حضورغیاب

 

  دستگاه حضور و غیاب  


Time attendanceدستگاه حضور و غیاب

 
 
  اثرانگشت      تشخیص چهره       کارت 
 

  اخرین بروز رسانی 27 اردیبهشت 1401 


 

دستگاه حضور و غیاب با قابلیت اثر انگشت و تشخیص چهره


فروش بهترین مدل های دستگاه حضور غیاب با قیمت مناسب و کیفیت بالا, مناسب برای شرکت ها,ادارات,کارخانه ها,فروشگاه ها و....
 
دستگاه حضور و غیاب zk787

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK uFace302


دستگاه حضور و غیاب که شامل دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب میشودشامل ویژگی های متنوعی است که بر اساس نوع تقاضای هر مجموعه، می تواند ترکیبی از فاکتورهای مورد توجه منابع نیروی انسانی بوده و در نتیجه خروجی قابل قبول را ارائه دهد.نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد.

 این دستگاه جدیدترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ZKteco با تعیین هویت چندگانه : چهره، اثر انگشت، کارت بدون تماس RFID شناسایی چهره کمتر از ۱ ثانیه از طریق اسکن اسکلت بندی صورت و کدگذاری فاصله اجزای صورت کاربر، عدم تاثیر تغییرات ظاهری و تغییر فریم عینک طبی، طول عمر طولانی دستگاه بدلیل عدم تماس مستقیم با کاربر که احتمال آسیب رسانی به آن را نیز به صفر می رسد. و قابلیت نصب به صورت outdoor و شناسایی چهره در زیر نور آفتاب می باشد .

پروتکل ارتباطیTCP/IP, RS232/485, USB Host
۲,۰۰۰ چهره و ۳,۰۰۰ الگوی اثر انگشت
الگوریتم پیشرفته تشخیص چهره

 
قیمت 7,400,000 توماندستگاه حضور غیاب ZK788

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 788


دستگاه حضور و غیاب  ZK 38788 دستگاهی چند منظوره برای تشخیص اثر انگشت، کارت و پین می باشد. این دستگاه حضور و غياب با الگوريتم تشخيص اثر انگشت پيشرفته جهت تشخيص سريع اثر انگشت در كمترين زمان و كمترين خطاي ممكن ارائه می گردد.این دستگاه از لحاظ ظاهری به ۳ قسمت تقسیم شده است. بخش اول، سمت راست، شامل Finger Print جهت شناسایی اثر انگشت، بخش دوم، سمت چپ بالا، شامل صفحه کلید لمسی جهت انجام تنظیمات و بخش پایانی، سمت چپ پایین، شامل چشمییا دوربین جهت شناسایی چهره و همچنین کارت های پرسنلی در نظر گرفته شده است.

دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKteco  داراي سنسور تشخیص اثر انگشت از نوع Silk ID می باشد. صفحه نمايش رنگي 4.3 اينچ اين مدل، امكان نمايش تصاوير از جمله تصوير اثر انگشت و نتيجه تطبيق را با وضوح بيشتري در اختيار شما قرار مي دهد. همچنین این دستگاه می تواند تشخیص چهره را تا ظرفیت 3000 نفر، تشخیص کارت تا 10000 و تشخیص اثر انگشت را تا 5000 مورد انجام دهد، به علاوه به واسطه دارا بودن باتری بک آپ در زمان نبود برق نیز قابل استفاده است.

نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود، درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ، طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد. با اتوماسیون کردن حضور و غیاب در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل مرخصی ها، مأموریت ها، اضافه‌کاری، شیفت ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل، ثبت شده و قابل بازیابی است.

قیمت 10,200,000 تومان
 

 

دستگاه حضور غیاب Zkteco مدل 750

دستگاه حضور و غیاب مدل ZK 750

دستگاه حضور و غیاب مدل Zk 750 ساخت شرکت ZK teco چین است و برای تشخیص هویت افراد در سازمان‌ها از به روزترین فناوری‌های دنیا پشتیبانی می‌کند.دستگاه حضور و غیاب Zk750 دارای نمایشگر 2.8 اینچی است تا درصورت نیاز به تنظیمات به صورت کاملا گرافیکی به آن ها دسترسی پیدا کرده و به شخصی سازی سیستم بپردازید.این دستگاه دارای سنسور ضد خش و ضد تقلب است که با لمس کمتر از 1 ثانیه به شناسایی مشخصات کاربری افراد و کارمندان شرکت می پردازد.

