) عهده دار تأمین تغذیه بار می‌شود.


یو پی اس آفلاین


یو پی اس آفلاین یک نوع از یو پی اس می باشد که دارای یک دستگاه مصرف کننده می باشد که به شکل مستقیم با برق شهری متصل است و زمانی که شما دچار قطعی برق شوید این دستگاه فعال خواهد شد.

در شرایط  این چنینی دستگاه مصرف کننده برق  این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.

دستگاه یو پی اس آفلاین قدرت حفاظتی بالایی دارد و خروجی آن از طریق فیلترهایی به نام های EMI / RFI ساخته شده اند که این قابلیت را دارند تا بار حفاظت از سنسورها و گذرگاه ها را که توسط ولتاژ پیک به مقادیر از پیش تعریف شده مشخص شده است را فراهم کند.


سیستم Line – Interactive 


این نوع یو پی اس شامل دستگاههایی می شود که در آنها سعی شده با اضافه کردن سیستم تنظیم ولتاژ در مسیر By pass عملکرد بهتری نسبت به سری Off-line ارائه شود . دو نوع از متداولترین سیستمهای این رده یو پی اس مجهز به ترانس Buck/Boost وترانس ferrorvesonat می باشد.

مشابه مدلهای Off-Line یو پی اس مدل Line-Interactive بار خود را از طریق مسیر Bypass تغذیه می کند وبراثر هر حادثه ای که سبب قطع برق شهر شود آن رابه اینورتر انتقال می دهد.

ups bms

دستگاه پو پی اس 12 ولت دوربین مداربسته مدل BMS
 


مشخصات ups 10امپر

مشخصات 30امپر UPS

 

بدون نصب سیستم UPS ، خرابی یا قطع برق باعث از بین رفتن قدرت سیستم دوربین مداربسته می شود و باعث می شود دوربین ها از کار بیفتند. یک سیستم UPS با تأمین برق به طور مداوم از مسدود شدن جریان برق و نگه داشتن برق در یک سطح پایدار در هنگام قطع برق یا سنسور برق می تواند جلوی قطع دوربین ها را بکیرد.

برای 4 دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی آن مانند منبع تغذیه شما معمولا به حدود 50 وات توان نیاز خواهید داشت. برای تامین این توان حداقل باید از یک UPS یو پی اس با توان 600VA استفاده کنید.
یو پی اس دوربین مدار بسته BMS
برای هشت دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS یو پی اس با توان 1000VA استفاده کنید.برای 16 دوربین مدار بسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS با توان 1000VA استفاده کنید.

یو پی اس دوربین مدار بسته از جمله محبوب ترین لوازم الکتریکی جانبی به حساب میاید و در همه جا کاربرد دارند. از آن جمله میتوان به دوربین های امنیتی و دوربینهای مدار بسته اشاره کرد. از آنجا که اغلب یو پی اس ها برای دوربین از باتری 12 ولت استفاده میکنند، بین 1 تا 4 ساعت امکان برق دهی به دوربینها وجود دارد. دوربین ها و سیستم دی وی آر مربوطه معمولا برق با کیفیت خیلی بالا لازم ندارند و ضمن اینکه خود دی وی آر (DVR) ها یک استابلازر درونی دارند.

مزیت یو پی اس دوربین مداربسته BMS


مهمترین مزیت سیستم یو پی اس دوربین مداربسته BMS تاییدیه اداره اماکن, عدم نیاز به خرید آداپتور برای دوربین ها و DVR و همچنین هزینه بسیار پایین خرید خود ups می باشد. ups 12 ولت دارای پاور داخلی 15 آمپر و باطری داخلی برای یک ساعت کار در نبود برق با قابلیت نصب باطری خارجی تا 65 آمپر جهت زمان بیشتر دارای خروجی USB جهت شارژ موبایل یا اتصال مودم ، دارای 2 خروجی محافظت شده توسط فیوز برای پشتیبانی از حداکثر 10 دوربین و dvr

مزیت استفاده از یو پی اس برای دوربینهای امنیتی داخل منازل این است که این یو پی اس ها را میتوان برای دیگر وسایل الکتریکی نیز استفاده کرد. در مورد دوربینهای مانیتورینگ و کنترلی فروشگاه ها و سایت های کارخانجات نیز یو پی اس از همین مقدار اهمیت برخوردار است.
 

مزایای استفاده از سیستم  یو پی اس


دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود.

به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت .

هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت .

