حضورغیاب

 

  دستگاه حضور و غیاب  


Time attendanceدستگاه حضور و غیاب

 
 
  اثرانگشت      تشخیص چهره       کارت 
 

  اخرین بروز رسانی 18 مرداد 1401 


 

دستگاه حضور و غیاب با قابلیت اثر انگشت و تشخیص چهره


فروش بهترین مدل های دستگاه حضور غیاب با قیمت مناسب و کیفیت بالا, مناسب برای شرکت ها,ادارات,کارخانه ها,فروشگاه ها و....
 
دستگاه حضور و غیاب zk787

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK uFace302


دستگاه حضور و غیاب که شامل دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب میشودشامل ویژگی های متنوعی است که بر اساس نوع تقاضای هر مجموعه، می تواند ترکیبی از فاکتورهای مورد توجه منابع نیروی انسانی بوده و در نتیجه خروجی قابل قبول را ارائه دهد.نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد.

 این دستگاه جدیدترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ZKteco با تعیین هویت چندگانه : چهره، اثر انگشت، کارت بدون تماس RFID شناسایی چهره کمتر از ۱ ثانیه از طریق اسکن اسکلت بندی صورت و کدگذاری فاصله اجزای صورت کاربر، عدم تاثیر تغییرات ظاهری و تغییر فریم عینک طبی، طول عمر طولانی دستگاه بدلیل عدم تماس مستقیم با کاربر که احتمال آسیب رسانی به آن را نیز به صفر می رسد. و قابلیت نصب به صورت outdoor و شناسایی چهره در زیر نور آفتاب می باشد .

پروتکل ارتباطیTCP/IP, RS232/485, USB Host
۲,۰۰۰ چهره و ۳,۰۰۰ الگوی اثر انگشت
الگوریتم پیشرفته تشخیص چهره

 
قیمت 7,400,000 توماندستگاه حضور غیاب ZK788

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 788


دستگاه حضور و غیاب  ZK 38788 دستگاهی چند منظوره برای تشخیص اثر انگشت، کارت و پین می باشد. این دستگاه حضور و غياب با الگوريتم تشخيص اثر انگشت پيشرفته جهت تشخيص سريع اثر انگشت در كمترين زمان و كمترين خطاي ممكن ارائه می گردد.این دستگاه از لحاظ ظاهری به ۳ قسمت تقسیم شده است. بخش اول، سمت راست، شامل Finger Print جهت شناسایی اثر انگشت، بخش دوم، سمت چپ بالا، شامل صفحه کلید لمسی جهت انجام تنظیمات و بخش پایانی، سمت چپ پایین، شامل چشمییا دوربین جهت شناسایی چهره و همچنین کارت های پرسنلی در نظر گرفته شده است.

دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKteco  داراي سنسور تشخیص اثر انگشت از نوع Silk ID می باشد. صفحه نمايش رنگي 4.3 اينچ اين مدل، امكان نمايش تصاوير از جمله تصوير اثر انگشت و نتيجه تطبيق را با وضوح بيشتري در اختيار شما قرار مي دهد. همچنین این دستگاه می تواند تشخیص چهره را تا ظرفیت 3000 نفر، تشخیص کارت تا 10000 و تشخیص اثر انگشت را تا 5000 مورد انجام دهد، به علاوه به واسطه دارا بودن باتری بک آپ در زمان نبود برق نیز قابل استفاده است.

نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد. با اتوماسیون کردن حضور و غیاب در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل مرخصی ها، مأموریت ها، اضافه‌کاری، شیفت ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل، ثبت شده و قابل بازیابی است.

قیمت 10,200,000 تومان
 

 

دستگاه حضور غیاب Zkteco مدل 750

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 750

دستگاه حضور و غیاب مدل Zk 750 ساخت شرکت ZK teco چین است و برای تشخیص هویت افراد در سازمان‌ها از به روزترین فناوری‌های دنیا پشتیبانی می‌کند.دستگاه حضور و غیاب Zk750 دارای نمایشگر 2.8 اینچی است تا درصورت نیاز به تنظیمات به صورت کاملا گرافیکی به آن ها دسترسی پیدا کرده و به شخصی سازی سیستم بپردازید.این دستگاه دارای سنسور ضد خش و ضد تقلب است که با لمس کمتر از 1 ثانیه به شناسایی مشخصات کاربری افراد و کارمندان شرکت می پردازد.

سیستم تشخیص چهره Zk750 با 2000 ظرفیت کاربر، ذخیره سازی 3000 اثر‌انگشت و ثبت 100000 تردد، این دستگاه را به یکی از دستگاه‌های حضور و غیاب کارآمد در حوزه تشخیص هویت دقیق کاربران و ثبت تردد آن‌ها تبدیل کرده است. این دستگاه مجهز به باطری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق کمک می‌کند تا دستگاه همچنان فعال باشد.این دستگاه مناسب و مقرون به صرفه برای سازمان‌هایی با تعداد متوسط کارکنان است و از پرفرو‌ شترین دستگاه‌ها در نوع خود به حساب می‌آید که می‌تواند کاملا برای شما مناسب و کارآمد باشد.

دوربین و صفحه نمایش رنگی
انتقال اطلاعات توسط درگاه سریال و شبکه
شناسایی 3000 اثر انگشت،100000 تردد و 2000 چهره
ادامه فعالیت با استفاده از باتری پشتیبان
گارانتی 2 ساله

 

قیمت 4,900,000 تومان
 

 


دستگاه حضور و غیاب zkteco مدل 321

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 321
 

این دستگاه حضور و غیاب از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی برای شناسایی اثر انگشت برخوردار است. علاوه بر سنسور اثر انگشت جهت ثبت ورود و خروج پرسنل، دارای کارتخوان بدون تماس نیز می باشد که می توان برای افراد از هر کدام به دلخواه استفاده کرد. صفحه نمایش دستگاه رنگی می باشد و زمانی که تردد شخص ثبت می شود.

