UPS 
یو پی اس

 

فروش انواع دستگاه های یو پی اس دوربین مداربسته (برق اضطراری)
 


 
ups چیست
جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید


 

UPS (یو پی اس) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


یو پی اس وسیله ای است که به کمک آن میتوان در هنگام قطع برق شهر دستگاه های الکترونیکی را روشن نگه داشت و همچنان از آنها استفاده کرد.به عبارت دیگر  UPS    به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید.این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد.یو پی اس  عموما در مجاورت رایانه و دیگر وسایل برقی قرار گرفته و در صورت بروز اختلال در ولتاژ ورودی برق شهری و یا قطعی کامل ، شرایط لازم برای ادامه‌ی روند دستگاه را برقرار می‌سازد.

Ups  ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد. یکی منبع انرژی اولیه (برق شهر) ودیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدارمیشود و به آن منبع ثانویه (باتری) گفته میشود.

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمیگیرند تعبیه شده است.این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما ازبرق متناوب استفاده میکند اگرچه تمامی باتریها برق مستقیم تولید می کنند.بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .

 

انواع دستگاه UPS


یو پی اس آنلاین

اگر قصد شما از خرید منبع تغذیه بی وقفه علاوه بر تامین برق بی‌وقفه ، دریافت توان خروجی مناسب هم هست ، نوع آنلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در انواع آنلاین علاوه بر شارژ باتری و تامین بی وقفه‌ی برق ، بخش اینورتر در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می‌سازد. به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. سپس توسط بخش اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و آماده‌ی ورود به دستگاه مصرف کننده می‌شود.

این کار به این خاطر انجام می‌شود تا حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از لحاظ ولتاژ ورودی صورت گیرد.یوپی‌اس‌های "Online" که در استاندارد با علامت اختصاری (VFI) از آنها یاد می‌شود. یوپی‌اس‌هایی هستند که حتی در شرایط نرمال و حضور برق شهر هم مصرف‌کننده آنها صرفاً از طریق اینورتر تأمین و تغذیه می‌شود و تنها در شرایط خرابی و خطا در هریک از مبدل‌های دستگاه، مسیر Bypass برای مدت محدودی (رفع عیب و برگشت دستگاه به سرویس) عهده دار تأمین تغذیه بار می‌شود.یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین یک نوع از یو پی اس می باشد که دارای یک دستگاه مصرف کننده می باشد که به شکل مستقیم با برق شهری متصل است و زمانی که شما دچار قطعی برق شوید این دستگاه فعال خواهد شد.

در شرایط  این چنینی دستگاه مصرف کننده برق  این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.

دستگاه یو پی اس آفلاین قدرت حفاظتی بالایی دارد و خروجی آن از طریق فیلترهایی به نام های EMI / RFI ساخته شده اند که این قابلیت را دارند تا بار حفاظت از سنسورها و گذرگاه ها را که توسط ولتاژ پیک به مقادیر از پیش تعریف شده مشخص شده است را فراهم کند.


سیستم Line – Interactive 

این نوع یو پی اس شامل دستگاههایی می شود که در آنها سعی شده با اضافه کردن سیستم تنظیم ولتاژ در مسیر By pass عملکرد بهتری نسبت به سری Off-line ارائه شود . دو نوع از متداولترین سیستمهای این رده یو پی اس مجهز به ترانس Buck/Boost وترانس ferrorvesonat می باشد. مشابه مدلهای Off-Line یو پی اس مدل Line-Interactive بار خود را از طریق مسیر Bypass تغذیه می کند وبراثر هر حادثه ای که سبب قطع برق شهر شود آن رابه اینورتر انتقال می دهد.
ups bms

دستگاه پو پی اس 12 ولت دوربین مداربسته مدل BMS
 


مشخصات ups 10امپر

مشخصات 30امپر UPS

 

بدون نصب سیستم UPS ، خرابی یا قطع برق باعث از بین رفتن قدرت سیستم دوربین مداربسته می شود و باعث می شود دوربین ها از کار بیفتند. یک سیستم UPS با تأمین برق به طور مداوم از مسدود شدن جریان برق و نگه داشتن برق در یک سطح پایدار در هنگام قطع برق یا سنسور برق می تواند جلوی قطع دوربین ها را بکیرد.

