حضورغیاب


  دستگاه حضور و غیاب  


Time attendanceدستگاه حضور و غیاب

 
 
  اثرانگشت      تشخیص چهره       کارت 
 

  اخرین بروز رسانی 5 اسفند 99 


 

دستگاه حضور و غیاب با قابلیت اثر انگشت و تشخیص چهره


فروش بهترین مدل های دستگاه حضور غیاب با قیمت مناسب و کیفیت بالا, مناسب برای شرکت ها,ادارات,کارخانه ها,فروشگاه ها و....

دستگاه حضور و غیاب zk787

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 787

 
دستگاه حضور و غیاب که شامل دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب میشودشامل ویژگی های متنوعی است که بر اساس نوع تقاضای هر مجموعه، می تواند ترکیبی از فاکتورهای مورد توجه منابع نیروی انسانی بوده و در نتیجه خروجی قابل قبول را ارائه دهد.نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد.

 این دستگاه جدیدترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ZKteco با تعیین هویت چندگانه : چهره، اثر انگشت، کارت بدون تماس RFID شناسایی چهره کمتر از ۱ ثانیه از طریق اسکن اسکلت بندی صورت و کدگذاری فاصله اجزای صورت کاربر، عدم تاثیر تغییرات ظاهری و تغییر فریم عینک طبی، طول عمر طولانی دستگاه بدلیل عدم تماس مستقیم با کاربر که احتمال آسیب رسانی به آن را نیز به صفر می رسد. و قابلیت نصب به صورت outdoor و شناسایی چهره در زیر نور آفتاب می باشد .

پروتکل ارتباطیTCP/IP, RS232/485, USB Host
۲,۰۰۰ چهره و ۳,۰۰۰ الگوی اثر انگشت
الگوریتم پیشرفته تشخیص چهره

 
قیمت 5,600,000دستگاه حضور غیاب Zkteco مدل 750

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 750

دستگاه حضور و غیاب مدل Zk 750 ساخت شرکت ZK teco چین است و برای تشخیص هویت افراد در سازمان‌ها از به روزترین فناوری‌های دنیا پشتیبانی می‌کند.دستگاه حضور و غیاب Zk750 دارای نمایشگر 2.8 اینچی است تا درصورت نیاز به تنظیمات به صورت کاملا گرافیکی به آن ها دسترسی پیدا کرده و به شخصی سازی سیستم بپردازید.این دستگاه دارای سنسور ضد خش و ضد تقلب است که با لمس کمتر از 1 ثانیه به شناسایی مشخصات کاربری افراد و کارمندان شرکت می پردازد.

سیستم تشخیص چهره Zk750 با 2000 ظرفیت کاربر، ذخیره سازی 3000 اثر‌انگشت و ثبت 100000 تردد، این دستگاه را به یکی از دستگاه‌های حضور و غیاب کارآمد در حوزه تشخیص هویت دقیق کاربران و ثبت تردد آن‌ها تبدیل کرده است. این دستگاه مجهز به باطری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق کمک می‌کند تا دستگاه همچنان فعال باشد.این دستگاه مناسب و مقرون به صرفه برای سازمان‌هایی با تعداد متوسط کارکنان است و از پرفرو‌ شترین دستگاه‌ها در نوع خود به حساب می‌آید که می‌تواند کاملا برای شما مناسب و کارآمد باشد.

دوربین و صفحه نمایش رنگی
انتقال اطلاعات توسط درگاه سریال و شبکه
شناسایی 3000 اثر انگشت،100000 تردد و 2000 چهره
ادامه فعالیت با استفاده از باتری پشتیبان
گارانتی 2 ساله
 


دستگاه حضور غیاب ZK788

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 788


دستگاه حضور و غیاب  ZK 38788 دستگاهی چند منظوره برای تشخیص اثر انگشت، کارت و پین می باشد. این دستگاه حضور و غياب با الگوريتم تشخيص اثر انگشت پيشرفته جهت تشخيص سريع اثر انگشت در كمترين زمان و كمترين خطاي ممكن ارائه می گردد.این دستگاه از لحاظ ظاهری به ۳ قسمت تقسیم شده است. بخش اول، سمت راست، شامل Finger Print جهت شناسایی اثر انگشت، بخش دوم، سمت چپ بالا، شامل صفحه کلید لمسی جهت انجام تنظیمات و بخش پایانی، سمت چپ پایین، شامل چشمییا دوربین جهت شناسایی چهره و همچنین کارت های پرسنلی در نظر گرفته شده است.

دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKteco  داراي سنسور تشخیص اثر انگشت از نوع Silk ID می باشد. صفحه نمايش رنگي 4.3 اينچ اين مدل، امكان نمايش تصاوير از جمله تصوير اثر انگشت و نتيجه تطبيق را با وضوح بيشتري در اختيار شما قرار مي دهد. همچنین این دستگاه می تواند تشخیص چهره را تا ظرفیت 3000 نفر، تشخیص کارت تا 10000 و تشخیص اثر انگشت را تا 5000 مورد انجام دهد، به علاوه به واسطه دارا بودن باتری بک آپ در زمان نبود برق نیز قابل استفاده است.

نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد. با اتوماسیون کردن حضور و غیاب در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل مرخصی ها، مأموریت ها، اضافه‌کاری، شیفت ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل، ثبت شده و قابل بازیابی است.

 

 
دستگاه حضور و غیاب zkteco مدل 321

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 321
 

این دستگاه حضور و غیاب از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی برای شناسایی اثر انگشت برخوردار است. علاوه بر سنسور اثر انگشت جهت ثبت ورود و خروج پرسنل، دارای کارتخوان بدون تماس نیز می باشد که می توان برای افراد از هر کدام به دلخواه استفاده کرد. صفحه نمایش دستگاه رنگی می باشد و زمانی که تردد شخص ثبت می شود.

همچنین سنسور ثبت اثر انگشت این دستگاه، نوری، ضد تقلب و ضد خش و محافظ سنسور می باشد. همچنین این دستگاه مجهز به باتری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق، می توان از آن استفاده کرد. بنابراین حتی زمانیکه برق قطع است، کاربران می توانند از این دستگاه استفاده کنند. 

دستگاه حضور و غیاب B07
 
دستگاه حضور و غیاب B07

دستگاه حضور و غیاب B07 یکی از جدیدترین دستگاه های حضور و غیاب است که تمام نیازهای مشتریان را پشتیبانی کرده و مناسب جهت نصب در ادارات، مجتمع های مسکونی، باشگاه های ورزشی، اماکن امنیتی و … می باشد. در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.

به همراه این دستگاه حضور و غیاب یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.

ین مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

دستگاه حضور غیاب چیست؟ 

دستگاه حضور و غیاب یا ساعت زنی دستگاهی است که برای ثبت ورود و خروج کارمندان در یک محیط کاری به کار میرود تا با توجه به کارکرد هر یک از پرسنل مدیران بتوانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند.سیستم‌های حضور و غیاب می‌توانند نقش مکملی و مهمی در مدیریت کارکنان داشته باشند.

نمونه‌های مختلفی از دستگاه حضور و غیاب به همراه نرم افزار آن در سطح دنیا و در سطح ایران موجود است که در هر کدام از آنها از یک روش خاص برای شناسایی افراد استفاده شده است. به عنوان مثال، دستگاه حضور و غیاب کارتی، چشمی، تشخیص چهره و رمزی تنها چند مورد از این دستگاه‌ها هستند.

دستگاه حضور و غیاب شامل یک سیستم فیزیکی و کامپیوتری است که امکان ثبت زمان ورود و خروج پرسنل به یک سازمان یا اداره را فراهم می‌کند. این دستگاه به شکلی طراحی شده است که ابتدا اطلاعات پرسنل در حافظه آن ذخیره می‌شود، سپس در روزها و دفعات بعدی، پس از اسکن اطلاعات در حال تردد و کارکنان، این اطلاعات با یکدیگر مقایسه می‌شود و امکان شناسایی و احراز هویت فرد فراهم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران به استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب پیشرفته‌ مانند دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره و تشخیص عنبیه روی آورده‌اند، این است که جلوی این تقلب کارمندان را بگیرند.مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب

صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از قطع درختان: در دهه های اخیر که سیستم حضور و غیاب به صورت کاملا دستی انجام می شد، ساعت های ورود و خروج هر پرسنل در برگه های زمانی (Time Sheet) به طور جداگانه برای هر پرسنل ثبت می گردید. جمع آوری و برآورد ساعت کارکرد و محاسبه دستی حقوق پرسنل بسیار کار پیچیده و دشواری بود و گاهی تا چند روز به طول می انجامید. علاوه براین، استفاده ماهانه از کاغذ منجر به تولید هزینه های اضافی برای شرکت می گردید.

مدیریت آنلاین درخواست ها و گزارش ها: از آنجایی که مدیران معمولا مشغله فراوانی دارند و برای پیگیری برخی امور ملزم به فعالیت در خارج از محل شرکت خود هستند بنابراین استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می تواند بهترین انتخاب برای این مدل کسب و کارها باشد و دیگر نیازی به حضور مدیران در شرکت احساس نمی شود و مدیران می توانند تنها از طریق یک سیستم کامپیوتر، اپلیکیشن موبایل یا تبلت به صورت آنلاین از آخرین تردد های پرسنل در سازمان مطلع شوند، گزارش خروجی تهیه نمایند.