همچنین سنسور ثبت اثر انگشت این دستگاه، نوری، ضد تقلب و ضد خش و محافظ سنسور می باشد. همچنین این دستگاه مجهز به باتری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق، می توان از آن استفاده کرد. بنابراین حتی زمانیکه برق قطع است، کاربران می توانند از این دستگاه استفاده کنند.


قیمت 2,550,000 تومان
 
 

 

دستگاه حضور و غیاب B07
 
دستگاه حضور و غیاب B07

دستگاه حضور و غیاب B07 یکی از جدیدترین دستگاه های حضور و غیاب است که تمام نیازهای مشتریان را پشتیبانی کرده و مناسب جهت نصب در ادارات، مجتمع های مسکونی، باشگاه های ورزشی، اماکن امنیتی و … می باشد. در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.

به همراه این دستگاه حضور و غیاب یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.

ین مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ظرفیت 3000 کارت
ظرفیت 160،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB

قیمت 2,740,000 تومان
 


حضور و غیاب 765
 

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 765


دستگاه حضور و غیاب 765 یکی از محبوب ترین دستگاههای حضور و غیاب شرکت ZKteco  است که با جدید ترین و مدرن ترین فن آوری روز دنیا طراحی و ساخته شده.این دستگاه بصورت اثر انگشت و تشخیص چهره کار میکند و قابلیت ثبت اثر انگشت با ظرفیت 5000 کاربر و ذخیره‌سازی 800 چهره و همچنین 5000 کارت را دارد و می تواند 100 هزار تردد را ثبت و ذخیره نمایند, همچنین قابلیت پشتیبانی از ریدر دوم و دستگاه SBR را نیز دارا می‌باشد.

قابلیت ثبت 3000 اثرانگشت
قابلیت ثبت 800 چهره
قابلیت ثبت 5000 کارت
قابلیت ثبت 100000 تردد
صفحه نمایش رنگی ۲٫۸ اینچی
رطوبت 80%-20%
دمای عملیاتی 45-0 درجه
منبع تغذیه DC 12V / 1.5A
جلوگیری از ثبت تکراری چهره
قابلیت اتصال ریدر جانبی
قابلیت اتصال SBR

قابلیت اتصال آنتن برد بلند UHF
قابلیت تعریف محدوده زمانی در دستگاه
ارتباطات TCP/IP, USB-Host, WiFi
کنترل دسترسی Third Party Electric Lock, Exit Button, Door Sensor
قابلیت‌های استاندارد DST, Self-Service Query, Photo ID, Scheduled-bell, T9 Input, Multiple Verifcation Modes

قیمت 5,400,000 تومان

 


دستگاه حضور و غیاب B06


دستگاه حضور و غیاب B06


در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.این مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ثبت تردد در این دستگاه از طریق تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز امکان پذیر است و صفحه نمایش لمسی ۴٫۵ اینچی رنگی انجام تنظیمات را بسیار آسان کرده است، همچنین قابلیت آپلود عکس کارکنان در این دستگاه وجود دارد تا در زمان ثبت ورود و خروج عکس کاربر مورد نظر را روی LCD نمایش دهد. این دستگاه مجهز به ویگند ورودی است که امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند. یک باتری بکاپ با ظرفیت ۲۰۰۰mAh نیز در این دستگاه تعبیه شده که اجازه می دهد دستگاه در زمان قطع برق به کار خود ادامه دهد.

همراه این دستگاه یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.


ظرفیت 3،000 کارت
ظرفیت 80،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB

قیمت 2,600,000 تومان
 

دستگاه حضور و غیاب zk312

دستگاه حضور و غیاب ZK312


دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKT مدل 312 یک دستگاه حضور و غیاب کامل با قابلیت تشخیص 3000 اثر انگشت و 5000 کارت عبوری است.صفحه نمایش رنگی ۲.۴ اینچی ارتباطات RS۲۳۲/۴۸۵, TCP/IP, USB-host, Wi-Fi رطوبت ۸۰%-۲۰% دمای عملیاتی ۴۵-۰ درجه منبع تغذیه DC ۱۲V ۳A جلوگیری از ثبت تکراری چهره از قابلیت های این حضور غیاب است.
 

قیمت 3,600,000 تومان
دستگاه حضور غیاب چیست؟ 

دستگاه حضور و غیاب یا ساعت زنی دستگاهی است که برای ثبت ورود و خروج کارمندان در یک محیط کاری به کار میرود تا با توجه به کارکرد هر یک از پرسنل مدیران بتوانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند.سیستم‌های حضور و غیاب می‌توانند نقش مکملی و مهمی در مدیریت کارکنان داشته باشند.

نمونه‌های مختلفی از دستگاه حضور و غیاب به همراه نرم افزار آن در سطح دنیا و در سطح ایران موجود است که در هر کدام از آنها از یک روش خاص برای شناسایی افراد استفاده شده است. به عنوان مثال، دستگاه حضور و غیاب کارتی، چشمی، تشخیص چهره و رمزی تنها چند مورد از این دستگاه‌ها هستند.

دستگاه حضور و غیاب شامل یک سیستم فیزیکی و کامپیوتری است که امکان ثبت زمان ورود و خروج پرسنل به یک سازمان یا اداره را فراهم می‌کند. این دستگاه به شکلی طراحی شده است که ابتدا اطلاعات پرسنل در حافظه آن ذخیره می‌شود، سپس در روزها و دفعات بعدی، پس از اسکن اطلاعات در حال تردد و کارکنان، این اطلاعات با یکدیگر مقایسه می‌شود و امکان شناسایی و احراز هویت فرد فراهم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران به استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب پیشرفته‌ مانند دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره و تشخیص عنبیه روی آورده‌اند، این است که جلوی این تقلب کارمندان را بگیرند.


مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب

مزایای دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
 
صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از قطع درختان: در دهه های اخیر که سیستم حضور و غیاب به صورت کاملا دستی انجام می شد، ساعت های ورود و خروج هر پرسنل در برگه های زمانی (Time Sheet) به طور جداگانه برای هر پرسنل ثبت می گردید. جمع آوری و برآورد ساعت کارکرد و محاسبه دستی حقوق پرسنل بسیار کار پیچیده و دشواری بود و گاهی تا چند روز به طول می انجامید. علاوه براین، استفاده ماهانه از کاغذ منجر به تولید هزینه های اضافی برای شرکت می گردید.

مدیریت آنلاین درخواست ها و گزارش ها: از آنجایی که مدیران معمولا مشغله فراوانی دارند و برای پیگیری برخی امور ملزم به فعالیت در خارج از محل شرکت خود هستند بنابراین استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می تواند بهترین انتخاب برای این مدل کسب و کارها باشد و دیگر نیازی به حضور مدیران در شرکت احساس نمی شود و مدیران می توانند تنها از طریق یک سیستم کامپیوتر، اپلیکیشن موبایل یا تبلت به صورت آنلاین از آخرین تردد های پرسنل در سازمان مطلع شوند، گزارش خروجی تهیه نمایند.

پشتیبانی و در دسترس بودن اطلاعات در هر زمان

محاسبه دقیق و هوشمند ساعت های کارکرد بدون کوچکترین خطای انسانی

قابلیت انتقال اطلاعات به نرم افزارهای محاسبه حقوق و دستمزد


گزارش گیری: اطلاعات و گزارش گیری آن به صورت آنلاین و زمان واقعی می باشد, در نتیجه بلافاصله مشخص می گردد چه شخصی در سازمان حضور دارد یا ندارد.با استفاده از آن کارمندان می توانند ساعات عدم حضور در کار، یا ساعات ناهار یا ساعتی که در جلسه هستند را اعلام کنند، تا کسانی که اجازه دارند از آن با خبر شوند.

اطمینان در تشخیص صحیح کارمند:  ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک که سیستم حضور و غیاب ثبت می کند برای هیچ کدام از افراد یکسان نیستند. بنابراین مدیران می توانند اطمینان کامل در درستی ثبت تردد ها داشته باشند.

جلوگیری از هر گونه تقلب:  دردستگاه حضور و غیاب کارتی پرسنل می توانند به جای یکدیگر کارت بزنند و هرساله سبب میلیون ها زیان مالی به کسب و کارها شوند. در حالی که سیستم حضور و غیاب بیومتریک مانع بروز این مشکلات می شود. زیرا سیستم، ویژگی های منحصر به فرد هر کارمند را ثبت می کند و کارمندان نمی توانند به جای یکدیگر قرار بگیرند.

نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب:

استفاده از نرم‌ افزار دستگاه حضور و غیاب بهترین راه‌ برای کنترل ورود و خروج کارکنان است  و قابلیت‌های مختلفی دارد که می‌تواند در مدیریت بهتر کسب‌وکار به شما کمک کند. نرم‌افزارهای حضور و غیاب  امکان یکپارچه‌ سازی و مطابقت با برنامه‌های حقوق و دستمزد را دارند.


 
همه چیزدرباره دستگاه حضور و غیاب

همه چیز درباره دستگاه حضور و غیاب


از دیرباز تاکنون در اغلب شرکتها، ادارات، سازمانها و ... بررسی تردد پرسنل و کارمندان برای کارهایی مانند پرداخت حقوق و مزایا، بررسی میزان استفاده از مرخصی، ساعات ماموریت انجام شده و غیره راههای گوناگونی وجود داشت. در گذشته برای کنترل تردد پرسنل و کارمندان از دفترهایی برای ثبت ساعت ورود و خروج آنها استفاده میشد. این سبک از کنترل تردد دقیق نبوده و در انتهای ماه به دلیل نیاز به بررسی ورود و خروج تک تک کارمندان از روی دفتر، اتلاف زمان و خطای کار زیادی را به همراه داشت.

با وجود این مشکلات نیاز به سیستمی برای رفع این نواقص و ثبت دقیق ترددها به وجود آمد که با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاههای حضور و غیاب طراحی و تولید شدند. با توجه به تمایل انسان به استفاده بهینه از زمان و پایین آمدن درصد اشتباه در ادارات، سازمانها، شرکتها و ... نیاز به دستگاههای حضور و غیاب بدون خطا و بازده بالا احساس شد و این نیاز باعث تولید سیستمهای حضور و غیاب در انواع مختلف و عرضه آن در بازار شد.


آشنایی بیشتر با سیستم حضور و غیاب

همانطور که از اسم این سیستم مشخص است از دستگاههای حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج پرسنل و مشخص شدن ساعات حضور یا غیاب استفاده میشود. سیستمهای حضور و غیاب از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شدهاند. دستگاههای حضور و غیاب از لحاظ سخت افزار در انواع مختلف تولید میشوند.

در بازار شما میتوانید دستگاههای حضور و غیاب را با قیمتهای متفاوتی تهیه کنید. قسمت سخت افزار سیستمهای حضور و غیاب، دستگاههای حضور و غیاب هستند که اغلب به صورت آفلاین اطلاعات ورود و خروج کارکنان سازمان را ثبت میکنند و قسمت نرم افزاری حضور و غیاب نرم افزاری است که بر روی سیستم کامپبوتر نصب شده و با اتصال به دستگاه حضور و غیاب، دانلود اطلاعات تردد، استفاده از سیستم حسابرسی برای پرداخت حقوق، ثبت مرخصی و ... مورد استفاده قرار میگیرد. اتصال به دستگاههای حضور و غیاب به دو صورت وایرلس (بیسیم) و سیمدار امکان پذیر است.