برای 4 دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی آن مانند منبع تغذیه شما معمولا به حدود 50 وات توان نیاز خواهید داشت. برای تامین این توان حداقل باید از یک UPS یو پی اس با توان 600VA استفاده کنید.

برای هشت دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS یو پی اس با توان 1000VA استفاده کنید.برای 16 دوربین مدار بسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS با توان 1000VA استفاده کنید.

یو پی اس دوربین مدار بسته از جمله محبوب ترین لوازم الکتریکی جانبی به حساب میاید و در همه جا کاربرد دارند. از آن جمله میتوان به دوربین های امنیتی و دوربینهای مدار بسته اشاره کرد. از آنجا که اغلب یو پی اس ها برای دوربین از باتری 12 ولت استفاده میکنند، بین 1 تا 4 ساعت امکان برق دهی به دوربینها وجود دارد. دوربین ها و سیستم دی وی آر مربوطه معمولا برق با کیفیت خیلی بالا لازم ندارند و ضمن اینکه خود دی وی آر (DVR) ها یک استابلازر درونی دارند.

مهمترین مزیت سیستم یو پی اس دوربین مداربسته تاییدیه اداره اماکن, عدم نیاز به خرید آداپتور برای دوربین ها و DVR و همچنین هزینه بسیار پایین خرید خود ups می باشد. ups 12 ولت دارای پاور داخلی 15 آمپر و باطری داخلی برای یک ساعت کار در نبود برق با قابلیت نصب باطری خارجی تا 65 آمپر جهت زمان بیشتر دارای خروجی USB جهت شارژ موبایل یا اتصال مودم ، دارای 2 خروجی محافظت شده توسط فیوز برای پشتیبانی از حداکثر 10 دوربین و dvr

مزیت استفاده از یو پی اس برای دوربینهای امنیتی داخل منازل این است که این یو پی اس ها را میتوان برای دیگر وسایل الکتریکی نیز استفاده کرد. در مورد دوربینهای مانیتورینگ و کنترلی فروشگاه ها و سایت های کارخانجات نیز یو پی اس از همین مقدار اهمیت برخوردار است.


مزایای استفاده از سیستم  یو پی اس


دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت .

هر چه INVERTER  یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر   می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت . UPS های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارم های هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.

اجزای UPS:


رکتیفایر(یکسو کننده):

رکتیفایر ups
 
به طور ساده می‌توان گفت که یک رکتیفایر در دستگاه منبع برق اضطراری وظیفه دارد تا جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کند.هنگامی که عرضه از منبع برق (A.C) وجود دارد، UPS شروع به شارژ کردن باتری به شکل  D.C.  می نماید. این تبدیل A.C به D.C توسط اجزای اصلی یک یکسو کننده (Rectifier)، دیود و خازن انجام می شود.دیود دستگاه اصلی برای تبدیل A.C به D.C است، و خازن برای فیلتر کردن هارمونیک A.C در عرضه D.C استفاده می شود.


اینورتر(Inverter)

انرژی ذخیره شده در باتری بصورت D.C است بنابراین، برای تبدیل انرژی ذخیره شده دوباره به A.C (فرم عرضه)، یک دستگاه به نام Inverter مورد استفاده قرار می گیرد. اینورتر در تناقض با یک یکسوساز(رکتیفایر) کار می کند.این سیستم جریان را از باتری دریافت کرده و آن را به تغذیه‌ی AC تبدیل کرده و دستگاه‌های AC را تغذیه می‌کند.در داخل آن کنترلر شارژ وجود ندارد، پس نمی‌تواند باتری را شارژ کند.

