چشمی دزدگیر اماکن
 

چشمی حرکتی دزدگیر اماکن چیست و چگونه کار میکند؟


سنسورهای مادون قرمز(pir) یا همان چشمی های حرکتی جزء اصلی یک سیستم دزدگیر اماکن می باشند. چشم های مادون قرمز با شناسایی گرمای بدن توسط حرکت آن یا انرژی مادون قرمز کار می‌کند. سنسور حرکتی دزدگیر اماکن محوطه پوششی خود را به عنوان یک شبکه در نظر می‌گیرند زمانی که در محوطه آنها جسمی با حدی از گرما که برای آنها تعریف نشده باشد در حال حرکت باشند چشمی آن را حس کرده و به عنوان یک خطر آن را گزارش می دهد.

سنسور pir دزدگیر اماکن

سنسورهای حیوان خانگی (pet) چگونه کار می کنند؟


این گونه چشمی ها بر اساس وزن اجسام کار می‌کنند، زمانی که شخص در منزل خود و یا محل نصب دزدگیر حیوان خانگی داشته باشد نمی تواند از سنسورهای حرکتی استفاده کند ، زیرا مدام حرکت آنها در مقابل چشمی باعث خطا می شود،به  همین منظور سنسورهای وزنی جایگزین می‌شود، که دارای وزن های متفاوت مانند ۱۵ کیلو ۳۵ کیلو و غیر می باشد. یعنی هر جسمی پایین‌تر از وزن تعریف شده برای آن چشمی نادیده گرفته می‌شود.
چشمی وزنی یا پت
پیشنهاد میکنیم مقاله دزدگیر بهتر است یا دوربین مداربسته را حتما بخوانید.

آلارم اشتباه چگونه اتفاق می افتند؟


گاهی پیش می‌آید که سنسوری خود به خود شروع به هشدار میکند که این از لحاظ ایمنی و آرامش افراد اصلاً خوب نیست و خیلی زود باید علت را متوجه و  آن را برطرف کنید. در سنسور های وایرلس که چشمی توسط یک باتری تغذیه و کار می کند شایع‌ترین هشدار دروغ آن تعویض نکردن به موقع باتری می باشد.

چشمی بیسیم عملکرد

هنگامی که شما در تایم مناسب و درست باتری چشمی دزدگیر را تعویض نکنید چشمی برای هشدار دادن به شما شروع به آژیر کشیدن می‌کند، که بعد از عوض کردن باتری این مشکل کامل برطرف می‌شود. از دیگر هشدار دروغین که معمولاً به ندرت ایجاد می‌شود نصب نادرست دزدگیر منازل و قطعات آن در جاهای نامناسب می باشد.

تابیدن نور به طور مستقیم بر لنز چشمی، قرار دادن سنسور چشمی در مقابل و یا همجواری تهویه هوا، قرار دادن چشمی در کنار اجسام در حال حرکت مانند پرده، هم می‌تواند باعث مشکل شود. حتی در چشمی دزدگیر های سیمدار هم گاهی بر اثر سیم کشی نادرست، پایین و بالا شدن نوسانات برقی دچار این مشکل می شوید .

بهترین مکان برای نصب چشمی دزدگیر منازل کجا میباشد؟ بهترین مکان برای قرارگیری سنسور در گوشه های اتاق می باشد این کار باعث می شود حداکثر فضا را پوشش دهد.


نقاط حساس: این مکان ها حتماً باید توسط سنسور پوشش داده شود مانند ورودی‌ها، پنجره‌ها ،راهروها و غیره

پاگردها:  معمولاً تجهیزات دزدگیر اماکن در داخل یک واحد مسکونی، اداری، تجاری و... ، انجام می‌شود اما اگر محوطه خارجی شما کاملاً شخصی باشد و همسایه از آن عبور نکند و یا امکان آمدن هیچگونه موجودی مانند، پرنده، گربه ،حشرات، در آنجا نباشد می توانید از چشم‌ها در نقاط حساس بیرون هم استفاده نمایید، تا هشدار ها قبل از ورود به منزل شما باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که سنسورهای مادون قرمز توسط دمای بدن در حال حرکت عمل می‌کند ، پس از قرار دادن سنسور در محیط های خیلی گرم مانند جاهایی که دارای رادیاتورها و  دیگ‌ بخار هستند جلوگیری کنید .چشمی دزدگیر اماکن را در مکان های خشک بدون رطوبت بالا قرار دهید زیرا رطوبت و بخار به مرور زمان حساسیت سنسور را کاهش می دهد.