خطای چشمی دزدگیر اماکن و الارم کاذب
 

 ۹ دلیل خطای چشمی دزدگیر اماکن که باعث آلارم کاذب و اشتباه میشود


الارم کاذب دزدگیر

 
شکی نیست که دزدگیر اماکن  و منزل مهمترین عامل برای جلو گیری از سرقت می باشد.اما وجود خطا و آلارم های اشتباه ویا به اصطلاح کاذب باعث شده تا برخی از خرید دزدگیر اماکن منصرف شوند،ویا درصورت وجود استفاده از آن را متوقف کنن.اما چه چیزی باعث میشود تا این دستگاه ها باعث مزاحمت شوند ویا مانند داستان چوپان دروغگو دیگر به آلارم های آن توجه نشود.


به طور کلی آلارم کاذب به دو دلیل اتفاق میفتد:


۱- مرغوب نبودن دستگاه و سنسورها   ۲- نصب در محل نامناسب

 

درمورد مرغوب نبودن دستگاه دزدگیر اماکن که خوب تکلیف معلوم است ،باید از خرید دستگاه بدون اصالت خودداری کرد،برندهای ناشناخته مخصوصا چینی که خدمات هم ندارند معمولا خطا و آلارم کاذب زیاد دارند.از برندهایی استفاده کنید که وقتی انها را در اینترنت یا بازار جستجو میکنید همه آن برند را بشناسند و خوب بودن آن را تایید کنند ،به گفته های یک فروشنده اکتفا نکنید.

مورد دوم مربوط به نوع نصب و شرایط محیط است که اهمیت زیادی دارد و اشتباهات این بخش در نصب دزدگیر میتواند باعث آلارم اشتباه شود.این اشتباهات عمدتا مربوط به محل نصب چشمی های حرکتی می باشد ودر مواردی مربوط به دیگر سنسورها.نصاب های حرفه ای دزدگیر اماکن این ریزه کاری ها را میدانند اما نصاب های تازه کار و غیر حرفه ای متاسفانه باعث بروز این مشکلات میشوند.
پس در گام بعدی نصب دزدگیر اماکن را به افراد کاردان بسپارید.در ادامه به برسی عوامل تحریک کننده چشمی حرکتی دزدگیر اماکن میپردازیم.


 

۱) نور خورشید:

 

پایه عملکرد سنسور چشمی حرکتی امواج مادون قرمز میباشد که از بدن انسان ساطع میشود وحرکت انسان و دیگر موجودات را تشخیص میدهد.

نور خورشید نیز دارای امواج مادون قرمز میباشد که اگر به صفحه PIR چشمی برسد میتواند باعث خطا شود،بنابراین چشمی دزدگیر اماکن را نباید در محلی که نورخورشید به آن برخورد میکند نصب کرد،البته بازتاب نورخورشید در اجسام دیگر نیز میتواند باعث شکست نور به داخل چشمی شود و آن را فعال کند٫توجه داشته باشید که ممکن است در ساعاتی از روز نور خورشید به صورت مستقیم ویا غیر مستقیم به چشمی برسد ،ولی در هنگام نصب نصاب متوجه این موضوع نباشد و تغییرات دمایی به صورت ناگهانی و بیش از حد هم میتواند باعث خطا شود.

۲) حرکت اجسام:

 
حرکت اجسام مانند پرده در صورت باز بودن پنجره ،افتادن اجسام،حرکت حشرات در نزدیکی سنسور چشمی هم میتواند باعث خطا چشمی و آلارم کاذب شود.

 

۳) حیوانات خانگی:

 
درصورتی که حیوانات خانگی دارید حتما باید آن هارا در محلی مخصوص نگهداری ویا از چشمی وزنی استفاده کنید.که معمولا ۱۵کیلو و ۴۰ کیلو هستند

۴) طول سیم کشی:

 

سیم کشی طولانی برای چشمی ها میتواند باعث افت جریان ولتاژ شده و عملکرد چشمی را دچار مشکل کند و باعث خطا شود،پس اگر فاصله چشمی دزدگیر اماکن با دستگاه زیاد است چاره ای دیگر بیاندیشید تا از خطا جلوگیری کنید, مثلا تغذیه جداگانه و البته به همراه باطری پشتیبان استفاده کنید.

 

۵) نصب چشمی در مجاورت بخاری و شومینه:

 
منابع حراتی مثل بخاری و شومینه به دلیل داشتن امواج مادون قرمز میتوانند باعث خطا در چشمی شوند بنابراین چشمی نباید در مجاورت منابع حرارتی باشد.
 

۶) لرزش در لبه های مگنت:

 

برسی کنید که مگنت دزدگیر اماکن را بر روی درب و پنجره هایی که لرزش دارند و ممکن است درهنگام بسته بودن حرکت داشته باشد (حتی ۱سانتی متر،نبندید) زیرا با حرکت کوچک دوقسمت مگنت از هم فاصله میگیرد و باعث خطا میشود.

 

۷) باطری سنسورهای بیسیم:

 

درصورتی که از چشمی حرکتی بیسیم استفاده میکنید باید باطری آن هارا به موقع تعویض کنید زیرا اگر باطری ضعیف شود سیگنال به دستگاه ارسال میکند و باعث فعال شدن میشود این نوع خطا چشمی بسیار شایع است و آلارم کاذب زیادی ایجاد میکند ,همچنین حتما از باطری مرغوب برای چشمی استفاده کنید.

۸) استفاده از سیم و کابل استاندارد :


مرغوب بودن سیم  های چشمی مهم است زیرا سیم و کابل بی کیفیت ممکن است بعد از مدتی دچار پارگی و قطعی شود و شمارا به دردسر بیندازد،مخصوصا اگر مسیرسیم کشی تو کار باشد.
 

۹) نصب چشمی در اطراف کانال کولر و دریچه هوا:


 
این موردهم میتواند باعث خطا در چشمی دزدگیر شود ،روشن ماندن کولر ویا ورود باد از مدخل هوا کش میتواند خطا چشمی دزدگیر را به همراه داشته باشد،بنابراین چشمی را از این محیط ها فاصله دهید.