انواع دستگاههای حضور و غیاب

انواع دستگاه حضور و غیاب

دستگاههای حضور و غیاب دارای سنسورهای متنوعی همانند کارتخوان، اثرانگشت، تشخیص چهره و رمز ورود هستند. در تمام دستگاههای حضور و غیاب اطلاعات کاربران یک بار درون حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره شده و تا زمانیکه آن را از حافظه پاک دستگاه پاک نکنید یا دسترسی کاربر را محدود نکنید در حافظه آن باقی خواهد ماند. در ادامه با انواع سنسورهای مورد استفاده در دستگاههای حضور و غیاب، نحوه عملکرد، میزان دقت و احتمال خطا یا سوء استفاده پرسنل را آشنا خواهید شد.

اگر از کارت یا تگ برای ثبت تردد استفاده کنید در هنگام تعریف یک کاربر با قرار دادن کارت جدید در مقابل سنسور دستگاه، شماره کارت به آن کاربر تعلق گرفته و با هر بار فرار دادن کارت مقابل دستگاه حضور و غیاب ورود و خروج آن فرد در حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد.

این نوع سیستم حضور و غیاب به دلیل اینکه امکان ثبت تردد پرسنلی که در محل کار خود حضور ندارند به وسیله سایر همکاران وجود دارد به نسبت سایر دستگاههای حضور و غیاب از امنیت کمتری برخوردار است زیرا علاوه بر امکان ثبت تردد دروغین امکان کپی کردن کارتهایی که در بازار با نام کارت EM شناخته میشوند وجود دارد ولی اگر دستگاه حضور و غیاب با کارتهای Mifar کار کنند امکان کپی کردن این نوع کارت وجود ندارد.

سنسور اثر انگشت یکی از بهترین و مطمئن ترین سنسورهای موجود در دستگاههای حضور و غیاب است. همان طور که می دانید اثرانگشت هر شخص منحصر به فرد بوده و هیچ شخصی مشخصات اثرانگشت فرد دیگری را ندارد.

با توجه به این مطلب و با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت می  توان اثرانگشت پرسنل را اسکن و در حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره نمود. در هنگام ثبت تردد به محض قرار دادن انگشتی که از قبل در حافظه دستگاه ذخیره شده است بر روی سنسور، دستگاه حضور و غیاب با مقایسه اثرانگشت مجاز بودن فرد برای تردد را تایید خواهد کرد. در اکثر دستگاه های حضور و غیاب امکان تعریف چند اثرانگشت برای یک فرد وجود دارد تا در صورت آسیب دیدن یک اثرانگشت امکان ثبت تردد با سایر اثر انگشت ها وجود داشته باشد.

در برخی از مشاغل استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی به دلیل کار با مواد شیمیایی، مواد روغنی، نیاز به استریل بودن دست (مانند برخی از بخش های بیمارستان ها) و ...  امکان پذیر نیست. در چنین مواقعی می توان از دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده نمود. عملکرد سنسور تشخیص چهره ضریب اطمینان بالایی دارد زیرا اسکن و تشخیص چهره فقط از روی صورت شخص انجام می پذیرد و با قرار دادن عکس فرد در مقابل دستگاه حضور و غیاب، دستگاه با توجه به سنسورهای موجود توانایی تشخیص قرار نداشتن فرد در مقابل دستگاه را دارد و اجازه ورود صادر نخواهد شد.

در بازار دستگاه های حضور و غیاب برای ثبت تردد حداقل از دو مورد از سنسورهای ذکر شده در فوق را دارند تا عملکرد دستگاه فقط با یک سنسور محدود نشده باشد و در صورت تمایل بتوان از ترکیبی از سنسورها استفاده کرد. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب کارت و رمز امکان ثبت تردد در سه حالت فقط کارت، فقط رمز و حالت رمز و کارت را دارد.

هر چه سنسورهای مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب کامل تر باشد به تبع قیمت آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت خرید دستگاه تشخیص چهره ای که دارای سنسور اسکن اثرانگشت، کارت و رمز باشد از قیمت خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ای که سنسور اثر انگشت را ندارد بالاتر خواهد بود. هر چه سنسورها و امکانات دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.


نرم افزار حضور و غیاب بهترین راه حل

دستگاه های حضور و غیاب همانطور که در مطالب فوق ذکر شد علاوه بر سخت افزار به یک نرم افزار نیز احتیاج دارند. این نرم افزار بر روی کامپیوتر قابل نصب است و برای مشاهده تردد افراد در انتهای ماه کاری جهت بررسی های مورد نیاز طراحی شده است. در نرم افزار می توان قوانین ترددی شرکت را تعریف نمود تا برای تمام پرسنل یا بخشی از آن ها استفاده شود و در صورت وجود چند شیفت کاری یا وجود قوانین متعدد امکان ثبت مجزای آن ها و تخصیص دادن آن به افراد مورد نظر اقدام نمود.

با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب امکان ثبت مرخصی و کسر مرخصی استفاده شده از مرخصی مانده، امکان ثبت ماموریت پرسنل، ثبت تردد فراموش شده، ثبت و محاسبه میزان اضافه کار، ثبت کسر کار (تاخیر در ورود یا تعجیل در خروج) و ... وجود دارد. با استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب می توان به راحتی و بدون اتلاف زمان، تردد پرسنل را بررسی و بر اساس آن حقوق و دستمزد را با کمترین میزان خطا در محاسبات پرداخت نمود.
 