UPS های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارم های هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.

 

اجزای UPS:

 

رکتیفایر(یکسو کننده):

رکتیفایر ups
 
به طور ساده می‌توان گفت که یک رکتیفایر در دستگاه منبع برق اضطراری وظیفه دارد تا جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کند.هنگامی که عرضه از منبع برق (A.C) وجود دارد، UPS شروع به شارژ کردن باتری به شکل  D.C.  می نماید.

این تبدیل A.C به D.C توسط اجزای اصلی یک یکسو کننده (Rectifier)، دیود و خازن انجام می شود.دیود دستگاه اصلی برای تبدیل A.C به D.C است، و خازن برای فیلتر کردن هارمونیک A.C در عرضه D.C استفاده می شود.

اینورتر(Inverter)


انرژی ذخیره شده در باتری بصورت D.C است بنابراین، برای تبدیل انرژی ذخیره شده دوباره به A.C (فرم عرضه)، یک دستگاه به نام Inverter مورد استفاده قرار می گیرد. اینورتر در تناقض با یک یکسوساز(رکتیفایر) کار می کند.این سیستم جریان را از باتری دریافت کرده و آن را به تغذیه‌ی AC تبدیل کرده و دستگاه‌های AC را تغذیه می‌کند.در داخل آن کنترلر شارژ وجود ندارد، پس نمی‌تواند باتری را شارژ کند.

اگر بخواهید باتری را شارژ کنید، باید یک کنترلر شارژ خارجی برای آن داشته باشد.اینورتر در برابر ولتاژ‌ها و جریان‌های غیرعادی محافظتی ندارد. بنابراین، ولتاژهای آنی یکی از عیب‌های اینورتر است که می‌تواند به دستگاه‌های الکترونیک حساس آسیب بزند.

باتری UPS

 
باطری ups
باتری UPS یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های این دستگاه است که معمولا بین ۵ تا ۲۰ دقیقه می‎تواند برق لازم UPS را در حین قطعی برق فراهم کند.باتری تنها دستگاهی است که می تواند برق را ذخیره کند.در ups باتری در هنگام خاموش شدن برق خود را تخلیه و به دستگاه ها برق رسانی می کند.

اکثرباتریهایی که در ups استفاده میشوند مشابه باتریهایی هستند که دراتومبیلها مورد استفاده قرارمیگیرند یعنی باتریهای سربی –اسیدی 12 ولت، اگرچه تفاوتهای مهمی نیز وجود دارد.

باتریهای اتومبیل نیروی الکتریسیته را با استفاده ازواکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق است تولید میکنند، به همین دلیل به آنها باتریهای ” معلق درمایع” میگوینداین باتریها مزایای بسیاری نسبت به باتریهای سنتی معلق درمایع دارند.

ازجمله اینکه براحتی میتوان آنها را درمسافتهای طولانی حمل ونقل کرد زیرا درمقابل نشتی محافظت شده اند درحالیکه باتریهای سنتی معلق درمایع بعنوان یک ماده خطرناک و ریسک پذیردرنظرگرفته میشوند. تنها نقطه منفی باتریهای ups اینست که قیمت آنها در ظرفیتهای مشابه دو یا سه برابرازباتریهای معمولی بیشتر است.
نکات مهم خرید یو پی اس را می توان به صورت زیر بیان کرد:


1. توان مورد نیاز و توان مصرفی :


یکی از مهم ترین نکات برای خرید یو پی اس این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید ، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. ( در این کانال توان مصرفی دستگاه های معمول آورده شده است ) .

توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشه شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان ( A ) آن نوشته شده است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، توان آن بدست می آید. به عنوان مثال اگر روی برچسب یک پرینتر که مستقیم به برق متصل می شود ( بدون آداپتور ) جریان را 2 آمپر نوشته باشد ، توان پرینتر 2×220 یعنی 440 وات  می شود.

 
پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس ، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود. این کار دارای چند حسن است:

الف. با توجه به این که یو پی اس درحالت FULL LOAD ( استفاده از حداکثر توان ) خود ، کار نمی کند منجر به افزایش طول عمر یوپی اس می گردد.

ب. در صورت کار تمام تجهیزات ، یو پی اس به راحتی قادر به تامین توان آنها خواهد بود. به عبارت دیگر UPS بدون هیچ گونه مشکل در بدترین شرایط نیز کار خواهد کرد.

