حضورغیاب


  دستگاه حضور و غیاب  


Time attendanceدستگاه حضور و غیاب

 
 
  اثرانگشت      تشخیص چهره       کارت 
 

  اخرین بروز رسانی 20 اردیبهشت 1400 


 

دستگاه حضور و غیاب با قابلیت اثر انگشت و تشخیص چهره


فروش بهترین مدل های دستگاه حضور غیاب با قیمت مناسب و کیفیت بالا, مناسب برای شرکت ها,ادارات,کارخانه ها,فروشگاه ها و....

دستگاه حضور و غیاب zk787

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 787

 
دستگاه حضور و غیاب که شامل دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب میشودشامل ویژگی های متنوعی است که بر اساس نوع تقاضای هر مجموعه، می تواند ترکیبی از فاکتورهای مورد توجه منابع نیروی انسانی بوده و در نتیجه خروجی قابل قبول را ارائه دهد.نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد.

 این دستگاه جدیدترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ZKteco با تعیین هویت چندگانه : چهره، اثر انگشت، کارت بدون تماس RFID شناسایی چهره کمتر از ۱ ثانیه از طریق اسکن اسکلت بندی صورت و کدگذاری فاصله اجزای صورت کاربر، عدم تاثیر تغییرات ظاهری و تغییر فریم عینک طبی، طول عمر طولانی دستگاه بدلیل عدم تماس مستقیم با کاربر که احتمال آسیب رسانی به آن را نیز به صفر می رسد. و قابلیت نصب به صورت outdoor و شناسایی چهره در زیر نور آفتاب می باشد .

پروتکل ارتباطیTCP/IP, RS232/485, USB Host
۲,۰۰۰ چهره و ۳,۰۰۰ الگوی اثر انگشت
الگوریتم پیشرفته تشخیص چهره

 
قیمت 5,600,000دستگاه حضور غیاب Zkteco مدل 750

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 750

دستگاه حضور و غیاب مدل Zk 750 ساخت شرکت ZK teco چین است و برای تشخیص هویت افراد در سازمان‌ها از به روزترین فناوری‌های دنیا پشتیبانی می‌کند.دستگاه حضور و غیاب Zk750 دارای نمایشگر 2.8 اینچی است تا درصورت نیاز به تنظیمات به صورت کاملا گرافیکی به آن ها دسترسی پیدا کرده و به شخصی سازی سیستم بپردازید.این دستگاه دارای سنسور ضد خش و ضد تقلب است که با لمس کمتر از 1 ثانیه به شناسایی مشخصات کاربری افراد و کارمندان شرکت می پردازد.

سیستم تشخیص چهره Zk750 با 2000 ظرفیت کاربر، ذخیره سازی 3000 اثر‌انگشت و ثبت 100000 تردد، این دستگاه را به یکی از دستگاه‌های حضور و غیاب کارآمد در حوزه تشخیص هویت دقیق کاربران و ثبت تردد آن‌ها تبدیل کرده است. این دستگاه مجهز به باطری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق کمک می‌کند تا دستگاه همچنان فعال باشد.این دستگاه مناسب و مقرون به صرفه برای سازمان‌هایی با تعداد متوسط کارکنان است و از پرفرو‌ شترین دستگاه‌ها در نوع خود به حساب می‌آید که می‌تواند کاملا برای شما مناسب و کارآمد باشد.

دوربین و صفحه نمایش رنگی
انتقال اطلاعات توسط درگاه سریال و شبکه
شناسایی 3000 اثر انگشت،100000 تردد و 2000 چهره
ادامه فعالیت با استفاده از باتری پشتیبان
گارانتی 2 ساله
 


دستگاه حضور غیاب ZK788

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 788


دستگاه حضور و غیاب  ZK 38788 دستگاهی چند منظوره برای تشخیص اثر انگشت، کارت و پین می باشد. این دستگاه حضور و غياب با الگوريتم تشخيص اثر انگشت پيشرفته جهت تشخيص سريع اثر انگشت در كمترين زمان و كمترين خطاي ممكن ارائه می گردد.این دستگاه از لحاظ ظاهری به ۳ قسمت تقسیم شده است. بخش اول، سمت راست، شامل Finger Print جهت شناسایی اثر انگشت، بخش دوم، سمت چپ بالا، شامل صفحه کلید لمسی جهت انجام تنظیمات و بخش پایانی، سمت چپ پایین، شامل چشمییا دوربین جهت شناسایی چهره و همچنین کارت های پرسنلی در نظر گرفته شده است.

دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKteco  داراي سنسور تشخیص اثر انگشت از نوع Silk ID می باشد. صفحه نمايش رنگي 4.3 اينچ اين مدل، امكان نمايش تصاوير از جمله تصوير اثر انگشت و نتيجه تطبيق را با وضوح بيشتري در اختيار شما قرار مي دهد. همچنین این دستگاه می تواند تشخیص چهره را تا ظرفیت 3000 نفر، تشخیص کارت تا 10000 و تشخیص اثر انگشت را تا 5000 مورد انجام دهد، به علاوه به واسطه دارا بودن باتری بک آپ در زمان نبود برق نیز قابل استفاده است.

نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد. با اتوماسیون کردن حضور و غیاب در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل مرخصی ها، مأموریت ها، اضافه‌کاری، شیفت ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل، ثبت شده و قابل بازیابی است.

 

 
دستگاه حضور و غیاب B06

دستگاه حضور و غیاب B06

در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.

این مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ثبت تردد در این دستگاه از طریق تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز امکان پذیر است و صفحه نمایش لمسی ۴٫۵ اینچی رنگی انجام تنظیمات را بسیار آسان کرده است، همچنین قابلیت آپلود عکس کارکنان در این دستگاه وجود دارد تا در زمان ثبت ورود و خروج عکس کاربر مورد نظر را روی LCD نمایش دهد. این دستگاه مجهز به ویگند ورودی است که امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند. یک باتری بکاپ با ظرفیت ۲۰۰۰mAh نیز در این دستگاه تعبیه شده که اجازه می دهد دستگاه در زمان قطع برق به کار خود ادامه دهد.

همراه این دستگاه یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.


ظرفیت 3،000 کارت
ظرفیت 80،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USBدستگاه حضور و غیاب zkteco مدل 321

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 321
 

این دستگاه حضور و غیاب از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی برای شناسایی اثر انگشت برخوردار است. علاوه بر سنسور اثر انگشت جهت ثبت ورود و خروج پرسنل، دارای کارتخوان بدون تماس نیز می باشد که می توان برای افراد از هر کدام به دلخواه استفاده کرد. صفحه نمایش دستگاه رنگی می باشد و زمانی که تردد شخص ثبت می شود.