نکات حضور و غیاب

نکات دستگاه حضور و غیاب


جدول زمانی به ردیابی تعداد ساعت کار کارکنان در روز کمک می کند. آنها همچنین به شما می گویند که شیفت کاری آنها چه زمانی شروع می شود و به پایان می رسد و چه زمانی به استراحت یا روزهای مرخصی می پردازند.

با این حال، برخی از نقاط ضعف نیز برای جدول زمانی وجود دارد. همانطور که گفته شد، جدول زمانی دستی اتلاف وقت عظیمی است. علاوه بر این، به دلیل خطای انسانی، آنها می توانند غیر قابل اعتماد باشند. همچنین، نمی توانید بدانید که آیا کارمندان شما در مورد زمانی که به سر کار می آیند یا به استراحت می پردازند صادق هستند، به خصوص اگر از راه دور کار می کنند. با این وجود، مدیریت جدول زمانی احتمالاً ارزان‌ترین راه برای ردیابی زمان حضور و غیاب کارکنان است.


کارت های کلید شرکت

دستگاه حضور و غیاب  در دنیای تجارت امروز بسیار مفید هستند. هر کارمند یک کارت کلید شخصی همراه با عکس خود دریافت می کند و هنگام ورود یا خروج از ساختمان از آن استفاده می کند. این یک مفهوم ترجیحی از یک سیستم کنترل تردد برای مشاغل است.

علاوه بر استفاده از کارت کلید برای دیدن زمان آمدن و خروج کارکنان به محل کار، می توانید از آن برای ردیابی زمان استراحت نیز استفاده کنید. تمام داده ها به صورت الکترونیکی ذخیره می شوند.

این گزینه به خصوص برای بخش پشتیبانی مشتری بسیار محبوب است. نرم افزار ردیابی زمان گران است، اما ویژگی های ارزشمند زیادی دارد. هر کارمند حساب خود را با نام کاربری و رمز عبور دریافت می کند. هنگامی که آنها وارد سیستم می شوند، زمان در سیستم نوشته می شود. چندین گزینه برای ردیابی زمان در نرم افزار وجود دارد.
شما می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید، یا اینکه خودتان آن را بنویسید یا از کارمندان بخواهید هر ماه برگه زمانی ارسال کنند. ایجاد برگه زمانی دستی هم برای شما و هم برای کارمندانتان وقت گیر است. گزینه دیگر استفاده از برنامه جدول زمانی است.

می توانید آن را ساده نگه دارید و از کارمندان خود بخواهید زمانی را که به استراحت می روند مشخص کنند. یا، می‌توانید از یک سیستم پیچیده‌تر دستگاه حضور و غیاب استفاده کنید که در آن باید استراحت‌های حمام، زمان ناهار یا هر نوع استراحت دیگری را که اجازه می‌دهید علامت‌گذاری کنند.

یکی از معایب کارت های کلیدی این است که اگر کارمندان مراقب نباشند ممکن است آنها را گم کنند. شما باید برای مفقود شدن یک کارت از آنها هزینه بگیرید، که می تواند عواقب منفی ایجاد کند. علاوه بر این، اغلب اتفاق می افتد که یک کارمند کارت دستگاه حضور و غیاب خود را در خانه فراموش می کند. در این صورت آنها به یک کارت روزانه نیاز دارند که همان کارت است اما دارای تایمر است و فقط برای آن روز معتبر خواهد بود.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که کارمندان می توانند کارت های کلید را تعویض کنند. اگر شخصی اغلب دیر سر کار می آید، ممکن است کارت خود را به یکی از همکارانش بدهد که

به این ترتیب، می‌توانید دقیقاً نحوه، چرایی و زمان استفاده کارکنان از زمان استراحت خود را پیگیری کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که کارمندانی که در یک محیط پویا کار می‌کنند، اغلب فراموش می‌کنند که از گزینه‌های داخل برنامه استفاده کنند. یا ممکن است از گزینه اشتباه استفاده کنند، خواه عمدی یا تصادفی باشد.


فناوری اسکن اثر انگشت

این نوع ردیابی زمان فقط برای شرکت‌های بزرگ و کسب‌وکارهای دستگاه حضور و غیاب امنیتی سطح بالا که توانایی پرداخت آن را دارند، محفوظ است. دقیق تر است و اجازه هیچ تجارت یا حیله گری را نمی دهد. کارمندان نمی توانند کارت های کلیدی را تعویض کنند یا داده های نادرست بنویسند. با این حال، این گزینه پرهزینه است و بهترین راه حل برای مشاغل کوچک نیست.

استفاده از فناوری GPS

برخی از شرکت ها نیز فناوری ضبط صفحه نمایش دستگاه حضور و غیاب را روی لپ تاپ های شرکت نصب می کنند. این نرم‌افزار در پس‌زمینه اجرا می‌شود و زمانی که لپ‌تاپ یا رایانه شخصی روشن است، اسکرین‌شات‌هایی با مُهر زمانی می‌گیرد. اسکرین شات ها در یک پایگاه داده داخلی دستگاه حضور و غیاب ذخیره می شوند و دقیقاً به شما می گویند که کارمندان شما چه می کنند و چه زمانی روز خود را شروع می کنند یا از استراحت استفاده می کنند. با این حال، بررسی اسکرین شات ها نیز کار دستی است. می توانید از تشخیص عکس هوش مصنوعی استفاده کنید، اما هزینه بیشتری دارد.

فناوری دستگاه حضور و غیاب برای استفاده حداکثری

در این عصر دیجیتال، استفاده بهینه از فناوری دستگاه حضور و غیاب برای استفاده حداکثری از منابع خود برای هر استارتاپ یا کسب و کاری بسیار مهم شده است. آنها باید از جدیدترین فناوری برای افزایش بهره وری مهم ترین دارایی خود یعنی کارمندان استفاده کنند. برای اینکه این اتفاق بیفتد، آنها باید روی یک دستگاه حضور و غیاب قوی سرمایه گذاری کنند که بار ردیابی زمان و حضور، مدیریت کارکنان یا تایید مرخصی آنها را کاهش دهد.

