حضورغیاب

 

  دستگاه حضور و غیاب  


Time attendanceدستگاه حضور و غیاب

 
 
  اثرانگشت      تشخیص چهره       کارت 
 

  اخرین بروز رسانی 27 مهر 1400 


 

دستگاه حضور و غیاب با قابلیت اثر انگشت و تشخیص چهره


فروش بهترین مدل های دستگاه حضور غیاب با قیمت مناسب و کیفیت بالا, مناسب برای شرکت ها,ادارات,کارخانه ها,فروشگاه ها و....

دستگاه حضور و غیاب zk787

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK uFace302


دستگاه حضور و غیاب که شامل دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب میشودشامل ویژگی های متنوعی است که بر اساس نوع تقاضای هر مجموعه، می تواند ترکیبی از فاکتورهای مورد توجه منابع نیروی انسانی بوده و در نتیجه خروجی قابل قبول را ارائه دهد.نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد.

 این دستگاه جدیدترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ZKteco با تعیین هویت چندگانه : چهره، اثر انگشت، کارت بدون تماس RFID شناسایی چهره کمتر از ۱ ثانیه از طریق اسکن اسکلت بندی صورت و کدگذاری فاصله اجزای صورت کاربر، عدم تاثیر تغییرات ظاهری و تغییر فریم عینک طبی، طول عمر طولانی دستگاه بدلیل عدم تماس مستقیم با کاربر که احتمال آسیب رسانی به آن را نیز به صفر می رسد. و قابلیت نصب به صورت outdoor و شناسایی چهره در زیر نور آفتاب می باشد .

پروتکل ارتباطیTCP/IP, RS232/485, USB Host
۲,۰۰۰ چهره و ۳,۰۰۰ الگوی اثر انگشت
الگوریتم پیشرفته تشخیص چهره

 دستگاه حضور غیاب Zkteco مدل 750

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 750

دستگاه حضور و غیاب مدل Zk 750 ساخت شرکت ZK teco چین است و برای تشخیص هویت افراد در سازمان‌ها از به روزترین فناوری‌های دنیا پشتیبانی می‌کند.دستگاه حضور و غیاب Zk750 دارای نمایشگر 2.8 اینچی است تا درصورت نیاز به تنظیمات به صورت کاملا گرافیکی به آن ها دسترسی پیدا کرده و به شخصی سازی سیستم بپردازید.این دستگاه دارای سنسور ضد خش و ضد تقلب است که با لمس کمتر از 1 ثانیه به شناسایی مشخصات کاربری افراد و کارمندان شرکت می پردازد.

سیستم تشخیص چهره Zk750 با 2000 ظرفیت کاربر، ذخیره سازی 3000 اثر‌انگشت و ثبت 100000 تردد، این دستگاه را به یکی از دستگاه‌های حضور و غیاب کارآمد در حوزه تشخیص هویت دقیق کاربران و ثبت تردد آن‌ها تبدیل کرده است. این دستگاه مجهز به باطری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق کمک می‌کند تا دستگاه همچنان فعال باشد.این دستگاه مناسب و مقرون به صرفه برای سازمان‌هایی با تعداد متوسط کارکنان است و از پرفرو‌ شترین دستگاه‌ها در نوع خود به حساب می‌آید که می‌تواند کاملا برای شما مناسب و کارآمد باشد.

دوربین و صفحه نمایش رنگی
انتقال اطلاعات توسط درگاه سریال و شبکه
شناسایی 3000 اثر انگشت،100000 تردد و 2000 چهره
ادامه فعالیت با استفاده از باتری پشتیبان
گارانتی 2 ساله
 


دستگاه حضور غیاب ZK788

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 788


دستگاه حضور و غیاب  ZK 38788 دستگاهی چند منظوره برای تشخیص اثر انگشت، کارت و پین می باشد. این دستگاه حضور و غياب با الگوريتم تشخيص اثر انگشت پيشرفته جهت تشخيص سريع اثر انگشت در كمترين زمان و كمترين خطاي ممكن ارائه می گردد.این دستگاه از لحاظ ظاهری به ۳ قسمت تقسیم شده است. بخش اول، سمت راست، شامل Finger Print جهت شناسایی اثر انگشت، بخش دوم، سمت چپ بالا، شامل صفحه کلید لمسی جهت انجام تنظیمات و بخش پایانی، سمت چپ پایین، شامل چشمییا دوربین جهت شناسایی چهره و همچنین کارت های پرسنلی در نظر گرفته شده است.

دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKteco  داراي سنسور تشخیص اثر انگشت از نوع Silk ID می باشد. صفحه نمايش رنگي 4.3 اينچ اين مدل، امكان نمايش تصاوير از جمله تصوير اثر انگشت و نتيجه تطبيق را با وضوح بيشتري در اختيار شما قرار مي دهد. همچنین این دستگاه می تواند تشخیص چهره را تا ظرفیت 3000 نفر، تشخیص کارت تا 10000 و تشخیص اثر انگشت را تا 5000 مورد انجام دهد، به علاوه به واسطه دارا بودن باتری بک آپ در زمان نبود برق نیز قابل استفاده است.

نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد. با اتوماسیون کردن حضور و غیاب در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل مرخصی ها، مأموریت ها، اضافه‌کاری، شیفت ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل، ثبت شده و قابل بازیابی است.

 

 
دستگاه حضور و غیاب B06


دستگاه حضور و غیاب B06


در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.این مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ثبت تردد در این دستگاه از طریق تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز امکان پذیر است و صفحه نمایش لمسی ۴٫۵ اینچی رنگی انجام تنظیمات را بسیار آسان کرده است، همچنین قابلیت آپلود عکس کارکنان در این دستگاه وجود دارد تا در زمان ثبت ورود و خروج عکس کاربر مورد نظر را روی LCD نمایش دهد. این دستگاه مجهز به ویگند ورودی است که امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند. یک باتری بکاپ با ظرفیت ۲۰۰۰mAh نیز در این دستگاه تعبیه شده که اجازه می دهد دستگاه در زمان قطع برق به کار خود ادامه دهد.

همراه این دستگاه یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.


ظرفیت 3،000 کارت
ظرفیت 80،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB
دستگاه حضور و غیاب zkteco مدل 321

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 321
 

این دستگاه حضور و غیاب از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی برای شناسایی اثر انگشت برخوردار است. علاوه بر سنسور اثر انگشت جهت ثبت ورود و خروج پرسنل، دارای کارتخوان بدون تماس نیز می باشد که می توان برای افراد از هر کدام به دلخواه استفاده کرد. صفحه نمایش دستگاه رنگی می باشد و زمانی که تردد شخص ثبت می شود.