همچنین سنسور ثبت اثر انگشت این دستگاه، نوری، ضد تقلب و ضد خش و محافظ سنسور می باشد. همچنین این دستگاه مجهز به باتری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق، می توان از آن استفاده کرد. بنابراین حتی زمانیکه برق قطع است، کاربران می توانند از این دستگاه استفاده کنند. 

دستگاه حضور و غیاب B07
 
دستگاه حضور و غیاب B07

دستگاه حضور و غیاب B07 یکی از جدیدترین دستگاه های حضور و غیاب است که تمام نیازهای مشتریان را پشتیبانی کرده و مناسب جهت نصب در ادارات، مجتمع های مسکونی، باشگاه های ورزشی، اماکن امنیتی و … می باشد. در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.

به همراه این دستگاه حضور و غیاب یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.

ین مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ظرفیت 3000 کارت
ظرفیت 160،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB

دستگاه حضور غیاب چیست؟ 

دستگاه حضور و غیاب یا ساعت زنی دستگاهی است که برای ثبت ورود و خروج کارمندان در یک محیط کاری به کار میرود تا با توجه به کارکرد هر یک از پرسنل مدیران بتوانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند.سیستم‌های حضور و غیاب می‌توانند نقش مکملی و مهمی در مدیریت کارکنان داشته باشند.

نمونه‌های مختلفی از دستگاه حضور و غیاب به همراه نرم افزار آن در سطح دنیا و در سطح ایران موجود است که در هر کدام از آنها از یک روش خاص برای شناسایی افراد استفاده شده است. به عنوان مثال، دستگاه حضور و غیاب کارتی، چشمی، تشخیص چهره و رمزی تنها چند مورد از این دستگاه‌ها هستند.

دستگاه حضور و غیاب شامل یک سیستم فیزیکی و کامپیوتری است که امکان ثبت زمان ورود و خروج پرسنل به یک سازمان یا اداره را فراهم می‌کند. این دستگاه به شکلی طراحی شده است که ابتدا اطلاعات پرسنل در حافظه آن ذخیره می‌شود، سپس در روزها و دفعات بعدی، پس از اسکن اطلاعات در حال تردد و کارکنان، این اطلاعات با یکدیگر مقایسه می‌شود و امکان شناسایی و احراز هویت فرد فراهم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران به استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب پیشرفته‌ مانند دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره و تشخیص عنبیه روی آورده‌اند، این است که جلوی این تقلب کارمندان را بگیرند.مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب

صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از قطع درختان: در دهه های اخیر که سیستم حضور و غیاب به صورت کاملا دستی انجام می شد، ساعت های ورود و خروج هر پرسنل در برگه های زمانی (Time Sheet) به طور جداگانه برای هر پرسنل ثبت می گردید. جمع آوری و برآورد ساعت کارکرد و محاسبه دستی حقوق پرسنل بسیار کار پیچیده و دشواری بود و گاهی تا چند روز به طول می انجامید. علاوه براین، استفاده ماهانه از کاغذ منجر به تولید هزینه های اضافی برای شرکت می گردید.

مدیریت آنلاین درخواست ها و گزارش ها: از آنجایی که مدیران معمولا مشغله فراوانی دارند و برای پیگیری برخی امور ملزم به فعالیت در خارج از محل شرکت خود هستند بنابراین استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می تواند بهترین انتخاب برای این مدل کسب و کارها باشد و دیگر نیازی به حضور مدیران در شرکت احساس نمی شود و مدیران می توانند تنها از طریق یک سیستم کامپیوتر، اپلیکیشن موبایل یا تبلت به صورت آنلاین از آخرین تردد های پرسنل در سازمان مطلع شوند، گزارش خروجی تهیه نمایند.

پشتیبانی و در دسترس بودن اطلاعات در هر زمان:

محاسبه دقیق و هوشمند ساعت های کارکرد بدون کوچکترین خطای انسانی:

قابلیت انتقال اطلاعات به نرم افزارهای محاسبه حقوق و دستمزد:


گزارش گیری: اطلاعات و گزارش گیری آن به صورت آنلاین و زمان واقعی می باشد, در نتیجه بلافاصله مشخص می گردد چه شخصی در سازمان حضور دارد یا ندارد.با استفاده از آن کارمندان می توانند ساعات عدم حضور در کار، یا ساعات ناهار یا ساعتی که در جلسه هستند را اعلام کنند، تا کسانی که اجازه دارند از آن با خبر شوند.

اطمینان در تشخیص صحیح کارمند:  ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک که سیستم حضور و غیاب ثبت می کند برای هیچ کدام از افراد یکسان نیستند. بنابراین مدیران می توانند اطمینان کامل در درستی ثبت تردد ها داشته باشند.

جلوگیری از هر گونه تقلب:  دردستگاه حضور و غیاب کارتی پرسنل می توانند به جای یکدیگر کارت بزنند و هرساله سبب میلیون ها زیان مالی به کسب و کارها شوند. در حالی که سیستم حضور و غیاب بیومتریک مانع بروز این مشکلات می شود. زیرا سیستم، ویژگی های منحصر به فرد هر کارمند را ثبت می کند و کارمندان نمی توانند به جای یکدیگر قرار بگیرند.

نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب:

استفاده از نرم‌ افزار دستگاه حضور و غیاب بهترین راه‌ برای کنترل ورود و خروج کارکنان است  و قابلیت‌های مختلفی دارد که می‌تواند در مدیریت بهتر کسب‌وکار به شما کمک کند. نرم‌افزارهای حضور و غیاب  امکان یکپارچه‌ سازی و مطابقت با برنامه‌های حقوق و دستمزد را دارند.


 
همه چیزدرباره دستگاه حضور و غیاب

همه چیز درباره دستگاه حضور و غیاب

از دیرباز تاکنون در اغلب شرکتها، ادارات، سازمانها و ... بررسی تردد پرسنل و کارمندان برای کارهایی مانند پرداخت حقوق و مزایا، بررسی میزان استفاده از مرخصی، ساعات ماموریت انجام شده و غیره راههای گوناگونی وجود داشت. در گذشته برای کنترل تردد پرسنل و کارمندان از دفترهایی برای ثبت ساعت ورود و خروج آنها استفاده میشد. این سبک از کنترل تردد دقیق نبوده و در انتهای ماه به دلیل نیاز به بررسی ورود و خروج تک تک کارمندان از روی دفتر، اتلاف زمان و خطای کار زیادی را به همراه داشت.

