سیستمهای حفاظتی گذر کنترل

<span color:#ffffff;"="">  به روز رسانی شنبه 2 آذر  1398
 


معرفی سیستمهای حفاظتی و اتوماسیون هوشمند پارکینگ,کنترل تردد, جک درب اتوماتیک و...

 

 

سیستم مدیریت تردد هوشمند پارکینگ با تگ

 

سیستم کنترل تردد هوشمند پارکینگ (RFID) چیست؟

 

با توجه به دشوار بودن کنترل تردد پارکینگ برای ورود و خروج خودروها و نیاز به نیروی انسانی برای تشخیص مجاز ویا غیر مجاز بودن خودروها که معمولا با مشکلاتی همراه می باشد،امروزه از سیستمهای مدیریت کنترل تردد پارکینگ استفاده می شود که کار را بسیار راحت کرده و مزیت ها و امکانات زیادی را نیز به همراه دارد.حذف نیروی انسانی و کم شدن اتلاف وقت خودروها ،حذف تعداد زیادی ریموت کنترل که خود مشکلات زیادی از جمله کپی شدن دارد و انواع گذارش گیریها از مزیت های این سیستم می باشد.همچنین می توان برای مدتی از ورود و خروج بعضی از خودروها جلوگیری کرد مثلا برای پرداخت حق شارژ.سیستم کنترل تردد هوشمند را می توان به راهبند,کرکره برقی ویا هر نوع درب اتوماتیک دیگری متصل نمود.برد این سیستم از 3 تا 15 متر با توجه به محیط و نوع انتن متغییر است. 

 
دستگاه کارتخوان کنترل تردد

 

معرفی دستگاههای اکسس کنترل ودستگاه حضور و غیاب


امروزه برای اینکه رفت وآمد ها بدون استفاده از نیروی انسانی کنترل شود باید از سخت افزار ها ونرم افزارهایی مثل قفل های برقی و کنترل تردد بهره بگیریم.
کارتخوان کنترل دسترسی یا اکسس کنترل به دستگاههایی می گویند که برای ایجاد امنیت بیشتر در ورودی یک مکان نصب شده تا فقط افراد مجاز بتوانند وارد و یا خارج شوند و برای این کار از رمز،کارت،اثر انگشت ، تشخیص چهره ویا ترکیبی از این ها استفاده می شود.با توجه به اینکه روش های رمز و کارت از امنیت کمتری برخوردارند و امکان تقلب در انها وجود دارد سیستمهای کنترل تردد اثر انگشت و تشخیص چهره بیشتر توصیه می شود.
دستگاههای کارتخوان کنترل تردد دارای یک یا چند رله هستند که دستگاه پس از تشخیص مجاز بودن افراد برای فرمان دادن به قفل برقی جهت باز شدن درب از انها استفاده می کند.امکان گذارش گیری از ترددها به منظور حضور و غیاب افراد و کارکنان یک مجموعه نیز دربعضی از مدل های این دستگاهها وجود دارد.
 
 


 

قیمت جک درب پارکینگی

 

 

هنگام خرید جک دربازکن اتوماتیک پارکینگ به چه مواردی باید توجه کرد؟

 

چند سالیست که با ظهور سیستمهای اتوماتیک و ریموتی درب پارکینگ ورود و خروج برای مردم اسان شده و دیگر کمتر کسی به خود زحمت میدهد تا از خودرو پیاده شده و درب پارکینگ را باز کند و دیگر اکثر پارکینگ ها مجهز به دربازکن برقی شده اند.در این میان انتخاب یک جک اتوماتیک مناسب ازجمله دغدغه های مشتریان در این زمینه می باشد. برای انتخاب جک مناسب باید به مواردی همچون وزن و طول هر لنگه از درب توجه داشت زیرا جک های موجود در بازار برای وزنهای مختلف برای مثال در جک های بازویی 250 ،350 و800 کیلوگرم و در جک های ریلی یا همان کشویی 500 ،1000 ،1500 ،2000، و بالاتر میباشند.

