بازگشت سارق
 

آیا سارقین منازل به خانه سرقت شده بازمی‌گردند؟!


اگر قبلا منزل شما مورد سرقت قرار گرفته باشد ممکن است این اتفاق دوباره توسط همان سارق انجام شود ، چون سارق موقعیت خانه شما را کاملاً وارد است و سرقت دوباره منزل شما برای او راحت تر است، زیرا اگر یک بار وارد خانه شما شده است و گیر نیفتاده باشد مطمئنا می تواند دوباره این کار را انجام دهد. او از قبل مسیرهای ورودی و خروجی و نقشه خانه را می داند و مطلع است وسایلی که قبل از منزل شما سرقت کرده است دوباره جایگزین می‌شود، زمانی که یک سارق در اولین تلاش خود ناموفق بماند قطعاً در یک فرصت مناسب تر و با یک عملکرد بهتر به محل سرقت بازمی‌گردد.

چگونه از سرقت مجدد خانه خود جلوگیری کنیم؟!


راه‌های متعددی وجود دارد که شما می توانید از منزل خود در مقابل با سرقت محافظت کنید، در این مقاله به تعدادی از این راه ها می پردازیم

1: در مرحله اول شما می توانید پنجره و درب های خود را ضد سرقت کنید تا زمان بیشتری را برای خودتان خریده باشید. ضد سرقت بودن این درب و پنجره ها به این معنی نیست که سارقین نتوانند از آنها وارد شوند، بلکه زمان بیشتری نسبت به درب و پنجره های معمولی می برد که بتوانند آنها را باز کنند.

2: استفاده از قفل های برقی با کیفیت می‌تواند راهی باشد که از خانه خود بیشتر محافظت کنید قفل های قدیمی و سنتی به راحتی قابل باز شدن هستند و به هیچ عنوان ایمنی نیستند بنابراین برای محافظت از ورودی منزل بهتر از قفل های برقی استفاده کنید.


سیستم ضد سرقت
 
3: فضای نوری مناسب می تواند اقدام بعدی در مقابله با سرقت منزل شما شود. معمولا منازلی که موقعیت نوری مناسبی ندارند خیلی راحت مورد سرقت قرار می‌گیرد .پس سعی کنید زمانیکه منزل نیستید حتما جلوی درب منزل خود چراغی روشن داشته باشید تا یک عامل بازدارنده برای سرقت باشد.

4:در بین تمامی سیستم های حفاظتی
دزدگیر های اماکن امکان بازدارندگی بالاتری دارند ،داشتن دزدگیر منزل این امکان را به شما می دهد که متوجه سرقت منزل خود در همان لحظه بشویید زیرا دزدگیرهای به روز مجهز به سیم کارت می باشند و زمان سرقت توسط پیام فرستادن و تماس شما را از سرقت باخبر می کنند و آژیر هشدار آنها توجه تمامی همسایگان را جلب می‌کند و باعث می‌شود سارق را از محل سرقت فراری دهد.برای اطلاعات بیشتر در زمینه دزدگیر و راهنمایی میتوانید به نکات خرید دزدگیر اماکن مراجعه کنید.

5: استفاده از حفاظ فلزی برای درب و پنجره ها می تواند از سرقت جلوگیری کند مخصوصاً برای واحدهای پایین‌تر در ساختمان‌ها که باید مجهز به حفاظ فلزی مستحکم برای پنجره ها باشند.

6:
دوربین های مداربسته هم راهی برای جلوگیری از سرقت می باشند اما در نظر داشته باشید که دوربین‌ها بازدارندگی در مقابل سرقت ندارند زیرا سارق می‌تواند روی خود را پوشانده و یا بتواند دوربین را از کار انداخته و به سرقت ادامه دهد. ولی وجود دوربین مداربسته در ساختمان شما قطعه خالی از لطف نیست.

7:آیفون های تصویری به روز که قابلیت ضبط تصاویر را دارند هم می‌توانند مانعی برای جلوگیری از سرقت باشد گاهی سارقین با زدن زنگ درب شما می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که شما منزل هستید و این امر می‌توان شانسی برای شما باشد که فیلم یا تصویر سارق را توسط آیفون خود ضبط کرده باشید .برای راهنمایی در خرید این محصول مقاله
آیفون تصویری چی بخرم میتواند به شما کمک کند.