با وجود این مشکلات نیاز به سیستمی برای رفع این نواقص و ثبت دقیق ترددها به وجود آمد که با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاههای حضور و غیاب طراحی و تولید شدند. با توجه به تمایل انسان به استفاده بهینه از زمان و پایین آمدن درصد اشتباه در ادارات، سازمانها، شرکتها و ... نیاز به دستگاههای حضور و غیاب بدون خطا و بازده بالا احساس شد و این نیاز باعث تولید سیستمهای حضور و غیاب در انواع مختلف و عرضه آن در بازار شد.


آشنایی بیشتر با سیستم حضور و غیاب

همانطور که از اسم این سیستم مشخص است از دستگاههای حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج پرسنل و مشخص شدن ساعات حضور یا غیاب استفاده میشود. سیستمهای حضور و غیاب از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شدهاند. دستگاههای حضور و غیاب از لحاظ سخت افزار در انواع مختلف تولید میشوند.

در بازار شما میتوانید دستگاههای حضور و غیاب را با قیمتهای متفاوتی تهیه کنید. قسمت سخت افزار سیستمهای حضور و غیاب، دستگاههای حضور و غیاب هستند که اغلب به صورت آفلاین اطلاعات ورود و خروج کارکنان سازمان را ثبت میکنند و قسمت نرم افزاری حضور و غیاب نرم افزاری است که بر روی سیستم کامپبوتر نصب شده و با اتصال به دستگاه حضور و غیاب، دانلود اطلاعات تردد، استفاده از سیستم حسابرسی برای پرداخت حقوق، ثبت مرخصی و ... مورد استفاده قرار میگیرد. اتصال به دستگاههای حضور و غیاب به دو صورت وایرلس (بیسیم) و سیمدار امکان پذیر است.


اشنایی با انواع دستگاههای حضور و غیاب


دستگاههای حضور و غیاب دارای سنسورهای متنوعی همانند کارتخوان، اثرانگشت، تشخیص چهره و رمز ورود هستند. در تمام دستگاههای حضور و غیاب اطلاعات کاربران یک بار درون حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره شده و تا زمانیکه آن را از حافظه پاک دستگاه پاک نکنید یا دسترسی کاربر را محدود نکنید در حافظه آن باقی خواهد ماند. در ادامه با انواع سنسورهای مورد استفاده در دستگاههای حضور و غیاب، نحوه عملکرد، میزان دقت و احتمال خطا یا سوء استفاده پرسنل را آشنا خواهید شد.

اگر از کارت یا تگ برای ثبت تردد استفاده کنید در هنگام تعریف یک کاربر با قرار دادن کارت جدید در مقابل سنسور دستگاه، شماره کارت به آن کاربر تعلق گرفته و با هر بار فرار دادن کارت مقابل دستگاه حضور و غیاب ورود و خروج آن فرد در حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد.

این نوع سیستم حضور و غیاب به دلیل اینکه امکان ثبت تردد پرسنلی که در محل کار خود حضور ندارند به وسیله سایر همکاران وجود دارد به نسبت سایر دستگاههای حضور و غیاب از امنیت کمتری برخوردار است زیرا علاوه بر امکان ثبت تردد دروغین امکان کپی کردن کارتهایی که در بازار با نام کارت EM شناخته میشوند وجود دارد ولی اگر دستگاه حضور و غیاب با کارتهای Mifar کار کنند امکان کپی کردن این نوع کارت وجود ندارد.

سنسور اثر انگشت یکی از بهترین و مطمئن ترین سنسورهای موجود در دستگاههای حضور و غیاب است. همان طور که می دانید اثرانگشت هر شخص منحصر به فرد بوده و هیچ شخصی مشخصات اثرانگشت فرد دیگری را ندارد.

با توجه به این مطلب و با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت می  توان اثرانگشت پرسنل را اسکن و در حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره نمود. در هنگام ثبت تردد به محض قرار دادن انگشتی که از قبل در حافظه دستگاه ذخیره شده است بر روی سنسور، دستگاه حضور و غیاب با مقایسه اثرانگشت مجاز بودن فرد برای تردد را تایید خواهد کرد. در اکثر دستگاه های حضور و غیاب امکان تعریف چند اثرانگشت برای یک فرد وجود دارد تا در صورت آسیب دیدن یک اثرانگشت امکان ثبت تردد با سایر اثر انگشت ها وجود داشته باشد.

در برخی از مشاغل استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی به دلیل کار با مواد شیمیایی، مواد روغنی، نیاز به استریل بودن دست (مانند برخی از بخش های بیمارستان ها) و ...  امکان پذیر نیست. در چنین مواقعی می توان از دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده نمود. عملکرد سنسور تشخیص چهره ضریب اطمینان بالایی دارد زیرا اسکن و تشخیص چهره فقط از روی صورت شخص انجام می پذیرد و با قرار دادن عکس فرد در مقابل دستگاه حضور و غیاب، دستگاه با توجه به سنسورهای موجود توانایی تشخیص قرار نداشتن فرد در مقابل دستگاه را دارد و اجازه ورود صادر نخواهد شد.

در بازار دستگاه های حضور و غیاب برای ثبت تردد حداقل از دو مورد از سنسورهای ذکر شده در فوق را دارند تا عملکرد دستگاه فقط با یک سنسور محدود نشده باشد و در صورت تمایل بتوان از ترکیبی از سنسورها استفاده کرد. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب کارت و رمز امکان ثبت تردد در سه حالت فقط کارت، فقط رمز و حالت رمز و کارت را دارد.

هر چه سنسورهای مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب کامل تر باشد به تبع قیمت آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت خرید دستگاه تشخیص چهره ای که دارای سنسور اسکن اثرانگشت، کارت و رمز باشد از قیمت خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ای که سنسور اثر انگشت را ندارد بالاتر خواهد بود. هر چه سنسورها و امکانات دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.


نرم افزار حضور و غیاب بهترین راه حل

دستگاه های حضور و غیاب همانطور که در مطالب فوق ذکر شد علاوه بر سخت افزار به یک نرم افزار نیز احتیاج دارند. این نرم افزار بر روی کامپیوتر قابل نصب است و برای مشاهده تردد افراد در انتهای ماه کاری جهت بررسی های مورد نیاز طراحی شده است. در نرم افزار می توان قوانین ترددی شرکت را تعریف نمود تا برای تمام پرسنل یا بخشی از آن ها استفاده شود و در صورت وجود چند شیفت کاری یا وجود قوانین متعدد امکان ثبت مجزای آن ها و تخصیص دادن آن به افراد مورد نظر اقدام نمود.