سیستم تشخیص چهره Zk750 با 2000 ظرفیت کاربر، ذخیره سازی 3000 اثر‌انگشت و ثبت 100000 تردد، این دستگاه را به یکی از دستگاه‌های حضور و غیاب کارآمد در حوزه تشخیص هویت دقیق کاربران و ثبت تردد آن‌ها تبدیل کرده است. این دستگاه مجهز به باطری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق کمک می‌کند تا دستگاه همچنان فعال باشد.این دستگاه مناسب و مقرون به صرفه برای سازمان‌هایی با تعداد متوسط کارکنان است و از پرفرو‌ شترین دستگاه‌ها در نوع خود به حساب می‌آید که می‌تواند کاملا برای شما مناسب و کارآمد باشد.

دوربین و صفحه نمایش رنگی
انتقال اطلاعات توسط درگاه سریال و شبکه
شناسایی 3000 اثر انگشت،100000 تردد و 2000 چهره
ادامه فعالیت با استفاده از باتری پشتیبان
گارانتی 2 ساله

 

قیمت 4,900,000 تومان
 

 


دستگاه حضور و غیاب zkteco مدل 321

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 321
 

این دستگاه حضور و غیاب از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی برای شناسایی اثر انگشت برخوردار است. علاوه بر سنسور اثر انگشت جهت ثبت ورود و خروج پرسنل، دارای کارتخوان بدون تماس نیز می باشد که می توان برای افراد از هر کدام به دلخواه استفاده کرد. صفحه نمایش دستگاه رنگی می باشد و زمانی که تردد شخص ثبت می شود.

همچنین سنسور ثبت اثر انگشت این دستگاه، نوری، ضد تقلب و ضد خش و محافظ سنسور می باشد. همچنین این دستگاه مجهز به باتری پشتیبان است که در زمان نوسانات برق، می توان از آن استفاده کرد. بنابراین حتی زمانیکه برق قطع است، کاربران می توانند از این دستگاه استفاده کنند.


قیمت 2,550,000 تومان
 
 

 

دستگاه حضور و غیاب B07
 
دستگاه حضور و غیاب B07

دستگاه حضور و غیاب B07 یکی از جدیدترین دستگاه های حضور و غیاب است که تمام نیازهای مشتریان را پشتیبانی کرده و مناسب جهت نصب در ادارات، مجتمع های مسکونی، باشگاه های ورزشی، اماکن امنیتی و … می باشد. در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.

به همراه این دستگاه حضور و غیاب یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.

ین مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ظرفیت 3000 کارت
ظرفیت 160،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB

قیمت 2,740,000 تومان
 

دستگاه حضور و غیاب B06


دستگاه حضور و غیاب B06


در این دستگاه، ثبت تردد از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور انجام می شود و به دلیل داشتن حافظه بالا قابل استفاده در اماکن پر تردد است.این مدل دارای صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی با منوی انگلیسی است که انجام تنظیمات بر روی سیستم را بسیار آسان کرده است. ویگند ورودی، امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند و از طریق ویگند خروجی به اکسس کنترل جانبی متصل می‌شود.

ثبت تردد در این دستگاه از طریق تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز امکان پذیر است و صفحه نمایش لمسی ۴٫۵ اینچی رنگی انجام تنظیمات را بسیار آسان کرده است، همچنین قابلیت آپلود عکس کارکنان در این دستگاه وجود دارد تا در زمان ثبت ورود و خروج عکس کاربر مورد نظر را روی LCD نمایش دهد. این دستگاه مجهز به ویگند ورودی است که امکان اتصال به آنتن دور برد یا کارت ریدر را فراهم می کند. یک باتری بکاپ با ظرفیت ۲۰۰۰mAh نیز در این دستگاه تعبیه شده که اجازه می دهد دستگاه در زمان قطع برق به کار خود ادامه دهد.

همراه این دستگاه یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب فارسی رایگان ارائه می شود که امکان گزارش گیری و محاسبه پارامترهای حقوق و دستمزد از جمله اضافه کار، کسر کار، غیبت و ... را فراهم می کند. راه ارتباط با کامپیوتر از طریق پورت LAN است و امکان انتقال اطلاعات تردد از طریق فلش مموری نیز وجود دارد.


ظرفیت 3،000 کارت
ظرفیت 80،000 تردد
ظرفیت 3،000 اثر انگشت
قابلیت تشخیص چهره ندارد
دارای نمایشگر 2/4 اینچ رنگی
ارتباط از طریق شبکه و USB

قیمت 2,600,000 تومان
 


حضور و غیاب 765
 

دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل 765


دستگاه حضور و غیاب 765 یکی از محبوب ترین دستگاههای حضور و غیاب شرکت ZKteco  است که با جدید ترین و مدرن ترین فن آوری روز دنیا طراحی و ساخته شده.این دستگاه بصورت اثر انگشت و تشخیص چهره کار میکند و قابلیت ثبت اثر انگشت با ظرفیت 5000 کاربر و ذخیره‌سازی 800 چهره و همچنین 5000 کارت را دارد و می تواند 100 هزار تردد را ثبت و ذخیره نمایند, همچنین قابلیت پشتیبانی از ریدر دوم و دستگاه SBR را نیز دارا می‌باشد.

