دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


اکثر کارفرماها به دنبال سرمایه گذاری بر روی دستگاه هایی هستند که داخل شرکت کار را برای آنها راحت تر کند, و به جای آنها بر تردد کارکنان نظارت داشته باشد .همچنین از اطلاعات محرمانه محافظت کند.دستگاه حضور و غیاب یک راه حل بهینه می باشد که علاوه بر محافظت و چک کردن تردد ها باعث کاهش هزینه‌ها سالانه شرکت میشود.

مزایای دستگاه حضور و غیاب برای کارفرمایان

 

با وجود دستگاه حضور و غیاب , می شود دسترسی مشتری ها را هم کنترل کرد. با این وجود خیال کارفرما از هر جهت راحت می‌شود، که کسی نمی تواند به اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کند به غیر از افرادی که مجوز این کار را دارند . سرپرستان به کمک دستگاه حضور و غیاب می‌توانند ساعات کارکنان، زمان ورود و خروج آنها را چک کنند این کار هم از محل کار و هم از راه دور توسط گوشی می‌تواند انجام شود.با این کار خیلی از هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

این دستگاه بجای دو نیروی کاری می تواند کار کند, هم به عنوان نگهبان و هم به عنوان شخصی که سرپرست حضور و غیاب افراد شرکت است. توسط این دستگاه می توانید در طول یک ماه ساعاتی که کارکنان در شرکت فعالیت داشتند، مرخصی‌ها و شیفت ها را چک کرد و به راحتی حقوق ماهانه را محاسبه کرد. در شرکت‌هایی که به طور سنتی  کار حضور و غیاب انجام می‌شود به دلیل خطای انسانی ممکن است این اطلاعات گم شود که این اصلاً برای یک مجموعه خوب نیست.

دستگاه حضور و غیاب پیشرفته
اما دستگاه حضور و غیاب این اطلاعات را در خود ذخیره می کند و شما می توانید این اطلاعات را در چندین جای مختلف ذخیره کنید. پس هرگاه مشکلی پیش بیاید مانند ورود غیرمجاز، تاخیر کارکنان، نبود آنها در مجموعه می‌توان به اطلاعات ذخیره شده مراجعه و مشکل را برطرف نمود. دستگاه حضور و غیاب همچنین در زمان نیز صرفه‌جویی می‌کند. در تایم خیلی کوتاه اطلاعات را ذخیره و خیلی سریع هم می توان به آن اطلاعات دسترسی پیدا کرد بنابراین از سیستم های قدیمی که در کامپیوتر توسط شخص انجام می‌شود بسیار موثر و کارآمدتر است.

به کمک دستگاه حضور و غیاب عدالت بین تمام پرسنل اجرا می‌شود و بی نظمی ها برداشته می‌شود و سرماه هر کارمند دقیقاً حق خود را بر اساس تایم هایی که در شرکت حضور و فعالیت داشته می گیرد.اگر نیاز به دستگاه حضور و غیاب دارید حتما مقاله
راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب را بخوانید.

عملیات برنامه‌ریزی و مدیریت به کمک این دستگاه برای مدیران خیلی آسان می شود. زمانی که دستگاه حضور و غیاب در محیط کار باشد فقط کارکنانی که حق ورود دارند می‌توانند داخل محیط کار شوند و از ورود افراد سودجو، سارقین، متجاوزین جلوگیری می‌شود.

همچنین در بعضی مواقع اتاق هایی وجود دارد که، اطلاعات محرمانه شرکت ،اسناد و مدارک، بودجه شرکت در آنها نگهداری می‌شود و هر کارمندی حق دسترسی به آن را ندارد. با یک سیستم حضور و غیاب میتوان این تردد را محدود به یک سری از پرسنل کرد.

دستگاه حضور و غیاب از لحاظ ایمنی دسته‌بندی می‌شوند .دستگاه‌هایی که حضور و غیاب را توسط تگ، کارت و رمز انجام می‌دهند از لحاظ عملکرد و ایمنی کمی ضعیف هستند. زیرا این ابزار می تواند مفقود شود یا از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا کند. اما باز هم وجود چنین سیستمی خالی از لطف نیست.

دستگاهایی که حضور و غیاب  را توسط احراز هویت مانند اثر انگشت، قرنیه‌چشم، تشخیص چهره و غیره  انجام می‌دهند از لحاظ امنیت و حفاظت به شدت عالی هستند، زیرا این مشخصه قابل مفقود شدن و انتقال به اشخاص دیگر نیست. دستگاه های حضور و غیاب در شرکت‌هایی که تعداد پرسنل آنها بسیار زیاد است یک امر حیاتی محسوب می‌شود زیرا کنترل کردن این همه کارمند بسیار سخت است و سیستم‌های ساده حضور و غیاب بسیار پر خطا هستند و ممکن است خسارات و هزینه‌های جبران‌ناپذیر را برای کارفرما ایجاد کند.