با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب امکان ثبت مرخصی و کسر مرخصی استفاده شده از مرخصی مانده، امکان ثبت ماموریت پرسنل، ثبت تردد فراموش شده، ثبت و محاسبه میزان اضافه کار، ثبت کسر کار (تاخیر در ورود یا تعجیل در خروج) و ... وجود دارد. با استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب می توان به راحتی و بدون اتلاف زمان، تردد پرسنل را بررسی و بر اساس آن حقوق و دستمزد را با کمترین میزان خطا در محاسبات پرداخت نمود.
 
چگونه  دستگاه حضور و غیاب  را برای مشاغل خود انتخاب کنیم

 
چگونه بهترین دستگاه حضور و غیاب  را برای مشاغل خود انتخاب کنیم


از دستگاه حضور و غیاب توسط مشاغل سراسر دنیا برای ثبت ساعت کار کارمندانشان استفاده می شود. از زمان اختراع ، آنها بسیار بیشتر از ماشینهایی شده اند که کارتهای زمان را پانچ می کنند. چندین سیستم مختلف وجود دارد که هرکدام راه حل منحصر به فرد خود را ارائه می دهند. به زبان ساده ، انتخاب راه حل مناسب ساعت برای کسب و کار شما می تواند با صرفه جویی در وقت ، در هزینه شما صرفه جویی کند.

با وجود تغییرات مختلف دستگاه حضور و غیاب ، چگونه تصمیم می گیرید کدام مدل یا نسخه مناسب شما باشد؟

تیم نرم افزار Midex به مدت 15 سال به وقت گذاران در صرفه جویی در وقت (و پول) کمک کرده است. ما با برخی از بزرگترین تولید کنندگان ساعتهای حضور و غیاب در جهان شریک هستیم تا راه حل مناسب با نیازهای شما را امروز به شما ارائه دهیم. و فردا شما را برای رشد قرار می دهد.


ما آنچه را که باید بررسی کنید به 4 قسمت تقسیم کرده ایم:

    بیومتریک در مقابل غیر بیومتریک
    امکانات
    محیط
    بودجه

اولین چیزی که باید بفهمید این است که آیا شما به یک ساعت زمانی بیومتریک یا غیر بیومتریک نیاز دارید.


ساعتهای بیومتریک در مقابل ساعتهای غیر بیومتریک

ساعتهای بیومتریک US10CR به طور معمول کارت خوان هستند ، در اشکال و اندازه های مختلف ارائه می شوند. آنها این کار را برای کارمندان انجام می دهند که با استفاده از شماره شناسایی اختصاص داده شده به داخل مشت و خارج می کنند. ارزان ، نگهداری آسان ، نصب آنها آسان است و می تواند در دسکتاپ یا نرم افزار Time and Attendance تحت وب شما قرار گیرد.

متأسفانه ، یکی از اشکالات اصلی سادگی آنها ناشی از "مشت زدن دوستان" و / یا "کارگران شبح" است. چرا؟ زیرا برای کسی آسان است که کارت یا شماره شخص دیگری را مشت کند. کارتهای جداگانه  همچنین می توانند مسائل ناخواسته ای را ایجاد کنند ، که می تواند از بین برود یا به سرقت برود ، برای شما هزینه تمام شود  و تجارت در معرض خطر اگر با هر یک از این مشکلات روبرو شده اید ، یک ساعت بیومتریک را در نظر بگیرید.


دستگاه حضور و غیاب بیومتریک یک ویژگی فیزیکی منحصر به فرد یک کارمند مانند هندسه دست ، اثر انگشت یا آن را ردیابی می کنند .نقاط تشخیص چهره. با استفاده از این سیستم ها ، دیگر نگران جایگزینی کارت های گران قیمت کلید ، نگهداری کارت های کاغذی در موجودی کالا یا سرقت زمان نخواهید بود. کارمندان وقت کمتری را در دستگاه می گذرانند ، می توانند سریعتر ساعت را خارج یا خارج کنند و در هزینه خود صرفه جویی کنید. با این حال ، همه ساعت های بیومتریک ممکن است برای تجارت شما مناسب نباشد. اگر کارمندان در یک محیط کثیف ، غبارآلود یا روغنی کار می کنند ، ممکن است خواننده اثر انگشت ایده آل نباشد. انگشتهای کثیف نه تنها برای اسکن کردن دشوار است ، بلکه باعث می شود باقیمانده هایی روی سیستم باقی بماند تا سایر کارمندان از ساعت استفاده نکنند.


ویژگی های دستگاه حضور و غیاب


همه دستگاه ها یکسان ساخته نشده اند. برخی از آنها دارای ویژگی هایی هستند که شما به آنها نیازی ندارید و برخی دیگر فاقد ویژگی های مهم برای شما هستند. این عوامل را در نظر بگیرید:

کارمندان

بعضی از دستگاه ها می توانند بیش از 30،000 کارمند را پشتیبانی کنند ، در حالی که دیگران از اندازه کارمندان تا 50 پشتیبانی می کنند. چند کارمند به دو دلیل اصلی از زمان استفاده می کنند:

رشد کسب و کار

آیا شرکت شما در آینده قصد توسعه دارد؟ ساعت زمانی شما ممکن است بتواند از همه کارمندانی که در حال حاضر دارید پشتیبانی کند ، اما باید از همه کارمندانی که قصد دارید همزمان با رشد تجارت خود داشته باشید نیز پشتیبانی کند.

بهره وری

دستگاه شما ممکن است بتواند از هزاران کارمندی که دارید پشتیبانی کند ، اما اگر صدها نفر از آنها نیاز به استفاده همزمان از ساعت شما داشته باشند ، می تواند هرج و مرج ایجاد کند در حالی که همه آنها باید با هم وارد شوند. به عنوان مثال ، اگر 100 کارمند کار خود را در 4 سالگی به پایان برسانند و 20 ثانیه طول می کشد تا هر کارمند منگنه کند ، هر روز بیش از 30 دقیقه بهره وری خود را از دست می دهید. فراموش نکنید که زمان کلی تغییر شیفت را در نظر بگیرید. با پایان یک شیفت و شروع شیفت دیگر ، چه مقدار همپوشانی لازم است؟ اگر هر یک از این سناریوها کاملاً آشنا به نظر می رسند ، چندین ساعت را بخرید که به سرعت هزینه های خود را به موقع پرداخت می کنند.


آیا راحت هستید که هر هفته سیاهههای مربوط به داده ها را بارگیری کنید یا این کار وقت و هزینه زیادی را می گیرد؟

هنگامی که کارمندان در ساعت ثبت نام می کنند ، یک ثبت زمان ایجاد می شود که شماره کارمند را ردیابی و ذخیره می کند و هنگامی که آنها در دستگاه ثبت نام می کنند. پس از بارگیری در رایانه ، گزارش حضور در یک پایگاه داده ذخیره می شود که هر زمان بخواهید می توانید آن را مشاهده کنید.