پشتیبانی و در دسترس بودن اطلاعات در هر زمان:

محاسبه دقیق و هوشمند ساعت های کارکرد بدون کوچکترین خطای انسانی:

قابلیت انتقال اطلاعات به نرم افزارهای محاسبه حقوق و دستمزد:


گزارش گیری: اطلاعات و گزارش گیری آن به صورت آنلاین و زمان واقعی می باشد, در نتیجه بلافاصله مشخص می گردد چه شخصی در سازمان حضور دارد یا ندارد.با استفاده از آن کارمندان می توانند ساعات عدم حضور در کار، یا ساعات ناهار یا ساعتی که در جلسه هستند را اعلام کنند، تا کسانی که اجازه دارند از آن با خبر شوند.

اطمینان در تشخیص صحیح کارمند:  ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک که سیستم حضور و غیاب ثبت می کند برای هیچ کدام از افراد یکسان نیستند. بنابراین مدیران می توانند اطمینان کامل در درستی ثبت تردد ها داشته باشند.

جلوگیری از هر گونه تقلب:  دردستگاه حضور و غیاب کارتی پرسنل می توانند به جای یکدیگر کارت بزنند و هرساله سبب میلیون ها زیان مالی به کسب و کارها شوند. در حالی که سیستم حضور و غیاب بیومتریک مانع بروز این مشکلات می شود. زیرا سیستم، ویژگی های منحصر به فرد هر کارمند را ثبت می کند و کارمندان نمی توانند به جای یکدیگر قرار بگیرند.

نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب:

استفاده از نرم‌ افزار دستگاه حضور و غیاب بهترین راه‌ برای کنترل ورود و خروج کارکنان است  و قابلیت‌های مختلفی دارد که می‌تواند در مدیریت بهتر کسب‌وکار به شما کمک کند. نرم‌افزارهای حضور و غیاب  امکان یکپارچه‌ سازی و مطابقت با برنامه‌های حقوق و دستمزد را دارند.


 
همه چیزدرباره دستگاه حضور و غیاب

همه چیز درباره دستگاه حضور و غیاب

از دیرباز تاکنون در اغلب شرکتها، ادارات، سازمانها و ... بررسی تردد پرسنل و کارمندان برای کارهایی مانند پرداخت حقوق و مزایا، بررسی میزان استفاده از مرخصی، ساعات ماموریت انجام شده و غیره راههای گوناگونی وجود داشت. در گذشته برای کنترل تردد پرسنل و کارمندان از دفترهایی برای ثبت ساعت ورود و خروج آنها استفاده میشد. این سبک از کنترل تردد دقیق نبوده و در انتهای ماه به دلیل نیاز به بررسی ورود و خروج تک تک کارمندان از روی دفتر، اتلاف زمان و خطای کار زیادی را به همراه داشت.

با وجود این مشکلات نیاز به سیستمی برای رفع این نواقص و ثبت دقیق ترددها به وجود آمد که با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاههای حضور و غیاب طراحی و تولید شدند. با توجه به تمایل انسان به استفاده بهینه از زمان و پایین آمدن درصد اشتباه در ادارات، سازمانها، شرکتها و ... نیاز به دستگاههای حضور و غیاب بدون خطا و بازده بالا احساس شد و این نیاز باعث تولید سیستمهای حضور و غیاب در انواع مختلف و عرضه آن در بازار شد.


آشنایی بیشتر با سیستم حضور و غیاب

همانطور که از اسم این سیستم مشخص است از دستگاههای حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج پرسنل و مشخص شدن ساعات حضور یا غیاب استفاده میشود. سیستمهای حضور و غیاب از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شدهاند. دستگاههای حضور و غیاب از لحاظ سخت افزار در انواع مختلف تولید میشوند.

در بازار شما میتوانید دستگاههای حضور و غیاب را با قیمتهای متفاوتی تهیه کنید. قسمت سخت افزار سیستمهای حضور و غیاب، دستگاههای حضور و غیاب هستند که اغلب به صورت آفلاین اطلاعات ورود و خروج کارکنان سازمان را ثبت میکنند و قسمت نرم افزاری حضور و غیاب نرم افزاری است که بر روی سیستم کامپبوتر نصب شده و با اتصال به دستگاه حضور و غیاب، دانلود اطلاعات تردد، استفاده از سیستم حسابرسی برای پرداخت حقوق، ثبت مرخصی و ... مورد استفاده قرار میگیرد. اتصال به دستگاههای حضور و غیاب به دو صورت وایرلس (بیسیم) و سیمدار امکان پذیر است.