همچنین سنسور ثبت اثر انگشت این دستگاه، نوری، ضد تقلب و ضد خش و محافظ سنسور می باشد. همچنین این دستگاه مجهز به باتری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق، می توان از آن استفاده کرد. بنابراین حتی زمانیکه برق قطع است، کاربران می توانند از این دستگاه استفاده کنند. 

دستگاه حضور و غیاب B07
 
دستگاه حضور و غیاب B07

دستگاه حضور و غیاب B07 یکی از جدیدترین دستگاه های حضور و غیاب است که تمام نیازهای مشتریان را پشتیبانی کرده و مناسب جهت نصب در ادارات، مجتمع های مسکونی، باشگاه های ورزشی، اماکن امنیتی و … می باشد. در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.

به همراه این دستگاه حضور و غیاب یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.

ین مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ظرفیت 3000 کارت
ظرفیت 160،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB

دستگاه حضور غیاب چیست؟ 

دستگاه حضور و غیاب یا ساعت زنی دستگاهی است که برای ثبت ورود و خروج کارمندان در یک محیط کاری به کار میرود تا با توجه به کارکرد هر یک از پرسنل مدیران بتوانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند.سیستم‌های حضور و غیاب می‌توانند نقش مکملی و مهمی در مدیریت کارکنان داشته باشند.

نمونه‌های مختلفی از دستگاه حضور و غیاب به همراه نرم افزار آن در سطح دنیا و در سطح ایران موجود است که در هر کدام از آنها از یک روش خاص برای شناسایی افراد استفاده شده است. به عنوان مثال، دستگاه حضور و غیاب کارتی، چشمی، تشخیص چهره و رمزی تنها چند مورد از این دستگاه‌ها هستند.

دستگاه حضور و غیاب شامل یک سیستم فیزیکی و کامپیوتری است که امکان ثبت زمان ورود و خروج پرسنل به یک سازمان یا اداره را فراهم می‌کند. این دستگاه به شکلی طراحی شده است که ابتدا اطلاعات پرسنل در حافظه آن ذخیره می‌شود، سپس در روزها و دفعات بعدی، پس از اسکن اطلاعات در حال تردد و کارکنان، این اطلاعات با یکدیگر مقایسه می‌شود و امکان شناسایی و احراز هویت فرد فراهم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران به استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب پیشرفته‌ مانند دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره و تشخیص عنبیه روی آورده‌اند، این است که جلوی این تقلب کارمندان را بگیرند.مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب

صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از قطع درختان: در دهه های اخیر که سیستم حضور و غیاب به صورت کاملا دستی انجام می شد، ساعت های ورود و خروج هر پرسنل در برگه های زمانی (Time Sheet) به طور جداگانه برای هر پرسنل ثبت می گردید. جمع آوری و برآورد ساعت کارکرد و محاسبه دستی حقوق پرسنل بسیار کار پیچیده و دشواری بود و گاهی تا چند روز به طول می انجامید. علاوه براین، استفاده ماهانه از کاغذ منجر به تولید هزینه های اضافی برای شرکت می گردید.

مدیریت آنلاین درخواست ها و گزارش ها: از آنجایی که مدیران معمولا مشغله فراوانی دارند و برای پیگیری برخی امور ملزم به فعالیت در خارج از محل شرکت خود هستند بنابراین استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می تواند بهترین انتخاب برای این مدل کسب و کارها باشد و دیگر نیازی به حضور مدیران در شرکت احساس نمی شود و مدیران می توانند تنها از طریق یک سیستم کامپیوتر، اپلیکیشن موبایل یا تبلت به صورت آنلاین از آخرین تردد های پرسنل در سازمان مطلع شوند، گزارش خروجی تهیه نمایند.

پشتیبانی و در دسترس بودن اطلاعات در هر زمان

محاسبه دقیق و هوشمند ساعت های کارکرد بدون کوچکترین خطای انسانی

قابلیت انتقال اطلاعات به نرم افزارهای محاسبه حقوق و دستمزد


گزارش گیری: اطلاعات و گزارش گیری آن به صورت آنلاین و زمان واقعی می باشد, در نتیجه بلافاصله مشخص می گردد چه شخصی در سازمان حضور دارد یا ندارد.با استفاده از آن کارمندان می توانند ساعات عدم حضور در کار، یا ساعات ناهار یا ساعتی که در جلسه هستند را اعلام کنند، تا کسانی که اجازه دارند از آن با خبر شوند.

اطمینان در تشخیص صحیح کارمند:  ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک که سیستم حضور و غیاب ثبت می کند برای هیچ کدام از افراد یکسان نیستند. بنابراین مدیران می توانند اطمینان کامل در درستی ثبت تردد ها داشته باشند.

جلوگیری از هر گونه تقلب:  دردستگاه حضور و غیاب کارتی پرسنل می توانند به جای یکدیگر کارت بزنند و هرساله سبب میلیون ها زیان مالی به کسب و کارها شوند. در حالی که سیستم حضور و غیاب بیومتریک مانع بروز این مشکلات می شود. زیرا سیستم، ویژگی های منحصر به فرد هر کارمند را ثبت می کند و کارمندان نمی توانند به جای یکدیگر قرار بگیرند.

نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب:

استفاده از نرم‌ افزار دستگاه حضور و غیاب بهترین راه‌ برای کنترل ورود و خروج کارکنان است  و قابلیت‌های مختلفی دارد که می‌تواند در مدیریت بهتر کسب‌وکار به شما کمک کند. نرم‌افزارهای حضور و غیاب  امکان یکپارچه‌ سازی و مطابقت با برنامه‌های حقوق و دستمزد را دارند.


 
همه چیزدرباره دستگاه حضور و غیاب

همه چیز درباره دستگاه حضور و غیاب

از دیرباز تاکنون در اغلب شرکتها، ادارات، سازمانها و ... بررسی تردد پرسنل و کارمندان برای کارهایی مانند پرداخت حقوق و مزایا، بررسی میزان استفاده از مرخصی، ساعات ماموریت انجام شده و غیره راههای گوناگونی وجود داشت. در گذشته برای کنترل تردد پرسنل و کارمندان از دفترهایی برای ثبت ساعت ورود و خروج آنها استفاده میشد. این سبک از کنترل تردد دقیق نبوده و در انتهای ماه به دلیل نیاز به بررسی ورود و خروج تک تک کارمندان از روی دفتر، اتلاف زمان و خطای کار زیادی را به همراه داشت.

با وجود این مشکلات نیاز به سیستمی برای رفع این نواقص و ثبت دقیق ترددها به وجود آمد که با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاههای حضور و غیاب طراحی و تولید شدند. با توجه به تمایل انسان به استفاده بهینه از زمان و پایین آمدن درصد اشتباه در ادارات، سازمانها، شرکتها و ... نیاز به دستگاههای حضور و غیاب بدون خطا و بازده بالا احساس شد و این نیاز باعث تولید سیستمهای حضور و غیاب در انواع مختلف و عرضه آن در بازار شد.