مقدار داده ای که می تواند قبل از بارگیری در دستگاه ذخیره شود ، متفاوت است. برخی از دستگاه ها می توانند حداکثر 100000 ثبت نام را ذخیره کنند ، در حالی که برخی دیگر به 5000 یا کمتر محدود می شوند. اگر دستگاه شما در تسهیلات و سیاهههای مربوط بتواند هر 15-30 دقیقه یکبار به نرم افزار حضور و غیاب شما کشیده شود ، این مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال ، اگر می خواهید ساعت زمان را در مکانی از راه دور نصب کنید و هفته ای یک بار سیاهههای مربوط را استخراج می کنید ، باید قبل از اینکه حافظه پر شود ، تعداد کارمندان و چند بار در روز را در نظر بگیرید.

دستگاه ها همچنین در نحوه بارگیری گزارش های حضور و غیاب متفاوت هستند. برخی از سیستم ها برای اجرای هرگونه نرم افزار در رایانه محلی نیاز دارند که به صورت دوره ای سیاهههای مربوط به شما را بارگیری می کند ، مثلاً هر 15-30 دقیقه. سایر دستگاه ها به این نیاز ندارند و می توانند گزارش های شما را مستقیماً در Ti شما بارگذاری کنند. 

ازدستگاه حضور غیاب برای حضور و غیاب کارمندان و سیستم ردیابی زمان استفاده کنید
 
ازدستگاه حضور غیاب برای حضور و غیاب کارمندان و سیستم ردیابی زمان استفاده کنید

برای اینکه هرچه بیشتر عملی باشید ، بگوییم که شما یک شرکت طراحی وب سایت با 30 کارمند دارید. این بدان معنی است که شما از توسعه دهندگان وب ، طراحان گرافیک ، کارشناسان بازاریابی ، مدیران ، منابع انسانی استفاده می کنید ...شرکت شما برای مشتریان مختلفی کار می کند که برای پروژه های مختلف با نرخ های مختلف صورتحساب می دهید. برخی از کارمندان از خانه کار می کنند ، برخی دیگر در دفتر حضور دارند و اکنون شما به ابزارهای مناسبی برای مدیریت زمان نیاز دارید.

حال بیایید بررسی کنیم که وقتی صحبت از مدیریت نیروی کار می شود از کدام ابزاری برای چه چیزی استفاده می کنید.همه ساعت ها: راه حل حضور و غیاب.

اول از همه ، شما باید برای کارمندان خود فیش حقوقی تهیه کنید و برای انجام این کار باید مقررات ایالتی مربوط به زمان کار را رعایت کنید.این بدان معنی است که شما می توانید اثبات کنید که کارمندان شما اضافه کاری غیرمجاز کار نمی کنند و حداقل حداقل تعطیلات قانونی و تعطیلات به آنها تعلق می گیرد.

با استفاده از دستگاه حضور غیاب ، کارمندان شما از یک ساعت زمان استفاده می کنند تا ورود ، عزیمت و تعطیلات خود را ثبت کنند. مجموع کل ساعات آنها در زمان واقعی محاسبه می شود.وقتی یک برنامه ساعتی روزانه تنظیم می کنید ، می توانید اضافه کاری را کنترل و ضبط کنید. همچنین می توانید در صورت نیاز به تهیه فیش حقوقی برای کارمندان خود ، برگه های زمانی را بارگیری کنید.کارمندان درخواست مرخصی خود (مرخصی استعلاجی ، تعطیلات و غیره) را از طریق برنامه وب یا برنامه تلفن همراه ارائه می دهند ، سپس توسط مدیر تأیید یا رد می شود. می توانید مدیران تیم را به بخشهای مختلف اختصاص دهید.در هر زمان لغو کنید - نیازی به کارت اعتباری نیست.

دستگاه حضور غیاب روزهای تعطیلات باقیمانده را که هر روز در اختیار مدیر و کارمند قرار دارد ، ثبت می کند. همچنین آسان است که ببینید چه کسی در حال حاضر در محل کار خود حضور دارد.

می توانید زمان کار و ساعات اصلی را زمانی که می خواهید همه در محل کار حضور داشته باشند تنظیم کنید (مثلاً برای جلسه همگام سازی هفتگی) و در صورت غیبت شخصی بدون اجازه ، به او اطلاع دهید. همچنین می توانید تنظیمات مختلفی را برای بخشهای مختلف اعمال کنید و حتی آنها را برای هر کارمند شخصی سازی کنید.

از راه حل نرم افزاری حضور و غیاب اغلب برای موارد زیر استفاده می شود:

    ثبت نام دقیق زمان و حضور ؛ ورود و خروج از محل کار ، استراحت ناهار ، سفرهای کاری ، کار از راه دور و موارد دیگر. این همچنین به شما یک دید خوب می دهد که چه کسی در شرکت حضور دارد و چه کسی حضور ندارد.مدیریت و ثبت نام از مرخصی سالانه ، روزهای تعطیلات ، تعطیلات ، مرخصی استعلاجی و هرگونه غیبت دیگر.
  

  مدیریت و بهینه سازی حقوق و دستمزد.

ردیابی حضور و غیاب چیز جدیدی نیست ، بلکه یکی از قدیمی ترین فرایندهای منابع انسانی در تجارت است ، اما قبل از راه حل های نرم افزاری ، کارمندان این کار را روی کارت های زمانی انجام می دادند.با ظهور رایانه ها ، ردیابی حضور و غیاب بعداً در صفحات گسترده انجام شد و برخی از شرکت ها هنوز هم از آنها استفاده می کنند ، اگرچه کاملا غیر عملی هستند.
ouشما می توانید تمام ساعت ها را به صورت رایگان امتحان کنید.


My Hours: یک برنامه ردیابی زمان مبتنی بر پروژه است

راه حل های ردیابی زمان پروژه برای ردیابی دقیق تر نحوه صرف وقت در محل کار استفاده می شود.

هدف اصلی از ردیابی زمان فقط این نیست که بدانیم کارمند در زمان حضور در محل کار چیست ، بلکه باید بداند که اوقات خود را در طول روز کاری چگونه سپری می کند و هر کارمند روی کدام پروژه ها و وظایف کار می کند.

My Hours یک نرم افزار حضور غیاب ردیاب در زمان واقعی است. می توانید زمان انجام وظایف انجام شده را به عنوان بخشی از پروژه های مختلف برای تعداد نامحدودی از مشتریان پیگیری کنید.

شما می توانید وظایف را به اعضای تیم خود واگذار کرده و پیشرفت آنها را کنترل کنید و گزارشات دقیق فعالیت دریافت خواهید کرد و در مراحل مختلف پروژه می توانید برای مشتریان خود فاکتور تهیه کنید.