قابلیت ثبت 3000 اثرانگشت
قابلیت ثبت 800 چهره
قابلیت ثبت 5000 کارت
قابلیت ثبت 100000 تردد
صفحه نمایش رنگی ۲٫۸ اینچی
رطوبت 80%-20%
دمای عملیاتی 45-0 درجه
منبع تغذیه DC 12V / 1.5A
جلوگیری از ثبت تکراری چهره
قابلیت اتصال ریدر جانبی
قابلیت اتصال SBR

قابلیت اتصال آنتن برد بلند UHF
قابلیت تعریف محدوده زمانی در دستگاه
ارتباطات TCP/IP, USB-Host, WiFi
کنترل دسترسی Third Party Electric Lock, Exit Button, Door Sensor
قابلیت‌های استاندارد DST, Self-Service Query, Photo ID, Scheduled-bell, T9 Input, Multiple Verifcation Modes

قیمت 5,400,000 تومان

 


دستگاه حضور و غیاب zk312

دستگاه حضور و غیاب ZK312


دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKT مدل 312 یک دستگاه حضور و غیاب کامل با قابلیت تشخیص 3000 اثر انگشت و 5000 کارت عبوری است.صفحه نمایش رنگی ۲.۴ اینچی ارتباطات RS۲۳۲/۴۸۵, TCP/IP, USB-host, Wi-Fi رطوبت ۸۰%-۲۰% دمای عملیاتی ۴۵-۰ درجه منبع تغذیه DC ۱۲V ۳A جلوگیری از ثبت تکراری چهره از قابلیت های این حضور غیاب است.
 

قیمت 3,600,000 تومان
دستگاه حضور غیاب چیست؟ 

دستگاه حضور و غیاب یا ساعت زنی دستگاهی است که برای ثبت ورود و خروج کارمندان در یک محیط کاری به کار میرود تا با توجه به کارکرد هر یک از پرسنل مدیران بتوانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند.سیستم‌های حضور و غیاب می‌توانند نقش مکملی و مهمی در مدیریت کارکنان داشته باشند.

نمونه‌های مختلفی از دستگاه حضور و غیاب به همراه نرم افزار آن در سطح دنیا و در سطح ایران موجود است که در هر کدام از آنها از یک روش خاص برای شناسایی افراد استفاده شده است. به عنوان مثال، دستگاه حضور و غیاب کارتی، چشمی، تشخیص چهره و رمزی تنها چند مورد از این دستگاه‌ها هستند.

دستگاه حضور و غیاب شامل یک سیستم فیزیکی و کامپیوتری است که امکان ثبت زمان ورود و خروج پرسنل به یک سازمان یا اداره را فراهم می‌کند. این دستگاه به شکلی طراحی شده است که ابتدا اطلاعات پرسنل در حافظه آن ذخیره می‌شود، سپس در روزها و دفعات بعدی، پس از اسکن اطلاعات در حال تردد و کارکنان، این اطلاعات با یکدیگر مقایسه می‌شود و امکان شناسایی و احراز هویت فرد فراهم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران به استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب پیشرفته‌ مانند دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره و تشخیص عنبیه روی آورده‌اند، این است که جلوی این تقلب کارمندان را بگیرند.مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب

صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از قطع درختان: در دهه های اخیر که سیستم حضور و غیاب به صورت کاملا دستی انجام می شد، ساعت های ورود و خروج هر پرسنل در برگه های زمانی (Time Sheet) به طور جداگانه برای هر پرسنل ثبت می گردید. جمع آوری و برآورد ساعت کارکرد و محاسبه دستی حقوق پرسنل بسیار کار پیچیده و دشواری بود و گاهی تا چند روز به طول می انجامید. علاوه براین، استفاده ماهانه از کاغذ منجر به تولید هزینه های اضافی برای شرکت می گردید.

مدیریت آنلاین درخواست ها و گزارش ها: از آنجایی که مدیران معمولا مشغله فراوانی دارند و برای پیگیری برخی امور ملزم به فعالیت در خارج از محل شرکت خود هستند بنابراین استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می تواند بهترین انتخاب برای این مدل کسب و کارها باشد و دیگر نیازی به حضور مدیران در شرکت احساس نمی شود و مدیران می توانند تنها از طریق یک سیستم کامپیوتر، اپلیکیشن موبایل یا تبلت به صورت آنلاین از آخرین تردد های پرسنل در سازمان مطلع شوند، گزارش خروجی تهیه نمایند.