آشنایی بیشتر با سیستم حضور و غیاب

همانطور که از اسم این سیستم مشخص است از دستگاههای حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج پرسنل و مشخص شدن ساعات حضور یا غیاب استفاده میشود. سیستمهای حضور و غیاب از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شدهاند. دستگاههای حضور و غیاب از لحاظ سخت افزار در انواع مختلف تولید میشوند.

در بازار شما میتوانید دستگاههای حضور و غیاب را با قیمتهای متفاوتی تهیه کنید. قسمت سخت افزار سیستمهای حضور و غیاب، دستگاههای حضور و غیاب هستند که اغلب به صورت آفلاین اطلاعات ورود و خروج کارکنان سازمان را ثبت میکنند و قسمت نرم افزاری حضور و غیاب نرم افزاری است که بر روی سیستم کامپبوتر نصب شده و با اتصال به دستگاه حضور و غیاب، دانلود اطلاعات تردد، استفاده از سیستم حسابرسی برای پرداخت حقوق، ثبت مرخصی و ... مورد استفاده قرار میگیرد. اتصال به دستگاههای حضور و غیاب به دو صورت وایرلس (بیسیم) و سیمدار امکان پذیر است.انواع دستگاههای حضور و غیاب

دستگاههای حضور و غیاب دارای سنسورهای متنوعی همانند کارتخوان، اثرانگشت، تشخیص چهره و رمز ورود هستند. در تمام دستگاههای حضور و غیاب اطلاعات کاربران یک بار درون حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره شده و تا زمانیکه آن را از حافظه پاک دستگاه پاک نکنید یا دسترسی کاربر را محدود نکنید در حافظه آن باقی خواهد ماند. در ادامه با انواع سنسورهای مورد استفاده در دستگاههای حضور و غیاب، نحوه عملکرد، میزان دقت و احتمال خطا یا سوء استفاده پرسنل را آشنا خواهید شد.

اگر از کارت یا تگ برای ثبت تردد استفاده کنید در هنگام تعریف یک کاربر با قرار دادن کارت جدید در مقابل سنسور دستگاه، شماره کارت به آن کاربر تعلق گرفته و با هر بار فرار دادن کارت مقابل دستگاه حضور و غیاب ورود و خروج آن فرد در حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد.

این نوع سیستم حضور و غیاب به دلیل اینکه امکان ثبت تردد پرسنلی که در محل کار خود حضور ندارند به وسیله سایر همکاران وجود دارد به نسبت سایر دستگاههای حضور و غیاب از امنیت کمتری برخوردار است زیرا علاوه بر امکان ثبت تردد دروغین امکان کپی کردن کارتهایی که در بازار با نام کارت EM شناخته میشوند وجود دارد ولی اگر دستگاه حضور و غیاب با کارتهای Mifar کار کنند امکان کپی کردن این نوع کارت وجود ندارد.

سنسور اثر انگشت یکی از بهترین و مطمئن ترین سنسورهای موجود در دستگاههای حضور و غیاب است. همان طور که می دانید اثرانگشت هر شخص منحصر به فرد بوده و هیچ شخصی مشخصات اثرانگشت فرد دیگری را ندارد.

با توجه به این مطلب و با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت می  توان اثرانگشت پرسنل را اسکن و در حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره نمود. در هنگام ثبت تردد به محض قرار دادن انگشتی که از قبل در حافظه دستگاه ذخیره شده است بر روی سنسور، دستگاه حضور و غیاب با مقایسه اثرانگشت مجاز بودن فرد برای تردد را تایید خواهد کرد. در اکثر دستگاه های حضور و غیاب امکان تعریف چند اثرانگشت برای یک فرد وجود دارد تا در صورت آسیب دیدن یک اثرانگشت امکان ثبت تردد با سایر اثر انگشت ها وجود داشته باشد.

در برخی از مشاغل استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی به دلیل کار با مواد شیمیایی، مواد روغنی، نیاز به استریل بودن دست (مانند برخی از بخش های بیمارستان ها) و ...  امکان پذیر نیست. در چنین مواقعی می توان از دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده نمود. عملکرد سنسور تشخیص چهره ضریب اطمینان بالایی دارد زیرا اسکن و تشخیص چهره فقط از روی صورت شخص انجام می پذیرد و با قرار دادن عکس فرد در مقابل دستگاه حضور و غیاب، دستگاه با توجه به سنسورهای موجود توانایی تشخیص قرار نداشتن فرد در مقابل دستگاه را دارد و اجازه ورود صادر نخواهد شد.

در بازار دستگاه های حضور و غیاب برای ثبت تردد حداقل از دو مورد از سنسورهای ذکر شده در فوق را دارند تا عملکرد دستگاه فقط با یک سنسور محدود نشده باشد و در صورت تمایل بتوان از ترکیبی از سنسورها استفاده کرد. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب کارت و رمز امکان ثبت تردد در سه حالت فقط کارت، فقط رمز و حالت رمز و کارت را دارد.

هر چه سنسورهای مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب کامل تر باشد به تبع قیمت آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت خرید دستگاه تشخیص چهره ای که دارای سنسور اسکن اثرانگشت، کارت و رمز باشد از قیمت خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ای که سنسور اثر انگشت را ندارد بالاتر خواهد بود. هر چه سنسورها و امکانات دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.


نرم افزار حضور و غیاب بهترین راه حل

دستگاه های حضور و غیاب همانطور که در مطالب فوق ذکر شد علاوه بر سخت افزار به یک نرم افزار نیز احتیاج دارند. این نرم افزار بر روی کامپیوتر قابل نصب است و برای مشاهده تردد افراد در انتهای ماه کاری جهت بررسی های مورد نیاز طراحی شده است. در نرم افزار می توان قوانین ترددی شرکت را تعریف نمود تا برای تمام پرسنل یا بخشی از آن ها استفاده شود و در صورت وجود چند شیفت کاری یا وجود قوانین متعدد امکان ثبت مجزای آن ها و تخصیص دادن آن به افراد مورد نظر اقدام نمود.

با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب امکان ثبت مرخصی و کسر مرخصی استفاده شده از مرخصی مانده، امکان ثبت ماموریت پرسنل، ثبت تردد فراموش شده، ثبت و محاسبه میزان اضافه کار، ثبت کسر کار (تاخیر در ورود یا تعجیل در خروج) و ... وجود دارد. با استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب می توان به راحتی و بدون اتلاف زمان، تردد پرسنل را بررسی و بر اساس آن حقوق و دستمزد را با کمترین میزان خطا در محاسبات پرداخت نمود.
 