دستگاه حضور و غیاب مفید بودن خود را در ساده‌سازی عملیات منابع انسانی ثابت کرده است و بسیاری از بازیکنان قبلاً آن را پذیرفته‌اند. یک فروشنده نرم‌افزار نرم‌افزار، داده‌ها، پیکربندی‌ها و سایر موارد مرتبط را در یک سیستم مبتنی بر ابر مدیریت می‌کند.

سرپرست و کارمندان می‌توانند به راحتی از طریق یک برنامه تلفن همراه یا مرورگر دسکتاپ به آن دسترسی داشته باشند.علاوه بر این، سال‌های اولیه برای استارت‌آپ بسیار مهم هستند. هیچ کارآفرینی نمی‌خواهد زمان و انرژی خود را بر روی نظارت دستی کارمندان هدر دهد تا اینکه وقت خود را برای کارهای سازنده دیگر سرمایه‌گذاری کند. بنابراین، دستگاه حضور و غیاب خودکار کردن مدیریت کل زمان و حضور و غیاب نحوه مدیریت کارآمد نیروی کار است.
دستگاه حضور و غیاب
این وبلاگ برای کارآفرینانی است که در دوراهی سرمایه گذاری در سیستم مدیریت حضور و غیاب هستند یا خیر. این وبلاگ پاسخ خواهد داد که چرا استارت آپ ها به آن نیاز دارند و چگونه می تواند بهره وری کارکنان را افزایش دهد.
چرا استارت آپ ها به سیستم مدیریت حضور و غیاب نیاز دارند؟

بزرگترین دلیل برای استقرار یک سیستم حضور و غیاب خودکار وجود نیروی کار محدود است. به دلیل اندازه کوچک آن، عاقلانه نیست که پول را برای استخدام کارکنان بیشتری که بتوانند نیروی کار خود را پیگیری کنند، سرمایه گذاری کنید.

غیبت مکرر کارمند از محل کار بدون دلیل موجه است. این یکی از مشکلاتی است که دنیای شرکت ها با آن دست و پنجه نرم می کند.مطمئناً می تواند تأثیرات منفی بر مشاغل داشته باشد. به عنوان مثال، برای سایر کارمندانی که مجبورند سستی کارمندان غایب را جبران کنند، می تواند استرس زا باشد.

کسب‌وکارها می‌دانند که چگونه مشکلات حضور و غیاب کارکنان می‌تواند بر عملکرد آنها تأثیر بگذارد، و سعی می‌کنند استراتژی‌هایی را برای اجتناب از آنها طراحی کنند. در اینجا، ما راه‌های مختلفی را برای مقابله با چالش غیبت کارکنان ارائه می‌کنیم.


شواهد از حضور و غیاب جمع آوری کنید

با یک کارمند یا کارمندان جلسه ای ترتیب دهید تا در مورد غیبت آنها از محل کار صحبت کنید. به آنها بگویید که از غیبت آنها آگاه هستید. با این حال، قبل از آن، باید حقایق کافی برای حمایت از ادعای خود جمع آوری کنید.

بدون شواهد حضور و غیاب، آنها به احتمال زیاد حالت تدافعی خواهند داشت و شما را غیرعادی می بینند. اطمینان حاصل کنید که شواهدی که جمع آوری می کنید کاملاً محفوظ است و نمی توان با آنها مقابله کرد. در این راستا، کسب‌وکارها می‌توانند از یک اپلیکیشن منابع انسانی  استفاده کنند تا غیبت کارکنان را به طور موثر مدیریت کنند.

نهادهای شرکتی معمولاً با مشکلات دستگاه حضور و غیاب کارمندان دست و پنجه نرم می کنند زیرا آنها سیاستی برای ایجاد نوع سیستم حضور و غیاب ندارند.زمانی که شما از طریق یک خط مشی بر آن تاکید کرده باشید، کارمندان الزامات حضور و غیاب را رعایت می کنند.

سیاست حضور و غیاب را سیاه و سفید قرار دهید. انجام این کار تضمین می‌کند که کارمندان شما هیچ دلیلی برای تأیید رویکرد نادرست خود در انجام وظایف خود ندارند.


هنگام بحث در مورد مشکل حضور و غیاب با یک کارمند، باید با گوش شنوا صحبت کنید. یک کارمند ممکن است به دلیل مشکلات شخصی غیرقابل اجتناب از کار غیبت کند.به جای جویدن آنها، به دلایل آنها گوش دهید. اگر آنها دلیل موجهی برای غیبت خود دارند، ممکن است در مورد جریمه آنها تجدید نظر کنید.


مزایای دستگاه حضور و غیاب زمانی برای کارفرمایان و کارمندان

علاوه بر این، مزایای بسیاری از دستگاه حضور و غیاب برای کارفرمایان و کارمندان در صنعت شرکت‌ها وجود دارد. هنگامی که کارمندان وارد و خارج می شوند، سیستم به طور خودکار تعیین می کند که چند ساعت کار کرده اند و حقوق پایه، اضافه کاری و اقلام تعهدی آنها را تعیین می کند.دقت قابل اعتماد، بهره وری بهتر، صرفه جویی در هزینه و الزامات قانونی تنها تعدادی از مزایای سیستم مدیریت حضور و غیاب است. برخی از مزایای برتر سیستم حضور و غیاب زمانی در زیر توضیح داده شده است.

علاوه بر این، یک دستگاه حضور و غیاب برای کارفرمایان و کارکنان برای نظارت بر عملکرد کارکنان استفاده می شود. در نتیجه، مدیریت آگاهی بهتری از کارایی محل کار به دست می آورد که برای ارزیابی و ارتقای کارکنان مفید است.