مورد دیگری که باید به ان توجه نمود طول هر لنگه دربازکن های بازویی می باشد.برای لنگه درب های تا 3 متر می توان از جک با استاندارد 400 یا لیدر 4 و برای طول بیشتر از 600 و یا لیدر 5 که معرف طول کورس شفت میباشد استفاده نمود زیرا بازوهای بلندتر گشتاور بیشتری ایجاد میکند که به محکم تر شدن درب در هنگام بسته شدن و افزایش طول عمر جک کمک میکند. از موارد دیگری که باید به ان توجه نمود نوع عملکرد جک (الکتروموتور و یا هیدرولیک) میباشد.که هر کدام مزایا و معایبی دارد.220 ولت ویا 24 ولت بودن جک هم میتواند اهمیت داشته باشد زیرا برای مناطقی که احتمال قطع برق وجود داری میتوان از جک 24 ولت به همراه باتری بکاپ استفاده نمود.میزان تردد خودرو ها نیز در انتخاب جک درب اتوماتیک اهمیت دارد که به تردد محدود و نا محدود تقسیم می شود.در پایان باید گفت که بهتر است از قفل برقی جهت ایمنی بیشتر در مقابل دزدی استفاده شود.

 
 


 


قیمت دزدگیر منزل
 

دزدگیر اماکن


دزدگیر اماکن از جمله سیستم های اعلام سرقت است که عملکرد مخصوص به خود را دارد عملکرد این سیستم اعلام سرقت به صورتی است که با تشخیص حرکت در محیط می تواند پیغام را توسط سنسورها یا چشمی ها به پنل اصلی منتقل کند و پنل اصلی نیز این پیغام را به صورت های مختلف می تواند به مخاطبین یا افراد سازمان اعلام کند.
معمولا سنسورها و چشمی ها را در محل هایی مانند ورودی درب سازمانها و روبه پنجره ها و سایر محل هایی که امکان ورود غیر قانونی در زمان تعطیلی سازمان و جود دارد نصب میکنند تا بلافاصله بعد از تشخیص حرکت در هرکدام از محل های یاد شده سیستم اعلام سرقت را فعال کنند.
انواع دزدگیر اماکن و تکنولوژی های سیستم های ضد سرقت مخصوص اماکن و منازل و فروشگاه ها در چند سال اخیر دستخوش تغییرات و پیشرفت های به سزایی بوده است.

در یک دسته بندی کلی انواع تکنولوژی دزدگیر اماکن عبارتند از:
 دزدگیر های ساده مبتنی بر آژیر و هشدار محلی, دزدگیرهای اماکن با سیستم آلارم راه دور مبتنی بر خطوط تلفن ثابت,انواع دزدگیر اماکن بی سیم,انواع دزدگیر اماکن سیمکارتی, انواع دردگیر اماکن تحت شبکه.


 

راهبند برقی اتوماتیک پارکینگ

 

معرفی انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ


راهبند محصولی جهت کنترل ورود و خروج خودروها است که اصولا سرعت بخشی در تردد را امکان پذیر می کند. عملکرد راهبند ها می تواند از نوع دستی تا کاملا اتوماتیک متغیر باشد.
راهبند اتوماتیک یا اصطلاحا گیت ورودی دارای مدل ها و تفاوتهای مختلفی می باشد که از جمله انها موتور هیدرولیکی ویا الکتروموتور می باشد،که قدرت و قیمت راهبند هیدرولیک بالاتر از راهبند برقی می باشد،تفاوت دیگر در اندازه بوم یا همان بازواست که معمولا 4متری،5متری و 6 متری می باشند.برای فرمان دادن به راهبند اتوماتیک پارکینگ می توان از ریموت کنترل ،کلید تحریک دستی ،
انتن برد بلند،لوپ دیتکتور،کارتخوان اکسس کنترل و...استفاده نمود.درهنگاه نصب راهبند حتما از چشمی ایمنی استفاده کنید تا باعث بروز خسارت به خودرو و راهبند نشود.همچنین می توانید ازچراغ فلاشر هم برای هشدار دادن استفاده کنید.