راهکارهای پیشرفته ای  که مدیریت حضور را ساده می کند

کلید موفقیت در تجارت امروز با ارائه راه حل اتوماسیون پیشرفته برای نظارت موثرتر بر زمان و حضور کارکنان در محل و WFH آغاز می شود. نرم افزار حضور و غیاب امروز همه چیز را برای مشاغل برای نظارت و مدیریت همه جنبه های زمان کارکنان به مشاغل می دهد. به خصوص این امکان را برای پیکربندی هایی فراهم می کند که به بهترین نحو با نیازهای سازمان شما مطابقت داشته باشد.

به راحتی حضور تیم از راه دور را مدیریت کنید

Timecheck Software درد و ناامیدی مدیران منابع انسانی را از بین می برد. این به آنها کمک می کند تا هزینه نیروی کار را محاسبه کنند ، کل زمان کار ، اضافه کار ، دیرهنگام ، زودهنگام برای هر کارمند مطابق با قوانین. این ابزار می تواند حضور نیروهای کار از راه دور شما را کنترل ، مدیریت کرده و به تیم منابع انسانی در رسیدگی به همه این موارد کمک کند.

برای منظم سازی و کاهش چشمگیر زمان پردازش حضور ، افزایش دقت ما از دستگاه تلفن همراه با اتصال به اینترنت فعال و فن آوری شمشیربازی جغرافیایی استفاده می کنیم. همچنین مختصات اختیاری GPS را می توان فعال کرد تا سیستم حضور و غیاب ما بتواند موقعیت مکانی کارکنان را هنگام ورود "Clock In" یا "Clock Out" ردیابی کند.


تجزیه و تحلیل قوی

مدیران منابع انسانی می توانند برای برقراری ارتباط با نیروی کار وارد سیستم شوند ، به ویژه می توانند از عملکرد نیروی کار پراکنده و غیر متمرکز بینایی منحصر به فردی داشته باشند. تجزیه و تحلیل جامع روندها به شما کمک می کند تا تأثیر نیروی کار بر سازمان شما را درک کنید.

سیستم ردیابی خودکار حضور و غیاب

حفظ تجزیه و تحلیل زمان دقیق و به موقع برای اهداف حقوق و دستمزد دشوارترین سیستم ردیابی زمان است. اگر فرآیند تأیید اسناد سازمانی نیاز به مراحل مختلف بررسی داشته باشد ، این امر باعث تاخیر بیشتر در پردازش سوابق حقوق و دستمزد می شود. همچنین ، یک سیستم ردیابی خودکار حضور غیاب امکان ثبت سریع داده های حضور و غیاب را که بلافاصله توسط دستگاه های ذی ربط برای تأیید به دست آمده است ، می دهد. همچنین با ارائه اطلاعات دقیق و به موقع حضور و غیاب به اعضای کارکنان ، روند حقوق و دستمزد را تسریع می کند.

ادغام با ابزارهای دیگر

اگر سیستم پردازش حضور و غیاب در زمان واقعی انجام شود موثرتر است. کارکنان و مدیران مشکلات خود را در اسرع وقت حل می کنند ، نه در پایان ماه. همچنین ، سابقه حضور نقش مهمی در حقوق و دستمزد و سایر مراحل دارد. همیشه می توان با حقوق و دستمزد کار کرد تا نرم افزار ردیابی حضور و غیاب را در نرم افزار مدیریت حقوق و دستمزد و غیره ادغام کند. ادغام یکی از بهترین عواملی است که کارایی نرم افزار را تعیین می کند.

همچنین به تجمیع وظایف کمک می کند. سرمایه گذاری بر روی نرم افزار مدیریت کارکنان باعث صرفه جویی در شرکت و زمان ارزشمند کارکنان شما می شود. شما قادر خواهید بود حضور کارکنان و ردیابی زمان را به صورت مستقل در حقوق و دستمزد خودکار کنید. اگرچه تعداد ساعات کار آنها را با تعداد کارهایی که انجام داده اند مقابله کنید ، اما می توانید بهره وری و کیفیت کار آنها را اندازه گیری کنید. هر مدیر و مافوق در سلسله مراتب ، کارایی وظایف محوله را بررسی و نظارت می کند.


بستری مناسب برای کارکنان و کارفرمایان

شما پول زیادی را برای خرید یک سیستم نرم افزار مدیریت حضور غیاب برای سازمان خود هزینه می کنید ، اگر این سیستم پیچیده ای باشد که شما یا کارکنان شما از آن استفاده نمی کنید ، بی معنی است. بنابراین شما باید به دنبال یک نرم افزار دستگاه حضور و غیاب پیچیده تر و راحت تر باشید. همچنین ، هنگام خرید سیستم مدیریت حضور و غیاب ، الزامات منحصر به فرد سازمان خود را در نظر بگیرید.

سرانجام ، شما باید آموزش فنی را برای کارمندان خود ارائه دهید تا تعارض و سردرگمی آنها را به حداقل برسانید ، به ویژه در میان افرادی که از نظر فنی مهارت ندارند.


سیستم تحت وب را انتخاب کنید

مدیران منابع انسانی با کمک نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی مبتنی بر وب که نظارت ، جمع آوری ، ذخیره و نمایش برگه های زمانی کنونی را دارند ، می توانند از صفحات گسترده و فایل های کاغذی خلاص شوند. برگه های زمانی و داده های حضور کارکنان که در یک نرم افزار منابع انسانی متمرکز بر روی ابر ذخیره می شود. یک سیستم مدیریت حضور مبتنی بر وب ، فریم های از دست رفته و ورودی های زمان نادرست را حذف کرده و سوابق دقیق حضور را با نظارت کم یا بدون نظارت حفظ می کند.

کارکنان نمی خواهند در صفحات زمانی ورق بزنند تا حقوق و دستمزد را پردازش کنند یا زمان کارکنان را دوباره تعیین کنند. سیستم مبتنی بر وب تمام اطلاعات ضروری مربوط به زمان را در یک صفحه نمایش می دهد. این امر باعث صرفه جویی در وقت و تلاش مدیران منابع انسانی می شود زیرا آنها به صورت دستی ، ذخیره زمان بندی و تجزیه و تحلیل تمام سوابق حضور و غیاب را انجام می دهند.
یک سیستم مدیریت منابع انسانی خودکار کارآمد اجازه می دهد:

    افزایش دقت.
    اطمینان از یکپارچگی داده ها
    افزایش بهره وری کارکنان
    کاهش هزینه ها و هزینه ها
    افزایش کارایی مدیریت منابع انسانی


فرایند ارزیابی سریع و سریع کار

کارکنان می توانند به اطلاعات مربوط به ساعات کار و حضور خود دسترسی داشته باشند و می توانند نتایج کار خود را بررسی کنند. در نتیجه ، آنها می توانند پیشرفت کار خود را ارزیابی کنند و شما باید بیشتر تلاش کنید. سلف سرویس همچنین به مدیران امکان تجزیه و تحلیل و اعتبار داده های حضور و غیاب را می دهد.مدیران می توانند تعداد مرخصی ها ، پیشرفت کار و بهره وری و چندین مرخصی را بررسی کنند. این امر مدیران را قادر می سازد تا بر پیشرفت کار کارکنان نظارت کرده و در صورت لزوم به آنها امکان دهند.