ساده ترین راه برای ردیابی زمان - برای فریلنسرها و تیم ها (مورد اعتماد بیش از 20.000 شرکت)در هر زمان لغو کنید - نیازی به کارت اعتباری نیست.

البته می توانید نرخ های مختلف صورتحساب را برای پروژه های خود نیز تعیین کنید. به عنوان مثال ، می توانید نرخ مبتنی بر پروژه را 20 دلار در ساعت تعیین کنید ، به این معنی که هر ساعت پیگیری شده در این پروژه با این نرخ 20 دلار صورتحساب دریافت می شود.

اگر می خواستید نرخ طراحان خود بالاتر از نرخ پشتیبانی تیم شما باشد ، یک نرخ مبتنی بر اعضای تیم تعیین می کنید. گزینه سوم نرخ مبتنی بر وظیفه است ، جایی که شما برای کارهای مختلف نرخ های مختلفی تعیین می کنید ، به عنوان مثال ، توسعه دهنده وب شما هری می تواند برخی از برنامه نویسی وب سایت را با نرخ 40 دلار ساعت و تست وب سایت را با نرخ 20 دلار انجام دهد.

My Hours برای بهینه سازی زمان نیز عالی است ، زیرا دقیقاً می توانید متوجه شوید که در چه زمان "نشت" می کند - به عنوان مثال ممکن است متوجه شوید که کارمندان شما 2 ساعت در روز را صرف پاسخ به ایمیل های داخلی می کنند و در این صورت می توانید بهینه سازی ارتباطات را در نظر بگیرید . 

چگونه نرم افزار حضور و غیاب در بهبود کارایی در صنعت حمل و نقل کمک می کند؟

صنعت حمل و نقل برای هر زنجیره تأمین به ویژه صنایع تولیدی و تولیدی که موفقیت کلی آنها به عملکرد به موقع و موثر صنعت حمل و نقل وابسته است ، حیاتی است. بنابراین ، اهمیت مدیریت زمان در صنعت حمل و نقل معمول است. اگر آنها نتوانند الزامات را برآورده کنند و یا در مکانیزم تأمین با مانعی روبرو شوند ، صنعت می تواند از نظر تأخیر و اتلاف ضرر زیادی ببیند.

و این دقیقاً به همین دلیل است که چرا استفاده از یک ابزار حضور و غیاب موثر برای بهبود کارایی این صنعت خاص بسیار مهم است. فشار زیاد برنامه های جلسات در صنعت حمل و نقل اجتناب ناپذیر است. برای اینکه یک ایده به شما بدهم ، تقریبا 67 درصد از نیروی کار آنها درگیر تهیه و تهیه به موقع لوازم و افزایش درآمد هستند.

از این رو ، نیاز به مدیریت نیروی کار ، نگه داشتن ردپای ساعت کاری آنها و مسئولیت پذیری بیشتر آنها نسبت به اقداماتشان ، یک نیاز بزرگ برای این صنعت است. اگر صنعت حمل و نقل حداکثر استفاده را از یک نرم افزار حضور و غیاب موثر ، مانند نرم افزار ارائه شده توسط  ، ببرد ، می تواند به راحتی و از نزدیک عملیات و نیروی کار خود را پیگیری کند ، سو  استفاده کنندگان را شناسایی و اقدام کند و می تواند الزامات برنامه ریزی آنها را مدیریت و بهینه کند. قبل از اینکه واقعاً متحمل ضرر بزرگی شوید.

گنجاندن نرم افزار حضور و غیاب برای بهبود کارایی صنعت حمل و نقل

کارایی یک صنعت حمل و نقل به شدت به جریان فرآیند و ابزارهای مورد استفاده برای حفظ عملکرد ثابت آن در همه زمان ها بستگی دارد. بنابراین ، اگر صنعت حمل و نقل از یک نرم افزار حضور و غیاب با ارزش استفاده کند ، به راحتی می تواند از مزایای زیر همراه با بهبود جریان پول و جریان روان عملیات بهره مند شود: مدیریت و ثبت دقیق ساعت های کاری نیروی کار. دستیابی به مزیت رقابتی در صنعت از نظر برنامه نویسی مبتنی بر فناوری و برنامه ریزی نیروی کار ، موجودی و ناوگان. برنامه ریزی غیبت ، مرخصی و سایر نیازهای شیفت کاری نیروی کار.

یک صنعت حمل و نقل توانایی نداشتن یک نیروی کار بدون برنامه یا به موقع را ندارد. از این رو یک نرم افزار حضور و غیاب بدون ایجاد فشار غیرمجاز بر نیروی کار به مدیران و برنامه ریزی نیروی کار کمک خواهد کرد. همچنین اطمینان از تحویل و تأمین به موقع ، رعایت ضرب الاجل ها و تأمین انتظارات مشتری. یک نرم افزار حضور و غیاب برای مدیریت وقت اضافه نیروی کار بسیار مناسب است. این امر به کاهش تقلب در کار و ثبت دقیق سوابق نیروی کار از نظر ساعت تولید شده و بازده کمک می کند. همچنین کاهش هزینه ها و هزینه های نیروی کار از طریق برنامه ریزی خودکار لیست ها.

اطمینان از پیگیری نیروی کار به صورت تحلیلی این امر به مدیریت نیروی کار و تولید در همه سطوح کمک می کند زیرا مدیران می توانند گزارش های بی درنگ را دریافت کنند و می توانند عملیات و نیازهای کار خود را در اولین فرصت و بدون متحمل شدن هزینه اضافی یا از دست دادن تولید تنظیم کنند. شناسایی مناطق با عملکرد پایین و سوابق شفاف بهره وری و دستمزد ما برای تولید دقیق حقوق و دستمزد.
ویژگی های دستگاه حضور و غیاب
 
ویژگی های دستگاه حضور و غیاب

سیستم های حضور و غیاب جایگزین ساعت های دیواری منسوخ شده دیواری ، صفحه های زمانی کاغذ و صفحه گسترده های گیج کننده می شوند. آنها روشی آسان و دقیق برای کارمندان در جهت ورود و خروج فراهم می کنند. تمام سیستم های حضور و غیاب گزارش های جدول زمانی قابل تنظیم را ارائه می دهند که می توانید به سیستم حقوق و دستمزد خود صادر کنید و بیشتر آنها دارای ویژگی های مفیدی مانند اتوماسیون ، ارتباطات تیمی و یادآوری ها هستند.

