انتخاب جک پارکینگی

 

چگونه جک‌ درب پارکینگ مناسب انتخاب کنیم؟!


با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، امروزه انواع مختلفی از جک های الکترومکانیک یا هیدرولیک؟ موقعیت ساختمانی شما چگونه است؟ و چه تعداد تردد خودروی انجام می‌شود و همچنین عرض و وزن درب هم بسیار در انتخاب جک مناسب و  تاثیرگذار است. در مرحله آخر اینکه می‌خواهید درب پارکینگ شما با ریموت باز شود و یا شاید یک سیستم مخابراتی داخلی بهتر باشد. ما به روش های مختلفی می توانیم درب اتومات را باز کنیم.

جک درب پارکینگ یا دربازکن برقی چیست؟!


جک درب پارکینگ بازوهای مکانیزه ای هستند که به باز و بسته شدن درب پارکینگ کمک می‌کنند، یک سیگنال از یک کنترل دسترسی مانند کنترل از راه دور و یا صفحه کلید ارسال می‌شود که به موتور فرمان باز و بسته شدن درب را می دهد و اگر بر سر راه مانعی باشد فرمان معکوس می‌دهد، بیشتر جک های پارکینگ توسط ریموت ها کنترل می‌شوند وقتی بر روی دکمه ریموت کلیک میکنید یک سیگنال رادیویی به جعبه گیرنده که نزدیک درب پارکینگ نصب شده است ارسال می‌شود گیرنده پیام را به جعبه کنترل منتقل می کند که مدار را فعال می کند و بدین ترتیب بازوی های جک شروع به باز و بسته شدن میکند.
جک برقی درب پارکینگ
یکی از اولویت های انتخاب جک‌ درب پارکینگ فضای مورد استفاده است، در بیشتر مواقع پیش می‌آید که ما فضای کافی برای گذاشتن درب هایی که به صورت چرخشی یا به داخل بازشو باشند داریم، پس باید از جک های کشویی استفاده کنیم، زیرا اینگونه درب‌ها برای عملکرد خود نیاز به فضای زیادی ندارند و همچنین می‌توان از این گونه جک برای مکان هایی که در شیب هستند هم استفاده کرد. برای باز و بسته کردن درب پارکینگ علاوه بر ریموت کنترل می توانیم از سیستم های مختلف دیگری نیز استفاده کنیم، مانند: سیستم‌های uhf یا کنترل از راه دور، دستگاه کنترل تردد ویا توسط تلفن همراه و غیره که فقط کافی است جک درب پارکینگ قابلیت اتصال به این سیستم‌هارا داشته باشد.

متداول ترین روش باز کردن درب همان ریموت کنترل ها هستند که با فرستادن سیگنال به جعبه گیرنده عمل می‌کنند ریموت ها برای تمامی درب ها و جک ها مناسب هستند و بسیار به صرفه اند، اما تنها مشکل آنها این است که این ریموت ها را می توان کپی کرد ، پس اگر امنیت از دغدغه‌های مهم شما است می‌توان راه بهتری را جایگزین کنید باز کردن درب با استفاده از اکسس کنترل ها از دیگر روش هایی است که امروزه طرفدارهای زیادی دارد ولی دیگر باز کردن درب از راه دور انجام نمی‌شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله
معرفی بهترین برند جک درب پارکینگ را بخوانید.

 

روش های باز کردن جک درب پارکینگ

جک ویتو کالیپسو برقی

کنترل تردد ها با روش‌های مختلفی درب را  باز می‌کنند مانند خواندن کارت، رمز و احراز هویت. باز کردن درب توسط کارت: در کنار درب پارکینگ بر روی دیوار و یا یک پایه طراحی شده اکسس  کنترل قرار می‌گیرد، کاربر به دستگاه کنترل تردد  نزدیک می شود کارت خود را بر روی ان قرار می‌دهد و درب به صورت اتومات باز می شود. مزیت استفاده از این روش این است که دیگر نگران تعویض باتری نیستید زیرا این کارت بدون باتری و توسط سیگنال کار می کند.

اما از معایب آن این است که ممکن است کارت گم شود و دست افراد سود جو افتاده شود .استفاده از رمز از لحاظ ایمنی نسبت به کارت بهتر است، زیرا دیگر قابل گم شدن نیست اما باز قابل انتقال از شخصی به شخص دیگر است.  بهترین روش که از لحاظ ایمنی بهتر است دستگاه های کنترل ترددی است که توسط احراز هویت استفاده می‌شوند. روش کار مانند قبلی ها می باشد کار بر به اکسس کنترل نزدیک می شود و حالا  اکسس مشخصات فردی آن طرف مانند اثر انگشت، چهره، کف دست را می خواهد.مشخصات دیگر نه قابل گم شدن و نه قابل انتقال هستند.برای اطلاع از قیمت های جک درب پارکینگ حتما مقاله
قیمت انواع جک پارکینک در بازار را مطالعه نمایید.

روش دیگری برای باز کردن درب استفاده از تلفن همراه است. به مدار جک درب پارکینگ ریدری نصب می‌شود که توسط تلفن همراه شما کار می‌کند زمانی که به درب نزدیک می شوید می توانید با گرفتن یک تماس و یا ارسال پیام فرمان باز شدن را به درب پارکینگ بدهید.