به طور خلاصه ، پیاده سازی راه حل سلف سرویس در صورت نیاز. پیاده سازی راه حل سلف سرویس به کارکنان این آزادی را می دهد که به عملکرد و کار سخت خود در آینده نگاه کنند. همچنین ، این اراده به ایجاد ارتباط موثر بین مدیران و کارکنان کمک می کند.

می توانید در مورد "نحوه انتخاب بهترین نرم افزار مدیریت حضور و غیاب برای شرکت خود" در مورد نرم افزار مدیریت حضور و غیاب بیشتر بخوانید.


نتیجه

در نهایت ، شما باید نرم افزار مدیریت حضور و غیاب را انتخاب کنید که فقط چند دلار در ماه هزینه دارد و به کاربران اجازه می دهد برنامه را مشاهده کرده و به تلفن همراه خود متصل شوند. همچنین ، به دنبال آن نرم افزار با کارت امتیازی یا ویژگی های ساعت باشید که می تواند زمان شروع و پایان کار و مکث کارکنان را در ساعات کاری ردیابی کند. با این وجود ، اگر سازمان کوچکی وجود دارد ، به دنبال این ویژگی ها باشید زیرا نظارت بر بهره وری کارکنان شما الزامی است.

مدیریت دستگاه حضور و غیاب چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟

مدیریت حضور و غیاب

وقتی کارکنان بهترین عملکرد خود را در کار ارائه می دهند ، به پیشرفت سازمان خود کمک می کنند. به این ترتیب ، شرکت ها سیستم های مدیریت حضور و غیاب را پیاده سازی می کنند تا اطمینان حاصل شود که اعضای کارکنان بالقوه خود را به حداکثر می رسانند. این یک راه عالی برای نظارت بر وقت شناسی و عملکرد کارکنان است. بنابراین ، در این پست ، ما قصد داریم در مورد مدیریت حضور و غیاب بحث کنیم. همچنین توضیح خواهیم داد که شرکت شما چگونه می تواند از آن سود ببرد.

مدیریت حضور و غیاب چیست؟

مدیریت حضور و غیاب فرایند ردیابی ساعات کار یک کارمند است. این هر سیستمی است که برای ضبط زمان ورود و خروج کارگر استفاده می کنید. شما می توانید دستگاه حضور و غیاب را توسط

    نوشتن ساعات کار روی کاغذ ،
    تایپ زمان قابل پرداخت در صفحات گسترده ،
    مشت زدن کارت های زمان ، یا
    با استفاده از نرم افزار ردیابی زمان


چرا باید حضور را مدیریت کنید؟

طبق قانون استانداردهای عادلانه کار (FLSA) ، شرکت ها ملزم به استفاده از سیستم حضور و غیاب برای کارکنان خود هستند. مقرراتی برای زمان سنجی وجود دارد ، اما شرکت ها مختارند هر روشی را که می خواهند انتخاب کنند. به عنوان مثال ، می توانید از نرم افزار مدیریت حضور و غیاب برای اطمینان از دقت هنگام محاسبه کل ساعات قابل پرداخت استفاده کنید. این گزینه ایده آل است ، به ویژه اگر به کارکنان خود ساعت پرداخت می کنید. با این حال ، مهم نیست که چه روشی را انتخاب می کنید ، باید بتوانید دستمزد کارگران خود را محاسبه کنید. علاوه بر این ، باید بدانید که آیا نیاز به ورود بیش از حد به وقت اضافه دارند یا خیر.

در صورت داشتن کارمند حقوق بگیر ، مدیریت حضور نیز مفید است. به شما این امکان را می دهد که ببینید این افراد چقدر و چقدر کار می کنند. می توانید به آنها اجازه دهید زمانی را که مشغول به کار هستند ثبت کنند ، حتی زمانی که به طور فیزیکی از کسب و کار شما دور هستند. به این ترتیب ، حتی اگر آنها را نبینید ، می دانید که آنها چقدر برای شما کار کرده اند.

وقت شناسی نیز عامل مهمی در افزایش بهره وری کارکنان است. بنابراین ، اگر می خواهید بدانید که آیا کارگران شما به موقع می آیند یا خیر ، باید یک سیستم کنترل حضور و غیاب نیز داشته باشید. این به شما کمک می کند تعیین کنید که آیا یک کارمند تمایل دارد زود کار را ترک کند یا دیر حاضر شود. گذشته از آن ، نظارت بر حضور نیز به شما این امکان را می دهد که تعداد روزهای تعطیل را که یک کارمند استفاده کرده است ، پیگیری کنید. اگر شرکت شما برای روزهای بیماری یا تعطیلات سیاست دارد ، داشتن این سیستم می تواند مفید باشد.


مدیریت دستگاه حضور و غیاب چه چالش هایی دارد؟

معمولاً ، در تاریخ قطع حقوق و دستمزد ، پرسنل منابع انسانی باید جزئیات حضور نیروی کار را جمع آوری ، جمع آوری ، جمع آوری و تأیید کنند. اطلاعات جمع آوری شده برای یک ماه کامل می تواند غم انگیز باشد. به این ترتیب ، همیشه احتمال خطاهای انسانی در طول مسیر وجود دارد. یک سیستم مدیریت غیاب معیوب ممکن است منجر به ثبت نادرست ساعات کار شود. اگر این اتفاق بیفتد ، طبیعتاً کارکنان ناراضی خواهند بود. در اینجا برخی از چالش های کلیدی که ممکن است شرکت ها با مدیریت حضور و غیاب با آن روبرو شوند آورده شده است:

ثبت نام دستگاه حضور و غیاب وقت گیر-حفظ ثبت نام شرکت کنندگان یا کارت های پانچ ، سپس محاسبه کل ساعات کار-از جمله اضافه کار-می تواند زمان بر و مالیات بر باشد.

خطاهای انسانی در صفحات گسترده حضور و غیاب - هنگام استفاده از برگه های Excel برای ثبت حضور ، همیشه خطر مواجه شدن با خطاهای انسانی وجود دارد. علاوه بر این ، نگهداری و به روز رسانی صفحات گسترده برای هر ماه یا نوبت می تواند تلاش و زمان زیادی را ببرد.