ج. اگر بار به میزان جزیی تغیر نمود نیاز به ارتقاء یو پی اس (UPS) نیست به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر به مجموعه اضافه شود نیاز به تغییر و ارتقاء یوپی اس نخواهد بود.

2. امکان تنظیم پارامترها :


یو پی اس ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح یو پی اس (UPS) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه ایجاد شود یا توسط کاربر نهایی انجام شود.

در بسیاری از برندها تمامی پارامترها در کارخانه تنظیم شده و کاربر هیچگونه آزادی عمل در انتخاب پارامترها ندارد. به عنوان نمونه جریان شارژ ، درصد OVER LOAD های مختلف یکی از پارامترهایی است که کاربر می تواند آن را در محدوده ی مشخصی تغییر دهد.

3. میزان زمان پشتیبانی یا زمان Backup :


از آن جهت که یو پی اس برای کار کردن در زمان قطعی برق ، نیاز به باتری یو پی اس دارد ، پس بسیار مهم است که شما بدانید از یوپی اس در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید ، پس از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان ups را انتخاب نمود سپس با علم به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را حساب کرد .

4. قابلیت باتری داخلی ( Internal ) یا خارجی ( External ) :


برای توان های بالا به ناچارحجم باتری زیاد بوده وباید باتری ها به صورت EXTERNAL یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است برای اینکه باطری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی ، فضای کمتری را اشغال کنند. در توانهای پایین به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است یو پی اس (UPS) از نوع باتری INTERNAL یا داخلی انتخاب شود.


اهمیت استفاده از UPS در دوربین‌های مداربسته


در دنیای پرفراز و نشیب امنیت، UPS دوربین مداربسته که یکی از انواع UPS ها است، به عنوان یک راهکار نوآورانه و حیاتی در حفاظت از اموال و افراد نقش مهمی ایفا می‌کند. این تکنولوژی پیشرفته با تلفیق دوربین‌های مداربسته با سیستم‌های پویا و دقیق UPS، توانسته است به یکی از ابزارهای حیاتی در زمینه امنیت تبدیل شود.

مزایای UPS دوربین مداربسته:


    پوشش گسترده و دقیق: UPS دوربین مداربسته با تکنولوژی UPS، تضمین می‌کند که حتی در مکان‌های دورافتاده و سخت دسترس، دوربین‌ها به صورت دقیق عمل کنند. این به ارمغان می‌آورد که هر زاویه مهم تحت نظر قرار گیرد.

    ثبت دقیق زمان و مکان: امکانات UPS باعث می‌شود که تصاویر ضبط شده دقیقاً با زمان و مکان مشخصی هماهنگ شوند. این اطلاعات برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر حوادث و اقدامات امنیتی بسیار حیاتی است.

    پیشگیری و اعلام سریع حوادث: با قابلیت اتصال به سامانه‌های هشداردهنده، UPS دوربین مداربسته به صورت فوری اعلام حوادث و وقایع ناخواسته را فراهم می‌کند. این قابلیت، زمان واکنش سریع‌تر و مؤثرتر در مواقع ضروری را به ارمغان می‌آورد.

    ادغام هوش مصنوعی: با ادغام تکنولوژی هوش مصنوعی، UPS دوربین مداربسته قادر است به تشخیص خودکار حرکت، شناسایی اشیاء مشکوک، و حتی تفکیک بین اشیاء مختلف با دقت بالا بپردازد.

    نگهداری آسان: رابط کاربری ساده و مدیریت آسان، نگهداری این سیستم را برای هر کاربری ساده و دلنشین می‌سازد.

با استفاده از UPS برای دوربین‌های مداربسته، امنیت محیط‌ها و اموال به شهروندان بهبود می‌یابد و از از دست رفتن اطلاعات در مواقع قطعی برق جلوگیری می‌شود.

نکات مهم خرید یو پی اس دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته به عنوان یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین وسایل امنیتی شناخته می‌شوند. امروزه اکثر کسب و کارها و منازل شخصی از دوربین‌های مداربسته برای افزایش امنیت محل زندگی و کسب و کار خود استفاده می‌کنند. یکی از موارد مهم در استفاده از دوربین‌های مداربسته، استفاده از یو پی اس (UPS) مخصوص دوربین‌ها است.