پشتیبانی و در دسترس بودن اطلاعات در هر زمان

محاسبه دقیق و هوشمند ساعت های کارکرد بدون کوچکترین خطای انسانی

قابلیت انتقال اطلاعات به نرم افزارهای محاسبه حقوق و دستمزد


گزارش گیری: اطلاعات و گزارش گیری آن به صورت آنلاین و زمان واقعی می باشد, در نتیجه بلافاصله مشخص می گردد چه شخصی در سازمان حضور دارد یا ندارد.با استفاده از آن کارمندان می توانند ساعات عدم حضور در کار، یا ساعات ناهار یا ساعتی که در جلسه هستند را اعلام کنند، تا کسانی که اجازه دارند از آن با خبر شوند.

اطمینان در تشخیص صحیح کارمند:  ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک که سیستم حضور و غیاب ثبت می کند برای هیچ کدام از افراد یکسان نیستند. بنابراین مدیران می توانند اطمینان کامل در درستی ثبت تردد ها داشته باشند.

جلوگیری از هر گونه تقلب:  دردستگاه حضور و غیاب کارتی پرسنل می توانند به جای یکدیگر کارت بزنند و هرساله سبب میلیون ها زیان مالی به کسب و کارها شوند. در حالی که سیستم حضور و غیاب بیومتریک مانع بروز این مشکلات می شود. زیرا سیستم، ویژگی های منحصر به فرد هر کارمند را ثبت می کند و کارمندان نمی توانند به جای یکدیگر قرار بگیرند.

نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب:

استفاده از نرم‌ افزار دستگاه حضور و غیاب بهترین راه‌ برای کنترل ورود و خروج کارکنان است  و قابلیت‌های مختلفی دارد که می‌تواند در مدیریت بهتر کسب‌وکار به شما کمک کند. نرم‌افزارهای حضور و غیاب  امکان یکپارچه‌ سازی و مطابقت با برنامه‌های حقوق و دستمزد را دارند.


 
همه چیزدرباره دستگاه حضور و غیاب

همه چیز درباره دستگاه حضور و غیاب


از دیرباز تاکنون در اغلب شرکتها، ادارات، سازمانها و ... بررسی تردد پرسنل و کارمندان برای کارهایی مانند پرداخت حقوق و مزایا، بررسی میزان استفاده از مرخصی، ساعات ماموریت انجام شده و غیره راههای گوناگونی وجود داشت. در گذشته برای کنترل تردد پرسنل و کارمندان از دفترهایی برای ثبت ساعت ورود و خروج آنها استفاده میشد. این سبک از کنترل تردد دقیق نبوده و در انتهای ماه به دلیل نیاز به بررسی ورود و خروج تک تک کارمندان از روی دفتر، اتلاف زمان و خطای کار زیادی را به همراه داشت.

با وجود این مشکلات نیاز به سیستمی برای رفع این نواقص و ثبت دقیق ترددها به وجود آمد که با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاههای حضور و غیاب طراحی و تولید شدند. با توجه به تمایل انسان به استفاده بهینه از زمان و پایین آمدن درصد اشتباه در ادارات، سازمانها، شرکتها و ... نیاز به دستگاههای حضور و غیاب بدون خطا و بازده بالا احساس شد و این نیاز باعث تولید سیستمهای حضور و غیاب در انواع مختلف و عرضه آن در بازار شد.


آشنایی بیشتر با سیستم حضور و غیاب

همانطور که از اسم این سیستم مشخص است از دستگاههای حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج پرسنل و مشخص شدن ساعات حضور یا غیاب استفاده میشود. سیستمهای حضور و غیاب از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شدهاند. دستگاههای حضور و غیاب از لحاظ سخت افزار در انواع مختلف تولید میشوند.

در بازار شما میتوانید دستگاههای حضور و غیاب را با قیمتهای متفاوتی تهیه کنید. قسمت سخت افزار سیستمهای حضور و غیاب، دستگاههای حضور و غیاب هستند که اغلب به صورت آفلاین اطلاعات ورود و خروج کارکنان سازمان را ثبت میکنند و قسمت نرم افزاری حضور و غیاب نرم افزاری است که بر روی سیستم کامپبوتر نصب شده و با اتصال به دستگاه حضور و غیاب، دانلود اطلاعات تردد، استفاده از سیستم حسابرسی برای پرداخت حقوق، ثبت مرخصی و ... مورد استفاده قرار میگیرد. اتصال به دستگاههای حضور و غیاب به دو صورت وایرلس (بیسیم) و سیمدار امکان پذیر است.انواع دستگاههای حضور و غیاب

دستگاههای حضور و غیاب دارای سنسورهای متنوعی همانند کارتخوان، اثرانگشت، تشخیص چهره و رمز ورود هستند. در تمام دستگاههای حضور و غیاب اطلاعات کاربران یک بار درون حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره شده و تا زمانیکه آن را از حافظه پاک دستگاه پاک نکنید یا دسترسی کاربر را محدود نکنید در حافظه آن باقی خواهد ماند. در ادامه با انواع سنسورهای مورد استفاده در دستگاههای حضور و غیاب، نحوه عملکرد، میزان دقت و احتمال خطا یا سوء استفاده پرسنل را آشنا خواهید شد.