نصب و نگهداری بیومتریک گران قیمت - فرض کنید شما برای مدیریت حضور و غیاب دستگاه های کشویی یا دستگاه های بیومتریک را انتخاب می کنید. خوب ، این مستلزم خرید و نگهداری دستگاه های سخت افزاری شخص ثالث ، سیم کشی داخلی ، سرورها و شبکه های IP است.

یک فرایند آشفته با چندین سیستم حضور و غیاب - برای شرکت هایی با چندین مکان و مرکز HR مرکزی ، استفاده از سیستم های مختلف حضور و غیاب می تواند آشفته باشد. اگر شاخه ای از بیومتریک و شاخه دیگر از برگه Excel استفاده کند ، پردازش حقوق و دستمزد هر ماه می تواند دردسرساز باشد. برای اطمینان از صحت حضور ، ممکن است این وضعیت نیاز به بررسی و محاسبه مجدد داشته باشد.
سیستم های مختلف مدیریت حضور و غیاب


در اینجا چند روش برای تنظیم سیستم  حضور و غیاب آمده است:
کاغذ

می توانید یک قالب برگه زمانی را روی یک تکه کاغذ چاپ کنید یا از یک دفترچه ساده استفاده کنید. کارکنان شما تاریخ و ساعات کار خود را یادداشت می کنند. در حالی که استفاده از کاغذ نیازی به تنظیم هر چیزی ندارد ، اما هنوز معایبی دارد. به عنوان مثال ، کارکنان ممکن است ساعت های نادرست را وارد کنند یا کاغذ گم شود یا آسیب ببیند.
ساعت باندی

شما همچنین می توانید یک دستگاه ساعت در ساعت را در محل کار خود نصب کنید. هر زمان که کارکنان شما به محل کار خود می رسند یا از آنجا خارج می شوند ، وقت آنها را ضرب می کنند. با این حال ، توجه داشته باشید که شما باید در راه اندازی و نگهداری ساعت زمان سرمایه گذاری کنید.
صفحه گسترده

یکی دیگر از گزینه ها می تواند حفظ صفحه گسترده زمان سنجی باشد. کارکنان ساعات کار خود را در پرونده وارد می کنند. در پایان تاریخ قطع حقوق و دستمزد ، پرسنل منابع انسانی از فرمول هایی برای محاسبه دستمزد استفاده می کنند. به خاطر داشته باشید که این گزینه همچنین می تواند مستعد خطاهای انسانی باشد.

ردیاب زمان حضور آنلاین m است
اطلاعات بیشتر درباره این نوشتار مبدأ
برای اطلاعات ترجمه بیشتر، نوشتار مبدأ لازم است
ارسال بازخورد
پانل‌های کناری
 برای ترجمه بیشتر، از دکمه‌های پیکان استفاده کنید.سیستم مدیریتی که همه چیز را راحت و آسان می کند. به عنوان مثال ، اگر از Traqq استفاده می کنید ، ابزار به طور خودکار ساعات کار را ثبت می کند. تنها کاری که کارمندان شما باید انجام دهند این است که برنامه سبک وزن را روی رایانه خود نصب کنند. هنگامی که روی Start کلیک می کنند ، Traqq ساعات قابل پرداخت آنها را ثبت می کند. به عنوان یک مدیر یا یک متخصص منابع انسانی ، می توانید به داشبورد بروید و گزارش های جدول زمانی را برای افراد و کل تیم ها ایجاد کنید.

شایان ذکر است که Traqq چیزی فراتر از یک سیستم حضور و غیاب است. همچنین می توانید از این ابزار برای نظارت و اندازه گیری بهره وری کارکنان خود استفاده کنید. Traqq همچنین وب سایت های بازدید شده توسط یک کارمند و برنامه هایی که از آنها استفاده می کند را تحت نظر خواهد داشت. در داشبورد ، خواهید دید که کدام فعالیت ها بزرگترین تکه های زمان خود را می خورند. علاوه بر این ، میزان فعالیت آنها را بر اساس کلیک و پیمایش ماوس و حرکات صفحه کلید آنها مشاهده خواهید کرد. به این ترتیب ، شما قادر خواهید بود اتلاف کننده های رایج را شناسایی کرده و از کارایی آن اطمینان حاصل کنید.
چه چیزی یک سیستم مدیریت حضور و غیاب عالی را ایجاد می کند؟

در دهه گذشته ، فناوری به سرعت تکامل یافته و زندگی ما را بسیار آسان کرده است. وقتی صحبت از ثبت حضور کارکنان می شود ، ابزارهای مختلف به راحتی در دسترس قرار گرفته اند. این روزها ، بسیاری از برنامه های مبتنی بر ابر و نرم افزارهای پیش فرض را خواهید دید که از عملکرد پیشرفته و تجزیه و تحلیل زمان بندی استفاده می کنند. در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی یک سیستم مدیریت حضور و غیاب عالی وجود دارد:


ساعت به ساعت و ساعت خاموش

ورود و خروج ساعت باید برای کارکنان شما مناسب باشد. بنابراین ، یک برنامه حضور و غیاب باید دارای یک سیستم ورود / خروج ساده باشد. این می تواند یک کارت خوان مغناطیسی باشد که در شناسه آنها جاسازی شده یا یک برنامه نصب شده در رایانه یا تلفن آنها باشد.

دستگاه حضور و غیاب پیشرفته داده هایی را که تیم منابع انسانی شما برای سهولت پردازش حقوق و دستمزد نیاز دارد ، ارائه می دهد. برنامه باید گزارشهای برگه زمانی را به طور خودکار ایجاد کند و باید به فرمت های مختلف فایل قابل صادرات باشد. به عنوان مثال ، هنگام استفاده از Traqq ، می توانید به داشبورد بروید و داده های برگه زمان را به یک فایل CSV صادر کنید.
مدیریت را ترک کنید


ردیاب حضور و غیاب در رایانه لوحی را بررسی کنید

فقط به این دلیل که یک کارمند در محل کار حاضر نمی شود ، به این معنی نیست که شما او را "غایب" علامت گذاری می کنید. اگر سیاست های مربوط به مرخصی های اضطراری یا استعلاجی را دارید ، باید به کارگر شما اجازه داده شود که برای یک روز مرخصی اقدام کند. بنابراین ، برنامه مدیریت حضور و غیاب شما باید دارای سیستمی برای رسیدگی به حوادثی از این قبیل باشد.

