اکسس کنترل

آموزش نصب اکسس کنترل به قفل برقی


نصب اکسس کنترل و قفل برقی بر روی درب کار سختی نیست اما نکاتی دارد که باید هنگام نصب به آن دقت کنید در این مقاله طریقه سیستم بندی بین اکسس کنترل و قفل برقی آموزش داده میشود.

 

سیم بندی بین اکسس کنترل و قفل برقی


اکسس کنترل و قفل برقی هر دو نیاز به تغذیه ۱۲ ولت برای عمل کردن دارند، برای این منظور شما میتوانید از آداپتور DC استفاده کنید.اکسس کنترل ها معمولا به ولتاژ بالای ۱۲ ولت حساس هستند و ممکن است آسیب ببینند، بنابراین از منبع تغذیه هایی که دقیق نیستند و ممکن است ولتاژ بالای ۱۲ ولت بدهند استفاده نکنید.

میتوانید برای هر دو دستگاه، اکسس کنترل و قفل برقی از یک تغذیه استفاده کنید، با این شرط که قفل برقی شما جریان بالایی نکشد، که در این صورت باید تغذیه اکسس کنترل و قفل برقی را جدا کنید. همچنین اگر از یک منبع تغذیه استفاده میکنید، حتما از یک دیود برای جلوگیری از جریان برگشتی قفل برقی به اکسس کنترل استفاده کنید تا دستگاه هنگ نکند و طول عمر آن کم نشود.
بیشتر اکسس کنترل ها دارای رله ازاد هستند و در بعضی فقط جریان خروجی مستقیم وجود دارد که در این نوع از کانکتور خروجی اکسس دو رشته مستقیم به قفل نصب میشود که کار را راحت میکند.در صورتی که نمیدانید از چه دستگاهی باید استفاده کنید حتما مقاله راهنمای خرید اکسس کنترل را بخوانید.

اما در نوع رله دار باید از منبع تغذیه مثل اداپتور یه رشته (مثلا مثبت) را مستقیم به یک سر قفل وصل کرده و رشته دیگر را به پایه  COM رله دستگاه کنترل تردد وصل کرد و از پایه  NO رله به سر دیگر قفل وصل نمود.در واقع رله مانند کلید عمل کرده و با شناسایی فرد توسط دستگاه پایه COM  به NO چسبیده وجریان را عبور داده و قفل را فعال میکند.
اموزش نصب اکسس کنترل به قفل برقی
 
 
اگر از یک منبع تغذیه استفاده میکنید حتما یک دیود بین دوپایه ورودی قفل برقی بگذارید (مانند تصویر بالا) به این صورت که نوار سفید دیود (منفی دیود) به سمت پایه مثبت قفل باشد تا از جریان برگشتی قفل جلوگیری کند.