اگر از کارت یا تگ برای ثبت تردد استفاده کنید در هنگام تعریف یک کاربر با قرار دادن کارت جدید در مقابل سنسور دستگاه، شماره کارت به آن کاربر تعلق گرفته و با هر بار فرار دادن کارت مقابل دستگاه حضور و غیاب ورود و خروج آن فرد در حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد.

این نوع سیستم حضور و غیاب به دلیل اینکه امکان ثبت تردد پرسنلی که در محل کار خود حضور ندارند به وسیله سایر همکاران وجود دارد به نسبت سایر دستگاههای حضور و غیاب از امنیت کمتری برخوردار است زیرا علاوه بر امکان ثبت تردد دروغین امکان کپی کردن کارتهایی که در بازار با نام کارت EM شناخته میشوند وجود دارد ولی اگر دستگاه حضور و غیاب با کارتهای Mifar کار کنند امکان کپی کردن این نوع کارت وجود ندارد.

سنسور اثر انگشت یکی از بهترین و مطمئن ترین سنسورهای موجود در دستگاههای حضور و غیاب است. همان طور که می دانید اثرانگشت هر شخص منحصر به فرد بوده و هیچ شخصی مشخصات اثرانگشت فرد دیگری را ندارد.

با توجه به این مطلب و با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت می  توان اثرانگشت پرسنل را اسکن و در حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره نمود. در هنگام ثبت تردد به محض قرار دادن انگشتی که از قبل در حافظه دستگاه ذخیره شده است بر روی سنسور، دستگاه حضور و غیاب با مقایسه اثرانگشت مجاز بودن فرد برای تردد را تایید خواهد کرد. در اکثر دستگاه های حضور و غیاب امکان تعریف چند اثرانگشت برای یک فرد وجود دارد تا در صورت آسیب دیدن یک اثرانگشت امکان ثبت تردد با سایر اثر انگشت ها وجود داشته باشد.

در برخی از مشاغل استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی به دلیل کار با مواد شیمیایی، مواد روغنی، نیاز به استریل بودن دست (مانند برخی از بخش های بیمارستان ها) و ...  امکان پذیر نیست. در چنین مواقعی می توان از دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده نمود. عملکرد سنسور تشخیص چهره ضریب اطمینان بالایی دارد زیرا اسکن و تشخیص چهره فقط از روی صورت شخص انجام می پذیرد و با قرار دادن عکس فرد در مقابل دستگاه حضور و غیاب، دستگاه با توجه به سنسورهای موجود توانایی تشخیص قرار نداشتن فرد در مقابل دستگاه را دارد و اجازه ورود صادر نخواهد شد.

در بازار دستگاه های حضور و غیاب برای ثبت تردد حداقل از دو مورد از سنسورهای ذکر شده در فوق را دارند تا عملکرد دستگاه فقط با یک سنسور محدود نشده باشد و در صورت تمایل بتوان از ترکیبی از سنسورها استفاده کرد. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب کارت و رمز امکان ثبت تردد در سه حالت فقط کارت، فقط رمز و حالت رمز و کارت را دارد.

هر چه سنسورهای مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب کامل تر باشد به تبع قیمت آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت خرید دستگاه تشخیص چهره ای که دارای سنسور اسکن اثرانگشت، کارت و رمز باشد از قیمت خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ای که سنسور اثر انگشت را ندارد بالاتر خواهد بود. هر چه سنسورها و امکانات دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.


نرم افزار حضور و غیاب بهترین راه حل

دستگاه های حضور و غیاب همانطور که در مطالب فوق ذکر شد علاوه بر سخت افزار به یک نرم افزار نیز احتیاج دارند. این نرم افزار بر روی کامپیوتر قابل نصب است و برای مشاهده تردد افراد در انتهای ماه کاری جهت بررسی های مورد نیاز طراحی شده است. در نرم افزار می توان قوانین ترددی شرکت را تعریف نمود تا برای تمام پرسنل یا بخشی از آن ها استفاده شود و در صورت وجود چند شیفت کاری یا وجود قوانین متعدد امکان ثبت مجزای آن ها و تخصیص دادن آن به افراد مورد نظر اقدام نمود.