اگر بخواهید باتری را شارژ کنید، باید یک کنترلر شارژ خارجی برای آن داشته باشد.اینورتر در برابر ولتاژ‌ها و جریان‌های غیرعادی محافظتی ندارد. بنابراین، ولتاژهای آنی یکی از عیب‌های اینورتر است که می‌تواند به دستگاه‌های الکترونیک حساس آسیب بزند.


باتری UPS
 
باطری ups
باتری UPS یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های این دستگاه است که معمولا بین ۵ تا ۲۰ دقیقه می‎تواند برق لازم UPS را در حین قطعی برق فراهم کند.باتری تنها دستگاهی است که می تواند برق را ذخیره کند.در ups باتری در هنگام خاموش شدن برق خود را تخلیه و به دستگاه ها برق رسانی می کند.اکثرباتریهایی که در ups استفاده میشوند مشابه باتریهایی هستند که دراتومبیلها مورد استفاده قرارمیگیرند یعنی باتریهای سربی –اسیدی 12 ولت، اگرچه تفاوتهای مهمی نیز وجود دارد.

باتریهای اتومبیل نیروی الکتریسیته را با استفاده ازواکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق است تولید میکنند، به همین دلیل به آنها باتریهای ” معلق درمایع” میگوینداین باتریها مزایای بسیاری نسبت به باتریهای سنتی معلق درمایع دارند ازجمله اینکه براحتی میتوان آنها را درمسافتهای طولانی حمل ونقل کرد زیرا درمقابل نشتی محافظت شده اند درحالیکه باتریهای سنتی معلق درمایع بعنوان یک ماده خطرناک و ریسک پذیردرنظرگرفته میشوند. تنها نقطه منفی باتریهای ups اینست که قیمت آنها در ظرفیتهای مشابه دو یا سه برابرازباتریهای معمولی بیشتر است. 

نکات مهم خرید یو پی اس را می توان به صورت زیر بیان کرد:


1. توان مورد نیاز و توان مصرفی :

یکی از مهم ترین نکات برای خرید یو پی اس این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید ، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. ( در این کانال توان مصرفی دستگاه های معمول آورده شده است ) توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشه شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان ( A ) آن نوشته شده است که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه ، توان آن بدست می آید. به عنوان مثال اگر روی برچسب یک پرینتر که مستقیم به برق متصل می شود ( بدون آداپتور ) جریان را 2 آمپر نوشته باشد ، توان پرینتر 2×220 یعنی 440 وات  می شود.

پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس ، 1.25 برابر توان تجهیزات انتخاب می شود. این کار دارای چند حسن است:


الف. با توجه به این که یو پی اس درحالت FULL LOAD ( استفاده از حداکثر توان ) خود ، کار نمی کند منجر به افزایش طول عمر یوپی اس می گردد.

ب. در صورت کار تمام تجهیزات ، یو پی اس به راحتی قادر به تامین توان آنها خواهد بود. به عبارت دیگر UPS بدون هیچ گونه مشکل در بدترین شرایط نیز کار خواهد کرد.

ج. اگر بار به میزان جزیی تغیر نمود نیاز به ارتقاء یو پی اس (UPS) نیست به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر به مجموعه اضافه شود نیاز به تغییر و ارتقاء یوپی اس نخواهد بود.

2. امکان تنظیم پارامترها :

یو پی اس ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح یو پی اس (UPS) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه ایجاد شود یا توسط کاربر نهایی انجام شود. در بسیاری از برندها تمامی پارامترها در کارخانه تنظیم شده و کاربر هیچگونه آزادی عمل در انتخاب پارامترها ندارد. به عنوان نمونه جریان شارژ ، درصد OVER LOAD های مختلف یکی از پارامترهایی است که کاربر می تواند آن را در محدوده ی مشخصی تغییر دهد.