 
 


قیمت دربازکن ایفون تصویری
 

 

انواع آیفون های تصویری

 
آیفون تصویری یک سیستم ارتباطی است که علاوه بر صوت امکان مشاهده مراجعه کننده را فراهم می نماید .این کار از طریق انتقال  تصویر از دوربن پنل بیرون به مانیتور داخل انجام می پذیرد. در بعضی از مدل های  ایفون تصویری امکان ضبط تصویر درحافظه نیز وجود دارد.
 مهمترین و ساده ترین راه خرید یک آیفون  تصویری خوب مشورت کردن با کسانی است که در این زمینه تجربه ی لازم را دارند ،ما به شما توصیه می کنیم حتما در  خرید یک آیفون تصویری به موارد زیر توجه داشته باشید :

    گارانتی
    خدمات پس از فروش
    کیفیت و دید در شب آیفون تصویری
    کیفت رنگ مانیتور (واقعی بودن تصویر )
    ضد آب بودن
   قابلیت آیفون تصویری
   صدای شفاف و رسا

    ضد زنگ بودن پنل تصویری ( کنار درب ورودی ساختمان نصب می شود)

 


  

کرکره برقی اتوماتیک
 

کرکره برقی


کرکره برقی وسیله ایست که برای کنترل ورود و خروج که در جاهای مختلف از قبیل جلوی مغازه ها و ورودی کارخانه ها و مغازه ها و… نصب شده و امنیت را برقرار می کند. کرکره برقی همان گونه که از اسم آن پیداست با استفاده از نیروی برق کار می کند ودر مقایسه با کرکره های دستی پیشرفته تر بوده و کار با آن راحت تر می باشد.جنس کرکره های برقی معمولا الومینیومی می  باشد ولی به جز تیغه آلومینیومی کرکره ها ی برقی در جنس های گالوانیزه و پلی کربنات نیز موجود می باشد.
موتور کرکره برقی در حالت کلی به اشکال ۱-استوانه ای یا توبولار(tubular) و۲-سانترال یا سنترال(central) و۳- ساید(side) موجود می باشد که هر کدام در به اقسام متنوع که هر کدام جزئیات خاص خود را دارند تقسیم بندی می شوند.

فروش دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته AHD ودیجیتال


اصطلاح دوربین مداربسته AHD یا AHD CCTV به اصطلاح انگلیسی Analog High Definition CCTV به معنای دوربین مداربسته آنالوگ رزولوشن بالا اشاره می کند. همانطور که میدانید در دوربین های آنالوگ سنتی (دوربین آنالوگ تیوی لاینی) روزولشن تصویر یکی از بزرگترین نقاط ضعف این دوربین های بود و برای جبران این نقطه ضعف تکنولوژی های جدیدی در سیستم های مداربسته آنالوگ ایجاد شدند که یکی از آنها تکنولوژی AHD است.

دوربین مداربسته دیجیتال عبارتی است که هر روز بیش از دیروز به گوش مشتریان می خورد. همانطور که میدانید دوربین های مداربسته به دو نوع آنالوگ و دیجیتال (یا شبکه) تقسیم می شوند. تفاوت اصلی این دو سیستم مداربسته در نحوه ارسال اطلاعات انهاست. در سیستم انالوگ اطلاعات به صورت سیگنال های آنالوگ برای دستگاه ضبط و پخش ارسال می شوند. در دوربین های دیجیتال اطلاعات تحت پروتکل های شبکه برای دستگاه مرکزی ارسال می شوند.


 


 


انواع درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه ای اتوماتیک


در سال های گذشته استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای در ورودی ساختمان ها چندان رایج نبوده و یک موضوع تجملاتی و غیر ضروری به شمار می رفت اما امروزه درب های اتوماتیک شیشه ای در ورودی بسیاری از ساختمان های پرتردد نظیر فروشگاهها، بانک ها و مراکز دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار میگیرد.

اگرچه استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک در زیبایی نمای داخلی و بیرونی ساختمان موثر می باشد اما عواملی دیگری در استقبال افراد از نصب درب شیشه ای اتوماتیک نقش دارد. از جمله این موارد می توان به نقش موثر در اتوماتیک شیشه ای به کاهش تبادل حرارتی داخل ساختمان با فضای بیرون و در نتیجه کاهش هزینه های تهویه مطبوع ساختمان اشاره کرد. 