یو پی اس چیست؟ یو پی اس، به عنوان یک منبع تغذیه بدون وقفه شناخته می‌شود. این دستگاه به فرد کمک می‌کند تا در زمان قطعی برق، به یک منبع برق ثانویه وصل شود. برای دوربین‌های مداربسته که اختلال چند ثانیه‌ای می‌تواند باعث از بین‌رفتن و ضبط نشدن بخش مهمی از تصاویر شود، یو پی اس اهمیت زیادی دارد. این دستگاه‌ها از اختلال چند ثانیه‌ای جلوگیری کرده و امکان ضبط و نگهداری 24 ساعته را فراهم می‌کنند.

نکات مهم در خرید یو پی اس برای دوربین مداربسته:

قدرت واتی (Wattage): یو پی اس باید قدرت کافی داشته باشد تا دوربین‌ها را تغذیه کند. حداقل قدرت ۳۰۰ وات (حداقل ۴ ساعت ذخیره سازی برق) توصیه می‌شود


عمر طولانی: یو پی اس باید دارای عمر طولانی باشد تا به مدت طولانی از آن استفاده کنید.
ابعاد کوچک: اندازه یو پی اس برای جاگیری در محیط کمتری باید کوچک باشد.
پشتیبانی از دوربین‌های مداربسته و ضد سرقت: یو پی اس باید تمامی سیستم‌های دوربین‌های مداربسته و ضد سرقت را پشتیبانی کند.
اتصال راحت: دستگاه یو پی اس باید به راحتی به دوربین‌ها متصل شود.


نصب اصولی یو پی اس دوربین مداربسته

نصب یو پی اس
سیستم UPS به شما کمک می‌کند تا در صورت قطعی برق یا نوسانات برق، تجهیزات الکترونیکی خود را حفظ کرده و از مخاطرات ناشی از این حوادث جلوگیری کنید. همچنین، نصب دوربین‌های مداربسته نه تنها به شما امکان مشاهده و کنترل بر روی محیط خود را می‌دهد، بلکه به شما احساس امنیت و آرامش بیشتری نیز می‌بخشد.

این دوربین‌ها می‌توانند به شما اطلاعات بیشتری ارائه دهند تا در صورت وقوع حوادث نامطلوب، اقدامات لازم را به موقع انجام دهید. با ترکیب نصب اصولی یک سیستم UPS با دوربین‌های مداربسته، شما می‌توانید از ایجاد محیطی امن و پایدار در خانه یا محیط کار خود اطمینان حاصل کنید. این اقدامات نه تنها به حفظ تجهیزات الکترونیکی شما کمک می‌کنند، بلکه از اطمینان شما در مورد امنیت و حفاظت از محیط زندگی یا کارتان نیز پشتیبانی می‌کنند.

بنابراین، نصب اصولی یک سیستم UPS و دوربین‌های مداربسته از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به شما کمک کند تا از مخاطرات ناشی از قطعی برق و حوادث نامطلوب در محیط خود جلوگیری کرده و احساس امنیت و آرامش بیشتری را تجربه کنید.

 
قیمت دستگاه یو پی اس دوربین مداربسته

قیمت دستگاه‌های یو پی اس دوربین مداربسته متغیر بوده و بسته به ویژگی‌ها، کیفیت، برند، و نوع دستگاه متفاوت است. در بازار موجود انواع مدل‌ها با قیمت‌های گوناگون وجود دارد که از محصولات ارزان تا محصولات پیشرفته و گران‌قیمت مختلفی را پوشش می‌دهد. معمولاً دستگاه‌های یو پی اس دوربین مداربسته با کیفیت و ویژگی‌های برتر قیمت بالاتری دارند، زیرا از تکنولوژی پیشرفته و قابلیت‌های افزوده برخوردارند.

اما بیشتر شرکت‌های تولید کننده این دستگاه‌ها گزینه‌های مختلف با قیمت‌های متنوع را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند تا هر فرد بتواند بر اساس نیاز و بودجه خود، دستگاه مناسب را انتخاب کند. به طور کلی، قیمت یک دستگاه یو پی اس دوربین مداربسته ممکن است از 2 میلیون تومان تا 6 میلیون یا حتی بیشتر متغیر باشد.

برای اطلاع از قیمت دقیق و محصولات موجود، می‌توانید به فروشگاه‌های مختلف مراجعه کرده و اطلاعات لازم را از فروشندگان مشاهده کنید. انتخاب دستگاهی که با نیاز‌ها و بودجه شما هماهنگ است، می‌تواند به شما کمک کند تا از امنیت و نظارت بهتری برخوردار شوید.