3. میزان زمان پشتیبانی یا زمان Backup :

از آن جهت که یو پی اس برای کار کردن در زمان قطعی برق ، نیاز به باتری یو پی اس دارد ، پس بسیار مهم است که شما بدانید از یوپی اس در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید ، پس از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان ups را انتخاب نمود سپس با علم به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را حساب کرد .


4. قابلیت باتری داخلی ( Internal ) یا خارجی ( External ) :

برای توان های بالا به ناچارحجم باتری زیاد بوده وباید باتری ها به صورت EXTERNAL یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است برای اینکه باطری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی ، فضای کمتری را اشغال کنند. در توانهای پایین به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است یو پی اس (UPS) از نوع باتری INTERNAL یا داخلی انتخاب شود. 

اهمیت یو پی اس
اهمیت نصب یو پی اس دوربین مداربسته

بدون نصب یک دستگاه  UPS ، قطعی برق یا قطع برق منجر به قطع برق سیستم دوربین مداربسته و از کار افتادن دوربین ها می شود. نصب یک یو پی اس برای یک سیستم دوربین مداربسته با ارائه توان قابل اطمینان و تمیز، مسدود کردن نوسانات و ثابت نگه داشتن برق در هنگام قطع برق یا افزایش برق، به تجهیزات دوربین مدار بسته انعطاف‌پذیری می‌افزاید.یک اینورتر وظیفه دارد تا جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل کند. به طور کلی می‌توان گفت که خروجی یک اینورتر باید تقریبا معادل ولتاژ برق شهری باشد.

دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند .


تعیین مقدار UPS برای  دوربین مداربسته

برای اینکه بفهمید برای یک سیستم دوربین مداربسته به چه مقدار  نیاز دارید، ابتدا باید کل وات مورد نیاز برای تمام تجهیزات متصل خود، از جمله دوربین ها و ضبط کننده ویدیوی شبکه را بررسی کنید.برای در نظر گرفتن رشد نصب خود، یک یو پی اس با ظرفیت وات خروجی بیشتر از کل مورد نیاز خود انتخاب کنید. میزان رشدی که می‌خواهید با آن تطبیق دهید را تعیین کنید، سپس وات خود را بر این اساس ضرب کنید.

اگر به مقدار زمان های طولانی تر از این نیاز دارید یا اگر نیاز به تغذیه یک سیستم ups دوربین 16 دارید، یک واحد 1500va برای DVR نظارت به تنهایی توصیه می شود. این با یک واحد 800 ولت در هر 4 دوربین یا یک واحد 1600 ولت در هر 8 دوربین تا حدود 45 دقیقه زمان اجرا را فراهم می کند.یو پی اس ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد. یکی منبع انرژی اولیه (برق شهر) ودیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدارمیشود و به آن منبع ثانویه (باتری) گفته میشود.

در بیشتر شرایط، 15 تا 20 دقیقه زمان اجرا به سیستم شما این امکان را می دهد که به اندازه کافی طولانی کار کند تا شواهد متهم را ضبط کند. به طور معمول، یک واحد 1500va تقریباً 18 تا 24 دقیقه در سیستم 4 دوربین و 8 تا 18 دقیقه در سیستم 8 دوربین ارائه می دهد.یوپی اس های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارمهای هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.

مشتری نیز متناسب با ظرفیت مورد نیاز خود، سایز یو پی اس را انتخاب می‌کنند. توجه داشته باشید که باتری این منبع تغذیه باید همیشه تست و بررسی شود، زیرا معیوب بودن آن باعث آسیب دیدن داده‌های کاربران می‌شود، همچنین می‌توان UPS را طوری تنظیم کرد که زمانی که ۸۰ درصد باتری آن تخلیه شد، سیستم‌های شما را خاموش کند.توان یک UPS، وابسته به مبدل آن است: هر چه مبدل دستگاه یو پی اس قوی‌تر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر خواهد بود به عبارتی می‌تواند تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی کند از طرفی هر چه ظرفیت باتری یو پی اس بالاتر باشد زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد بود.