در اینجا مشخصات بسیاری از دستگاه حضور و غیاب ارائه می شود:

    گزارش دهی زمان: سیستم های مدرن زمان سنجی می توانند با ساعتهای زمانی موجود ارتباط برقرار کنند ، یا می توانید با استفاده از یک مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه به کارمندان اجازه ورود و خروج را بدهید. برخی از سیستم ها به کارگران اجازه می دهند تا از طریق تلفن ، اپل واچ ، رسانه های اجتماعی ، پیام های متنی و Slack ساعت را در داخل و خارج کنند. اکثر آنها به شما اجازه می دهند قوانینی برای زمان ورود و خروج کارمندان و همچنین محاسبه اضافه کاری تنظیم کنید. برخی از آنها ردیابی زمانی را برای تیم هایی که در همان ساعات کار می کنند ساده می کنند.

   بایومتریک: برای جلوگیری از مشت زدن دوستان ، برخی از سیستم های حضور و غیاب کارگران را مجبور می کنند که کد ، نشان ، اثر انگشت یا عکس را هنگام ورود یا خارج شدن از ساعت وارد کنند. این سیستم تأیید می کند که شما فقط برای زمان کار کرده و همچنین به درستی به هر کارگر پرداخت می کنید.

    GPS: علاوه بر اجازه دادن به کارمندان در داخل و خارج کردن از دستگاه های تلفن همراه خود ، بسیاری از برنامه های حضور غیاب شامل فناوری ژئوتکولوژی هستند. به عنوان مثال ، استفاده از فن آوری جغرافیایی به کارفرمایان اجازه می دهد مختصات خاصی را تعیین کنند که از طریق آن کارمندان می توانند با مشت و خارج از آن مشت بزنند و بدین ترتیب اطمینان حاصل شود که کارمند هنگام ورود به سیستم در محل کار قرار دارد. گزینه دیگر موقعیت جغرافیایی است که مختصات خاص GPS را بصورت دوره ای ثبت می کند (مانند هر ساعت) یا هر بار که یک کارمند مشت یا از داخل مشت می زند. کارفرمایان می توانند این مختصات را بررسی کنند تا اطمینان حاصل کنند که کارگر در تمام طول روز جایی بوده است که قرار بوده باشد.

    برنامه ریزی: بسیاری از سیستم های حضور و غیاب شامل ابزارهای برنامه ریزی داخلی هستند. می توانید برنامه های کارمندان را برای روزهای کاری ، ساعت ها ، قرارها یا شیفت ها ایجاد کنید. در بسیاری از آنها الگوهای برنامه ریزی نیز وجود دارد که می توانید از هفته به هفته دوباره استفاده کنید.

    مدیریت PTO: اکثر دستگاه حضور و غیاب به شما امکان می دهند اقلام حسابداری را برای اوقات بیماری ، زمان تعطیلات و سایر انواع مرخصی های پرداختی و پرداخت نشده مانند FMLA ، هیئت منصفه و سوگواران ثبت کنید. علاوه بر این ، بیشتر سیستم عامل ها به کارمندان اجازه می دهند تا مستقیماً در داخل نرم افزار وقت خالی بگذارند و مدیران می توانند این درخواست ها را تأیید یا رد کنند.

    ردیابی شغلی: برخی از سیستم ها زمان کارمندان را در برابر یک پروژه یا کار خاص مشخص می کنند. این یک ابزار ارزشمند برای مشاغل است که مشتریان را برای زمانی که کارمندانشان برای کار در پروژه و کارهای مشتری صرف می کنند ، حساب می کند.

    هشدارها: برخی از سیستم های حضور غیاب می توانند مدیران را در هنگام ورود یا خارج از کار روزانه به مدیران اطلاع دهند. آنها همچنین می توانند به کارمندان یادآوری کنند که زمان کارمندی اضافه کار را به مدیران اطلاع دهند.

    گزارشات کارگری: اکثر سیستم ها گزارش هایی با جزئیات ساعات کارگران ، دستمزدها و برنامه ها ارائه می دهند و برخی از سیستم ها ویژگی های پیشرفته ای مانند هزینه کارگر را ارائه می دهند.

    ادغام ها: بیشتر سیستم های حضور و غیاب با سرویس حقوق و دستمزد شما از طریق CSV یا رابط نرم افزار ادغام می شوند. با اطمینان از درست بودن محاسبات اضافه کاری و کسر زمان خاموش در سیستم حقوق و دستمزد ، هنگام اجرای حقوق و دستمزد در وقت صرفه جویی می شود.

    داشبورد: برخی از سیستم ها شامل یک داشبورد دیجیتالی هستند که به مدیران می دهد نمای کلی از کارکنان مشت و بیرون مشت شده را داشته باشند.

    پیکربندی ها: بیشتر نرم افزارهای حضور و غیاب به شما امکان می دهند قوانین زمانبندی خود را تنظیم کنید ، شیفت های تعویض را انجام دهید ، زمان را جمع کنید و هزینه های استراحت را پرداخت کنید.

روش اصلی: علاوه بر ارائه یک روش آسان برای مشت و درگیری کارگران ، سیستم های حضور و غیاب ویژگی هایی مانند برنامه ریزی ، مدیریت PTO ، گزارش های دقیق و هشدارها را ارائه می دهند.
مزایای سیستم های حضور و غیاب

اگر سیستم درست تنظیم و استفاده صحیح از آن صورت گیرد ، موجب صرفه جویی در هزینه کسب و کار شما خواهد شد. هنگامی که از نرم افزار حضور و غیاب استفاده می کنید ، کارمندان دیگر نمی توانند ساعاتی را که برای دوستانشان کار کرده اند و یا برای دوستانشان مشت می زنند جمع کنند. در عوض ، این نرم افزار ساعات کار کارمندان شما را مستند می کند. بیشتر ابزارهای زمان سنجی همچنین شامل نرم افزار زمان بندی هستند تا بتوانید دقیقاً تعیین کنید چه زمانی می خواهید کارمندان کار کنند. در اینجا برخی دیگر از مزایای استفاده از نرم افزار حضور و غیاب وجود دارد:
دقت را تضمین می کند

سیستم حضور و غیاب ، ثبت دستی را از بین می برد ، که به نوبه خود باعث کاهش خطاها می شود. علاوه بر این ، مشاغل می توانند به راحتی سهولت دقت در رعایت قوانین پیگیری اضافه کاری و سایر قوانین کار را نشان دهند.
باعث صرفه جویی در وقت می شود

نرم افزار حضور و غیاب باعث صرفه جویی در وقت مدیران و کارمندان منابع انسانی شما می شود که در غیر این صورت با حساب کردن ساعات کار کارمندان و انتقال اطلاعات به یک برنامه نرم افزاری حقوق و دستمزد صرف می کردند. این کار باعث می شود تیم و سرپرستان دفتر کار شما در سایر کارهای تجاری تمرکز کنند.