خانه هوشمند چیست

خانه هوشمند چیست؟


علم همواره بیشترین تاثیر را بر روی معماری و خانه‌های انسان داشته است. در عصر نوین و تکنولوژی نیز انسان بیشترین استفاده از علم را کرده تا بتواند محل زندگی خود را راحت‌تر کند و آسایش بیشتری در خانه داشته باشد. خانه‌ هوشمند چیست؟ خانه هوشمند، خانه‌ای است که در آن از امکانات و وسایل برای کنترل روشنایی، صدا و گرمایش خانه استفاده شود. تجهیزاتی که در خانه‌های هوشمند (Smart) استفاده می‌شوند، تجهیزاتی هستند که جهت افزایش کارایی و بهره‌وری و ایجاد فضایی مطبوع برای ساکنین خانه طراحی و اجرا می‌شوند. هدف از هوشمندسازی خانه‌ها مصرف بهینه انرژی و آسایش توسط مدیریت تجهیزات هوشمندی است که می‌توانند بهترین فضا را برای خانه به ارمغان بیاورند. بنا به تعریف رسمی خانه هوشمند: «خانه ای دارای یک شبکه ارتباطی که لوازم و خدمات برقی کلیدی را به هم متصل می کند، و اجازه نظارت و کنترل از راه دور را می دهد.»

خانه‌های هوشمند مفهومی بوده که طی سالیان اخیر دچار تغییرات شده، اختراع گوشی‌های هوشمند و همه‌گیری اینترنت باعث شد وسایل خانگی نیز قابلیت‌های مختلفی به تجهیزات خانه هوشمند اضافه کنند. اکنون خانه هوشمند سناریوهای مختلفی می‌تواند داشته باشد و فضای زندگی را بیشتر می‌تواند کنترل کرد. در ادامه ما قابلیت‌های مختلفی که تجهیزات خانه هوشمند می‌تواند در اختیار شما قرار دهد را به شما معرفی می‌کنیم تا با مزایای این خانه‌ها بیشتر آشنا شوید.


BMS چیست؟

تفاوت خانه‌ هوشمند با خانه معمولی قابلیت اتصال وسایل داخل خانه به یکدیگر است. BMS یا مدیریت بهینه تجهیزات (Building management system) سیستمی است که در آن تمامی وسایل مورد نیاز خانه را کنترل و مدیریت می‌کند. به طور مثال کنترل سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و نظارت دائمی بر عملکرد این تجهیزات بخش‌هایی از وظایف این سیستم است. با مدیریت بهینه تجهیزات خانه هوشمند تبدیل به مکانی امن و راحت می‌شود که هر فاکتوری اعم از نور در ساعات مختلف روز یا اطمینان از قفل و مانیتورینگ وسایل مختلف و نحوه عملکرد آن را می‌توان تحت کنترل درآود و به سادگی با بتوان آن‌ها را تغییر داد.

برخی از اهداف سيستم مدیریت هوشمند ساختمان

    ایجاد محيطی مطلوب برای افراد حاضر در ساختمان
    استفاده بهينه از تجهيزات و افزایش عمر مفيد آنها
    امکان مانيتورینگ و کنترل تمامی نقاط تحت کنترل از طریق یک PC و یا اینترنت
    با توجه به یکپارچه سازی ساختمان ، تمام تجهيزات بصورت هماهنگ کارکرده و امکان تداخل و بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی از بين می رود
    امکان گرفتن گزارش های آماری از تمامی تجهيزات و عملکرد آنها به منظور بهينه سازی مصرف و عملکرد
   ارائه سيستم کنترلی با قابليت برنامه ریزی زمانی عملکرد
    کاهش چشمگير هزینه های مربوط به نگهداری و بهينه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی
   عدم نياز به پيمانکار دائمی ساختمان

 


مزایای عمومی  یک BMS  در ادامه شرح داده می شود :

افزایش قابلیت اطمینان به تاسیسات و سرویس ها

هدف بهره برداری و نگهداری سامانه ،اطمینان از این موضوع است که تاسیسات به درستی و بدون از کار افتادن به منظور عملکرد کارآمد ،کار می کنند .خرابی اجزا،باعث تعمیر و تعویض می شود که معمولا گران قیمت تر از هزینه لازم برای نگهداشت دوره ای  می باشد .به علاوه ،از کار افتادن یک تجهیز ،سرویس مربوط به آن را دچار اختلال کرده و باعث ناراحتی ساکنان و یا هزینه زیاد برای مالک خواهد شد .