برای اینکه تشخیص دهید این تنظیمات نیاز به تغییر دارد یا خیر، می‌توانید مشخص کنید که سیستم به وسیله‌ باتری‌ها تا چه مدتی کار می‌کند و تنظیمات UPS را به گونه‌ای تغییر دهید که هنگامی که باتری آن رو به اتمام است، سیستم‌های الکترونیکی، خاموش شوند.


بلافاصله در صورت اینکه ورودی AC قطع  شودو یا نا مناسب تشخیص داده شود، اینورتر  با تبدیل ولتاژ DC باتری به برق AC ولتاژ بار را بدون وقفه در کار تامین می کند..این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.


به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود.هنگامی که شما با داده‌های حساس سروکار دارید و یا این که نمیخواهید نوسانات برقی به تجهیزات گران قیمت شما آسیب برساند ، یو پی اس مهم‌ترین نقش را در تجهیزات جانبی شما بازی خواهد کرد. بنابراین اگر شما هم شرایط مشابه با وضعیت بیان شده دارید، ضروری است که حداقل اطلاعات کمی از آن داشته باشید


انتخاب بهترین دستگاه یو پی اس برای سیستم های دوربین مداربسته
ما تجربه زیادی در کمک به کسب و کارها در یافتن بهترین یو پی اس برای سیستم های دوربین مدار بسته داریم. تیم ما می تواند به شما در تعیین مشخصات اندازه و نصب مناسب و همچنین پوشش موثر تعمیر و نگهداری UPS کمک کند.انواع آفلاین یو پی اس دوربین مداربسته تنها زمانی فعال می‌شوند که برق دچار قطعی شود. در این حالت منبع تغذیه دستگاه مصرف کننده از یو پی اس تغذیه کرده و به کار خود ادامه می‌دهد. بنابراین اگر هدف ما از خرید آن  استفاده از ویژگی تامین برق بی وقفه است آفلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

منبع برق بدون وقفه چیست؟

این یک منبع تغذیه پشتیبان باتری است که دستگاه شما را برای مدت زمان کافی تغذیه می کند تا در صورت قطع شدن برق به درستی خاموش شود. از دست دادن داده ها جلوگیری می کند و استرس ناشی از خاموش شدن سخت را کاهش می دهد.
چرا برای همه رایانه های خود به یک یو پی اس نیاز دارید؟

یو پی اس یک قطعه سخت افزاری ضروری برای همه مشاغل است. به خصوص زمانی که در مناطق مستعد طوفان زندگی می کنید که برق ممکن است قطع شود. منابع تغذیه بدون وقفه نه تنها از رایانه بلکه از داده های شما نیز محافظت می کنند. این به عنوان یک منبع تغذیه پشتیبان برای رایانه شما در صورت خاموشی، خاموشی یا جهش برق عمل می کند.

به کدام اندازه یو پی اس نیاز دارید؟

باید برای تمام تجهیزاتی که به آن وصل شده اند به اندازه کافی بزرگ باشد. ظرفیت یو پی اس را با توانی که برای تغذیه دستگاه خود نیاز دارید مقایسه کنید. محاسبه توان مصرفی هر دستگاهی که به یو پی اس متصل خواهد شد، ضروری است. اینها الزامات عمومی برای وات هستند. برای تأیید، همیشه مشخصات دستگاه خود را بررسی کنید.

برای تحمل بار هر چهار دستگاه به یک یو پی اس نیاز دارید.مطمئن شوید که دستگاه های UPS خود را به درستی راه اندازی کرده اید برخی از افراد نمی دانند چگونه یک سیستم UPS را به درستی راه اندازی کنند. دو نوع پشتیبان وجود دارد: پشتیبان باتری و غیر باتری. عملکرد پشتیبان بدون باتری به عنوان محافظ برق برای محافظت از دستگاه های شما در برابر نوسانات برق عمل می کند.