اشنایی با انواع دستگاههای حضور و غیاب


دستگاههای حضور و غیاب دارای سنسورهای متنوعی همانند کارتخوان، اثرانگشت، تشخیص چهره و رمز ورود هستند. در تمام دستگاههای حضور و غیاب اطلاعات کاربران یک بار درون حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره شده و تا زمانیکه آن را از حافظه پاک دستگاه پاک نکنید یا دسترسی کاربر را محدود نکنید در حافظه آن باقی خواهد ماند. در ادامه با انواع سنسورهای مورد استفاده در دستگاههای حضور و غیاب، نحوه عملکرد، میزان دقت و احتمال خطا یا سوء استفاده پرسنل را آشنا خواهید شد.

اگر از کارت یا تگ برای ثبت تردد استفاده کنید در هنگام تعریف یک کاربر با قرار دادن کارت جدید در مقابل سنسور دستگاه، شماره کارت به آن کاربر تعلق گرفته و با هر بار فرار دادن کارت مقابل دستگاه حضور و غیاب ورود و خروج آن فرد در حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد.

این نوع سیستم حضور و غیاب به دلیل اینکه امکان ثبت تردد پرسنلی که در محل کار خود حضور ندارند به وسیله سایر همکاران وجود دارد به نسبت سایر دستگاههای حضور و غیاب از امنیت کمتری برخوردار است زیرا علاوه بر امکان ثبت تردد دروغین امکان کپی کردن کارتهایی که در بازار با نام کارت EM شناخته میشوند وجود دارد ولی اگر دستگاه حضور و غیاب با کارتهای Mifar کار کنند امکان کپی کردن این نوع کارت وجود ندارد.

سنسور اثر انگشت یکی از بهترین و مطمئن ترین سنسورهای موجود در دستگاههای حضور و غیاب است. همان طور که می دانید اثرانگشت هر شخص منحصر به فرد بوده و هیچ شخصی مشخصات اثرانگشت فرد دیگری را ندارد.

با توجه به این مطلب و با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت می  توان اثرانگشت پرسنل را اسکن و در حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره نمود. در هنگام ثبت تردد به محض قرار دادن انگشتی که از قبل در حافظه دستگاه ذخیره شده است بر روی سنسور، دستگاه حضور و غیاب با مقایسه اثرانگشت مجاز بودن فرد برای تردد را تایید خواهد کرد. در اکثر دستگاه های حضور و غیاب امکان تعریف چند اثرانگشت برای یک فرد وجود دارد تا در صورت آسیب دیدن یک اثرانگشت امکان ثبت تردد با سایر اثر انگشت ها وجود داشته باشد.

در برخی از مشاغل استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی به دلیل کار با مواد شیمیایی، مواد روغنی، نیاز به استریل بودن دست (مانند برخی از بخش های بیمارستان ها) و ...  امکان پذیر نیست. در چنین مواقعی می توان از دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده نمود. عملکرد سنسور تشخیص چهره ضریب اطمینان بالایی دارد زیرا اسکن و تشخیص چهره فقط از روی صورت شخص انجام می پذیرد و با قرار دادن عکس فرد در مقابل دستگاه حضور و غیاب، دستگاه با توجه به سنسورهای موجود توانایی تشخیص قرار نداشتن فرد در مقابل دستگاه را دارد و اجازه ورود صادر نخواهد شد.

در بازار دستگاه های حضور و غیاب برای ثبت تردد حداقل از دو مورد از سنسورهای ذکر شده در فوق را دارند تا عملکرد دستگاه فقط با یک سنسور محدود نشده باشد و در صورت تمایل بتوان از ترکیبی از سنسورها استفاده کرد. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب کارت و رمز امکان ثبت تردد در سه حالت فقط کارت، فقط رمز و حالت رمز و کارت را دارد.

هر چه سنسورهای مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب کامل تر باشد به تبع قیمت آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت خرید دستگاه تشخیص چهره ای که دارای سنسور اسکن اثرانگشت، کارت و رمز باشد از قیمت خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ای که سنسور اثر انگشت را ندارد بالاتر خواهد بود. هر چه سنسورها و امکانات دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.


نرم افزار حضور و غیاب بهترین راه حل

دستگاه های حضور و غیاب همانطور که در مطالب فوق ذکر شد علاوه بر سخت افزار به یک نرم افزار نیز احتیاج دارند. این نرم افزار بر روی کامپیوتر قابل نصب است و برای مشاهده تردد افراد در انتهای ماه کاری جهت بررسی های مورد نیاز طراحی شده است. در نرم افزار می توان قوانین ترددی شرکت را تعریف نمود تا برای تمام پرسنل یا بخشی از آن ها استفاده شود و در صورت وجود چند شیفت کاری یا وجود قوانین متعدد امکان ثبت مجزای آن ها و تخصیص دادن آن به افراد مورد نظر اقدام نمود.