برنامه کار

دستگاه حضور و غیاب به نفع کارکنانی است که می توانند برنامه کاری خود را از قبل ببینند. آنها تشخیص خواهند داد که برای تمام وقت کار شده حقوق دریافت می کنند. استفاده از اکثر دستگاه حضور و غیابب آسان است ، زیرا کارمندان وقت خود را برای استفاده از کامپیوتر می گذارند یک دستگاه تلفن همراه است. علاوه بر این ، این سیستم ها جزئیات سلف سرویس ، مانند کل ساعات کار ، برنامه های هفتگی و اقلام تعهدی مربوط به وقت و درخواست ها را در اختیار کارمندان قرار می دهند.

اقدام اصلی: نرم افزار حضور و غیاب خطاها را کاهش می دهد ، باعث صرفه جویی در وقت می شود و به کارمندان در برنامه های خود امکان مشاهده می دهد.
سوالات متداول درمورد حضور و غیاب


آیا به برنامه جدید حضور و غیاب نیاز دارید؟

اگر هنوز از برگه های کاغذی یا ساعت سنتی پانچ استفاده می کنید ، تجارت شما از سیستم حضور و غیاب دیجیتال بهره مند می شود. اول از همه ، احتمال خطاهای مربوط به زمان را با حقوق و دستمزد شما کاهش می دهد. اکثر این سیستم ها با بارگذاری داده های صفحه جدول در برنامه حقوق و دستمزد شما ، با خدمات حقوق و دستمزد ادغام می شوند. هیچ کس مجبور نیست مشت زمان را به صورت دستی محاسبه کند و مجدداً آن را وارد نرم افزار حقوق و دستمزد کند - روندی که احتمالاً منجر به خطا می شود.

سیستم های حضور و غیاب به مشاغل اجازه می دهد تا برنامه های الکترونیکی ایجاد کنند ، PTO را مدیریت کنند و برنامه های کارمندان ، ساعات کار ، وقت استراحت ، وقت مرخصی ، اضافه کاری و ساعت های پرداختی را در یک مکان ذخیره کنند. این بدان معناست که وقتی کارمند یا ارائه دهنده حقوق و دستمزد شما سالی دارد ، دیگر نیازی به جستجوی اطلاعات در پرونده های کاغذی نخواهید داشت.
زمان و حضور در ROI را چگونه ارزیابی می کنید؟

طبق Sierra Workforce Solutions ، یکی از راه های کسب و کار برای پس انداز با استفاده از سیستم حضور و غیاب دیجیتال ، حذف زمان نادرست ورود به ساعت و ساعت است. به عنوان مثال ، با یک زمان سنج دستی ، یک کارمند ممکن است وقت خود را از ساعت 4:50 بعد از ظهر جمع کند. تا 5 عصر یا استراحت ناهار خود را از 40 دقیقه به 30 دقیقه کاهش دهید. سیستم های حضور و غیاب این نوع دور زدن مشت را از بین می برند و اطمینان می دهند که حقوق کارمندان فقط برای زمان واقعی کارشان است.


همچنین می توانید پس انداز کنید

    کاهش ساعات پرداختی که مدیران ، مدیران یا کارمندان منابع انسانی در جمع آوری و محاسبه کارتهای زمانی و با کاهش خطاهای ورود اطلاعات دستی که منجر به صرف زمان برای پرداخت پرداخت می شود.

انتظار دارید سیستم های حضور و غیاب چه کاری انجام دهند؟

شما باید از دستگاه حضور و غیاب خود انتظار داشته باشید كه نیازهای ساعتی و حقوق بگیران شما را در زمینه ردیابی زمان ، از جمله اضافه كار تأمین كند.

حداقل ، به دنبال یک راه حل زمان سنجی باشید که چندین روش برای ورود و خروج از ساعت را در اختیار شما قرار دهد ، به کارگران از راه دور این امکان را می دهد که از هر کجا که هستند به داخل منگنه بزنند و با نرم افزار حقوق و دستمزد استفاده می کنید. از دیگر ویژگیهای مفید می توان به توانایی ایجاد و اختصاص برنامه زمان بندی کارمندان ، مدیریت ردیابی و تأییدیه های PTO ، ثبت مدت کار کارکنان در پروژه های خاص و نظارت بر مکانهایی که کارکنان از راه دور شما از هر روز در داخل و خارج از آن هستند ، اشاره کرد.
ساعت کارمندی چگونه کار می کند؟

ساعت زمان کارمند سابقه ای از کار یک کارمند را فراهم می کند. برای ساعتهای پانچ سنتی ، یک کارمند کارت زمان کاغذی را می گیرد و آن را درون دستگاه ساعت قرار می دهد ، و در کارت می گوید که کارمند چه ساعتی را داخل یا خارج می کند.

ساعت های دیجیتال (رایانه ها ، کیوسک ها و دستگاه های تلفن همراه) زمان را مستقیماً در نرم افزار حضور و غیاب ثبت می کنند ، با استفاده از روشی ایمن برای جلوگیری از سرقت زمان. به عنوان مثال می توان به شناسه ورود به سیستم ، پین ، کارت کش رفتن یا بیومتریک (مانند اثر انگشت ، عکس یا اسکن صورت) اشاره کرد.
ردیابی زمان کارمندان تا چه میزان با حقوق و حقوق و دستمزد ادغام شده است؟

ردیابی زمان کارمندان ورودی برای حقوق و دستمزد است ، به ویژه برای کارکنانی که ساعت به آنها حقوق می گیرند. برای پرداخت درست کارگران خود ، باید بدانید که هر روز ، هفته و دوره حقوق آنها چند ساعت کار می کنند.

بهترین سیستم های حضور غیاب یا با بارگذاری یک پرونده CSV یا انتقال خودکار داده های صفحه کاربر به حقوق و دستمزد و نرم افزار منابع انسانی از طریق یک رابط دیجیتال ، با حقوق و دستمزد و نرم افزار HR شما ادغام می شوند. این باعث صرفه جویی در وقت و کاهش خطاها در هنگام انتقال ساعت کاری از یک برنامه به برنامه دیگر می شود.
چرا ورود و خروج در محل کار مهم است؟

بزرگترین مزیت شبانه روزی کارکنان در داخل و خارج این است که اطمینان حاصل کنید در ازای قوانین کار فدرال و ایالتی حقوق کارمندان خود را برای تمام ساعات کار پرداخت می کنید. بعلاوه ، شما نمی خواهید به کارکنان خود برای زمانی که کار نمی کنند پرداخت کنید. یک سیستم حضور و غیاب دیجیتالی جزئیات دقیق کارفرمایان و زمان کار نکردن آنها را به کارفرمایان ارائه می دهد.