ساده سازی  پرداخت حقوق و دستمزد

پیگیری زمان کارمندان یکی از خسته کننده ترین وظایف هر کسب و کاری است. با این حال، با کمک نرم افزار، این کار بسیار آسان شده است. این برنامه ردیابی مدت زمانی را که کارگران برای مشاغل خاص صرف می‌کنند، برای شرکت آسان‌تر می‌کند، که به فرآیند زمان‌بر آماده‌سازی حقوق و دستمزد کمک می‌کند.

استفاده از این نرم افزار همراه با سیستم حقوق و دستمزد خطر اشتباهات در پرونده مالیاتی را کاهش می دهد و تضمین می کند که کارگران به موقع پرداخت می شوند. علاوه بر این، از آنجا که بسیاری از مزایای کارکنان، مانند تعطیلات و زمان اضافی، بر اساس ساعات کار است، یک سیستم خودکار برای افزایش کارایی مدیریت منابع انسانی ضروری است.


یک محیط کار پیشرفته

پیگیری حضور و غیاب کارکنان شما ممکن است هنگام محاسبه حقوق هر کارمند وقت گیر و پر زحمت باشد. با یک سیستم ردیابی حضور و غیاب خودکار، کارگران خود را در کسری از زمان و تلاش پیگیری کنید. اگر این زمان اضافی را بگذارید، شرکت شما بازده بیشتری خواهد داشت.

پیگیری زمان و حضور و غیاب کارگران، آنها را قادر می سازد تا نقاط قوت و کاستی های خود را شناسایی کرده و فرصت های رشد را شناسایی کنند. در نتیجه، مدیران بهتر می توانند با ارائه اطلاعات مبتنی بر شواهد، بحث را با کارکنان خود آغاز کنند. از آنجایی که مصرف‌کنندگان نمی‌خواهند هزینه بیش از حد دریافت کنند، ردیابی زمان رایانه‌ای برای بسیاری از کسب‌وکارها تسکین خوبی است.


سیستم جدید حضور و غیاب کارمندان

اگر کارمندان ساعتی دارید، می‌دانید که سوابق دقیق و منطبق بر ساعت کار چقدر مهم است. روی کاغذ، این چالش برانگیز است و به طور سنتی بار اداری قابل توجهی را برای بخش منابع انسانی ایجاد کرده است.

در نتیجه کارفرمایان بیشتر و بیشتر مدیریت منابع انسانی را به صورت آنلاین انجام می دهند، از جمله ردیابی زمان و حضور و غیاب. اما چگونه می‌دانم که آیا راه حل مناسبی برای سازمان‌های خود دارید و آیا می‌توانید برای ردیابی زمان شما برای انطباق و کارایی بهینه شده باشید؟ به طور کلی، پنج کیفیت وجود دارد که به منابع انسانی کمک می کند تا بهترین حضور و غیاب زمان و سیستم حضور و غیاب را برای نیازهای خود ارزیابی کند.


قابلیت ورود و خروج ساعت حضور و غیاب

اگر با وجود و غیاب سیستم‌های آشنا، ممکن است شما را شگفت‌زده کند که بسیاری از آن‌ها در واقع به کارمند اجازه نمی‌دهند که در سیستم ساعتی وارد و خارج شوند. برخی از سیستم‌های ورودی دستی هستند که از چند ساعت کار خود را می‌کنند.

این اطلاعات اطلاعات مربوط به انطباق را می‌کند. از سازمان‌ها با این نوع سیستم، صرف نظر از مدت زمانی که کارمندان واقعاً کار می‌کنند، می‌دانند که فرهنگ جمع‌آوری یا «فقط ساعت هشت ساعت» را می‌کند.

اگر ممیزی انطباق وجود داشته باشد، کارفرما  حضور و غیاب را در موقعیتی نامطلوب قرار می دهد. اگر سازمان شما قصد دارد زمان و پولی را در سیستمی سرمایه گذاری کند تا زمان را مطابق با آن ردیابی کند، ارزش این را دارد که بپرسید آیا این بهترین پلت فرم برای دستیابی به آن هدف یا خیر است.


قابلیت ویرایش حضور و غیاب

هر کسی که در حضور و غیاب کار کرده است می داند که ردیابی کار کارمندان معمولاً به ویرایش های زیادی می شود. کارمندان ممکن است ساعت را فراموش کنند، ساعت را فراموش کنند، یا فراموش کنند که یک اقامت ناهار داشته باشند، که نیاز به ویرایش در جدول زمانی داشته باشند.

یک ویژگی خوب در سیستم حضور و غیاب این است که از کارمندان بپرسید که آیا در لحظه ورود یا خروج نیاز به درخواست ویرایش دارند. بسیاری از حضور و غیاب این سیستم قابلیت را ندارند و کارمندان مجبورند برای درخواست ویرایش، یک ایمیل به مدیر خود بفرستند  یا حتی یادداشتی روی میز او بگذارند.

مزیت سیستمی که ویرایش ها را به صورت حضور و غیاب بومی مدیریت می کند این است که منابع انسانی می تواند الگوهای ویرایش را ردیابی کند. در مواردی که مسائل ثابتی در مورد ردیابی زمان کارمند داشته باشد، مدیریت می تواند به آنها رسیدگی کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید، پلتفرمی است که ساعت ورود به دستگاه‌هایی است که Wi-Fi را از یک آدرس IP دریافت می‌کند، محدود می‌کند. به عبارت دیگر، کارمندان تنها زمانی که در دفتر حضور دارند، می‌توانند دستگاه خود را در داخل یا خارج کنند.

