اهمیت کرکره برقینقش کرکره برقی در امنیت خانه


کرکره برقی به عنوان یک بازدارنده عالی، امنیت خانه را فراهم می کند، کرکره برقی آلومینیومی، به گونه‌ای طراحی شده است که در مقابل ضربه های سنگین مقاوم باشد در نتیجه خانه و محل کار شما را ایمن نگه می دارد. این یک واقعیت است که امروزه میزان درصد سرقت بالا رفته و معمولاً خانه‌هایی مورد هدف قرار می‌گیرند که از نظر ایمنی دچار ضعف هستند. و وارد شدن به آنها بسیار راحت است، اما شما می‌توانید برای بالا رفتن ایمنی منزل، برای ورودی ها از کرکره های برقی استفاده کنید .


مزایای استفاده از کرکره برقی


1: عایق در برابر گرما و سرما


کرکره برقی علاوه بر اینکه یک سد مانع برای سرقت است ، می‌تواند عایق خوبی در برابر سرما و گرما باشد .به طور مثال اگر شما برای همه ورودی‌های خانه و محل کار  از کرکره برقی استفاده کنید در فصل زمستان مانع از ورود هوای سرد به خانه و خارج شدن هوای گرم می‌شود ،که در مصرف انرژی هم صرفه جویی می کند.

2:عایق صدا و نویز


استفاده از کرکره برقی میتواند از ورود نورهای آزار دهنده به داخل جلوگیری کند و هم باعث کاهش صدای محیط اطراف خانه میشود.البته باید روش های نگهداری از کرکره برقی را نیز بدانید.

3: مقاوم  در برابر آتش


بعضی از کرکره برقی ها مقاوم در برابر آتش سوزی می باشند و دارای درجه مقاومت در برابر آتش هستند.

4:مقاوم در برابر سرقت


اگر از کرکره برقی های ضد سرقت استفاده کنید میتوانید خانه خود را در برابر سرقت ایمن کنید.
 

کرکره برقی ضد سرقت
 

کرکره برقی چگونه کار می کند؟!


ما انواع کرکره برقی ها را داریم: کشویی، ریلی ،غلطکی، که از نظر فنی و کارکرد مشابه هم می‌باشند، کرکره برقی از نوارهای فولادی سنگین تشکیل شده است ،این نوارها به هم بسته شده اند ،تیغه ها با فنرهای مارپیچی  بهم محکم می شوند.

جنس موتور ها در کرکره برقی می تواند متفاوت باشد مانند: موتور ساید، توبلار، سنترال. این موتورها دارای اهرم خلاص کن دستی هم می باشند تا در صورت قطع برق کرکره از نظر باز و بسته شدن به صورت دستی کار کند .زمانی که کرکره در حال بسته شدن باشد ، کامل کف زمین را پوشش می‌دهد و حتی درزی باز نمی‌ماند، که این از نظر ایمنی عالی است.

کرکره دارای دو راهنما هستند به شکل u که مسیر حرکت کرکره را مشخص می کند.کرکره برقی دارای یک ترمز ایمنی می باشد، زمانی که ایرادی در موتور کرکره باشد و به درستی عمل بسته شدن را  انجام ندهد ،این ترمز فعال می‌شود که بتواند بسته شدن کرکره را کنترل کند و از فرود آمدن ناگهانی کرکره بر روی خودرو و یا اشخاص جلوگیری کند.

برای نصب کرکره برقی شما باید ابعاد دقیق محل نصب را کامل در اختیار سازنده قرار دهید، مانند: طول و عرض درب ، تا سازنده مناسب‌ترین کره را برای شما آماده کند. همچنین در نظر داشته باشید که کرکره برای مصرف داخلی مانند: سر در، و پنجره نصب می‌شود و یا برای نصب خارجی مانند: نمای بیرون ساختمان.

کرکره برقی دارای تیغه های متنوع هستند، مانند: تیغه یک جداره و دوجداره که بین این جداره ها لایه عایق قرار می‌گیرد و تیغه دو جداره طول عمر بیشتری نسبت به تیغه های یک جداره دارد. تیغه فوم دار سر و صدای بیشتری تولید می‌کند و بیشتر مناسب پارکینگ است. تیغه قلاب برعکس،  برای مصارف خارجی استفاده می‌شود و تیغ رول پیچ برای مصارف داخلی مناسب هستند.

تیغه های پانچ دار، دارای سوراخ می باشند، که در مصارف تبلیغاتی و امنیتی استفاده می شود. تیغه های شفاف نانوکامپوزیت، امنیت بالایی دارند و به  همین دلیل بانک‌ها و جواهر فروشی ها معمولا از این نوع تیغه ها خریداری می‌کنند.