با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب امکان ثبت مرخصی و کسر مرخصی استفاده شده از مرخصی مانده، امکان ثبت ماموریت پرسنل، ثبت تردد فراموش شده، ثبت و محاسبه میزان اضافه کار، ثبت کسر کار (تاخیر در ورود یا تعجیل در خروج) و ... وجود دارد. با استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب می توان به راحتی و بدون اتلاف زمان، تردد پرسنل را بررسی و بر اساس آن حقوق و دستمزد را با کمترین میزان خطا در محاسبات پرداخت نمود.
 

قبل از اینکه یک اشکال کوچک به آفت بزرگ تجارت تبدیل شود ، تکالیف خود را انجام دهید. ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که در زمینه تولید به موقع راه حل های نرم افزاری سفارشی در صنعت حضور و غیاب تخصص داشته باشد.


به روز رسانی نرم افزار

به روزرسانی ها ویژگی های جدید و مفیدی را ارائه می دهند ، در عین حال ویژگی های قدیمی را بهبود می بخشند و بهترین تجربه مشتری را ارائه می دهند.

برخلاف وصله هایی که از یک فرکانس نامنظم پیروی می کنند ، به روزرسانی دستگاه حضور و غیاب محصول معمولاً به طور منظم (به طور ماهانه) برنامه ریزی می شود. به روزرسانی های منظم ، چرخه حیات محصول سالم و نگاه به آینده را نشان می دهد.

با پیشرفت تکنولوژی با سرعت نمایی ، به روزرسانی ها برای سودمند ماندن نرم افزار بسیار مهم است. نرم افزارهای قدیمی می توانند بر یکپارچه سازی و گزارشات تأثیر بگذارند. اگر به روزرسانی کم است یا بیش از یک سال است که به روزرسانی نشده است ، از خود بپرسید آیا این فروشنده قصد دارد به شما در مسیرهای مختلف کمک کند.

در عین حال ، برای ارتقا software نرم افزار و دستگاه ها نیز باید هزینه در نظر بگیرید.

آیا ارتقا به این نسخه های جدید دستگاه حضور و غیاب شما را مجبور به تخلیه کیف پول خود می کند یا رایگان است؟ ممکن است یک سیستم ارزان به نظر برسد ، اما اگر شما نیاز به پرداخت مداوم هزینه های ارتقا دهید ، راه حل ارزان شما به زودی به یک مشکل گران تبدیل خواهد شد.
بازخورد مشتری

بسیاری از نرم افزارها و ویژگی های محصول جدید و مفید از بازخورد مشتری - مثبت و منفی ناشی می شوند. شرکتهایی که به این ورودی اهمیت می دهند و به دنبال آن هستند ، ویژگیهای مورد نیاز و خواسته مشتری خود را اجرا می کنند ، ویژگیهایی را که مشتریان از آن برخوردار هستند بهبود می بخشند و ویژگیهایی را که مشکل آفرین هستند یا حتی استفاده نمی شوند ، برطرف می کنند. اگر شرکتی بازخورد مشتری را جمع آوری نمی کند ، یا بدتر اینکه آنها آن را نادیده می گیرند ، از خود سوال کنید آیا انگیزه آنها برای ارائه بهترین تجربه کاربر ممکن است یا انگیزه آنها صرفاً جمع آوری پول است؟
پشتیبانی

مشتریان امروز هر زمان که اتفاق افتادند ، به پاسخ در زمان واقعی به مشکلات در زمان واقعی نیاز دارند. آنها همچنین می خواهند توانایی خدمت به خود را داشته باشند ، هرطور که دوست دارند پاسخ دهند ، خواه آنلاین باشد یا خاموش.

اگر در نرم افزار دستگاه حضور و غیاب خود با مشکلی روبرو شدید یا سوال یا نگرانی دارید ، چگونه با ارائه دهنده سیستم خود تماس خواهید گرفت؟

آیا ارائه دهنده خدمات می تواند بلافاصله به شما کمک کند یا تا مدت نامحدودی در انتظار گیر خواهید کرد؟ آیا تماس با خدمات مشتری شما را با شخص حقیقی یا رابط هوش مصنوعی ارتباط می دهد؟ آیا حتی می توانید به صورت زنده متصل شوید یا چت و / یا ایمیل تنها گزینه است؟

انتخاب  دستگاه حضور و غیاب ارائه دهنده ای که شما را با افراد واقعی و به سرعت متصل کند ، نه تنها به شما امکان مقابله سریع ، بلکه به طور موثر را می دهد.