با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب امکان ثبت مرخصی و کسر مرخصی استفاده شده از مرخصی مانده، امکان ثبت ماموریت پرسنل، ثبت تردد فراموش شده، ثبت و محاسبه میزان اضافه کار، ثبت کسر کار (تاخیر در ورود یا تعجیل در خروج) و ... وجود دارد. با استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب می توان به راحتی و بدون اتلاف زمان، تردد پرسنل را بررسی و بر اساس آن حقوق و دستمزد را با کمترین میزان خطا در محاسبات پرداخت نمود.
 
چگونه یک سیستم حضور و غیاب به کسب و کار شما کمک میکند؟
دستگاه حضور و غیاب
اگر کسب و کار شما با مشکلات حضور و غیاب کارمندان مواجه است،  باید یک ابزار مدیریت زمان ایجاد کنید. در حالی که اکثر ردیاب‌های دستگاه حضور و غیاب هدف مدیریت زمان را دنبال می‌کنند، یک دستگاه تلفن همراه در روزگاری که شرکت‌ها با متخصصان از تمام نقاط جهان همکاری می‌کنند، حیاتی است. بنابراین، چه با تیم‌های راه دور کار کنید، چه تیم‌های میدانی، یا با چندین شعبه کار کنید، سیستم ردیابی زمان موبایل بهترین گزینه برای دستیابی به کارایی و اثربخشی است.

کارمندان دورکار
دنیای تجارت به سرعت در حال تغییر از ساختارهای پرداخت متعارف به طرح‌های کارآمد است که شامل پرداخت برای زمان واقعی کار می‌شود. با ابزار ردیابی زمان ما، سرپرستان و مدیران می توانند نتایج پروژه را تنظیم و بررسی کنند و کار انجام شده را تایید یا رد کنند.
برای مشاغلی که تیم های راه دور دارند، با مسائل مدیریت نیروی کار مواجه می شوند که منجر به تاخیر در ضرب الاجل ها، بودجه های بالونی و موارد دیگر می شود. یک مدیر زمان باید فراتر از زمان ورود و خروج ساعت باشد. این ابزار باید دارای یک فناوری جغرافیایی برای تقویت نظارت بر مکان و همچنین توانایی ردیابی نقاط شروع و پایان پروژه ها باشد.


رعایت قوانین نیروی کار با دستگاه حضورو غیاب

اگر کسب‌وکار شما با اعضای تیم از ایالت‌ها یا کشورهای مختلف کار می‌کند، به راحتی می‌توانید قوانین خاصی را در رابطه با نیروی کار نادیده بگیرید. ما درک می کنیم که پیگیری همه مقررات مربوط به کار چقدر می تواند دلهره آور باشد، و به همین دلیل است که ما آن را در ردیاب زمان و حضور و غیاب خود لحاظ کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که کسب و کار شما همیشه با تمام قوانین کار مطابقت دارد.بسته به مکان، قوانین مربوط به اضافه کاری، دستمزد بیماری، و حقوق مرخصی و مرخصی از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است.

استفاده مفید از نرم افزار دستگاه حضور و غیاب

بهترین نرم افزار حضور و غیاب مفید گزینه های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد برگه های زمانی را در زمان واقعی نظارت کنید.
یادآوری‌هایی که در زمان حضورشان به ساعت زمان می‌رسد، از طریق اپلیکیشن یا ایمیل برای کارمندان ارسال می‌شود تا اطمینان حاصل شود که شروع روز کاری خود را فراموش نکنند. علاوه بر این، کارمندان همچنین می‌توانند داده‌هایی دریافت کنند که نحوه گذراندن وقت خود را در محل کار توضیح می‌دهد، که به آنها سرنخ‌هایی از عملکردشان می‌دهد و به آنها نکات و ایده‌هایی درباره جنبه‌هایی که نیاز به بهبود دارند می‌دهد.

این ویژگی‌ها به کسب‌وکارها قدرت طفره رفتن و حل مشکلات مربوط به ریسک انطباق و را در مورد ساعات کاری می‌دهد، به‌ویژه زمانی که تحقیقات نشان می‌دهد که بهره‌وری کارکنان در روز تنها به ۲ ساعت و ۲۳ دقیقه می‌رسد.


مکان دستگاه حضور و غیاب را مشخص می کند

اگر کسب‌وکاری را با کارگران از راه دور و سیار اداره می‌کنید، استفاده از نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب یک مزیت بزرگ برای شما خواهد بود. نه تنها زمان را ضبط و برنامه ریزی می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید همه کارمندان شما کجا هستند و بررسی کنید که آیا آنها در حال کار هستند، حتی اگر آنها فراتر از دیوارهای دفتر باشند.