یو پی اس دوربین مداربسته برای پشتیبانی از سیستم های یو پی اس دوربین مداربسته در سراسر بریتانیا، پشتیبان های برق را مشخص، عرضه، نصب، راه اندازی و نگهداری می کند. مهندسین ما توسط سازندگان یو پی اس دوربین مداربسته آموزش دیده اند تا از درک کامل هر UPS موجود اطمینان حاصل کنند. ما می‌توانیم شما را در کل فرآیند پشتیبانی از سیستم اسپرینکلر یا سایر تجهیزات ایمنی ضروری راهنمایی کنیم.برق به دوربین های DVR و CCTV و همچنین شارژ باتری های یو پی اس. در صورت قطع برق یا افزایش برق، UPS به طور خودکار تنها منبع برق برای تمام تجهیزات دوربین مداربسته خواهد بود.


اهمیت داشتن یو پی اس برای دوربین مداربسته

بدون نصب یو پی اس، قطع برق یا قطع برق منجر به قطع برق سیستم دوربین مداربسته می شود و باعث از کار افتادن دوربین ها می شود. یک سیستم یو پی اس دوربین مداربسته با تامین برق دائمی تمیز، مسدود کردن نوسانات و حفظ برق در سطح ثابت در هنگام قطع برق یا افزایش برق، به تجهیزات دوربین مداربسته انعطاف‌پذیری می‌افزاید. بنابراین مطمئن شوید که دوربین‌ها به صورت 24 ساعته آنلاین هستند.

چگونه یک سیستم یو پی اس به تجهیزات دوربین مداربسته متصل می شود؟

سیستم یو پی اس دوربین مداربسته بین برق اصلی و واحد DVR امنیتی سیستم دوربین مداربسته (واحدی که در آن تمام فیلمبرداری ضبط، ذخیره و مدیریت می شود و دوربین های مداربسته به چه چیزی وصل می شوند) متصل می شود.تعداد دفعاتی که یک باتری مجاز به شارژ شدن است مشخص می باشد. این ویژگی در کاتالوگ محصول می آید. عمر باتری با هر بار شارژ و دشارژ شدن کاهش می یابد. در این صورت پس از گذشت زمانی باتری قادر نخواهد بود از تمام ظرفیت خود استفاده کند. بنابراین جریان دهی کم شده و عمر باتری به پایان می رسد.

در این شرایط، استفاده از UPS دوربین مداربسته، توصیه می گردد تا بتواند تغذیه مناسب دوربین مداربسته و سایر تجهیزات را فراهم آورد تا در صورت قطع برق به هر دلیلی، سیستم مداربسته بتواند به کار خود ادامه دهد و تصاویر مناسب را ذخیره کنند.


اهمیت دستگاه یو پی اس دوربین مداربسته
اهمیت یو پی اس
هنگام طراحی اتاق سرور از نظر زیرساخت های حیاتی، دو اصل اساسی وجود دارد. اولین مورد خنک کننده و اندازه یک سیستم تهویه مطبوع برای حذف گرمای تولید شده توسط سرورها و ارائه یک محیط کاری مناسب است. دوم انتخاب و اندازه یک منبع تغذیه بدون وقفه مناسب است.

یک سیستم UPS یو پی اس دوربین مداربسته به گونه ای طراحی شده است که در صورت قطع شدن منبع تغذیه، از باتری پشتیبان تهیه کند. باتری معمولاً داخلی است یا ممکن است در یک کابینت یا سینی خارجی برای سیستم یو پی اس رک قرار گیرد. هنگام انتخاب منبع تغذیه اضطراری مناسب برای محافظت از اتاق سرور یا محیط مرکز داده باید چندین جنبه را در نظر بگیرید.