ویرایش های دستی

گاهی اوقات ، کارکنان هنگام مراجعه به دفتر با عجله به پشت میز خود می روند و فراموش می کنند که ساعت کار را انجام دهند. البته ، مغایرت هایی مانند این می تواند بر داده های بهره وری کارگران تأثیر بگذارد. بنابراین ، یک برنامه مدیریت حضور و غیاب خوب باید به شما این امکان را بدهد که ساعات ثبت شده را به صورت دستی ویرایش کنید. البته ، اگر چنین حادثه ای رخ دهد ، باید فوراً به مدیران یا مقامات هشدار دهد.

تجزیه و تحلیل پیشرفته

تجزیه و تحلیل پیشرفته به مدیران اجازه می دهد تا الگوهای حضور و عملکرد را در بین کارکنان مشاهده کنند. اگر یک کارگر به طور منظم ساعت های اضافی را بدون اجازه بگذارد ، برنامه حضور و غیاب این رفتار را به شما نشان می دهد. به این ترتیب می توانید از سوء استفاده اضافی و هزینه های غیر ضروری جلوگیری کنید. علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل پیشرفته به شما کمک می کند تا مشخص کنید که آیا کارمندان به طور معمول تاخیر دارند یا خیر.
در نتیجه

تعداد زیادی سیستم حضور و غیاب در اختیار شما قرار دارد. آنچه مهم است این است که شما برنامه یا روشی را انتخاب کنید که تولید صفحه زمان را آسان و راحت کند. در این مورد ، توصیه می کنیم از Traqq برای ضبط ساعات قابل پرداخت کارکنان خود استفاده کنید. تا زمان نگارش این مقاله ، می توانید این ابزار را بارگیری کرده و به تمام ویژگی های آن به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید!

 

نرم افزار زمان و حضور و غیاب

انتخاب بهترین زمان و سیستم حضور و غیاب می تواند دلهره آور به نظر برسد.موارد زیادی را باید در نظر گرفت ، از جمله هزینه ، ویژگی ها و قابلیت های ادغام با سایر سیستم های شرکت شما.خبر خوب این است که اگر به دنبال چیزی مقرون به صرفه و کارآمد هستید ، گزینه های زیادی در آنجا وجود دارد.در این پست ، ما برخی از مهمترین عواملی را که هنگام انتخاب نرم افزار ردیابی حضور و غیاب باید در نظر داشته باشید ، مورد بحث قرار می دهیم.

نرم افزار زمان و حضور و غیاب چیست؟

نرم افزار حضورغیاب یک نوع سیستم مدیریت کسب و کار است که بر ساعت کار کارکنان نظارت می کند.از این اطلاعات می توان برای محاسبه دستمزد آنها ، پیگیری بهره وری ، ایجاد سوابق برای اهداف مطابقت (مانند حقوق و دستمزد) و تجزیه و تحلیل روند نیروی کار استفاده کرد.برای شروع ، شما از سردرد بررسی برگه های زمان کاغذ و ثبت سوابق دقیق خلاص می شوید تا اطمینان حاصل کنید که از تمام مقررات Fair Work پیروی می کنید.

بهبود کارکنان و مدیریت نیروی کار

شرکت هایی که دستگاه حضور و غیاب کارکنان را پیاده سازی می کنند ، می توانند ساعت کارکنان را بهتر ردیابی کرده ، مدیریت حضور و غیاب را زیر نظر داشته و پیشرفت پروژه را پیگیری کنند.از این اطلاعات می توان برای ایجاد گزارش هایی در مورد میزان کار انجام شده و آنچه نیاز به توجه بیشتری دارد استفاده کرد.

بهره وری بیشتر

نرم افزار ردیابی حضور و غیاب خودکار به بخش منابع انسانی و کارکنان این امکان را می دهد که زمان صرف شده برای ردیابی و ثبت حضور حضوری را کاهش دهند.این سیستم همچنین به کارکنان اجازه می دهد تا ساعات کاری خود را گزارش دهند و نیازی نیست که سرپرستان یا مدیران وقت خود را برای بررسی سوابق و ایجاد گزارش صرف کنند.

مطابقت با قوانین حقوق و دستمزد استرالیا (ادغام نرم افزار حقوق و دستمزد)دستورالعمل های استخدامی موجود در جوایز مختلف مدرن اغلب بسیار پیچیده و بسیار خاص هستند.بسیاری از مشاغل با تفسیر جوایز مدرن دست و پنجه نرم می کنند و این مسئله اصلی رعایت حقوق و دستمزد برای بسیاری از صاحبان مشاغل است که زمان یا منابع خود را به درک تعهدات کارفرمای خود اختصاص نمی دهند.

فراتر از آن ، شما باید از استانداردهای ملی اشتغال ، حقوق و دستمزد تک لمسی و مالیات حقوق و دستمزد پیروی کنید.بنابراین ، اطمینان از رعایت مستلزم توجه زیاد به جزئیات مربوط به پرداخت اضافه کار به کارکنان ، نرخ مجازات و کمک هزینه های خاص است.و در حالی که فرآیندهای دستی ممکن است کار را انجام دهند ، زمان بر و اغلب اوقات نادرست است.

با قرار دادن فرایند مدیریت حضور و غیاب بر روی خلبان خودکار با استفاده از سیستم زمان بندی و حضور خودکار در کنار نرم افزار حقوق و دستمزد ابر ، می توانید از نظارت اجتناب کرده و کارایی رعایت مقررات انطباق را افزایش دهید.


ثبت آسان کار

بسیاری از صاحبان مشاغل نمی دانند که شما باید زمان و حضور کارکنان را نگه دارید و سوابق را حداقل به مدت هفت سال پرداخت کنید.اگر مشاغل شما مورد ممیزی قرار می گیرد ، این سوابق باید به آسانی در دسترس بازرس Fair Work ، خوانا و انگلیسی باشد. این شامل فیش حقوقی ، موافقت نامه های کاری ، فهرست ها و برگه های زمانی است.

اگر معلوم شود که یک کسب و کار سوابق دقیقی نداشته است ، باید جریمه های سنگینی بپردازید. نگهداری اسناد یک فرایند پر زحمت است اگر به صورت دستی انجام شود و اغلب منجر به طیف وسیعی از ناکارآمدی ها و مشکلات می شود که مشاغل را در معرض مشکلات رعایت حقوق و دستمزد قرار می دهد.

نرم افزار حضور و غیاب که به طور یکپارچه با نرم افزار حقوق و دستمزد شما همگام می شود ، نیاز به حفظ کاغذ را از بین می برد و به شما این امکان را می دهد که تمام سوابق زمان و حضور خود را در یک مکان داشته باشید - دسترسی به آن در صورت حسابرسی کار عادی را آسان می کند.