بهترین نرم افزار دستگاه حضور و غیاب  زمان نقشه ای را به شما ارائه می دهد که به شما نشان می دهد کارمندان میدانی شما در زمان واقعی کجا هستند. همچنین می توانید کارمندانی را که برای یک سفر کاری، قرار ملاقات برنامه ریزی شده یا یک کنفرانس سفر می کنند، بررسی کنید. علاوه بر این، می‌توانید به تاریخچه مسیر سفر کارمند نگاه کنید و مناطقی را روی نقشه علامت‌گذاری کنید تا زمانی که کارمند وارد یا از منطقه تعیین‌شده خارج می‌شود، الارم دریافت کنید.

نظارت بر بهره وری کارمندان در ورود و خروج متوقف نمی شود، و در دنیای پرشتاب کسب و کار، صاحبان بیشتری به دنبال ویژگی های اضافی در نرم افزار دستگاه حضور و غیاب مفید خود هستند.با توجه به تمایل انسان به استفاده بهینه از زمان و پایین آمدن درصد اشتباه در ادارات، سازمانها، شرکتها و ... نیاز به دستگاههای حضور و غیاب بدون خطا و بازده بالا احساس شد و این نیاز باعث تولید سیستمهای حضور و غیاب در انواع مختلف و عرضه آن در بازار شد.

دستگاههای حضور و غیاب دارای سنسورهای متنوعی همانند کارتخوان، اثرانگشت، تشخیص چهره و رمز ورود هستند. در تمام دستگاههای حضور و غیاب اطلاعات کاربران یک بار درون حافظه دستگاه حضور و غیاب ذخیره شده و تا زمانیکه آن را از حافظه پاک دستگاه پاک نکنید یا دسترسی کاربر را محدود نکنید


سرمایه گذاری روی یک نرم افزار دستگاه حضور و غیاب زمان خوب مزایای زیادی برای مدیریت زمان کارکنان دارد.
توانایی تعیین محل کارمندان خود، به ویژه آنهایی که در میدان هستند، تخصص مدیریتی شما را بهبود می بخشد و به شما امکان می دهد شرکت خود را کارآمدتر از همیشه اداره کنید.

داشتن ابزاری که بهره‌وری کارمندان شما را ردیابی می‌کند و به شما کمک می‌کند کنترل بهتری بر پروژه‌های شرکت خود داشته باشید، می‌تواند یک عامل کلیدی برای موفقیت کل شرکت شما باشد. این به کارفرمایان این امکان را می دهد که از طریق نظارت بر دستگاه حضور و غیاب تعامل و عملکرد شرکت، دید پرنده ای را نسبت به عملیات شرکت حفظ کنند، که منجر به گردش کار بهینه می شود.

سیستم حضور و غیاب که می تواند خودکار باشد و ساعات کار کارکنان را ردیابی کند، برای فعال کردن ساعات کاری انعطاف پذیر، نوبت کاری و پاره وقت بدون دردسر خوب است. این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه سرپرستان و مدیران شما می شود و همچنین برای تمام کارمندان نسبت به زمانی که روی حقوق و دستمزد کار می کنند منصفانه است.


چه نوع سیستم حضور و غیابی کارامد است؟

یک سیستم حضور و غیاب  و سیستم انتخابی برای امنیت و جلوگیری از تقلب کارکنان در سیستم است. روش هایی مانند اسکن اثر انگشت بیومتریک و تشخیص چهره سیستم حضور و غیاب را می توان برای ساعت در داخل و خارج از محل کار استفاده کرد و از ورود و خروج کارکنان به دیگران برای آنها و ردیابی دقیق زمان و حضور و غیاب جلوگیری کرد.

این برای هتل ها و مشاغل مسکونی که به استاندارد خوبی از امنیت نیاز دارند، اما برای مهمانان و ساکنان انعطاف پذیر است، ایده آل است.
اینها می توانند برای ردیابی زمان و حضور و غیاب استفاده شوند و همچنین با یک سیستم قفل در ترکیب شوند تا سیستم حضور و غیاب به مناطق محل
اینها را می توان در حال حرکت برای ردیابی زمان حضور و غیاب و همچنین همراه با نرم افزار و سیستم های کارت RFID برای ردیابی پیشرفته حرکت کارکنان استفاده کرد.

این سیستم ها برای نقش های خارجی مانند نقشه برداران زمین شناسی، کارگران ساختمانی و پیمانکارانی که مکرراً سفر می کنند ایده آل هستند.


