مزایای استفاده از جک درب پارکینگ

 

مزایای استفاده از جک پارکینگی


درب های قدیمی پارکینگی  که به طور سنتی کار می‌کنند از لحاظ ایمنی ضعیف و خطرناک هستند، چون به راحتی توسط سارقین باز می‌شود، اما استفاده از جک پارکینگی ایمنی منزل شما را بالا می برد و کار را برای سارقین سخت می‌کند. علاوه بر حفظ امنیت و ایمنی باعث راحت شدن کار شما می شود، به طور مثال در فصل زمستان که هوا بارانی و برفی است نیاز ندارید از ماشین خارج شده و درب را دستی باز کنید و یا آخر شب با وجود خطرات زیاد نیاز به پیاده شدن از خودرو نیست به راحتی با فشار یک دکمه درب اتومات باز میشود .

دربهای اتوماتیک می‌توانند حتی با اکسس کنترل ها ادغام شوند و توسط کارت و تگ و یا اثر انگشت درب پارکینگ باز شود، که این مورد از لحاظ ایمنی بسیار عالی است. شما محدودیتی در انتخاب جک درب پارکینگ ندارید، امروزه در بازار انواع جک های اتوماتیک وجود دارد، فقط کافی است مشخصات درب خود را به یک کارشناس حرفه‌ای بدهید تا مناسب ترین جک را از لحاظ کیفیت و قیمت به شما معرفی کند.

جک های پارکینگی دارای ریموت کنترل با فرکانس های متفاوت می باشد که می توان از فاصله های کم یا زیاد درب را باز کند اما بهتر است شما آن را از فاصله نزدیک استفاده نمایید تا از لحاظ ایمنی دچار مشکل نشوید زیرا ممکن است از راه دور درب را باز کنید و تا زمانی که خودرو شما به درب برسد شخص بیگانه و یا سارق از درب وارد ساختمان شود.


پیشنهاد میکنیم مقاله چگونه جک درب پارکینگ مناسب انتخاب کنیم را بخوانید.

همچنین می توانید از ریموت های غیر قابل کپی استفاده نمایید تا در صورت گم شدن و یا دادن ریموت خود به  شخصی نتوانند از آن کپی بگیرند .جک درب پارکینگ دارای دکمه خلاص کن می باشد زمانی که برق برود و یا مشکلی در کارکرد جک باشد با فشردن دکمه خلاص کن درب  به حالت دستی باز و بسته می شود . جکهای پارکینگی نیاز به توجه و نگهداری دارند باید هر چند وقت یک بار آنها را چک و سرویس ،روغن کاری کنید تا کارکرد خود را به درستی انجام دهند و طول عمر آنها پایین نیاید.
 
مزایای جک پارکینگی

جکهای پارکینگی در حفظ امنیت ساختمان بسیار موثر هستند اما ممکن است استفاده نادرست از آن حوادث جدی را ایجاد کنند. برای جلوگیری از این حوادث چه باید کرد؟!


جکهای درب پارکینگ چگونه کار میکند؟!


جک ها از طریق موتور الکتریکی کار می‌کنند که دارای منبع تغذیه ای سی و دی سی میباشد ریموت ها بر روی مدار فرمان کد می‌شود زمانی که ریموت فشرده شود دستوری به مدار فرمان داده می‌شود و جریان به بازوهای جک فرستاده شده و درب باز می شود .جک درب پارکینگ در حالت حرکت می‌تواند به احتمال زیاد خطرناک باشد می‌تواند جسمی یا شخصی بین درب باشد و درب بر روی آن بسته شود، برای جلوگیری از این موضوع جک ها دارای  فتوسل میباشند.

اگر قصد خرید جک پارکینگی را دارید
بهترین برند جک پارکینگ میتواند بهشما در انتخاب درست کمک کند.

فتوسل ها تجهیزات کوچکی هستند که رو به رو هم بر روی دیوار پارکینگ نصب می شوند زمانی که شیئی و یا شخص بین درب قرار داشته باشد این فتوسل ها اجازه بسته شدن درب را بر روی آن نمی دهد تا آن مانع کامل از سر راه کنار برود.

پس این قطعه کوچک در جک بسیار حائز اهمیت است شما باید برای کارکرد درستش  آن را مدام چک کنید و سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید. همچنین میتوانید ازنوار های امنیتی لاستیکی برای لبه اصلی درب پارکینگ خود استفاده کنید زمانی که این لبه های لاستیکی به جسمی برخورد کنند اولا خسارتی به جایی نمی گذارند، بلکه باعث توقف درب می‌شوند و آن را از اجسام گیرکرده بین درب دور می کند.

پیشنهاد میکنیم مقاله
بررسی قیمت انواع جک درب پارکینگ در بازار را بخوانید.

بهترین اقدامی که شما می توانید هنگام باز و بسته شدن درب انجام دهید این است که از آن دوری کنید و تداخلی در کارکرد آن ایجاد نکنید. همچنین به طور مرتب فلاشر جلو درب را چک کنید تا درست عمل کند و هنگام باز و بسته شدن روشن باشد زیرا این یک وسیله هشدار است و به وسایل نقلیه و افراد هشدار میدهد دربی در حال بسته یا باز شدن است.