سامانه BMS  می تواند با نمایش مداوم سامانه و فراهم آوردن نگهداری پیشگیرانه ،نقش مهمی در تضمین عملکرد ایفا کند .نمونه بارز آن،هشدار در زمان پایان مهلت استفاده از یک تجهیز یا در زمان کم شدن سطح کارایی آن تا یک مقدار خاص است .


کاهش هزینه های بهره برداری

یکی از مهمترین هزینه های بهره برداری از یک ساختمان ،هزینه انرژی مورد نیاز برای گرمایش،سرمایش،تهویه مطبوع و روشنایی فضا  است .عملکرد اصلی BMS کاهش هزینه های مربوط به انرژی تا حد ممکن است .نمونه معمول آن روشن و خاموش کردن از پیش برنامه ریزی شده ،استفاده ترتیبی از تجهیزات،نقاط از پیش تنظیم شده و بهینه سازی چیلرهاست.

با توجه به افزایش حق الزحمه ها و پیچیدگی سامانه های پیشرفته ساختمان ،امروزه هزینه مربوط به پرسنل نگهداری ساختمان و سرویس ها ،بخش قابل توجهی از هزینه های نگهداری را تشکیل می دهد .نقش BMS در کاهش نیاز به نیروی انسانی می تواند اثر مهمی بر هزینه های سالیانه استفاده از یک ساختمان داشته باشد .

همه انواع ساختمان ها می توانند خواهان نوعی از سامانه های صرفه جویی انرژی باشد .بهتر است این سامانه یک سامانه مدیریت و کنترل انرژی (EMCS)یا سامانه مدیریت انرژی ساختمان ((BEMSباشد تا یک BMS یا BAS.لذا EMCS یا BEMS می توانند به عنوان سامانه های نمایش و کنترل سرویس های ساختمان در نظر گرفته شوند که نقش مهمی در مصرف انرژی ساختمان ها دارند.

نرم افزار کنترلی سيستمهای BMS دارای قابليتهای بسياری هستند. این نرم افزارها در سطح ٣ قرار گرفته و روی سرورهای مناسب نصب می شوند و معمولاً دارای حداقل شرایط زیر هستند:

    دارای محيط گرافيکی مناسب و ساده برای کاربر عادی
    دارای مجموعه (Library) از انواع راه حل ها و برنامه ها جهت آسانی طراحی و توسعه سيستم در آینده
     امکان تعریف لایه های امنيتی برای کاربران زیر سيستم های متفاوت از قبيل Access ، HVAC ، Lighting و …
    امکان ذخيره سازی اطلاعات نرم افزار در بانکهای اطلاعاتی SQL قابل کنترل توسط Microsoft Windows
    امکان تهيه، تنظيم و مقایسه نمودارهای مختلف عملياتی از جمله نمودار مصرف برق و … در بازه های مختلف زمانی (Trends)
    ارتباط ساده نرم افزار گرافيکی و I/O های سيستم
    امکان ذخيره سازی اطلاعات مربوط به خطاها و دیگر گزارشات تا مدتها قبل

    دارای امکانات PM (سرویس و نگهداری) جهت راهبری سيستم در آینده بدون نياز به تهيه نرم افزار PM مجزا
    امکان تعریف طول و عرض جغرافيایی جهت تنظيم اتوماتيک شرایط طلوع و غروب خورشيد و کنترل مصرف انرژی
    امکان تعریف لایه های امنيتی دسترس به برنامه توسط کاربران متفاوت
  
لوگوی شرکتهای درب اتوماتیک