خدمات خودکار دستگاه حضور و غیاب می تواند خسته کننده باشد و اغلب بدون کمک. هر بار که خواستار پشتیبانی از شخصی می شوید که از وضعیت شما بی اطلاع است و ممکن است دانش کافی در مورد کمک به شما نداشته باشد ، مجبور است مشکلات خود را بارها و بارها توضیح دهید ، می تواند منجر به مکالمات ناامید کننده ، عدم پشتیبانی مفید و اتلاف وقت شود. زمان خود را. داشتن یک فرد پشتیبانی اختصاصی ، که با حساب کاربری شما آشنا باشد ، منجر به اقدامی سریع و م toثر برای حل مشکلات شما می شود.

شهرت، آبرو

اگر دو شرکت دستگاه حضور و غیاب  محصولات و خدمات یکسانی را با قیمت های یکسان ارائه می دهند ، پس باید بفهمید کدام یک برای شما و تجارت شما مناسب است.

ممکن است یک ارائه دهنده ادعا کند که بهترین محصولات و خدمات را ارائه می دهند ، اما آیا مشتریان آنها موافق هستند؟ به دنبال توصیفات و بررسی های مشتری باشید. از همکاران و گروههای  ارجاع بگیرید. یادتان باشد مشتری همیشه حق دارد. اگر در مورد نقص های معامله گری و تجربیات منفی آنها با یک ارائه دهنده اطلاعات می خوانید ، به احتمال زیاد همان چیز را تجربه خواهید کرد. برای کمک به شما در ارائه بهترین ارائه دهنده با بهترین قیمت از اینترنت استفاده کنید.

پیگیری زمان حضور و غیاب دستی ناامید کننده است. وقت و صبر زیادی می خواهد خودکار کردن فرآیند ردیابی زمان ، برنامه ریزی کارمندان را ساده می کند ، نتایج دقیق تری به دست می آورد و هزینه های کار را کاهش می دهد - یک سیستم پیچیده ردیابی حضور و غیاب می تواند در این امر کمک کند.

اما ، انتخاب یک سیستم مدیریت وقت و حضور مطمئن و کارآمد همیشه آسان نیست. گزینه های زیادی در بازار موجود است و فشار برای تصمیم گیری صحیح می تواند طاقت فرسا باشد.

ما در اینجا چند نکته ارائه می دهیم تا به شما کمک کند بهترین انتخاب را برای نیازهای تجاری خود انجام دهید.

ساده و آسان برای استفاده

نرم افزاری که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی بصری باشد و همچنین باعث کاهش سردرد فرآیندهای دستی و موارد انطباق شود. استفاده از راه حل ساده تر ، نرخ فرزندخواندگی بالاتر و سریعتر متوجه بازگشت سرمایه خود خواهید شد.

گزینه های پیگیری زمان انعطاف پذیر

این سیستم باید به کارمندان شما اجازه دهد تا ساعات کار خود را از طریق سیستم عامل های مختلف مانند رایانه ، تلفن هوشمند ، کارت پانچ ، تبلت و غیره ضبط کنند.

برنامه های تلفن همراه

امروزه بسیاری از کارمندان خارج از دفتر کار می کنند. برنامه های تلفن همراه به کارمندان کمک می کند تا حتی در صورت عدم حضور در ایستگاه کار ، ساعت را از ساعت خارج کنند و از آنها استفاده کنند. مدیران می توانند مرخصی را در هنگام حرکت مشاهده و تأیید کنند.

محاسبات اضافه کاری

این سیستم باید بدون توجه به نرخ دستمزد و کلاس کار مربوط به آن ، ساعت کاری منظم و اضافه کاری شرکت شما را محاسبه کند.

حسابرسی

برای حفظ اثربخشی و کارایی سیستم ، یک ویژگی ممیزی به شما امکان می دهد ردیابی کنید که آیا در داده های اصلی تغییری ایجاد شده است.

زمان خاموش ردیابی

اطمینان حاصل کنید که سیستمی را انتخاب می کنید که مرخصی کارمندان مانند مرخصی استعلاجی ، مرخصی والدین ، ​​مرخصی سالانه و غیره را ردیابی کند. این برنامه باید قابلیت سلف سرویس را فراهم کند تا کارمندان بتوانند به راحتی زمان مرخصی را اعمال کنند ، زمان تعادل خود را ببینند و موارد دیگر.

گزارش نویسی

این سیستم به عنوان یک بهترین راه حل برای مدیران منابع انسانی که به دنبال کنترل موثر تعداد زیادی از کارمندان هستند ، عمل می کند. بنابراین ، شما باید سیستمی را انتخاب کنید که نشان دهد چه کسی واقعاً کار می کند ، چه کسی دیرتر وارد شده و چه کسی در زمان واقعی به وقت اضافه خود نزدیک می شود. این باید به متخصصان منابع انسانی شما اجازه دهد گزارش دقیق زمان و عملکرد هر کارمند را تهیه کنند.