فهرستی جامع از تمام سرورها و تجهیزات شبکه فناوری اطلاعات مرتبط را می توان ترسیم کرد و یک مقدار توان  به سخت افزار در کنار نیازهای منبع تغذیه اصلی از نظر تک فاز یا سه فاز اختصاص داد. اکثر اتاق سرور کوچک و سیستم های اتاق کامپیوتر تک فاز 230Vac 50Hz خواهند بود. بارهای IT بزرگتر ممکن است به منبع تغذیه سه فاز 400Vac 50Hz نیاز داشته باشند.

اینورتر نیز مانند هر قطعه الکتریکی دارای توان اسمی قابل تحمل است. برای روشن شدن موضوع این را در نظر بگیرید که اینورتر مورد استفاده در سیستم های فتوولتائیک خورشیدی و بیشتر تاسیسات مسکونی زیر 10 کیلووات (10 KW) استفاده می شود. در حالی که برای سیستم های تجاری با اندازه متوسط احتمالاً بیش از 100 کیلووات است.

استفاده از یو پی اس آفلاین با توجه به این که در زمان قطع برق وارد مدار می شوند و زمانی طول می کشد تا دوربین ها مجدد شروع به کار کنند برای دوربین مدار بسته مناسب نمی باشند. این در حالی است که یو پی اس لاین اینتراکتیو و آنلاین همواره در مدار بوده و علاوه بر عدم وقفه در فرآیند کار دوربین ها از این دستگاه ها محافظت خواهد شد.


برق یو پی اس دوربین مداربسته مورد نیاز برای کیت فردی را می توان از پلاک های رتبه بندی عقب، کتابچه راهنمای کاربر و وب سایت های سازنده دریافت کرد. این یک تخمین را ارائه می دهد و ممکن است سیستم یو پی اس را بیش از حد بزرگ کند، زیرا اکثر رتبه بندی های قدرت اعلام شده، رتبه بندی کل توان هستند. یک اقدام موثرتر را می توان با اندازه گیری بارهای جداگانه یا با کار کردن به نزدیکترین تابلوی توزیع برق انجام داد. در اینجا، اگر تمام اقلام انرژی حیاتی روی یک مدار یا مدار اختصاصی باشد، یک سیستم یو پی اس می تواند به اندازه قطع کننده مدار در برد یا پانل توزیع اندازه شود.

بهترین دستگاه یو پی اس دوربین مداربسته

سیستم یو پی اس برای سیستم های امنیتی به گونه ای طراحی شده است که در صورت قطع برق تصادفی یا مصنوعی، برق تمیز، مطبوع و بدون وقفه را برای سیستم امنیتی تامین کند. پشتیبان برق یو پی اس همچنین به محافظت از تجهیزات حیاتی در برابر قطع برق، افت ولتاژ/پایان و سایر مشکلات برق کمک می کند.

اگر یک ژنراتور مستقل از قبل در محل وجود داشته باشد، ما یک یو پی اس «آنلاین» را توصیه می کنیم تا اطمینان حاصل شود که خروجی AC کاملاً عاری از تداخل هایی مانند نوسانات ولتاژ و نوسانات ولتاژ است که ممکن است بر IT یا سایر انواع تجهیزات حساس تأثیر منفی بگذارد.

سیستم امنیتی به برق با کیفیت بالا و یو پی اس موج سینوسی آنلاین نیاز دارد. قبل از انتخاب یک یو پی اس برای سیستم دوربین مداربسته/دزدگیر، باید مصرف برق کل سیستم را تخمین بزنید و یک طراحی اضافی انجام دهید.

یک دستگاه پشتیبان برق UPS می تواند اطمینان حاصل کند که سیستم دوربین مداربسته شما در صورت قطع برق کار می کند.