آیا سیستم سیستم حضور و غیاب می تواند ردیابی کند؟

کارکنان باید از نظر سیستم حضور و غیاب، مرخصی، بیماری و تعطیلات پیگیری شوند. به طور مشابه، اگر کارمندان شما بتوانند مستقیماً از طریق سیستم برای درخواست غیبت خود درخواست دهند، زمان زیادی را می توان صرفه جویی کرد و به منابع انسانی زمان آسان تری برای مرتب نگه داشتن کارها می دهد.

همچنین ایده خوبی است که ببینید آیا داده ها در فضای ابری و ایمن ذخیره می شوند یا خیر. این بدان معناست که سرپرستان مجاز می توانند داده ها را در هر کجا و در هر زمان بررسی کنند. اگر دستگاه حضور و غیاب شما از ابر استفاده می کند، کسب و کار شما نیز مجبور به نصب نرم افزار اضافی نخواهد بود.

دستگاه حضور غیاب برای کنترل کارمندان

در حالی که این روش ها در طول زمان مؤثر بودند، این شیوه های سنتی خسته کننده و زمان بر هستند. کار دستی بهره وری را کاهش می دهد و زمان و تلاشی را که می تواند در جای دیگری در عملیات یک شرکت گذاشته شود، از بین می برد.

دستگاه حضور غیاب به شما این امکان را می دهد که کارهای روزانه تیم خود را همراه با پروژه های خط لوله شرکت خود نظارت کنید. با هدف نهایی ردیابی کارآمد زمان برای انجام کارهای بیشتر، یک سیستم حضور و غیاب به کسب و کار شما ارزش می‌افزاید، به شما کمک می‌کند متمرکز بمانید، شما را بهتر می‌کند و مهمتر از همه، بهره‌وری سازمانتان را افزایش می‌دهد.در زیر به این موضوع می پردازیم که چگونه یک  کارمند می تواند نحوه مدیریت وظایف خود و پیگیری ساعات کاری کارکنان خود را تغییر دهد:


مکان حضور کارمند را مشخص می کند

اگر کاری را با کارگران از راه دور و سیار اداره می‌کنید، استفاده از نرم‌افزار مدیریت زمان مزیت بزرگی برای شما خواهد بود. نه تنها زمان را ضبط  می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید همه کارمندان شما کجا هستند و بررسی کنید که آیا آنها در حال کار هستند، حتی اگر آنها فراتر از دیوارهای دفتر باشند.

بهترین نرم افزار دستگاه حضور غیاب را به شما ارائه می دهد که به شما نشان می دهد کارمندان میدانی شما در زمان واقعی کجا هستند. همچنین می توانید کارمندانی را که برای یک سفر کاری، قرار ملاقات برنامه ریزی شده یا یک کنفرانس سفر می کنند، ردیابی کنید. علاوه بر این، می‌توانید به تاریخچه مسیر سفر کارمند نگاه کنید و مناطقی را روی نقشه علامت‌گذاری کنید تا هنگام ورود یا خروج کارمند به منطقه تعیین‌شده هشدار دریافت کنید.


ردیابی دقیق زمان توسط دستگاه حضور غیاب

بهترین نرم افزار دستگاه حضور غیاب گزینه های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد و به شما اجازه می دهد تا برگه های زمانی را در زمان واقعی نظارت کنید.برای ردیابی ساعت‌ها، کارمندان می‌توانند ساعات کاری رسمی خود را از طریق پلتفرم‌های مختلف مانند ساعت‌های برنامه‌ها یا پورتال‌های رایانه شخصی اعلام کنند. یادآوری‌هایی که باید در زمان حضورشان به ساعت زمان اضافه شود، از طریق برنامه برای کارمندان ارسال می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آنها شروع روز کاری خود را فراموش نکنند.

در مورد کارفرما، یک دستگاه حضور غیاب زمان قابل اعتماد به آنها اطلاع می دهد که اگر کارمندی زود، دیر یا به موقع شروع به کار کند. همچنین زمانی که یک کارمند تصمیم به اضافه کاری می گیرد، ساعات کاری را کوتاه می کند یا کل یک روز کار را از دست می دهد، می توان به آنها هشدار داد. هشدارها را می‌توان بر اساس نیازهای شرکت سفارشی‌سازی کرد و داده‌های مربوط به بهره‌وری کارکنان مانند محاسبه وقفه‌ها نیز توسط این پلتفرم‌ها ارائه می‌شود که به کارفرمایان اجازه می‌دهد تعیین کنند کدام کارمند صادقانه کار می‌کند و به بهره‌وری شرکت کمک می‌کند.

این ویژگی‌ها به کسب‌ وکارها قدرت طفره رفتن و حل مشکلات مربوط به ریسک  را در مورد ساعات کاری می‌دهد، به‌ویژه زمانی که تحقیقات نشان می‌دهد که بهره‌وری کارکنان در روز تنها به 3 ساعت  می‌رسد.