در یک نگاه در زمان ورود و خروج حضور و غیاب

نمایش بصری مهمی که در هر لحظه حضور دارند، به ویژه برای سازمانهای بزرگتر هستند. این باعث می شود که در یک نگاه به راحتی متوجه شوید که چه کسی حاضر است.


گزارش حقوق و دستمزد حضور و غیاب

گزارش ردیابی زمان به حقوق و دستمزد فرآیندی با پیچیدگی زیاد است. هرچه راحت‌تر ساعت‌های کاری خارج از سیستم حضور و غیاب و در لیست حقوق و دستمزد قرار گرفتن، بهتر است.

یکی از زمینه های پیچیدگی، متمایز کردن انواع ساعات کار است. دستگاه حضور و غیاب باید تعداد کل ساعات کار، چند ساعت از آن ساعات کاری، چند ساعت با نرخ معمولی پرداخت و در صورت وجود چند ساعت مرخصی با حقوق دریافت شده باشد.

درک این موضوع می تواند مشکل باشد. برای توضیح، اجازه دهید به یک مثال نگاه کنید.اما این دقیق نیست شما واقعاً نمی‌توان تشخیص داد که آیا جین واجد شرایط کاری است یا خیر، بدون اینکه کل ساعت کار را مشخص کنید.

بررسی حضور و غیاب کارکنان
بررسی حضور و غیاب کارکنان مجموعه
پیگیری حضور و غیاب روزانه کارکنان و زمان آن می تواند در هر اداره ای کار خسته کننده باشد. با دستگاه حضور و غیاب، ردیابی حضور و غیاب و دریافت تجزیه و تحلیل برای همین آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود. با ما در وبلاگ درباره ویژگی ها بیشتر بدانید.

گزارش های نامنظم: می تواند منجر به تاخیر به دلیل تغییرات متعدد یا تاخیر در مدیریت حقوق و دستمزد شود. با گزارش‌های تحلیلی منظم مرتبط با دسترسی کارمندان، ادمین‌ها می‌توانند گردش کار را کارآمدتر مدیریت کنند.

مدیران ممکن است گاهی اوقات نیاز به تجزیه و تحلیل حضور و غیاب در اواسط ماه یا یک هفته نیز داشته باشند. در دسترس نبودن چنین داده هایی در صورت تقاضا می تواند به عنوان یک محل در تصمیم گیری های اداری اصلی عمل کند.

داده های از دست رفته در تجزیه و تحلیل حضور و غیاب می تواند مشکل ساز باشد و منجر به اتلاف زمان زیادی برای کارفرمایان شود. در برخی موارد، تجزیه و تحلیل ناقص نیز می تواند دلیلی برای تصمیم گیری نادرست باشد.

نرم افزاری با ادغام آسان حقوق و غیاب و ردیابی حضور و غیاب، رویایی است که برای هر مدیر منابع انسانی محقق می شود زیرا باعث صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه می شود.
  

مزایای تجزیه و تحلیل با دستگاه حضور و غیاب

 ارزیابی : با تجزیه و تحلیل حضور و غیاب منظم، ارزیابی بهره وری آسان تر می شود. با ردیاب حضور و غیاب، زمان استراحت، زمان ورود، زمان خروج قابل ردیابی است.
تصمیم گیری: با تجزیه و تحلیل حضور و غیاب دقیق، منظم و سفارشی شده، مدیران منابع انسانی می توانند تصمیم مهمی در زمینه ارتقا یا پایان کار کارکنان بگیرند.
مدیریت  دستمزد: تجزیه و تحلیل حضور و غیاب امکان ارزیابی آسان پرداخت را برای یک کارمند برای یک دوره خاص فراهم می کند. با ادغام حقوق و دستمزد با تجزیه و تحلیل حضور و غیاب، محاسبه حتی ساده تر می شود.


گام به گام نحوه تجزیه و تحلیل حضور و غیاب با استفاده از دستگاه حضور و غیاب

برای مشاهده یا دانلود گزارش حضور و غیاب، تاریخ شروع و پایان را انتخاب کرده و دکمه دانلود گزارش را بزنید.
مدیر همچنین می تواند اطلاعات حضور و غیاب استاندارد را در این برگه فعال کند و اطلاعاتی مانند روزهای کاری، مدت زمان تمام روز و نیم روز و ساعات کاری را اضافه کند.
گزارش های حضور و غیاب را می توان بر اساس بخش ها، نقش های کارمند و سایر معیارها سفارشی کرد.

حضور و غیاب: امکان دانلود آسان گزارش های حضور و غیاب و زمان را با فیلترهای مختلف بر اساس نیاز می دهد.
 تجزیه و تحلیل حضور و غیاب: با استفاده از فیلتر حضور و غیاب پیشرفته، مدیر می تواند ستون های مورد نظر خود را در یک گزارش حضور و غیاب خاص انتخاب کند.
حضور در بخش: امکان افزودن کاربران به یک گروه بر اساس هدف/نقش شغلی را فراهم می کند، که امکان دسترسی آسان به مجوز در گروه ها را فراهم می کند.


گزینه های مدیریت حضور و غیاب سه بار با دستگاه حضور و غیاب

ویژگی های دستگاه حضور و غیاب
حضور و غیاب: با گزارش‌های دستگاه حضور و غیاب، تیم منابع انسانی می‌تواند فیلترها را در سطوح مختلف فعال کند تا فقط داده‌های دقیق و مورد نیاز را دریافت کنند و اطلاعات ناخواسته را کنار بگذارند.
    حضور و غیاب در بخش: با دستگاه حضور و غیاب، مدیریت می‌تواند گزارش‌های تحلیل حضور و غیاب را برای بخش‌های خاص نیز دریافت کند. این امر تفکیک داده ها را آسان می کند و در زمان زیادی برای مدیران صرفه جویی می کند تا داده ها را فقط برای بخش خود جستجو کنند.