بسته به توان مصرفی سیستم امنیتی شما و زمان اجرا مورد نیاز، می‌توانیم طیف گسترده‌ای از یو پی اس‌های برج نصب شده در قفسه یا مستقل را با درجه‌بندی‌های مختلف kVA و گزینه‌های باتری متعدد ارائه کنیم.

زمان استفاده از ظرفیت برق ذخیره شده توسط یو پی اس ها معمولا کوتاه است، اما برای راه اندازی مجدد سیستم های آماده به کار یا جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی تجهیزات گزینه مناسبی به شمار می رود. انواع مختلفی از یو پی اس ها تولید می شوند که روش کار متفاوتی دارند، اما هدف همه آنها ذخیره سازی انرژی الکتریکی و تامین آن در مواقع مورد نیاز است.

شکل موج رایج در بین یو پی اس ها به طور معمول شکل موج سینوسی است که از لحاظ نبود اعوجاج و نویز های اضافی، کاملا تمیز و محافظت شده است. این شکل موج در یو پی اس های دارای 2 کیلوولت آمپر و بالاتر دیده می شود و یو پی اس هایی که توان کمتر از 2 کیلووات داشته باشند، دارای خروجی غیرسینوسی خواهند بود.

سیستم های یو پی اس در طول دوره ها مختلف در صنایع متنوع، تکامل داشته اند و در بسیاری از فعالیت ها مورد استفاده قرار گرفته اند. تمامی یو پی اس ها دارای ویژگی های خاصی هستند که آنها را برای استفاده در مصارف مختلف، مناسب کرده اند. نکته قابل توجهی که در طراحی هر یک از انواع یو پی اس ها مورد توجه سازندگان آنها قرار گرفته است، بهینه سازی بهره وری انرژی است که در نحوه کار یو پی اس ها نقش اساسی و مهمی دارد. به طور مثال، دیگر وجود ترانسفورماتور های داخلی در همه انواع یو پی اس ها اعمال نمی شود.

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمیگیرند تعبیه شده است.این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما ازبرق متناوب استفاده میکند اگرچه تمامی باتریها برق مستقیم تولید می کنند.بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .
ولتاژ یو پی اس دوربین مداربسته

با وجود محدودیت توان تامین برق دستگاه UPS، آنها از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار هستند. در مقابل آلایندگی موتورهای برق و ژنراتورها را ندارند. موتور برق هم از لحاظ صوتی و هم هوا آلایندگی دارد و از آنها در نقاط حساس مثلاً بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و سازمان های مشابه نمی توان استفاده کرد. برای این گونه محیط ها یو پی اس دوربین مداربسته ها گزینه مناسب تری هستند.از آنجایی که باتری ها تنها با ولتاژ DC شارژ می شوند، باید ابتدا جریان برق را به DC تبدیل نمود تا امکان شارژ دستگاه فراهم گردد. از آنجایی که باتری های ولتاژ بالا قیمت به مراتب بیشتری دارند معمولا در طول DC سازی ولتاژ، به میزان 12 یا 24 ولت افت ولتاژ خواهند داشت.

در واقع تا هنگامی که جریان برق شهری وجود دارد سامانه UPS با استفاده از این جریان دوربین های مداربسته و دستگاه ذخیره ساز را تغذیه می نماید اما در صورت قطع جریان برق، باتری هایی که در حضور جریان برق شارژ شده و آماده هستند و وظیفه تامین برق سامانه را بر عهده خواهند داشتند.وجود دستگاه UPS دوربین مداربسته در محل مزایای بسیاری برای سیستم مداربسته شما می تواند داشته باشد. برای مثال اگر در حال استفاده از کامپیوتر هستید هنگامی که برق دچار قطعی یا نوسان می گردد زمان کافی برای ادامه کار و ذخیره اطلاعات برایتان فراهم است. مهمترین مزیت وجود دستگاه UPS در یک سیستم با چندین دوربین هایک ویژن این است که هیچگونه تصویری را در صورت قطعی یا نوسان برق از دست نمی دهید.