    
هنگام انتخاب زمان و نرم افزار حضور و غیاب باید به چه ویژگی هایی توجه کرد؟

هنگام انتخاب نرم افزار حضور و غیاب برای کسب و کار یا سازمان خود موارد زیادی را باید در نظر گرفت ، به همین دلیل ما این لیست از مواردی را که باید قبل از خرید به دنبال آنها باشید ، گردآوری کرده ایم:

    رابط کاربری آسان: آخرین چیزی که می خواهید این است که کارکنان شما ساعت ها وقت خود را صرف یادگیری نحوه استفاده از سیستم و ایجاد ورودی داده ها کنند. زمانبندی و تنظیم ساعت باید سریع و آسان مدیریت شود.

    انعطاف پذیری: مشاغل مختلف نیازهای متفاوتی دارند ، بنابراین سیستم ساعت کاری کارکنان شما باید با این نیازها سازگار باشد. به عنوان مثال ، در صنعت SCHADS ، کارگران پشتیبانی اغلب در مکان های مختلف کار می کنند. بنابراین ، یک سازمان SCHADS به نرم افزاری نیاز دارد که امکان ردیابی شغل را در حین حضور کارکنان پشتیبانی خود در محل فراهم کند.

    توانایی صادر کردن گزارشات: اگر به سیستم های حضور و غیاب نگاه می کنید ، یکی از وظایف اصلی آن باید ایجاد گزارش های خودکار بر اساس محدوده تاریخ باشد. این امر ردیابی حضور کارکنان را بسیار ساده تر می کند و همچنین محاسبات حقوق و دستمزد را ساده می کند.

    مدیریت کارکنان و نیروی کار: داشتن یک سیستم حضور و غیاب ضروری است که بتواند با مشاهده اطلاعات کارکنان در یک مکان ، کارفرمایان را در مدیریت تیم خود یاری دهد.

    حقوق و دستمزد پشتیبانی از ادغام: ادغام سیستم های حضور و غیاب با سیستم حقوق و دستمزد موجود ، کارایی سیستم زمان و حضور شما را افزایش می دهد.

    مبتنی بر ابر: داشتن یک راه حل مبتنی بر ابر ، نیاز به به روزرسانی مداوم نرم افزار را در صورت موجود بودن نسخه های جدید برطرف می کند و به کارفرمایان و کارکنان اجازه می دهد از هر کجا و هر زمان به سیستم دسترسی داشته باشند.

    برگه های زمانی الکترونیکی: این کار به کارکنان اجازه می دهد تا ساعات کار خود را از طریق رایانه ، رایانه لوحی یا تلفن هوشمند هنگام حرکت برای مدیریت و گزارش زمان وارد کنند.

    برنامه های شیفت: داشتن گزینه ای برای ایجاد برنامه های نوبت در زمان و نرم افزار حضور و غیاب ، مدیریت زمان کارها را برای کارکنان آسان تر می کند.

    ردیابی اضافه کاری: داشتن ویژگی ردیابی اضافه کاری ، رعایت دستورالعمل های پرداخت اضافه کار را آسان تر می کند.

    بیومتریک: داشتن یک ویژگی کنترل دسترسی بیومتریک به افرادی که در حال حرکت و خروج هستند بدون خطر مشت زدن دوستان کمک می کند.

    زمان بندی بدون تماس: علاوه بر داشتن سیستم بیومتریک ، پیاده سازی سیستمی که نیازی به اثر انگشت یا ورود به سیستم برای لمس ندارد ، برای کاهش شیوع کووید -19 و سایر بیماری های عفونی مفید است.

این سیستم حضور و غیاب کارکنان به دلیل ویژگی های تشخیص چهره به طور گسترده ای شناخته شده است. هنگامی که iPad (در نقاط ورودی محل کار ما نصب شده است) چهره ای را می بیند ، آن را با چهره های شناخته شده در پایگاه داده صورت خود مقایسه می کند. اگر مسابقه ای وجود داشته باشد ، حضور را در سرور NoahFace تأیید و ثبت می کند.این امر اساساً زمان لازم برای زمان بندی را کاهش می دهد و اسکنرهای اثر انگشت و برگه های زمان کاغذ را به عنوان ناقل انتشار ویروس ها و بیماری ها حذف می کند.

زمان شروع و پایان نوبت ثبت می شود و به طور خودکار با سیستم حقوق و دستمزد شما هماهنگ می شود ، زمان های استراحت اجباری ، قوانین گرد کردن و قوانین جایزه مدرن اعمال می شود.هر بار که یک رویداد زمان سنجی در NoahFace رخ می دهد ، عکس ها به طور خودکار ضبط و ذخیره می شوند ، که یک مسیر حسابرسی غیرقابل انکار و قابل دسترسی ایجاد می کند.

و اگر کارکنانی دارید که در خانه یا در حال حرکت کار می کنند ، NoahFace یک راه حل ساعت موبایل را ارائه می دهد که به کارمندان شما اجازه می دهد راه حل زمان و حضور را در تلفن های همراه خود اجرا کنند.

سایر ویژگی ها عبارتند از:

    مدیریت فهرست کارکنان ،
    برگه های زمانی الکترونیکی که می تواند قبل از پرداخت حقوق شما بررسی و تنظیم شود ،
    شکستن ضبط ، و
    زمان واقعی و نظارت بر حضور و غیاب.


COVID-19 و NoahFace

در حالی که اکثر مشتریان می دانند که برای صرفه جویی در وقت و خودکارسازی فرایند رعایت حقوق و دستمزد به سیستم حضور و غیاب کارکنان نیاز دارند ، اغلب دلهره وجود دارد که کدام نرم افزار برای تجارت آنها بهترین است.این را با این واقعیت ترکیب کنید که اکثر صاحبان مشاغل و مدیران از نظر زمان ضعیف هستند ، ما دریافتیم که برای یافتن مناسب ترین راه حل به کمک نیاز داریم.

اما ، با اتخاذ یک سیستم حضور و غیاب برای مشاغل خود ، می توانید عوامل خطر عدم رعایت صفحات زمانی کاغذ را کاهش داده و بهره وری کل فرآیند حقوق و دستمزد و مدیریت نیروی کار کل مشاغل را افزایش دهید.

استفاده از نرم افزار حضور و غیاب همراه با راه حل حقوق و دستمزد ابری به کارفرمایان این امکان را می دهد که با وضع قوانین داخلی برای جوایز مدرن و نگهداری سوابق ، حقوق کارکنان را به طور خودکار انجام دهند.

ما به شما معرفی مختصری از یکی از راه حل های حضور و غیاب خود ، NoahFace ؛ چندین گزینه دیگر وجود دارد که ممکن است برای تجارت شما مناسب تر باشد.

بنابراین ، امروز یک بررسی حقوق و دستمزد رایگان با تیم PayCat رزرو کنید تا ما بتوانیم به شما در انتخاب راه حل مناسب برای تجارت شما کمک کنیم.