اطلاعیه

این سیستم باید مدیران را در هنگام نزدیک شدن به وقت اضافه کاری یا فراموش کردن ساعت و ساعت کاری به مدیران اطلاع دهد. این می تواند در کنترل هزینه های کسب و کار مفید باشد.

سهولت در تنظیمات

شما باید با دقت یک سیستم حضور و غیاب را انتخاب کنید که در هر زمان قابل جابجایی باشد ، انعطاف پذیری داشته باشد و بتواند متناسب با نیازهای خاص تجارت شما تنظیم شود.

حضور غیاب باشگاهی

در بین این سازمان ها و محل باشگاه ها از جمله مکان هایی بودند که بیشترین احتیاج را به این گونه سیستم های داشتند و لذا سیستم های حضور و غیاب متناسب به خود را دارند.
همچنین در باشگاه ها بر خلاف سازمان ها و مراکز آموزشی شهریه ها به نسبت ماه و یا شاید روزانه باشد و لذا بررسی میزان استفاده افراد از بخش ها و دستگاه های مختلف و نیز میزان مدت زمان باقی مانده ی کاربر عضو برای حفظ سرمایه ی باشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است از این رو است که سیستم های حضور و غیاب باشگاهی به خوبی نیاز صاحبان مشاغل را شناسایی و آن را هدف قرار داده اند.دستگاه حضور و غیاب باشگاهی مازاد بر کنترل اعضای باشگاه می تواند بر روی پرسنل و کارکنان باشگاه نظارت داشته باشد و از طریق اثر انگشت، چهره، کارت اعتباری و… میزان حضور و غیاب کارکنان و اعضای باشگاه را بسنجد و برای مدیریت ارسال نمایند.

سیستم های حضور و غیاب باشگاهی امروزه دارای ویژگی های متنوع و متفاوتی هستند که از یک مدل تا مدل دیگر متفاوت می باشد و این سبب تفاوت در هزینه و کارایی شده است . اما هر سیستم حضور و غیاب باشگاهی چند ویژگی اصلی دارد که در همه سیستم ها مشترک بوده و اصل لاینفک آن ها می باشد.

اگر هم در این مورد از آن‌ها سؤال شود، مواردی مختلفی را بهانه قرار داده و سعی می‌کنند این تأخیر یا غیبت به حساب آنها نوشته نشود. اما چه راهکاری برای مقابله با این معضل و مشکلات آنها وجود دارد.

مدیریت حضور و غیاب به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود و هر کدام از مزایا و معایب خاصی برخوردار است. به‌عنوان‌مثال، برخی از شیوه ثبت بر روی برگه حضور و غیاب، برخی از طریق ثبت در دفاتر مخصوص، برخی به کمک ثبت کارت شناسایی کارکنان و برخی نیز از نرم‌افزارهای آنلاین حضور و غیاب استفاده می‌کنند.

در حال حاضر استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب سنتی کاملاً منسوخ شده است. استفاده از نرم‌افزارهای حضور و غیاب باعث می‌شود که زمان تردد کارکنان به‌صورت پایگاه داده‌ای ثبت شود و پاسخگویی بخش اداری نیز بهتر شود.مسئله حضور و غیاب به طور مستقیم با مباحث کنترل تردد و کنترل دسترسی در ارتباط است و هرچه یک نرم افزار بتواند این دو مورد را به خوبی کنترل کند، در این مسئله موفق‌تر است.

این دستگاه به شکلی طراحی شده است که ابتدا اطلاعات پرسنل در حافظه آن ذخیره می‌شود، سپس در روزها و دفعات بعدی، پس از اسکن اطلاعات در حال تردد و کارکنان، این اطلاعات با یکدیگر مقایسه می‌شود و امکان شناسایی و احراز هویت فرد فراهم می‌شود. پس این دستگاه همراه با یک نرم افزار حضور و غیاب نیز هست که بخش هوشمند آن را تشکیل می‌دهد. این بخش هوشمند وظیفه ذخیره سازی اطلاعات قبلی و همچنین تبدیل اطلاعات تصویری به اطلاعات رمزنگاری شده را بر عهده دارد.اگر اطلاعات جدید با اطلاعات قدیمی ثبت شده در حافظه سیستم حضور و غیاب مطابقت داشته باشند، فرآیند تأیید هویت انجام گرفته و زمان حضور و غیاب افراد ثبت می‌شود.چرا دستگاه حضور و غیاب

کارتهای پانچ «ساعت ورود و خروج» به سبک قدیمی را به یاد دارید؟  سیستم های حضور و غیاب (T&A) اساساً نسخه پیشرفته و پیچیده تری از این سیستم ها هستند. ما در دوره ای زندگی می کنیم که مشاغل در مناطق مختلف زمانی فعالیت می کنند ، کارمندان انواع الگوهای شیفت کاری را کار می کنند و کار از راه دور امری عادی است. این امر بینش در مورد حضور کارمندان را برای کارفرمایان به طور فزاینده ای دشوار می کند.

سیستم های حضور و غیاب در همه اندازه سازمان ها برای اطمینان از صحت پرداخت حقوق کارمندان ، انطباق با مقررات زمان کار و افزایش بهره وری استفاده می شوند. اگر تازه در جستجوی چنین سیستمی هستید ، ممکن است ندانید از کجا شروع کنید. دلهره آور است؟ ما میدانیم. اما اگر شما یک سیستم T&A برای تجارت خود در نظر دارید ، اینها نکاتی است که باید در نظر بگیرید.


انتظارات از سیستم

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید انتظارات شماست. برای اطمینان از کارآیی بیشتر کار شما ، باید چه تغییراتی ایجاد کنید؟ مثلا:

    آیا کارمند شما دائماً از حقوق خود سال می کند؟
    آیا تعطیلات بیشتر از حد مجاز تصویب می شود؟
    آیا لازم است بهره وری خود را افزایش دهید؟
    چه مدت مدیران ساعات کار تیم خود را تأیید یا برنامه ریزی می کنند؟

اینها همه نکاتی است که باید قبل از اجرای هرگونه سیستم مدیریت و زمان ، در نظر بگیرید. از این راه حل باید برای کارآیی بیشتر تجارت شما و پاسخگویی به انتظارات شما استفاده شود.


الگوهای کاری کارمندان

الگوهای پیچیده شیفت ، مهارت های مورد نیاز در هر شیفت ، نرخ های مختلف حقوق براساس شغل؟ به نظر می رسد یک سردرد لجستیکی و عملی است. اگر الگوهای کاری در سازمان شما متنوع باشد و دسته بندی پرداخت متفاوتی داشته باشید ، به عنوان مثال نرخ اضافه کاری ، کار در شیفت شب و غیره ، احتمالاً می خواهید یک سیستم حضور و غیاب را انتخاب کنید که می توانید خودتان آن را شخصی سازی کنید. در غیر این صورت ، برای ایجاد تغییرات لازم است که مرتباً به تأمین کننده خود برگردید. الگوهای کاری و دسته بندی پرداختی کارمندان شما باید در انتخاب سیستم یک نکته اساسی باشد.

ساعت در گزینه ها

جمع آوری سوابق حضور و غیاب کارمندان به اشکال مختلف انجام می شود ، بنابراین کدام یک درست است؟ اگر همه کارمندان شما در نقش های میز کار باشند ، فقط ممکن است نگران ساعت سازی تحت وب باشید ، اما اگر کارمندانی دارید که از راه دور کار می کنند ، احتمالاً بیشتر به ساعت مچی موبایل علاقه دارید. ساعت مچی در گزینه ها متفاوت است:

    پایانه های بیومتریک
    پورتال کارمندان مبتنی بر وب
    برنامه موبایل
    نشان های RFID یا keyfob ها

سیستم حضور و غیاب و زمان انتخابی شما باید بتواند پاسخگوی نیازهای کارمندان شما باشد ، با گزینه های ساعت گذاری مناسب برای ترتیب کار آنها.


بستر، زمینه

اگر شما کارگران از راه دور مستقر در سراسر جهان دارید ، یک سیستم مبتنی بر ابر ممکن است مناسب ترین گزینه یا ترکیبی باشد (ترکیبی از ابر و پیش فرض). با این حال ، اگر همه کارمندان شما در سایت مستقر باشند ، ممکن است پیش فرض تنها سکویی باشید که نیاز دارید. به پلتفرمی که بیشتر مناسب کسب و کار شما است فکر کنید و سیستمی را انتخاب کنید که برای این کار مناسب باشد. صحبت با بخش IT خود را فراموش نکنید ، آنها می توانند در مورد سیاست های IT و منابع محاسباتی موجود به شما اطلاع دهند.

هزینه

هزینه سیستم و بودجه شما برای سیستم حضور و غیاب نیز در نظر گرفته خواهد شد. متوجه خواهید شد که سیستم عامل های پیش فرض هزینه بالاتری نسبت به یک سیستم عامل مبتنی بر ابر دارند. اگر به دنبال گزینه های مختلف ساعت مچی از راه حل حضور و غیاب خود هستید ، یعنی هم تحت وب و هم از طریق تلفن همراه ، متوجه می شوید که هزینه ها بیشتر از یک گزینه زمانبندی منفرد خواهد بود. اگرچه مشخصاً بودجه شما یکی از اصلی ترین نگرانی ها خواهد بود ، اما مهم است که مطمئن شوید سیستمی که انتخاب کرده اید برای سازمان شما مناسب است و با پیشرفت هایی که می خواهید در تجارت خود ایجاد کنید متناسب است.